Archive for Maj, 2015

W sobotę 23 maja w ciężkowickiej Hali Widowiskowo – Sportowej już po raz czternasty rozegrano Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Ciężkowicka Belferiada”. Impreza od lat cieszy się ogromną popularnością w środowiskach oświatowych staje się bowiem okazją do skonfrontowania swoich sportowych umiejętności pod siatką ale również do spotkania, wymiany zawodowych doświadczeń i wspólnej zabawy. Te wszystkie elementy łączą uczestników „Ciężkowickiej Belferiady”, którzy chętnie corocznie przyjeżdżają do Ciężkowic. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 10 drużyn reprezentujących kilka powiatów, miast i gmin. Wśród uczestników były zespoły z Bobowej, Nowego Sącza, Grybowa, Wojnicza, Chełmca, Szerzyn Gromnika, ZOSW w Zbylitowskiej Górze oraz – rzecz jasna – nauczycielska drużyna z Ciężkowic. Najlepsi w turnieju okazali się nauczyciele z Nowego Sącza, którzy w fazie grupowej nie dali szans m.in. drużynie gospodarzy, a w fazie finałowej wyprzedzili weteranów ciężkowickich zawodów – drużynę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Zbylitowskiej Góry oraz team reprezentujący miasto i gminę Grybów. Zespół reprezentujący Ciężkowice – jak przystało na gospodarzy rozgrywek – okazał się bardzo gościnny zajmując w turnieju dziewiąte miejsce. W każdym ze spotkań ciężkowiccy nauczyciele prowadzili równorzędna walkę remisując trzy z pięciu rozegranych spotkań (formuła turnieju przewidywała rozegranie dwusetowych pojedynków co stwarzało możliwość nietypowego dla siatkówki remisu) minimalnie ostatecznie ustępując rywalom.
Ogólnie w turnieju rozegrano 20 spotkań a końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco: 1. Nowy Sącz, 2. SOSW Zbylitowska Góra, 3. Wojnicz, 4. Szerzyny,5. Grybów, 6. ZNP Bobowa, 7. Chełmiec, 8. Gromnik, 9. Ciężkowice, 10. MKS „Podkarpacie” Bobowa.
„Ciężkowicka Belferiada 2015” rozgrywana była pod patronatem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza oraz Burmistrza Ciężkowic Zbigniewa Jurkiewicza. Wśród gości ciężkowickiej imprezy byli m. in. wicestarosta Zbigniew Karciński, Burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Stanisław Kuropatwa oraz Radni Powiatowi, a niektórzy z nich brali czynny udział w zmaganiach. Głównym organizatorem rozgrywek było Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach a partnerami organizacyjnymi byli. Powiat Tarnowski, Oddział ZNP w Ciężkowicach, UKS „Junior” przy Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach, UKS „Cieszko” przy ZSOiZ w Ciężkowicach.

23 maja w ciężkowickiej Hali Widowiskowo-Sportowej zostanie rozegrany XIV Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli „Ciężkowicka Belferiada” Tegoroczne zmagania pracowników oświaty odbywać się będą pod patronatem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza a udział w zawodach zapowiedziało 10 drużyn. Zespoły rywalizujące w rozgrywkach to siatkarskie miksy a na parkiecie drużynę tworzą trzy panie i trzech panów. Ciężkowickie rozgrywki cieszą się ogromną popularnością w środowisku nauczycielskim, stają się bowiem okazją do integracyjnego spotkania, dają możliwość zdrowej rywalizacji, promują aktywne formy wypoczynku. Jak co roku w zawodach wystąpią nauczycielskie reprezentacje z Nowego Sącza, Chełmca, Bobowej, Grybowa, Tarnowa, Gromnika, SOSW w Zbylitowskiej Górze, Szerzyn. Nie zabraknie również gospodarzy – nauczycieli reprezentujących Ciężkowice, którzy wystąpią w połączonych siłach ZSOiZ i nauczycieli gminy Ciężkowice. Początek ciężkowickich zmagań w sobotę 23 maja o godzinie 14:00. Trybuny podczas zawodów są otwarte dla wszystkich, a wstęp jest wolny. Zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki do wspólnego kibicowania.