Archive for Lipiec, 2021

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim wzmożony okres aktywności fizycznej i rekreacji na obiektach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. Cieszące się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów ciężkowickie boiska wymagają wielu wysiłków, aby spełniały swoją funkcje i oczekiwania użytkowników. Opiekujący się obiektami członkowie TKKF, jak co roku społecznie setki godzin poświęcają na prace porządkowe, konserwatorskie i naprawcze na zarządzanym przez siebie terenie. Bieżące utrzymanie obejmuje koszenie trawników, przekopywanie boisk do siatkówki plażowej, utrzymanie i formowanie roślinności krzewiastej i drzew, odchwaszczanie i codzienne sprzątanie. Czynności te są wspierane przez gminę poprzez skierowanie do prac zatrudnionej osoby, jednak w większości prace te są uzupełnieniem codziennych działań TKKF. Zarząd ciężkowickiego Ogniska niestrudzenie dba o wizerunek obiektu. W bieżącym roku TKKF „Pogórze” we własnym zakresie doposażył siłownię terenową w wielofunkcyjny drążek do ćwiczeń gimnastycznych, przeprowadził remont i renowację elementów placu zabaw oraz zadbał o wymianę piasku na boiskach do siatkówki plażowej. Wymianie poddano również siatki i linie na boiskach. Nie mało zachodu i wysiłków kosztowało doprowadzenie do użyteczności Otwartej Strefy Aktywności i wiaty grillowej zdewastowanych w okresie zimowym przez wandali. Dzięki determinacji i własnej pracy członkowie TKKF przywrócili obiekty do stanu pierwotnego, a w ostatnim czasie zadbali o estetykę boisk montując banery i tkkf-owskie flagi z herbem Ciężkowic. Na tak przygotowanych boiskach TKKF „Pogórze” prowadzi swoją działalność statutową poprzez organizowanie zajęć z siatkówki plażowej oraz przeprowadzanie turniejów i rozgrywek sportowych ze sztandarową imprezą jaką jest „Puchar Pogórza”. Finał tej cieszącej się sporym zainteresowaniem siatkarskiej imprezy zaplanowano na niedzielę 1 sierpnia.

Zarząd Ogniska TKKF „Pogórze” zaprasza wszystkich chętnych do współpracy, a do wszystkich użytkowników boisk apeluje o rozwagę, kulturę podczas aktywności fizycznej i pozostawianie po sobie obiektów uporządkowanych. Marzeniem członków ciężkowickiego TKKF jest aby użytkownicy kompleksu sportowego przy ulicy Równej czuli się tu gospodarzami odpowiedzialnymi za dobro wspólne.

22 lipca odbył się kolejny młodzieżowy turniej siatkówki plażowej organizowany przez Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 13 siatkarskich par, które w formule open (w turnieju grały drużyny męskie, żeńskie i mieszane) walczyły o kolejne sukcesy w młodzieżowym „Pucharze Pogórza”. Młodzi siatkarze oprócz kolejnych sukcesów za cel mieli dobrą zabawę oraz doskonalenie siatkarskiego rzemiosła. Organizatorzy zawodów zadbali o atmosferę, napoje i poczęstunki, a także nagrody rzeczowe rozlosowane wśród wszystkich uczestników rywalizacji. W tych okolicznościach na boiskach trwała sportowa rywalizacja, z której zwycięsko – podobnie jak przed dwoma tygodniami – wyszła tuchowska para Mikołaj Drogoś / Jakub Sukiennik. Drugie miejsce zajęli Mateusz Serafin i Sylwester Paczuła, trzecie Krzysztof Szpila i Michał Dykas a czwarte Katarzyna Mastalska w parze z Dawidem Podobońskim.
Pełna klasyfikacja turnieju:

1. Mikołaj Drogoś / Jakub Sukiennik
2. Mateusz Serafin / Sylwester Paczuła
3. Krzysztof Szpila / Michał Dykas
4. Katarzyna Mastalska/ Dawid Podobiński
5-6 Maksymilian Wojtas / Maciej Bogusz
Patryk Misztal/ Jakub Jantoń
7-8 Hubert Hołda / Szymon Dziuban
Piotr Bakuliński / Jakub Jantoń
9-13 Amelia Łabuz / Paulina Wojtanowska
Jakub Prusak / Dawid Słota
Daniel Jamka / Bartłomiej Gumola
Kacper Dziuban / Szymon Kapałka
Arkadiusz Mruk / Nikodem Gacek

 

 

 

Drugi z turniejów siatkówki plażowej cyklu „Puchar Pogórza 2021” rozegrany 18 lipca, zgromadził na starcie dawno nie notowaną w Ciężkowicach liczbę osiemnastu siatkarskich drużyn. W tych okolicznościach organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie rundy wstępnej dla trzech najmłodszych, a zarazem debiutujących w zawodach zespołów, z których najlepszy kwalifikował się do turniejowej „szesnastki”. Eliminacje wygrali Bartłomiej Gumola i Szymon Dziuban i to oni zagrali w turnieju głównym rozegranym systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Rywalizacja – jak zawsze – obfitowała w wiele ciekawych pojedynków i efektownych siatkarskich akcji zarówno w ataku jak i obronie. Mecze od poziomu ćwierćfinałów były zaciętymi starciami, a o końcowym w nich sukcesie decydowały detale. Po sześciogodzinnych zmaganiach zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Zwycięsko z zawodów wyszła para z Bobowej Mateusz Kwarciński / Michał Tubek, drugie miejsce zajął ciężkowicki team Karol Gucwa / Michał Wróbel, a trzecie również reprezentujący gospodarzy duet Kacper Kołodziejczyk/ Łukasz Zych. Tuż za turniejowym podium znaleźli się dobrzy znajomi z Tarnowa – rodzinna drużyna Janusz i Jakub Basta.
Zwycięzcy turnieju zainkasowali 20 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Pogórza i wysunęli się na jej czoło z niewielka przewagą nad kolejnymi trzema zespołami. W tej sytuacji niezwykle interesująco zapowiada się trzeci – finałowy turniej zaplanowany na niedzielę 1 sierpnia.
Klasyfikacja turnieju:
1. Mateusz Kwarciński / Michał Tubek
2. Karol Gucwa / Michał Wróbel
3. Kacper Kołodziejczyk/ Łukasz Zych
4. Janusz Basta /Jakub Basta
5-6. Filip Babiec / Przemysław Rura
Dawid Podobiński / Kacper Wojtaczka
7-8. Jakub Wójcik / Tomasz Sobol
Mateusz Dziuban / Mateusz Kapałka
9-12. Krzysztof Szpila / Maciej Bogusz
Wojciech Rubacha / Mateusz Nowak
Wojciech Zięba / Michał Karpiel
Jakub Kuk / Sylwester Paczuła
13-16. Szymon Dziuban / Bartłomiej Gumola
Miłosz Tyrka / Grzegorz Rubacha
Maksymilian Wojtas / Kamil Połeć
Krzysztof Rąpała / Łukasz Ziomek
17-18. Kacper Dziuban / Hubert Hołda
Fabian Hołda / Paweł Korcik

W czwartek 8 lipca rozegrany został pierwszy z wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej dla młodzieży organizowanych przez TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn reprezentujących Tuchów, Bobową, Gromnik oraz Ciężkowice.
Zawody dla jednych były doskonałą okazją do szlifowania siatkarskich umiejętności, dla drugich – szansą na pierwsze doświadczenia na piaszczystych boiskach, a dla wszystkich – atrakcyjną formą spędzania wakacyjnego wypoczynku. Organizatorzy zadbali o napoje, lodowy poczęstunek oraz nagrodę indywidualną losowaną dla jednego z uczestników rywalizacji, a także medale dla najlepszych drużyn.
Na boiskach rywalizacja odbywała się w oparciu o brazylijski system podwójnych eliminacji (do dwóch przegranych), a najlepszym teamem okazali się Mikołaj Drogoś i Jakub Sukiennik z Tuchowa, którzy w finale pokonali bobowski duet Maksymilian Wojtas / Kamil Połeć. Trzecie miejsce w turnieju zajęli Patryk Misztal i Jakub Jantoń ( Tuchów) a czwarte – najlepsza z miejscowych drużyn – Kacper Madej i Daniel Jamka.

Realizując program „Klub” w bieżącym roku TKKF „Pogórze” w czasie wakacji zaprasza młodzież do 18 roku życia na zajęcia z siatkówki plażowej. Zajęcia w połączeniu z młodzieżowymi turniejami prowadzone są w każdy czwartek od godziny 17:00 na boiskach przy ulicy Równej w Ciężkowicach. W najbliższy czwartek 8 lipca odbędzie się pierwszy z wakacyjnych turniejów będący wprowadzeniem do kolejnych rozgrywek organizowanych przez ciężkowickie Ognisko TKKF. Organizatorzy oczekują na wszystkich zainteresowanych od godziny 16:30 w miejscu zawodów.

Siatkówka plażowa w Ciężkowicach ma się dobrze. W pierwszym turnieju Pucharu Pogórza 2021 rozegranym w niedzielę 4 lipca dwa teamy reprezentujące TKKF „Pogórze” stanęły na podium zawodów. Drugie miejsce zajęli Dariusz Król i Dawid Miłkowski, którzy w finałowym pojedynku nieznacznie ulegli tuchowsko-tarnowskiej parze Mikołaj Drogoś / Artur Kosarzycki. Ciężkowicki duet wszedł udanie w kolejny sezon rywalizacji, a warto przypomnieć, że wspomniani zawodnicy rozpoczynali przygodę na plażowych boiskach w pierwszym turnieju organizowanym przez miejscowy TKKF, rozegranym w 2006 roku. Dobry start zaliczyła druga z miejscowych par – Kacper Kołodziejczyk / Łukasz Zych. Triumfatorzy Pucharu Pogórza sprzed roku w półfinale zawodów ulegli Drogosiowi i Kosarzyckiemu jednak w meczu o brązowe medale pokonali jasielski duet Kamil Gromek / Bartosz Ochoński dając sygnał, że będą liczyć się o zwycięstwo w bieżącym cyklu zawodów.
Na starcie pierwszego turnieju Pucharu Pogórza 2021 stanęło 15 zespołów, które rywalizowały w systemie brazylijskim. Zawody rozgrywane w dobrych warunkach atmosferycznych i nieco gorszych warunkach boiskowych spowodowanych kilkudniowymi opadami poprzedzającymi rywalizację stały na dobrym poziomie. Grząskie, nasączone wodą – mimo usilnych starań organizatorów – boiska, nie przeszkadzały zawodnikom w rozgrywaniu efektownych i ciekawych akcji. Oby równie ciekawie było w kolejnym turnieju zaplanowanym na 18 lipca.
Klasyfikacja turnieju:
1. Artur Kosarzycki / Mikołaj Drogoś
2. Dariusz Król / Dawid Miłkowski
3. Kacper Kołodziejczyk / Łukasz
4. Kamil Gromek / Bartosz Ochoński
5.-6. Mateusz Kwarciński / Michał Tubek
Karol Gucwa /Michał Wróbel
7.-8. Wojciech Rubacha / Mateusz Nowak
Dawid Podobiński / Kacper Wojtaczka
9.-12. Mateusz Dziuban / Arkadiusz Steczyński
Miłosz Tyrka / Grzegorz Rubacha
Mateusz Serafin /Sylwester Paczuła
Jakub Kuk / Maksymilian Wojtas
13.-15. Piotr Gucwa / Patryk Martuszewski
Bartłomiej Gumola /Krzysztof Rąpała
Krzysztof Szpila / Maciej Bogusz