Archive for Lipiec, 2012

W środę 25 lipca rozegrany został II Turniej Piłkarskiej Ligi Letniej. W zawodach ponownie zwyciężyła drużyna „Damy Radę” umacniając się na pierwszym miejscu cyklu. Niespodzianką turnieju było trzecie miejsce najmłodszej z ekip, reprezentujących Jastrzębią, drużyny o nazwie „Olewers” KJS. „Damy Radę” w finale pokonali „Absolwentów” 3:1 a w meczu o III miejsce „Olewers” KJS wygrali z „Oldbojami 4:2.

Wyniki II turnieju Ligi Letniej:

Grupa A: Damy Radę -Tadeusze 8:0, Damy Radę – Oldboje 3:1, Oldboje – Tadeusze 4:1

Grupa B: KS Osiedlanka – Absolwenci 2:2, KS Osiedlanka – Olewers KJS 0:2, Olewers KJS – Absolwenci 0:1

Klasyfikacja Ligi po dwóch turniejach:

 

1. Damy Radę 20 18 24:4

2. Absolwenci 12 7 8:11

3. Oldboje 10 9 13:10

4. KS Osiedlanka 10 7 9:7

5. Olewers KJS 8 6 6:7

6. Tadeusze 4 0 1:22

 

Kolejny turniej Ligi Letniej zostanie rozegrany w środę 8 sierpnia.

 

Również II turniej mają za sobą zawodnicy rywalizujący w cyklu Grand Prix Ciężkowic w siatkówce plażowej. W zawodach rozegranych w niedziele 29 lipca na starcie stanęło 15 par męskich i dwie żeńskie. Wśród zawodników zabrakło zwycięzców pierwszych zawodów Jacka Łaty i Dawida Gębali a w kilku przypadkach w porównaniu do poprzedniego turnieju zmieniły się składy drużyn. Zmiany te nie wpłynęły niekorzystnie na poziom zawodów oraz atrakcyjność spotkań. Nieobecność liderów wykorzystała bobowska para Wojciech Przywara / Mateusz Kuś, która w finale pokonała duet Dariusz Wiktor / Artur Kosarzycki . Trzecie miejsce w zawodach zajęli reprezentujący siatkówkę bobowską Maciej Tubek i Piotr Mędoń a czwarte tarnowska para Janusz Basta / Mateusz Muniga. Najlepiej z zawodników reprezentujących gospodarzy spisali się bracia Michał i Łukasz Jackowscy sklasyfikowani na piątym miejscu. Od początku ciężkowiccy zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze, a w meczu o półfinał turnieju na przewagi ulegli późniejszym finalistom Wiktorowi i Kosarzyckiemu.

W klasyfikacji Grand Prix Ciężkowic po dwóch turniejach na czele znajdują się dwie bobowskie pary W. Przywara / M. Kuś (36pkt) oraz M. Tubek / P. Mędoń (20 pkt) oraz tarnowski team J. Łata / D. Gębala (20 pkt).

Klasyfikacja II Turnieju

1. Wojciech Przywara / Mateusz Kuś
2. Dariusz Wiktor / Artur Kosarzycki
3. Maciej Tubek / Piotr Mędoń
4. Mateusz Muniga / Janusz Basta
5-6 Łukasz Jackowski / Michał Jackowski
Tomasz Włodek / Damian Knaga
7-8 Paweł Król / Paweł Muzyk
Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan
9-12 Dawid Miłkowski / Dariusz Król
Karol Maślach / Jakub Kula
Mateusz Hołda / Maciej Gwóźdź
Krzysztof Surman / Tomasz Ćwiek
13-15 Arkadiusz Słowik / Dawid Konieczny
Daniel Rojek / Mateusz Kwarciński
Kamil Fijas / Patryk Fijas

 

 

kobiety

1. Magdalena Zagórska / Marzena Osysko
2. Magdalena Chmura / Anna Dziuban

 

 

Klasyfikacja cyklu Grand Prix Ciężkowic 2012 w siatkówce plażowej

po dwóch turniejach

 

mężczyźni

 

1 Wojciech Przywara / Mateusz Kuś 36 pkt
2 Jacek Łata / Dawid Gębala 20
3 Maciej Tubek / Piotr Mędoń 20
4 Dariusz Wiktor / Artur Kosarzycki 16
5 Piotr Cholewa/ Grzegorz Truchan 14
6 Mateusz Muniga / Janusz Basta 14
7 Tomasz Włodek / Artur Kosarzycki 12
8 Dawid Miłkowski / Dariusz Król 10
9 Dariusz Wiktor / Damian Knaga 10
10 Łukasz Jackowski / Michał Jackowski 8
11 Tomasz Włodek / Damian Knaga 8
12 Patryk Fijas / Mateusz Hołda 6
13 Paweł Król /Paweł Muzyk 6
14 Arkadiusz Słowik / Dawid Konieczny 5
15 Maciej Gwóźdź /Konrad Gawryał 4
16 Mateusz Kapałka / Kamil Fijas 4
17 Daniel Rojek / Mikołaj Śliwa 4
18 Mateusz Hołda / Maciej Gwóźdź 4
19 Karol Maślach / Jakub Kula 4
20 Krzysztof Surman / Tomasz Ćwiek 4
21 Rafał Radzik / Michał Szostek 3
22 Norbert Sorys / Maciej Żeleźnik 3
23 Arkadiusz Kieroński / Michał Zych 3
24 Wojciech Wiejaczka / Mateusz Kwarciński 3
25 Kamil Fijas / Patryk Fijas 3
26 Daniel Rojek / Mateusz Kwarciński 3
27 Tomasz Kotul / Arkadiusz Stec 2
28 Michał Drwal / Konrad Dzwierzyński 2
29 Michał Jackowski / Marek Kieroński 2

 

kobiety

1. Magdalena Zagórska / Marzena Osysko 40
2. Magdalena Chmura / Anna Dziuban 32
3. Edyta Dzierżawska / Magdalena Hołda 12
4. Agnieszka Każdaglis / Jolanta Kierońska 10

 

 

Ostatni Turniej cyklu Grand Prix Ciężkowic 2112 zostanie rozegrany w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 11:00 a już na środę 1 sierpnia zaplanowano młodzieżowy turniej siatkówki plażowej. Początek zawodów o godzinie 16:00.

W środę 25 lipca rozegrany zostanie drugi z czterech turniejów Letniej Ligi Piłki Nożnej 6-oisobowej. Zawody rozegrane zostaną na obiektach TKKF „Pogórze” przy ul. Równej. Organizatorzy dokonali losowania grup i kolejności spotkań. Jako pierwsi na boisko wybiegną liderujący po pierwszym turnieju zawodnicy drużyny „Damy Radę”, naprzeciwko których staną Tadeusze. Początek rozgrywek o godzinie 18:00.

Program II turnieju Letniej Ligi Piłki Nożnej 6-osobowej – 25.07.2012r.

1. gr. A 18:00 Damy Radę – Tadeusze
2. gr. B 18:20 KS Osiedlanka – Absolwenci
3. gr. A 18:40 Oldboje – Damy Radę
4. gr. B 19:00 Olewers KJS – KS Osiedlanka
5. gr. A 19:20 Tadeusze – Oldboje
6. gr. B 19:40 Absolwenci – Olewers KJS
7. 20:10 mecz o III miejsce II A-II B
8. 20:30 mecz o I miejsce IA – IB

1. NAUKA GRY W TENISA W CIĘŻKOWICACH

 

TKKF „Pogórze” zaprasza dzieci na zajęcia nauki gry w tenisa. Zajęcia odbywać się będą w czasie wakacji we wtorki i piątki od godziny 17:30 na obiektach rekreacyjno – sportowych przy ulicy Równej w Ciężkowicach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lipca. Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr telefonu 508 969 607

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach organizuje naukę gry w tenisa. Oferta przygotowana jest dla dzieci w wieku do 12 lat. Zajęcia odbywać się będą w okresie wakacyjnym na obiektach rekreacyjnych przy ulicy Równej w Ciężkowicach. Rodziców lub opiekunów zainteresowanych ofertą zapraszamy na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które odbędzie się w piątek 13 lipca o godzinie 17:00 na terenie kompleksu rekreacyjno – sportowego TKKF w Ciężkowicach.

2. PLAŻOWA SIATKÓWKA W TKKF „POGÓRZE”

 

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach organizuje na swoich obiektach w okresie wakacji cykl turniejów siatkówki plażowej składających się na Grand Prix Ciężkowic 2012. Pierwszy z turniejów zaplanowano na niedzielę 15 lipca a kolejne odbędą się 29 lipca i 19 sierpnia. Wszystkie turnieje rozpoczynać się będą od godziny 11:00. W każdym z turniejów zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji łącznej a najlepsze pary po zakończeniu cyklu otrzymają pamiątkowe medale a zwycięzcy cyklu również nagrodę – niespodziankę. Cykl Grand Prix Ciężkowic rozgrywany będzie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ciężkowice pana Zbigniewa Jurkiewicza.

TKKF „Pogórze” zaprasza również zainteresowanych do wzięcia udziału w Młodzieżowym Turnieju Siatkówki Plażowej, który zostanie rozegrany we wtorek 10 lipca na boiskach przy ulicy Równej. Początek rozgrywek od godziny 16:30, zapisy w dniu zawodów od godziny 16:00.

Gminny Organizator Sportu
Koordynator STMiG w Ciężkowicach
Krzysztof Dziuban

We wtorek 10 lipca na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach rozegrany został młodzieżowy turniej siatkówki plażowej. Na starcie zawodów stanęło dziewięć par wśród których oprócz miejscowych pojawili się zawodnicy z Bobowej i Tuchowa. Turniej rozgrywany systemem podwójnych eliminacji – tzw system brazylijski – był niezwykle zacięty i co najważniejsze stał na wysokim poziomie. Ostatecznie najlepsza parą okazali się znani z występów na hali zawodnicy ciężkowickiego „Orła” Mateusz Hołda i Patryk Fijas, którzy w meczu finałowym pokonali bobowska parę Mikołaj Śliwa / Daniel Rojek. Co ciekawe, oba duety zanotowały wcześniej po jednej porażce jednak dobra gra w późniejszym etapie rozgrywek doprowadziła ich do gry o turniejowe zwycięstwo. Trzecie miejsce w zawodach zajęli M. Gwóźdź i K. Gawryał a czwarte M. Jackowski i K. Kieroński.

Kolejne zawody „plażówki” w Ciężkowicach odbyły się w niedzielę 15 lipca.

Dwadzieścia zespołów męskich i cztery żeńskie stanęło na starcie pierwszego turnieju siatkówki plażowej z cyklu ciężkowickiej Grand Prix rozegranego 15 lipca na boiskach TKKF „Pogórze”. Oprócz miejscowych zawodników w zawodach wzięli udział plażowi siatkarze m.in. z Tarnowa, Tuchowa i Bobowej. Turniej męski rozegrany został systemem „brazylijskim” do dwóch przegranych a najlepszą parą okazali się zawodnicy z Tarnowa Jacek Łata i Dawid Gębala, którzy w finale pokonali bobowski duet Wojciech Przywara / Mateusz Kuś. Trzecie miejsce w zawodach Zajęli Tomasz Włodek i Artur Kosarzycki a czwarte Dariusz Wiktor i Damian Knaga. Najlepsze lokaty spośród ciężkowickich zawodników zajęły pary Dawid Miłkowski / Dariusz Król oraz Patryk Fijas / Mateusz Hołda sklasyfikowani na miejscach 7-8. Niespodzianką turnieju były miejsca poza pierwszą ósemką wicemistrzów ciężkowickiego cyklu sprzed roku Piotra Chlewy i Grzegorza Truchana oraz wymienianych wśród faworytów Janusza Basty i Mateusza Munigi. Rozstrzygnięcia turnieju świadczą o wysokim poziomie zawodów, w których wiele pojedynków miało wyrównany przebieg do ostatniej akcji.

W rywalizacji kobiet rozgrywanej systemem „każdy z każdym” zwyciężyły Magdalena Zagórska i Marzena Osysko przed parami Magdalena Chmura / Anna Dziuban, Edyta Dzierżawska / Magdalena Hołda oraz Agnieszka Każdaglis / Jolanta Kierońska.

Na Grand Prix Ciężkowic składają się trzy turnieje, w których zawodnicy walczą o punkty do końcowej klasyfikacji. W każdym, z turniejów można uzyskać od 2 do 20 punktów.

Kolejne zawody zaplanowano na niedzielę 29 lipca a turniej finałowy na 19 sierpnia.

FOTORELACJA

Read the rest of this entry »