Archive for Sierpień, 2023

13 sierpnia zakończyły się tenisowe rozgrywki o Puchar Pogórza organizowane po raz pierwszy przez ciężkowickie Ognisko TKKF. Cieszący się coraz większą popularnością tenis oraz obserwowane zainteresowanie czynnym uprawianiem tej dyscypliny sportu na rodzimym podwórku zrodziły pomysł zorganizowania amatorskiego turnieju tenisowego w Ciężkowicach. Zainteresowanie rywalizacją przerosło oczekiwania organizatorów, którzy zdecydowali się zamknąć turniejową listę na 16 zawodnikach. Turniej przebiegał w dwóch fazach. W pierwszej – rozpoczętej w piątek 3 sierpnia – zawodnicy rywalizowali w czterech grupach po 4 zawodników w systemie każdy z każdym. do fazy play off awansowali zwycięzcy grup, którzy na ćwierćfinałowych rywali czekali na rozstrzygnięcia pomiędzy drugimi i trzecimi zawodnikami z grup. Ten etap turnieju rozegrano w sobotę 4 sierpnia a półfinały i finały miały być rozegrane następnego dnia. Dla sprawnego przeprowadzenia zawodów organizatorzy zdecydowali się na gościnne korzystanie z kortów w Bogoniowicach i Gromniku, gzie rozegrano część spotkań grupowych. Niestety fatalne warunki pogodowe panujące w niedzielę spowodowały przesunięcie tej fazy o tydzień. Ostatecznie zawody zakończono 13 sierpnia razem z finałem siatkówki plażowej. Puchar za I miejsce powędrował do Jakuba Glińskiego z Grybowa, który w finale pokonał reprezentującego Tuchów Kamila Waśka. Trzecie miejsce zajął Dariusz Król, a czwarte Dawid Miłkowski – obaj reprezentujący gospodarzy. Drugi z nich był jednym z organizatorów i pomysłodawców rywalizacji, a także współautorem regulaminu. Zawody odbywały się pod patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice pana Stanisława Kuropatwy, który na koniec wręczył najlepszym zawodnikom pamiątkowe trofea i nagrody.

Z tygodniowym opóźnieniem został rozegrany finałowy turniej „Pucharu Pogórza 2023 ” w siatkówce plażowej. 13 sierpnia na ciężkowickich boiskach do rywalizacji przystąpiło 18 drużyn walczących o punkty do klasyfikacji generalnej jak również trofea za miejsca turniejowe. Przy bardzo dobrych warunkach pogodowych i organizacyjnych w stojących na wysokim poziomie zawodach zwyciężyła związana z ciężkowickim TKKF para – Michał Wróbel / Michał Tubek. Drugie miejsce w zawodach zajęła tarnowska ekipa Mateusz Nowak / Filip Babiec, która bardzo dobrym występem przypieczętowała tryumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Pogórza 2023. Równie zadowoleni mogą być reprezentujący gospodarzy bracia Mikołaj i Kacper Kołodziejczyk, którzy w turnieju zajęli trzecie miejsce a w „generalce” stanęli na drugim stopniu podium. Za nimi w końcowej klasyfikacji  uplasowali się Krystian Kowalik i Maciej Nowowsiak, którzy z uwagi na klubowe zobowiązania tego drugiego nie wzięli udziału w turnieju finałowym.

Puchar Pogórza sezonu 2023 przeszedł do historii. Przez trzy turnieje cyklu przewinęło się 42 drużyny, choć nie oznacza to udziału 84 zawodników. Niektórzy bowiem w różnych konfiguracjach podchodzili do poszczególnych turniejów, szukając możliwości gry w ciężkowickich zmaganiach. Przez boiska TKKF „Pogórze” w tegorocznej edycji zawodów przewinęło się ponad  120 meczowych pojedynków. Zawody z uwagi na swój charakter od lat cieszą się wielką popularnością wśród amatorów plażówki, którzy chętnie wracają do Ciężkowic, podkreślając niepowtarzalną atmosferę rywalizacji. Puchar Pogórza od lat rozgrywany jest pod patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice. Również tegoroczne zmagania odbywały się pod patronackim okiem pana Stanisława Kuropatwy, który naocznie obserwował każdy z rozegranych turniejów. Na koniec wręczył pamiątkowe puchary, medale oraz upominki rzeczowe dla najlepszych drużyn, wyrażając przy okazji nadzieję na spotkanie w kolejnych edycjach ciężkowickich rozgrywek.

Klasyfikacja III turnieju Pucharu Pogórza 2023

1. Michał Wróbel / Michał Tubek 20 pkt
2. Mateusz Nowak / Filip Babiec 16 pkt
3. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk 12 pkt
4. Dawid Słota / Patryk Misztal 10 pkt
5-6 Grzegorz Rubacha / Mateusz Porosło 8 pkt
Dawid Stach / Kamil Ryś-Baca 8 pkt
7-8 Nikodem Gacek / Mikołaj Drogoś 6 pkt
Jakub Basta / Janusz Basta 6 pkt
9-12 Karol Pawłowicz / Oskar Mazur 5 pkt
Mateusz Kapałka / Bartłomiej Gumola 5 pkt
Kamil Jamka / Hubert Żaba 5 pkt
Mateusz Dziuban / Kacper Madej 5 pkt
13-16 Maciej Gwóźdź / Jakub Wójcik 4 pkt
Jakub Sopala / Szymon Sopala 4 pkt
Michał Drzewicz / Szymon Dziuban 4 pkt
Dawid Podobiński / Kacper Wojtaczka 4 pkt
17-18 Szymon Zydroń / Marcin Mikoś 3 pkt
Piotr Petryla / Szymon Chramęga 3 pkt