Archive for Sierpień, 2014

Aura nie była łaskawa dla zawodników rywalizujących w ostatnim turnieju Grand Prix Ciężkowic 2014 w siatkówce plażowej rozegranym 24 sierpnia na boiskach TKKF „Pogórze”. Ciągłe opady deszczu sprawiły, że rozegranie zawodów stanęło pod znakiem zapytania. Organizatorom nie zabrakło jednak determinacji i po odpompowaniu wody udało się przygotować boiska do rywalizacji. Siatkarzom jednak przyszło zmagać się nie tylko z przeciwnikami ale również z chłodem i deszczem. Na starcie turnieju w tych trudnych warunkach stanęło sześć par. zespoły początkowo rywalizowały w dwóch grupach, po czym po dwa najlepsze awansowało do fazy finałowej. Tutaj drużyny grały „każdy z każdym” przy zaliczeniu wyniku meczu grupowego. Zwycięzcami zawodów zostali Wojciech Przywara i Maciej Tubek, którzy tym samym przypieczętowali końcowy tryumf w całym cyklu „Grand Prix Ciężkowic 2014”. Drugie miejsce w turnieju zajęli reprezentanci gospodarzy Dariusz Król i Dawid Miłkowski którzy w końcowej klasyfikacji uznali wyższość zawodników z Bobowej różnicą jednego małego punktu. Trzecie miejsce zajęli Jacek Łata i Dawid Gebala a czwarte Paweł Muzyk i Paweł Król. Turniej był niezwykle wyrównany, o czym świadczy fakt, iż trzy z czterech drużyn w ostatecznej klasyfikacji zgromadziło te sama liczbę punktów i miejscach decydowały „małe punkty”.
Po rozstrzygnięciu ostatniego turnieju zapadły ostateczne wyniki Grand Prix Ciężkowic 2014. Najlepszym teamem zostali wspomniani wcześniej Wojciech Przywara i Maciej Tubek z Bobowej, przed Jackiem Łatą i Dawidem Gębalą z Tarnowa oraz Pawłem Królem i Pawłem Muzykiem z Ciężkowic. Na czwartym miejscu rozgrywki ukończyła inna ciężkowicka para Dariusz Król i Dawid Miłkowski. Po zakończeniu rozgrywek zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami a także nagrodami rzeczowymi. Dodatkową nagrodę organizatorzy – TKKF „Pogórze” – przygotowali dla najlepszej ekipy reprezentującej Ciężkowice.
Klasyfikacja III Turnieju Grand Prix Ciężkowic 2014
1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek
2. Dariusz Król / Dawid Miłkowski
3. Jacek Łata / Dawid Gębala
4. Paweł Król / Paweł / Muzyk
5. Janusz basta / Mateusz Muniga
6. Janusz Antecki / Dariusz Wktor

Końcowa Klasyfikacja Grand Prix Ciężkowic 2014


1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek  52 pkt
2. Jacek Łata / Dawid Gębala   40
3. Paweł Król / Paweł Muzyk    26
4. Dariusz Król / Dawid Miłkowski   24
5. Mateusz Muniga / Janusz Basta    24
6. Karol Szczepanik / Kamil Ślusarczyk   20
7. Piotr Cholewa / Paulina Jachym   14
8. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek   10
9. Janusz Antecki / Dariusz Wiktor     8
10. Łukasz Jackowski / Michał Jackowski  8
11. Mateusz Kuś / Piotr Mędoń  8
12. Janusz Antecki / Maciej Gwóźdź  6
13. Mateusz Łajka / Piotr Zieliński   6
14. Janusz Antecki / Grzegorz Golec   4
15. Mateusz Kwarciński / Artur Mucha  4
16. Patryk Fijas / Radosław Szabla  4

Trzeci – ostatni już turniej siatkówki plażowej z cyklu „Grand Prix Ciężkowic 2014” mają przed sobą siatkarze rywalizujący na ciężkowickich boiskach. Zakończenie rozgrywek zaplanowano na niedzielę 24 sierpnia, kiedy to po ostatnich turniejowych meczach poznamy zwycięzców ostatnich zawodów a także mistrzów całego ciężkowickiego cyklu edycji 2014. Organizatorzy spodziewają się licznego udziału w turnieju z całą czołówką zawodników tarnowskich oraz dotychczasowymi liderami Grand Prix – bobowskim teamem Wojciech Przywara / Maciej Tubek. W zawodach zobaczymy również kilka miejscowych par, które z pewnością będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Zawody rozpoczną się o godzinie 11:00, decydująca ich faza przewidziana jest około godziny 14:00, około 15:00 zostaną rozegrane spotkania o pierwsze i trzecie miejsce w turnieju a po n ich nastąpi podsumowanie i zakończenie ciężkowickiego cyklu Grand Prix 2014. Wcześniej, około godziny 13:30 rozpoczną się zmagania kobiet, a ostateczne rozstrzygnięcia powinny zapaść równolegle zakończeniem turnieju mężczyzn. Dla najlepszych drużyn organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary i medale a także nagrody rzeczowe. Na dodatkową nagrodę może liczyć również najlepszy zespół reprezentujący gminę Ciężkowice.

Drugi turniej mają za sobą siatkarze plażowi uczestniczący w cyklu rozgrywek Grand Prix Ciężkowic 2014. W rozegranych 10 sierpnia zawodach w turnieju głównym udział wzięło dziewięć zespołów, z których najlepszym okazał się bobowski team Wojciech Przywara / Maciej Tubek. W finale zwycięzcy turnieju pokonali reprezentujących gospodarzy Pawła Muzyka i Pawła Króla 2:0, w setach  21:19, 21:16. Pojedynek finałowy był rewanżem za mecz z pierwszej rundy, kiedy to górą był zespół ciężkowicki. W zawodach dobrze zaprezentowały się również inne ciężkowickie teamy. Bracia Łukasz i Michał Jackowscy w meczu o awans do turniejowej „czwórki” ulegli późniejszym tryumfatorom po trzysetowym pojedynku. Tie-break był również potrzebny do rozstrzygnięcia innego pojedynku na tym etapie, w którym kolejna miejscowa drużyna Dariusz Król / Dawid Miłkowski po wygraniu pierwszego seta  w dwóch kolejnych  musiała uznać wyższość doświadczonemu duetowi z Tarnowa Janusz Basta / Mateusz Muniga. W spotkaniach półfinałowych pewne zwycięstwa zanotowali Przywara i Tubek w pojedynku z Jackiem Łatą i Dawidem Gębalą oraz Król i Muzyk w meczu z Bastą i Munigą. Mecz o trzecie miejsce w zawodach pomiędzy zespołami Basta / Muniga – Łata/ Gębala po trzech setach zakończył się zwycięstwem tych drugich. Do ciekawostek turnieju zaliczyć należy najwyższe miejsce w dotychczasowej historii ciężkowickich rozgrywek zespołu reprezentującego gospodarzy (Paweł Muzyk / Paweł Król) i zarazem pierwszego finału z udziałem drużyny z Ciężkowic, trzy turniejowe tie-breaki z udziałem weteranów siatkarskich boisk Janusza Basty i Mateusza Munigi oraz udział  w zawodach innego weterana – najstarszego wśród zawodników-  Janusza Anteckiego, który w ciężkowickich turniejach występuje od 2006 roku – tym razem w parze z Maćkiem Gwoździem.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek
  2. Paweł Król / Paweł Muzyk
  3. Jacek Łata / Dawid Gębala
  4. Janusz Basta / Mateusz Muniga
  5. Łukasz Jackowski / Michał Jackowski     
    Dariusz Król / Dawid Miłkowski

7.    Piotr Cholewa / Paulina Jachym
Janusz Antecki / Maciej Gwóźdź

9.    Patryk Fijas / Radosław Szabla

 

KLASYFIKACJA GRAND PRIC CIĘŻKOWIC 2014 PO II TURNIEJU

1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek 32
2. Jacek Łata / Dawid Gębala 28
3. Karol Szczepanik / Kamil Ślusarczyk 20
4. Mateusz Muniga / Janusz Basta 16
Paweł Król / Paweł Muzyk 16
6. Piotr Cholewa / Paulina Jachym 14
7. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek 10
8. Mateusz Kuś / Piotr Mędoń 8
Łukasz Jackowski / Michał Jackowski 8
Dariusz Król / Dawid Miłkowski 8
11. Janusz Antecki / Maciej Gwóźdź 6
Mateusz Łajka / Piotr Zieliński 6
13. Janusz Antecki / Grzegorz Golec 4
Mateusz Kwarciński / Artur Mucha 4
Patryk Fijas / Radosław Szabla 4

KOBIETY

1. Paulina Szczepanik / Edyta Rzenno 20
2. Anna Dziuban / Magdalena Ćwikła 16

TKKF „Pogórze” zaprasza na kolejny turniej siatkówki plażowej cyklu „Grand Prix Ciężkowic 2014″. Kolejna odsłona ciężkowickich rozgrywek przewidziana jest na niedzielę 10 sierpnia. Zawody zapowiadają się ciekawie bowiem zainteresowanie rywalizacją wyraziły najlepsze tarnowskie zespoły a także ekipy z Bobowej i Nowego Sącza. W turnieju zobaczymy kilka miejscowych teamów a organizatorzy liczą również na udział zwycięzców pierwszego turnieju sprzed dwóch tygodni. Lista uczestników jest wciąż otwarta a ostateczny jej kształt zostanie ustalony w dniu rozgrywek. Przypomnijmy, iż w Grand Prix Ciężkowic prowadzone są także rozgrywki kobiet a początek rywalizacji pań w drugim turnieju zaplanowano na godzinę 13:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy a nasze zaproszenie kierujemy także do kibiców siatkówki. Emocji z pewnością nie zabraknie.