Archive for Listopad, 2016

16 listopada rozegrane zostały pierwsze mecze ciężkowickiej Młodzieżowej Amatorskiej Ligi Futsalu. Rozgrywki zastąpiły rozgrywaną w poprzednich latach seniorską ligę organizowaną przez TKKF „Pogórze”. Nową ligę również organizuje ciężkowickie TKKF, którego partnerami są Uczniowskie Kluby Sportowe działające przy gimnazjach z terenu gminy Ciężkowice. Uczestnikami rywalizacji są gimnazjalne drużyny z Ciężkowic, Jastrzębi, Zborowic, Pławnej oraz Gromnika.
W pierwszej kolejce MALF rozegrano dwa spotkania. W meczu inaugurującym rozgrywki PG Ciężkowice zmierzyło się z gimnazjum ze Zborowic. Faworytami spotkania byli chłopcy z Ciężkowic, którzy w niedawno rozegranych mistrzostwach gminy zajęli pierwsze miejsce. Wydarzenia na boisku potwierdziły przewagę gimnazjalistów z Ciężkowic, którzy szybko otworzyli wynik spotkania wykorzystując niepewność w szeregach obronnych rywali. Po kilku minutach było już 2:0 po rzucie karnym podyktowanym za faul na linii pola bramkowego. Wynik ten utrzymał się do przerwy. Po wznowieniu gry niespodziewanie kontaktowe trafienie zaliczyli chłopcy ze Zborowic a gol ten był ozdoba spotkania. Od tej pory Ciężkowice posiadały przewagę jednak dobrze zorganizowana obrona drużyny ze Zborowic nie dopuszczała do sytuacji bramkowych. Dopiero w końcówce meczu błędy zmęczonych zawodników GP Zborowice pozwoliły faworytom na dwa kolejne trafienia.
W drugim meczu kolejki zmierzyły się drużyny z Gromnika i Pławnej. Spotkanie rozpoczęło się z dużym zaangażowaniem obu drużyn co uczyniło go bardzo dynamicznym. Tempo po kilku minutach jednak spadło a zawodnicy koncentrowali się na konstruowaniu akcji ofensywnych. Po jednej z nich dość niespodziewanie prowadzenie uzyskali chłopcy z Pławnej po pięknym strzale w górny róg bramki. Nieco podrażnieni takim obrotem sprawy zawodnicy z Gromnika ruszyli do odrabiania strat. Efektem był gol, który przyniósł remis utrzymujący się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie ponownie na prowadzenie wyszła Pławna. Rywale jednak zdołali doprowadzić najpierw do remisu po wzorowo rozegranym rzucie wolnym, a następnie zdobyli gola wychodząc prowadzenie. Ambitna walka gimnazjalistów z Pławnej zaowocowała jedynie strzałem w poprzeczkę i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:2 dla Gromnika.

STRZELCY BRAMEK:
Kamil Laska ( Ciężkowice) 2
Arkadiusz Włudyka ( Ciężkowice) 2
Bartłomiej Mruk ( Gromnik) 2
Matusz Olszak ( Zborowice) 1
Daniel Gwóźdź ( Pławna) 1
Sebastian Rojek ( Pławna) 1
Dawid Mrozik ( Gromnik) 1