Author Archive

W środę 25 lipca rozegrany został II Turniej Piłkarskiej Ligi Letniej. W zawodach ponownie zwyciężyła drużyna „Damy Radę” umacniając się na pierwszym miejscu cyklu. Niespodzianką turnieju było trzecie miejsce najmłodszej z ekip, reprezentujących Jastrzębią, drużyny o nazwie „Olewers” KJS. „Damy Radę” w finale pokonali „Absolwentów” 3:1 a w meczu o III miejsce „Olewers” KJS wygrali z „Oldbojami 4:2.

Wyniki II turnieju Ligi Letniej:

Grupa A: Damy Radę -Tadeusze 8:0, Damy Radę – Oldboje 3:1, Oldboje – Tadeusze 4:1

Grupa B: KS Osiedlanka – Absolwenci 2:2, KS Osiedlanka – Olewers KJS 0:2, Olewers KJS – Absolwenci 0:1

6. Tadeusze 4 0 1:22

Kolejny turniej Ligi Letniej zostanie rozegrany w środę 8 sierpnia.

Również II turniej mają za sobą zawodnicy rywalizujący w cyklu Grand Prix Ciężkowic w siatkówce plażowej. W zawodach rozegranych w niedziele 29 lipca na starcie stanęło 15 par męskich i dwie żeńskie. Wśród zawodników zabrakło zwycięzców pierwszych zawodów Jacka Łaty i Dawida Gębali a w kilku przypadkach w porównaniu do poprzedniego turnieju zmieniły się składy drużyn. Zmiany te nie wpłynęły niekorzystnie na poziom zawodów oraz atrakcyjność spotkań. Nieobecność liderów wykorzystała bobowska para Wojciech Przywara / Mateusz Kuś, która w finale pokonała duet Dariusz Wiktor / Artur Kosarzycki . Trzecie miejsce w zawodach zajęli reprezentujący siatkówkę bobowską Maciej Tubek i Piotr Mędoń a czwarte tarnowska para Janusz Basta / Mateusz Muniga. Najlepiej z zawodników reprezentujących gospodarzy spisali się bracia Michał i Łukasz Jackowscy sklasyfikowani na piątym miejscu. Od początku ciężkowiccy zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze, a w meczu o półfinał turnieju na przewagi ulegli późniejszym finalistom Wiktorowi i Kosarzyckiemu.

W klasyfikacji Grand Prix Ciężkowic po dwóch turniejach na czele znajdują się dwie bobowskie pary W. Przywara / M. Kuś (36pkt) oraz M. Tubek / P. Mędoń (20 pkt) oraz tarnowski team J. Łata / D. Gębala (20 pkt).

4. Agnieszka Każdaglis / Jolanta Kierońska 10

Ostatni Turniej cyklu Grand Prix Ciężkowic 2112 zostanie rozegrany w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 11:00 a już na środę 1 sierpnia zaplanowano młodzieżowy turniej siatkówki plażowej. Początek zawodów o godzinie 16:00.