Archive for Sierpień, 2013

Zgodnie z oczekiwaniami ostatni turniej siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Ciężkowic 2013 rozegrany 11 sierpnia dostarczył miłośnikom tej dyscypliny sporej dawki emocji. Do ostatniej akcji zawodów toczyły się losy nie tylko turnieju ale również całej punktacji tegorocznych rozgrywek. Stało się tak za sprawa ogromnej niespodzianki jaką było odpadnięcie z rywalizacji już po dwóch rundach dotychczasowych liderów cyklu duetu Basta / Muniga. Faworytów zawodów z turnieju wyeliminowała w drugiej rundzie miejscowa para braci Jackowskich, którzy niesamowitą grą w obronie zmuszali rywali do błędów co w konsekwencji przełożyło się na końcowy wynik. Basta i Muniga zostali sklasyfikowani ostatecznie na miejscach 12-16 inkasując trzy oczka do punktacji Grand Prix. Takie rozstrzygnięcie otworzyło szansę na końcowe zwycięstwo w całej punktacji kolejnym trzem zespołom. Teraz faworytami wydawali się zwycięzcy drugiego turnieju Ciępka i Szatan, którym wystarczyło zająć drugie miejsce w turnieju pod warunkiem, że pierwszego miejsca nie zajmie para Włodek / Kosarzycki. Oba zespoły spotkały się w półfinale a górą z pojedynku wyszli ci drudzy. Rozstrzygnięcie to, przy słabszej postawie liczących się do tej pory braci Rojków pozostawiło szansę na zwycięstwo w Grand Prix wielkim przegranym trzeciego turnieju wspomnianemu wcześniej zespołowi Basta / Muniga. Szansę na końcowy sukces mieli jeszcze dość niespodziewanie Włodek z Kosarzyckim, którzy musieli jednak pokonać w finale duet Łata / Gębala. Tak się też stało i wygrywając turniej Włodek z Kosarzyckim wygrali jednocześnie tegoroczną Grand Prix Ciężkowic. W meczy o trzecie miejsce Ciępka i Szatan pokonali duet Łata / Gębala. Na miejscach 5-6 zostali sklasyfikowani sprawcy największej niespodzianki zawodów – bracia Jackowscy oraz inny ciężkowicki zespół Miłkowski / Król. Ci drudzy w końcowej klasyfikacji Grand Prix zajęli najwyższe miejsce z drużyn reprezentujących okręg ciężkowicki uzyskując klasyfikacje do zawodów wojewódzkich. Z ciężkowickiego cyklu do tychże zawodów awans uzyskała jeszcze para Ciępka / Szatan bowiem dwa pierwsze zespoły punktacji awans uzyskały z eliminacji tarnowskich.

Równolegle z trzecim turniejem Grand Prix Ciężkowic rozegrano turniej kobiet będący eliminacjami do turnieju wojewódzkiego TKKF. Na starcie zawodów stanęły trzy zespoły. Panie rywalizowały system „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Ostatecznie pierwsze miejsce w zawodach zajęły Danuta Gumola i Justyna Gut, drugie Anna Dziuban i Magdalena Zagórska a trzecie debiutujące w zawodach na piasku Justyna i Karolina Lisik. Dwa pierwsze zespoły zapewniły sobie prawo gry w zawodach wojewódzkich, które zostana rozegrane w sobote 24 sierpnia w Gorlicach.

Wyniki poszczególnych spotkań: Dziuban / Zagórska – Gumola /Gut 1:2, Gumola / Gut – Lisik / Lisik 2:0, Lisik / Lisik – Dziuban / Zagórska 0:2.

 

 

KLASYFIKACJA III TURNIEJU
1 Kosarzycki Artur / Włodek Tomasz
2 Knaga Damian / Szczepański Sergiusz
3 Ciępka Andrzej / Szatan Adrian
4 Łata Jacek / Gębala Dawid
5-6 Jackowski Łukasz /Jackowski Michał
5-6 Król Dariusz / Miłkowski Dawid
7-8 Rojek Daniel / Rojek Witold
7-8 Antecki Janusz / Wiktor Dariusz
9-12 Dziuban Mateusz / Zych Łukasz
9-12 Cholewa Piotr / Truchan Grzegorz
9-12 Gwóźdź Maciek / Kieroński Marek
9-12 Jagoszewski Paweł / Tarczoń Piotr
13-16 Basta Janusz / Muniga Mateusz
13-16 Kwarcinski Mateusz / Tajak Tomasz
13-16 Wojdyła Wojciech / Kula Jakub
13-16 Nowak Mateusz / Nowak Jacek
17 Truchan Tomasz / Piotrowski Wojciech

KLASYFIKACJA KOŃCOWA GRAND PRIX CIĘŻKOWIC 2013

1. Kosarzycki Artur / Włodek Tomasz 36 pkt
2. Basta Janusz / Muniga Mateusz 33 pkt
3. Ciępka Andrzej / Szatan Adrian 32
4. Knaga Damian / Szczepański Sergiusz 28
5. Rojek Daniel / Rojek Witold 26
6. Król Dariusz / Miłkowski Dawid 16
7. Muzyk Paweł / Nowak Mateusz 16
8. Kosarzycki Artur / Wiktor Daniel 16
9. Jackowski Łukasz /Jackowski Michał 14
10. Dziuban Mateusz / Zych Łukasz 13
11. Łata Jacek / Gębala Dawid 10
12. Antecki Janusz / Wiktor Dariusz 10
13. Mateusz Kuś / Kuś 10
14. Wojdyła Wojciech / Kula Jakub 9
15. Miłkowski Dawid / Kasprzyk Arkadiusz 6
16. Jagoszewski Paweł / Tarczoń Piotr 4
17. Cholewa Piotr / Truchan Grzegorz 4
18. Gwóźdź Maciek / Kieroński Marek 4
19. Gwóźdź Maciek / Hołda Mateusz 4
20. Gwóźdź Maciej / Nowak Piotr 4
21. Fijas Patryk / Jackowski Michał 4
22. Kwiatek Dominik / Kanta Mateusz 4
23. Kwarciński Mateusz / Wiejaczka Wojciech 4
24. Kula Jakub / Siedlecki Mariusz 4
25. Gryzło Dominik / Bogusz Sebastian 4
26. Nowak Mateusz / Nowak Jacek 3
27. Kwarcinski Mateusz / Tajak Tomasz 3
28. Grędysa Damian / Ząbczyk Mateusz 3
29. Śliwa Mikołaj / Szczerba Dariusz 3
30. Maślak Karol / Odbierzychleb Dawid 3
31. Hołda Mateusz / Fijas Kamil 3
32. Śliwa Mikołaj / Rak Grzegorz 3
33. Truchan Tomasz / Piotrowski Wojciech 2

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych tak czynnym udziałem jak i kibiców na trzeci, ostatni już turniej tegorocznego Grand Prix Ciężkowic w siatkówce plażowej. Finałowe zmagania odbędą się w niedzielę 11 sierpnia na boiskach w Ciężkowicach. początek turnieju tradycyjnie już zaplanowano na godzinę 11:00 a organizatorzy przyjmować będą zgłoszenia pół godziny wcześniej. Przypomnijmy, że po dwóch turniejach na czele klasyfikacji Grand Prix Ciężkowic 2013 znajduje się duet Miniga/Basta który zgromadził 30 punktów. Liderzy aby utrzymać swoją pozycję nie oglądając się na rywali, w turnieju finałowym muszą zająć co najmniej trzecie miejsce. Na końcowy sukces ma szansę jeszcze dwie inne drużyny, które z pewnością powalczą jeszcze o końcowe zwycięstwo. Zważywszy na wysoki poziom w poprzednich turniejach spodziewane są wielkie emocje w ostatnim rozdaniu ciężkowickiego cyklu.
TKKF zaprasza jednocześnie młodzież do wzięcia udziału w kolejnym wakacyjnym turnieju „plażówki”, który na ciężkowickich boiskach zaplanowano na piątek 9 sierpnia. Początek rywalizacji od godziny 17:00.