ZAKOŃCZENIE ALF

 

W środę 11 lutego zakończyła rywalizację ciężkowicka Amatorska Liga Futsalu edycji 2014/2015. Ostatnia kolejka zmagań rozegrana tego dnia przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji. Najciekawszym meczem finału rozgrywek było starcie pomiędzy Energy Guide a Voyagerem Łużna. Przed meczem oba zespoły miały szanse na końcowy sukces a ALF toteż na parkiecie oglądaliśmy bardzo emocjonujący pojedynek. Spotkanie „ułożyli” sobie zawodnicy Energy Guide, którzy szybko – bo już w drugiej minucie – objęli prowadzenie za sprawą najskuteczniejszego swojego zawodnika Dawida Szczerby. Wkrótce na 2:0 podwyższył K. Jamka. Ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza Voyagera i losy spotkania wydawały się być przesądzone. Tymczasem jeszcze przed przerwą zespół z Łużnej dwukrotnie zaskoczył bramkarza rywali i sprawa ostatecznego rozstrzygnięcia pozostała otwarta. Tuż po przerwie Voyager zdobył kolejną bramkę i emocje zaczęły się na dobre. Energy Guide ponownie odskoczyło na dwa gole po trafieniu P. Gryzły jednak w odpowiedzi kontaktowego gola dla Łużnej zdobył R. Łażeński. Końcówka spotkania to już nieustępliwa walka o każdy centymetr boiska i każdą piłkę. Walka przyniosła kolejne faule drużyny Voyagera co przełożyło się na trzy przedłużone rzuty karne nieskutecznie egzekwowane przez Szczerbę. W ostatnich sekundach meczu kolejną szansę na wyrównanie mieli zawodnicy z Łużnej jednak po strzale jednego z nich piłkę na słupek sparowała bramkarz Energy Guide. Tym samym zespół z Siedlisk dowiózł wynik 5:4 do końca, świętując zarazem mistrzostwo Amatorskiej Ligi Futsalu sezony 2014/2015. W drugim spotkaniu grupy „A” GKS Gromnik uległ niespodziewanie K-Sport Rzepiennik 1:4. Drużyna z Gromnika mocno kibicowała wcześniej zespołowi Voyagera jednak po niekorzystnym dla siebie rozstrzygnięciu zawodnicy z Gromnika stracili wyraźnie motywację co wykorzystali ambitnie walczący zawodnicy z Rzepiennika. Zanim rozpoczęły się zmagania na szczycie ALF na boisku zameldowały się drużyny z grupy „B”. swój ostatni pojedynek rozegrały ZSOiZ Gromnik oraz FC Rozpruwacze. Stawką pojedynku było piąte miejsce w rozgrywkach wywalczone ostatecznie przez Rozpruwaczy po zwycięstwie 7:5. Najbardziej istotne w tym meczu były jednak bramki strzelane przez ZSOiZ a raczej przez Mirosława Matusika, który zaliczając wszystkie pięć trafień w meczu wyprzedził w ostatecznej klasyfikacji strzelców D. Szczerbę.

 

EMOCJE DO SAMEGO KOŃCA

Do zakończenia Amatorskiej Ligi Futsalu edycji 2014/2015 została już tylko jedna kolejka. Rozstrzygnięcia spotkań w rozegranej 4 lutego dziewiątej kolejce spowodowały,  na finiszu zapowiadają się wielkie emocje. Trzy zespoły mają wciąż realne szanse na zwycięstwo w rozgrywkach i z pewnością wszystkie będą mocno zmobilizowane na ostatnie spotkania. Liderem pozostaje Energy Guide Siedliska jednak przewaga nad drugim w tabeli GKS Gromnik stopniała do zaledwie jednego punktu. Stało się tak po bezpośrednim starciu między wymienionymi zespołami, w którym zwyciężyli zawodnicy z Gromnika 3:2. Mecz dostarczył wielu emocji. Na boisku od początku trwała wyrównana walka, w której każda z drużyn dążyła do zwycięstwa. Jako pierwsi gola zdobyli zawodnicy z Siedlisk, po skutecznym strzale  K. Barana,  jednak GKS szybko doprowadził do wyrównania za sprawa celnego strzału D. Słoty. Przed przerwą jeszcze raz do bramki ponownie trafił K. Baran i  zawodnicy Energy Guide  pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 2:1 . Po zmianie stron w dalszym ciągu trwała wyrównana walka a nieznaczna przewagę na boisku uzyskali gracze z Gromnika. GKS najpierw doprowadził do wyrównania a skutecznym strzelcem okazał się P. Gniadek a następnie objął prowadzenie po strzale D. Słoty. Doświadczona drużyna z Gromnika mimo usilnych starań zawodników z Siedlisk nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa i szansy na końcowy sukces w Lidze. W innych spotkaniach Voyager Łużna pokonał 10:6 K-Sport Rzepiennik a w grupie słabszej ZSOiZ Gromnik wygrał z FC Po Nalewce 4:3.

W ostatniej kolejce zmierzą się Voyager z Energy Guide oraz GKS Gromnik z K-Sport Rzepiennik. Siedliska aby być pewnym wygrania ALF muszą pokonać Łużną, na potkniecie ich bowiem czeka zespół GKS, który będzie faworytem w spotkaniu z K-Sport Rzepiennik. Zawodnicy K-Sport na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.. Szanse na końcowy prymat w ALF ma również zespół z Łużnej. Voyager potrzebuje jednak własnego zwycięstwa z Energy Guide oraz strat punktowych GKS.  Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja. Początek ostatniej kolejki w środę 11 lutego od godziny 18:00.

 

 

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO GKS-u

Pierwszą z trzech finałowych kolejek mają za sobą drużyny ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Wysoką formę w pierwszym meczu rundy rewanżowej zaprezentował GKS Gromnik. Gromniczanie rozbili Voyagera Łużna 13:4 i jest to rekord zdobytych bramek w bieżących rozgrywkach. Mecz idealnie ułożył się dla GKS-u, który już w pierwszej akcji objął prowadzenie. Po niespełna dwóch minutach było już 2:0. Nieco zaskoczeni zawodnicy Voyagera nie potrafili się pozbierać po tych dwóch trafieniach rywali choć próbowali odrobić straty. Niestety dla nich GKS nie popełniał błędów w defensywie skutecznie przy tym kontratakując. Efektem tego były kolejne trafienia a  do przerwy  na tablicy wyników było 6:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ekipa z Łużnej ambitnie dążyła do zmiany niekorzystnego wyniku nie znajdując jednak sposobu na dobrze dysponowany zespół GKS. Ten z kolei konsekwentnie realizował swoją taktykę punktując raz po raz rywali. Dopiero w końcówce rozluźnienie w szeregach Gromnika wykorzystali zawodnicy z Łużnej jednak cztery trafienia pozwoliły jedynie na honorowe zakończenie spotkania. W innych pojedynkach kolejki pewne zwycięstwo 8:3 zanotował lider – Energy Guide – w spotkaniu z K-Sport Rzepiennik, a w grupie B ”Rozpruwacze” pokonali ” FC Po Nalewce” 5:3.

 

KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ

Zakończyła się faza zasadnicza Amatorskiej Ligi Futsalu. Po ostatnich rozstrzygnięciach drużyny zostaną podzielone na dwie grupy rewanżowe. W grupie „A” (finałowej) zagrają cztery najlepsze zespoły w tabeli rywalizując o miejsca 1-4 w końcowym rozrachunku rozgrywek natomiast pozostałe grać będą w grupie „B” o miejsca 5-7. W każdej z grup zostaną rozegrane mecze „każdy z każdym” a wyniki zostaną dopisane do dotychczasowego dorobku punktowego i bramkowego. Tak wiec przed nami trzy decydujące kolejki ALF.

w ostatniej kolejce rozegranej 21 stycznia swojej szansy na znalezienie się wśród najlepszych nie wykorzystał ZSOiZ z Gromnika. Gromniczanom w spotkaniu z K-Sport Rzepiennik wystarczał remis. Większa część meczu wskazywała na sukces drużyny z Gromnika, która objęła prowadzenie najpierw 1:0 następnie 2:1 i 3:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa po meczu. Kilka minut po przerwie było już 4:2. Zawodnicy ZSOiZ tworzyli dalsze sytuacje podbramkowe jednak nie potrafili zdobyć kolejnego gola nawet trzykrotnie nie trafiając do pustej bramki. Ta nieskuteczność srodze zemściła się na gromnickiej młodzież bowiem zespół K-Sport  najpierw doprowadził do remisu by na niespełna dwie minuty przed końcem rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Dzięki korzystnym wynikom pozostałych spotkań drużyna z Rzepiennika wdarła się do finałowej czwórki. A w pozostałych meczach zmobilizowany i występujący w najsilniejszym składzie GKS Gromnik rozbił grającą bez swojego nominalnego bramkarza drużynę FC Po Nalewce 8:2 a w derbach Siedlisk niespodziewanie nie mający już szans na znalezienie się wśród najlepszych Rozpruwacze zwyciężyli 5:4 z liderem – Energy Guide.

 

 

CIEKAWIE PRZED OSTATNIĄ KOLEJKĄ

Przedostatnią – szóstą kolejkę spotkań fazy zasadniczej mają za sobą drużyny ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Na tym etapie rywalizacji wiadomo już, że w finałowej „czwórce” zagrają Energy Guide Siedliska i Voager Łużna, które już wcześniej zapewniły sobie tam miejsce. Szósta kolejka nikomu nie przyniosła takiej pewności, nikomu też nie zamknęła drogi do gry o końcowy prymat w rozgrywkach. W pierwszym pojedynku kolejki ekipa Energy Guide pewnie pokonała ZSOiZ Gromnik 9:2, choć to gromnicznie pierwsi strzelali gole. Prowadzili już 2:0 jednak jeszcze przed przerwą drużyna z Siedlisk wyszła na prowadzenie a w drugiej połowie bezlitośnie wykorzystywała niemal każdy błąd gromnickiej młodzieży. Drugi mecz kolejki to starcie pomiędzy GKS Gromnik a K-Sport Rzepiennik. Drużyna GKS wysoko pokonała rywali 10:3 i jako pierwsza w tegorocznych rozgrywkach zanotowała wynik dwucyfrowy. Zwycięstwo gromniczan pozwoliło im na zachowanie szans na znalezienie się wśród najlepszych czterech zespołów ALF. I na koniec najciekawszy pojedynek szóstej kolejki : Voyager – FC Rozpruwacze. Mecz rewelacyjnie rozpoczął zespół z Siedlisk który czterokrotnie trafiał do bramki rywali. Doświadczona ekipa Voyagera zdołała odrobić straty a mecz zakończył się remisem 5:5. Jeszcze przed przerwą drużyna z Łużnej zdobyła dwa gole doprowadzając do stanu 2:4. Tuż po wznowieniu było już 3:4 i stał jasne, że mecz zaczyna się od początku. Rozpruwacze co prawda zdołali jeszcze raz zaskoczyć rywali jednak ci szybko doprowadzili do remisu. Końcówka spotkania to próby zmiany wyniku przez obie drużyny jednak żadnej z nich nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

 

 

PIERWSI FINALIŚCI ALF

Po rozegraniu 7 stycznia piątej kolejki ALF dwa zespoły zapewniły sobie już grę w finałowej „czwórce” tegorocznych rozgrywek. Drużyna Energy Guide Siedliska pewnie ograła 8:3 GKS Gromnik i z 10 punktami objęła przodownictwo w tabeli. Z takim samym dorobkiem jest będący na drugim miejscu Voyager Łużna, który zremisował 4:4 w pojedynku z ZSOiZ Gromnik. Wynik ten – biorąc pod uwagę przedmeczowa sytuacje w obu drużynach – bardziej satysfakcjonował tych drugich, bowiem młodzież z Gromnika grała z zaledwie jednym rezerwowym. Od początku meczu optyczna przewagę miał zespół z Łużnej. Przewaga ta znalazła również odzwierciedlenie w zdobywanych bramkach. Łużnianie objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W ich szeregi jednak wkradło się rozluźnienie co w końcówce wykorzystali zawodnicy ZSOiZ zdobywając dwa gole i doprowadzając do podziału punktów.
w trzecim pojedynku kolejki po ciekawym i wyrównanym spotkaniu zespół FC Po Nalewce pokonał 3:2 KSport Rzepiennik i przedłużył swoje szanse na znalezienie się wśród najlepszych czterech drużyn bieżącej edycji ALF. Niezwykle ciekawie zapowiada się walka o czołowa „czwórkę” w ostatnich dwóch kolejkach. Każda bowiem z pięciu drużyn z miejsc 3-7 w tabeli ma możliwość zrealizowania tego celu jednak żadnej z nich nie może przytrafić się strata punktów w ostatnich swoich pojedynkach fazy zasadniczej.

 

ROZPRULI LIDERA…

Po raz czwarty w tegorocznej edycji wyszli na parkiet zawodnicy ciężkowickiej ALF. W ostatniej przed świąteczno – noworoczną przerwą kolejce rozegranej 17 grudnia najważniejszym wydarzeniem była porażka dotychczasowego lidera – ZSOiZ Gromnik z ostatnimi w tabeli FC Rozpruwaczami. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla graczy z Siedlisk, którzy już po kilku minutach prowadzili 2:0. Zdezorientowani zawodnicy ZSOiZ próbowali szybko odrobić straty, jednak przeciwnicy nad wyraz mądrze poczynali sobie w obronie. Co prawda gromnicznie uzyskali kontaktowe trafienie jednak do przerwy Rozpruwacze prowadzili 2:1. Po zmianie stron nadal bez skutku atakowała drużyna z Gromnika a z biegiem czasu coraz groźniej kontratakowali zawodnicy z Siedlisk. W poczynania drużyny  ZSOiZ wkradła się nerwowość co przełożyło się na popełniane w obronie błędy. Dwa z nich skutecznie wykorzystali Rozpruwacze ustalając wynik na 4:1 i odnosząc pierwsze w rozgrywkach zwycięstwo. W drugim spotkaniu Energy Guide pokonał 5:3 FC Po Nalewce. Początek tego meczu należał niespodziewanie do zawodników z Ciężkowic, którzy objęli prowadzenie i stworzyli kilka wybornych sytuacji do podwyższenia wyniku. Niestety dla nich zawodziła skuteczność. Z czasem więcej do powiedzenia mieli rywale, którzy konsekwentnie wykorzystywali błędy ciężkowickiej młodzieży zdobywając do  przerwy cztery gole. W drugiej połowie nieco lepiej zagrał zespół FC Po Nalewce jednak ostatecznie górą w meczu byli faworyci z Siedlisk. Trzecie spotkanie to potyczka GKS Gromnik z Voyagerem Łużna. Gromnicki zespół grał bez swojego etatowego bramkarza co skrzętnie wykorzystali zawodnicy z Łużnej wygrywając ostatecznie 8:4. Po czwartej kolejce spotkań na czele tabeli jest Voyager Łużna mający jednak jeden mecz rozegrany więcej od drugiego w tabeli Energy Guide. W klasyfikacji sytrzelców na prowadzeniu umocnił się Dawid Szczerba z Energy Guide, który swój dorobek powiększył o kolejne trzy trafienia.

 

ZSOiZ NADAL NA CZELE

Trzecią kolejkę spotkań maja za sobą drużyny rywalizujące w ALF. Po rozegraniu kolejnej serii mimo pauzy liderem pozostaje ZSOiZ Gromnik. Niespodziewanie punkty w pojedynku z K-Sport Rzepiennik stracił jeden z głównych faworytów rozgrywek – Energy Guide Siedliska. Początek tego pojedynku nie zapowiadał niespodzianki. Drużyna z Siedlisk prezentowała się dojrzalej i wydawało się, że wypunktuje rywali. Ci jednak rozegrali bardzo dobre spotkanie narzucając po kilku minutach swój styl gry. Mecz nabrał kolorytów i stał się bardzo ciekawym widowiskiem. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Po zmianie stron skutecznie zaatakowali zawodnicy z Rzepiennika i osiągnęli dwubramkowe prowadzenie. Odtąd skupili się na obronie czyhając na możliwość skontrowania rywala. Niestety dla nich, determinacja w obronie przynosiła kolejne faule efektem czego był przedłużony rzut karny skutecznie egzekwowany przez Energy Guide na niespełna trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Kolejne ataki ekipy z Siedlisk nie przynosiły skutku, a kontry K-Sport były co raz bardziej niebezpieczne. Po jednej z nich a kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu przed dużą szansą na zadanie rozstrzygającego trafienia stanęli zawodnicy K-Sport, jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz z Siedlisk parując piłkę na rzut rożny. Po nim miała miejsce najbardziej kontrowersyjna sytuacja meczu. Po dośrodkowaniu doszło do starcia bramkarza Energy Guide z atakującym zawodnikiem z Rzepiennika. Napastnik – zdaniem sędziego – faulował bramkarza a ponieważ było to szóste przewinienie drużyny konsekwencją był kolejny przedłużony rzut karny. I tym razem Siedliska skutecznie wykonały ten element  i na kilka sekund przed zakończeniem spotkania doprowadziły do wyrównania. W tych okolicznościach wynik można uznać jako zysk punktowy Energy Guide a stratę K-Sport.

W innych spotkaniach po ciekawym  meczu Voager Łużna pokonał 4:3 FC Po Nalewce a GKS Gromnik pewnie wygrał z FC Rozpruwaczami 6:2.

DRUGA SERIA SPOTKAŃ ALF

 

Drugą kolejkę spotkań ALF rozegrano w środę 3 grudnia. Wydarzeniem kolejki były derby Gromnika, w którym mistrz sprzed roku –  GKS zmierzył się z ZSOiZ.  Wydawało się, że faworytem jest GKS za czym przemawiała szeroka, doświadczona kadra a z drugiej strony skromna, dwuosobowa ławka rezerwowych licealistów. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i co ważne stała na dobrym sportowym poziomie. Wynik remisowy po tej części 2:2 w pełni odzwierciedlał wydarzenia na boisku. Druga połowa zaczęła się od trafienia drużyny ZSOiZ. Reakcją na tę sytuację był zwiększony napór na bramkę licealistów. Ataki GKS-u nie przynosiły jednak efektu bramkowego w czym z pewnością spora zasługa jest po stronie bramkarza ZSOiZ Jakuba Sowy. Młodzież licealna nie zamierzała bronić wyniku i po jednym z kontrataków podwyższyła prowadzenie na 4:2. GKS nadal dążył do zmiany niekorzystnego wyniku jednak co raz częściej zawodnicy popełniali błędy. Na 10 minut przed końcem piąte trafienie zaliczyli licealiści i od tego momentu stało się niemal oczywiste że to oni zgarną w spotkaniu pełna pulę. W poczynania GKS wdarł się chaos a nerwowość rywali zaczęli punktować zawodnicy ZSOiZ. W ostatnich czterech minutach trzy razy trafili do bramki rywali wygrywając ostatecznie 8:2. Łupem bramkowym w meczu podzielili się Mirosław Matusik i Jakub Oślizło, którzy zgodnie zanotowali po cztery trafienia. Obaj znaleźli się po drugiej kolejce na czele klasyfikacji strzelców Ligi.

W innych spotkaniach Voyager Łużna pokonał K-Sport Rzepiennik 3:2 a FC Po Nalewce w takim samum stosunku pokonał FC „Rozpruwacze” z Siedlisk

 

2013/2014

 

WYNIKI ALF 2013/2014

I kolejka 20.11.2013r. (środa)

18.00 Fiszkuszkesz Team

-

Pub Pizzeria Chili Łużna  3-11
18.45 FUH Stanuch Ciężkowice

-

FC Bez Popity  12-0
19.30 K2 Lakiernia Proszkowa

-

GKS Gromnik 3-6 
20.15 Silvestria Gorlice

-

FH Dagro Siedliska 5-3 
  ZSOiZ Ciężkowice

-

pauza  

 

II kolejka 27.11.2013r. (środa)

18.00 Silvestria Gorlice

-

Fiszkuszkesz Team  7:1
18.45 Pub Pizzeria Chili Łużna

-

FUH Stanuch Ciężkowice  1:5
19.30 FC Bez Popity

-

K2 Lakiernia Proszkowa  2:3
20.15 FH Dagro Siedliska - ZSOiZ Ciężkowice  5:1
  GKS Gromnik

-

pauza  

 

III kolejka 4.12.2013r. (środa)

18.00 K2 Lakiernia Proszkowa

-

Pub Pizzeria Chili Łużna  3:6
18.45 Fiszkuszkesz Team

-

FH Dagro Siedliska  1:11
19.30 FUH Stanuch Ciężkowice

-

Silvestria Gorlice  3:3
20.15 ZSOiZ Ciężkowice

-

GKS Gromnik  3:6
21.00 FC Bez Popity

-

pauza  

 

IV Kolejka 11.12.2013r. (środa)

18.00 Silvestria Gorlice

-

K2 Lakiernia Proszkowa  7:3
18.45 Fiszkuszkesz Team

-

FUH Stanuch Ciężkowice  1:8 
19.30 FC Bez Popity

-

ZSOiZ Ciężkowice  4:6
20.15 FH Dagro Siedliska

-

GKS Gromnik  9:4 
   Pub Pizzeria Chili Łużna

-

pauza  

 

V Kolejka 18.12.2013r. (środa)

18.00 ZSOiZ Ciężkowice

-

Pub Pizzeria Chili  Łużna  4:8
18.45 GKS Gromnik

-

FC Bez Popity  7:0
19.30 FUH Stanuch Ciężkowice

-

FH Dagro Siedliska  5:2
20.15 K2 Lakiernia Proszkowa

-

Fiszkuszkesz Team  2:5
  Silvestria Gorlice

-

pauza  

 

VI Kolejka 8.01.2014r. (środa)

18.00 Silvestria Gorlice

-

ZSOiZ Ciężkowice  8:3
18.45 Pub Pizzeria Chili  Łużna

-

GKS Gromnik  2:7
19.30 FUH Stanuch Ciężkowice

-

K2 Lakiernia Proszkowa  3:3
20.15 FH Dagro Siedliska

-

FC Bez Popity  17:1
  Fiszkuszkesz Team

-

   

 

VII Kolejka 15.01.2014r. (środa)

18.00 K2 Lakiernia Proszkowa

-

FH Dagro Siedliska  0:3
18.45 GKS Gromnik

-

Silvestria Gorlice  4:2
19.30 ZSOiZ Ciężkowice

-

Fiszkuszkesz Team  8:3
20.15 FC Bez Popity

-

Pub Pizzeria Chili Łużna  3:7
  FUH Stanuch Ciężkowice

-

pauza  

 

VIII Kolejka 22.01.2014r. (środa)

18.00 ZSOiZ Ciężkowice

-

K2 Lakiernia Proszkowa  4:2
18.45 GKS Gromnik

-

FUH Stanuch Ciężkowice  3:0
19.30 FC Bez Popity

-

Fiszkuszkesz Team  2:9
20.15 Pub Pizzeria Chili Łużna

-

Silvestria Gorlice  5:3
  FH Dagro Siedliska

-

pauza  

 

IX Kolejka 29.01.2014r. (środa)

18.00 FH Dagro Siedliska

-

Pub Pizzeria Chili  Łużna  10:7
18.45 Silvestria Gorlice

FC Bez Popity  13:5
19.30 Fiszkuszkesz Team

-

GKS Gromnik  1:8
20.15 FUH Stanuch Ciężkowice

-

ZSOiZ Ciężkowice  3:0
  K2 Lakiernia Proszkowa

-

pauza  

 TABELA 

mecze

punkty

bramki

1 GKS Gromnik

8

21

45-20

2 FH Dagro Siedliska

8

18

60-24

3 FUH Stanuch Ciężkowice

8

17

39-13

4 Silvestria Gorlice

8

16

48-27

5 Pub Pizzeria Chili Łużna

8

15

47-38

6 ZSOiZ Ciężkowice

8

9

29-39

7 Fiszkuszkesz Team

8

6

24-57

8 K2 Lakierna Proszkowa

8

4

19-36

9 FC Bez Popity

8

0

17-74

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

Krystian Baran (Dagro) 24
Roman Korba (Silvestria) 22
Piotr Bobak (Dagro) 13
Janusz Sowa (Gromnik) 11
Dawid Szczerba (FUH) 10
Tomasz Marynowski (Łużna) 10
Krzysztof Jamka (Gromnik) 9
Michał Ruchwa (FUH) 9
Kamil Nowak (Dagro) 9
Rafał Łażeński (Łużna) 9
Krzysztof Kafel (K2 Lakiernia) 7
Konrad Drożdż (Łużna) 7
Damian Filipowicz (ZSOiZ) 7
Marcin Ciesielski (ZSOiZ) 7
Bartłomiej Niziołek (FC Bez Popity_ 7
Paweł Kafel (Gromnik) 7
Arkadiusz Pijanowski (Silvestria) 6
Adrian Musiał (ZSOiZ) 6
Sylwester Żaba (ZSOiZ) 6
Maciej Machowski (Silvestria) 6
Bartłomiej Ogiela (Dagro) 6
Marcin Kwiek (Gromnik) 6
Sebastian Bryt (K2 Lakiernia) 5
Kamil Szumiński (Fiszkuszkesz) 5
Sebastian Maniak (Gromnik) 5
Michał Więcek (FUH) 5
Janusz Nidecki (Łużna) 4
Krzysztof Żaba (FUH) 4
Patryk Smoszna (Fiszkuszkesz) 4
Michał Słomski (FC Bez Popity) 4
Łukasz Uchwat (FUH) 4
Artur Rzemiński (Silvestria) 4
Daniel Ryndak (FC Bez Popity) 4
Kamil Ropski (Fiszkuszkesz) 4
Piotr Kuropatwa (Fiszkuszkesz) 4
Wojciech Gucwa (Łużna) 4
Paweł Padoł (Silvestria) 4
Konrad Wątroba (Dagro) 3
Paweł Rząca (Łużna) 3
Marcin Deś (FUH) 3
Michał Kucharzyk (K2 Lakiernia) 3
Marcin Barczyk (Silvestria) 2
Patryk Odroniec (Fiszkuszkesz) 2
Przemysław Piecuch (Silvestria) 2
Daniel Masłoń (Gromnik) 2
Krystian Bystrowicz (Łużna) 2
Karol Kwaśny (Fiszkuszkesz) 2
Tomasz Baran (Gromnik) 2
Mateusz Ryndak (K2 Lakiernia) 2
Adrian Wojtanowski (K2 Lakiernia) 1
Dawid Gębarowski (Łużna) 1
Marcin Myśliwiec (K2 Lakiernia) 1
Mateusz Nowak (FUH) 1
Dominik Gwóźdź (FUH) 1
Jarosław Grzebień (Dagro) 1
Dawid Bednarek (Fiszkuszkesz) 1
Łukasz Popiela (FUH) 1
Marek Truchan (Gromnik) 1
Patryk Kwiek (Gromnik) 1
Kamil Nowak (Dagro) 1
Daniel Pijanowski (Silvestria) 1
Damian Janiszewski (Łużna) 1
Bartłomiej Korzeniowski (Gromnik) 1
Kamil Hołda (ZSOiZ) 1
Arkadiusz Jarek (FC Bez Popity) 1
Stanisław Wątroba (Dagro) 1
Michał Majcher (Łużna) 1
Krystian Śmiertka (ZSOiZ) 1
Maciej Tabiś (ZSOiZ) 1
Krzysztof Tenerowicz (Silvestria) 1
Adam Mokrzycki (Fiszkuszkesz) 1
Jakub Brach ( Łużna) 1
Paweł Wójcik (FC Bez Popity) 1
Mateusz Stanuch (FUH) 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK ALF

 

Ciężkowicka Amatorska Liga Futsalu sezonu 2013/2014 przeszła do historii. Ostatnią kolejkę rywalizacji rozegrano w środę 29 stycznia i wtedy zapadły ostateczne rozstrzygnięcia rozgrywek. Mistrzem Ligi została drużyna GKS Gromnik, która w ostatnim, swym meczu pewnie pokonała Fiszkuszkesz Team 8:1. Młodzież dotrzymywała kroku liderowi do piętnastej minuty spotkania jednak z czasem doświadczenie gromniczan wzięło górę co przełożyło się na końcowy wynik. Mająca teoretyczne szanse na wygranie ALF ekipa FH Dagro w najciekawszym spotkaniu kolejki pokonała Pub Pizzerią Chili 10:7. Drużyna z Siedlisk walczyła jeszcze o prymat w Lidze ( spotkanie otwierało kolejkę a w przypadku porażki Gromnika Dagro mogło zostać mistrzem) natomiast Łużna grała o miejsce na podium rozgrywek stąd też mecz miał swoją stawkę. Oba zespoły zagrały bardzo ofensywnie co odzwierciedla wynik. Skuteczniejsi byli zawodnicy FH Dagro dodatkowo promując swojego najlepszego strzelca  Krystiana Barana ( 5 trafień w meczu) na najskuteczniejszego zawodnika Ligi. Szansę na wygranie klasyfikacji strzelców miał jeszcze zawodnik Silvestrii Roman Korba, który w spotkaniu gorliczan z FC Bez Popity musiałby zdobyć 10 goli. Silvestria wyraźnie ustawiła taktykę pod swojego lidera, jednak z czasem zawodnicy FC Bez Popity skutecznie zatrzymali najlepszego strzelca rywali. Końcowy wynik rywalizacji to 13:5 dla Silvestrii a zdobyte 7 goli przez Korbę nie pozwoliło mu na wygranie klasyfikacji snajperów. I na koniec pojedynek FUH Stanuch Ciężkowice z ZSOiZ. Zespół FUH walczył o trzecie miejsce w rozgrywkach i zadanie swoje wypełnił bez zarzutu pokonując licealistów 3:0. Trzecie miejsce FUH Stanuch pozostawiło jednak niedosyt wśród zawodników bowiem zespół mierzył w końcowe zwycięstwo w ALF.

 

ALF NA FINISZU  

Rozgrywki ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu 2013/2014 dobiegają końca. Drużynom pozostała do rozegrania jeszcze jedna kolejka. Po rozegraniu ósmej serii spotkań na czoło tabeli wysunął się GKS Gromnik, który w  najciekawszym spotkaniu tej rundy pokonał FUH Stanuch Ciężkowice 3:0. Przed spotkaniem sytuacja w tabeli wyglądała tak, że zwycięzca tej konfrontacji otworzy sobie drogę do końcowego sukcesu w tegorocznej edycji ALF. Obie drużyny rozpoczęły mecz ostrożnie wyczekując rywala na własnej połowie boiska. Po kilku minutach nieco aktywniej zaatakowała ekipa FUH. Gromniczanie jednak nie popełniali błędów i skutecznie zatrzymywali ataki rywali na własnej połowie. Z czasem GKS zaczął coraz śmielej konstruować swoje akcje i w 12 minucie spotkania P. Kafel strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza FUH. Od tej chwili Gromnik kontrolował przebieg wydarzeń na boisku czyhając na błędy rywali. FUH natomiast wyraźnie nie miał pomysłu na konsekwentnie grających gromniczan a akcje miejscowych były chaotyczne i nie stwarzały zagrożenia po bramką R. Truchana. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa nie przyniosła zmiany stylu gry obu drużyn. W dalszym ciągu Gromnik nie pozwalał ekipie FUH rozwinąć skrzydeł. Trzeba przyznać, że GKS grał bardzo dojrzale i konsekwentnie czekając na błąd rywali. W szóstej minucie po przerwie miejscowi stracili piłkę w ataku a błyskawiczną kontrę przeprowadzili zawodnicy z Gromnika a skutecznym strzałem ponownie akcję wykończył bardzo dobrze grający w tym spotkaniu Kafel. Kiedy FUH stracił swojego najlepszego zawodnika D. Szczerbę ukaranego drugą żółtą kartka za faul taktyczny na Kaflu stało się jasne, że GKS nie odda inicjatywy rywalom a prawdopodobieństwo odwrócenia losów spotkania spadło niemal do zera. Rzeczywiście Gromnik grał swobodnie i bezbłędnie dobijając ekipę FUH sześć minut przed końcem meczu. Katem miejscowych znów okazał się Kafel. Po tym spotkaniu już tylko kataklizm może pozbawić drużynę GKS bowiem trudno sobie wyobrazić by Gromnik nie zdobył punktu z Fiszkuszkesz w ostatnim spotkaniu ALF. W innym ciekawym i mającym znaczenie dla kształtu tabeli meczu dość niespodziewanie Pub Pizzeria Chili pokonała Silvestrię 5:3. Ekipa z Łużnej wypracowała sobie przewagę 4:1 i wydawało się że spotkanie jest rozstrzygnięte. Tymczasem wystarczyła minuta by gorliczanie strzelili dwa gole doprowadzając do ciekawej końcówki. Łużna wytrzymała jednak napór Silvestrii dokładając jeszcze trafienie po składnej kontrze. W innym spotkaniu ZSOiZ pokonał K2 Lakiernię Proszkową 4:2. Młodzież trzeba pochwalić za ciągły postęp w taktyce. Licealiści pokazali się z jak najlepszej strony pewnie inkasując trzy punkty. I na koniec mecz na dole tabeli pomiędzy Fiszkuszkesz a FC Bez Popity. Co prawda pierwsze trafienie w spotkaniu było dziełem tych drugich to jednak zdecydowane zwycięstwo 9:2 odnieśli zawodnicy Fiszkuszkesz przeskakując w konsekwencji w tabeli drużynę K2 Lakierni. Przed ostatnią kolejką spotkań wiadomo, że mistrzem tegorocznej edycji ALF zostanie ktoś z dwójki GKS Gromnik  i FH Dagro Siedliska. Gromnikowi wystarczy w ostatnim spotkaniu remis natomiast Dagro musi pokonać Pub Pizzerię Chili i liczyć na porażkę GKS z Fiszkuszkesz. Pub Pizzeria walczy jeszcze o drugie miejsce w tabeli i  potrzebuje do tego zwycięstwa z Dagro. O miejsca w pierwszej trójce rywalizują jeszcze Silvestria i FUH Stanuch. Silvestria zmierzy się w ostatniej serii spotkań z FC Bez Popity natomiast FUH zagra z ZSOiZ Ciężkowice. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w środę 29 stycznia a bezpośrednio po zakończeniu ostatniego pojedynku nastąpi rozdanie trofeów dla najlepszych zespołów i oficjalne zakończenie ALF sezonu 2013/2014.

 

 

 

 

 

PRZETASOWANIA NA SZCZYCIE TABELI

 

Po rozegraniu siedmiu z dziewięciu kolejek ALF  sezonu 2013/2014 aż pięć drużyn zachowało szansę na końcowy sukces w bieżących rozgrywkach. Po niespodziewanym remisie FUH z K2 Lakiernią w VI kolejce w komfortowej sytuacji znalazła się Silvestria jednak w następnej rundzie  gorliczanie znaleźli pogromcę. Nieoczekiwanie Silvestrię 4:2 pokonał GKS Gromnik, który teraz widziany jest jako jeden z głównych kandydatów do wygrania Ligi. W szóstej kolejce pauzował dotychczasowy lider – FUH Stanuch Ciężkowice. wykorzystała to ekipa FH Dagro, która po pokonaniu K2 Lakierni Proszkowej 3:0 z dorobkiem 15 pkt wysunęła się na czoło tabeli. Z taką samą liczbą punktów na drugim miejscu jest GKS Gromnik, na trzecie miejsce spadł FUH Stanuch (14 pkt) a na czwarte Silvestria (13 pkt). Teoretycznie o końcowy prymat może włączyć się jeszcze Pub Pizzeria Chili mająca po pokonaniu 7:3 FC Bez Popity zgromadziła 12 punktów. W obecnej sytuacji kluczowe dla ostatecznego kształtu tabeli wydaje się zaplanowane na ósmą serię spotkań starcie Gromnika z FUH Stanuch. Zwycięzca przed ostatnią kolejką  zostanie samodzielnym liderem bowiem w przedostatniej kolejce pauzować będzie FH Dagro. W siódmej kolejce oprócz wspomnianych wcześniej rozstrzygnięć kolejne punkty zdobyła młodzież z ZSOiZ Ciężkowice po pokonaniu innych młodzieżowców z Fiszkuszkesz 8:3.

 

 

REKORDOWY WYNIK W ALF

W środę 8 stycznia rozegrano kolejną serię spotkań Amatorskiej Ligi Futsalu. Spośród czterech rozstrzygnięć szóstej kolejki na uwagę zasługuje niespodziewany remis w spotkaniu lidera rozgrywek – drużyny FUH Stanuch -  z K2 Lakiernią Proszkową. Faworyt meczu przystąpił do spotkania osłabiony brakiem kilku kluczowych zawodników co wykorzystali zawodnicy z Rzepiennika. To oni zadali pierwsze trafienie i praktycznie drużyna FUH cały czas musiała gonić wynik. Ostatecznie lider doprowadził do remisu 3:3 i było to wszystko na co było stać w tym meczu drużynę z Ciężkowic. Drugim godnym odnotowania rozstrzygnięciem był rekordowy wynik jaki zanotowano w dziesięcioletniej historii ciężkowickich rozgrywek. Rekord ustanowiła drużyna FH Dagro, która rozbiła FC Bez Popity aż 17:1.  W tym prowadzonym do jednej bramki pojedynku siedem trafień zaliczył najskuteczniejszy strzelec FH Dagro Krystian Baran, który wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców ALF z łącznym dorobkiem 17 goli. W innych spotkaniach Silvestria pokonała ZSOiZ 8:3 choć po prawie 30 minutach to ciężkowicka młodzież prowadziła 3:2 a bramka zdobyta przez Kamila Hołdę była jedną z najpiękniejszych w tegorocznych zmaganiach. Niestety końcówka meczu zdecydowanie należała do przyjezdnych, którzy wypunktowali rywali wykorzystując każdy ich błąd.  I jeszcze pojedynek pomiędzy GKS Gromnik a Pub Pizzerią Chili wyraźnie wygrany przez tych pierwszych 7:2. Zespół z Gromnika przystąpił do meczu osłabiony brakiem Kafla i Jamki jednak od początku to gromniczanie nadawali ton wydarzeniom na boisku i zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

 

ALF NA PÓŁMETKU

 

Po  rozegraniu piątej kolejki spotkań rozgrywki ALF minęły półmetek. Na tym etapie rywalizacji liderem pozostaję FUH Stanuch Ciężkowice z trzypunktową przewagą nad Silvestrią Gorlice. Ekipa FUH ma jednak  o jedno spotkanie więcej rozegrane. W piątej kolejce lider pewnie pokonał wysoko mierzącą drużynę FH Dagro 5:2.  Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla FUH bowiem już pierwsza akcja przyniosła miejscowym prowadzenie po strzale M. Desia. Zespół z Ciężkowic ustawił sobie więc mecz i kontrolował wydarzenia na boisku. Zespół Dagro próbował atakować jednak gospodarze meczu nie pozwolili sobie na dekoncentrację ustrzegając się błędów. Wygrana lidera była więc zasłużona a na uwagę zasługują trzy trafienia zaliczone przez M. Więcka.   Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach zanotowała młodzież z Fiszkuszkesz pokonując K2 Lakiernię Proszkową 5:2. Tuchowscy licealiści rozegrali nad wyraz dobre spotkanie a swoją wyższość przypieczętowali w końcówce spotkania dwukrotnie trafiając do bramki rywala. Gorzej powiodło się innym młodzieżowcom, tym grającym w barwach ZSOiZ.  Co prawda licealiści bardzo dobrze weszli w spotkanie  z Pub Pizzerią Chili szybko uzyskując prowadzenie 2:0 jednak z  czasem do głosu doszli  rywale przewyższający ciężkowickich uczniów przede wszystkim fizycznie. Końcowy wynik 8:4 dla gości nie był niespodzianką. I na koniec spotkanie GKS Gromnik – FC Bez Popity. Zdecydowanym faworytem starcia byli gromniczanie, którzy wysoko pokonali rywali 7:0. Wynik jednak jest nieco mylący bowiem zespół FC postawił trudne warunki przeciwnikom. Niestety za dobrą grą nie poszła skuteczność, a tej nie brakowało ekipie z Gromnika. Ostatecznie zdecydowane zwycięstwo faworyta. W piątej kolejce pauzowała Silvestria.                                  Teraz przed uczestnikami Ligi trzytygodniowa przerwa świąteczno-noworoczna, po której drużyny wybiegną na parkiet ósmego stycznia.

 

PIERWSZE PUNKTY ZSOiZ

 

W  środę 11 grudnia rozegrano czwartą serie spotkań ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Lider – drużyna FUH Stanuch – mimo osłabieni kadrowych nie miała problemów z pokonaniem młodzieży z Fiszkuszkesz i zgodnie z przewidywaniami rozbiła rywali. Wynik 8:1 nie wymaga komentarza. Drugi z faworytów Ligi – Silvestria Gorlice-  równie pewnie pokonał swych rywali, choć K2 Lakiernia Proszkowa postawiła dość wysokie wymagania faworytom. Ostatecznie jednak doświadczenie i boiskowe cwaniactwo przyniosło zwycięstwo gorliczanom 7:3. O pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach postarała się drużyna ZSOiZ. Młodzież z ciężkowickiego Zespołu Szkół zainkasowała komplet punktów z ekipą FC Bez Popity. Licealiści szybko objęli dwubramkowe prowadzenie jednak rywale nie zamierzali się poddać doprowadzając do remisu. Od tego momentu trwała wyrównana walka na boisku a prawdziwe emocje zaczęły się na cztery minuty przed zakończeniem spotkania. Wtedy to przy stanie 3:3 licealiści wykonywali rzut wolny z 7 metrów. Bardzo dobrze wykonany stały fragment gry dał młodzieży prowadzenie. Po chwili po raz drugi z rzutu wolnego zawodnicy ZSOiZ trafili do bramki rywali. Wydawało się, że mecz został rozstrzygnięty. Goście jednak rzucili się do odrabiania strat i szybko zaliczyli bramkę kontaktową. Ostatnie słowo należało jednak do ciężkowickiej młodzieży, która na minutę przed zakończeniem spotkania ustaliła wynik meczu na 6:4. W zapowiadającym się najciekawiej spotkaniu kolejki FH Dagro Siedliska wysoko pokonała GKS Gromnik 9:4. Wynik jednak jest mylący bowiem przebieg spotkania nie był tak jednoznaczny jak jego wynik. Ekipa z Gromnika przystąpiła do meczu z tylko jednym zawodnikiem rezerwowym co jak się później okazało miało znaczący wpływ na końcowe rozstrzygnięcie. Gromniczanie od początku zagrali bardzo ofensywnie i dynamicznie jednak stworzonych sytuacji bramkowych nie potrafili skutecznie sfinalizować. Za to drużyna Dagro dwukrotnie zaskoczyła rywali strzałami z dystansu. GKS musiał odrabiać straty tracąc przy tym siły. Co prawda za sprawą swojego najskuteczniejszego zawodnika – K. Jamki – zespół z Gromnika doprowadził do wyrównania jednak jeszcze przed przerwą drużyna z Siedlisk wyszła na prowadzenie. Po zmianie stron nastąpił przełom w spotkaniu. Ekipa Dagro podkręciła tempo a podmęczeni zawodnicy z Gromnika nie mogli nadążyć za akcjami rywali co zaowocowało czterema kolejnymi trafieniami drużyny z Siedlisk. Gromniczanie zdobyli się jeszcze na zryw jednak przy wielu stworzonych sytuacjach jedynie dwa razy trafili do bramki rywali. W końcówce zawodnicy Dagro zaatakowali ponownie a dwa kolejne gole dały im zwycięstwo 9:4. Po czwartej kolejce spotkań na czele Ligi znajdują się zespoły FUH Stanuch i Silvestrii z 10 punktami a tuż za liderami plasuje się ekipa FH Dagro (9pkt). W klasyfikacji strzelców lideruje Roman Korba z Silvestrii z 10 trafieniami a za nim z 9 golami znajduje się trzech zawodników: Krzysztof Jamka (Gromnik), Dawid Szczerba (FUH)i Krystian Baran (Dagro).

 

 

REMIS W MECZU NA SZCZYCIE 

 

 

Wydarzeniem trzeciej kolejki ALF był mecz pomiędzy FUH Stanuch Ciężkowice a Silvestrią Gorlice. Oba zespoły zaliczane są do głównych faworytów rozgrywek a swoje aspiracje w pełni potwierdziły na boisku. Spotkanie było niezwykle interesującym, stojącym na wysokim poziomie widowiskiem. Mecz nieco niemrawo rozpoczęli zawodnicy z Gorlic co szybko wykorzystała drużyna FUH obejmując prowadzenie w czwartej minucie meczu. Od tej chwili gorliczanie zaczęli grac w swoim stylu przyspieszając grę, wymieniając dużą liczbę podań, rozgrywając kombinacyjne akcje i tworząc sytuacje bramkowe. Równie dobrze prezentowała się ekipa FUH, która była w tym okresie gry skuteczniejsza zdobywając drugą bramkę. Wynik 2:0 utrzymał się do przerwy, po której jeszcze bardziej do ataku ruszyła Silvestria. Już w drugiej minucie drugiej połowy  sędziowie dopatrzyli się faulu w polu karnym na jednym z zawodników z Gorlic a pewnie wykonany rzut karny dał gościom gola kontaktowego. FUH w tym momencie stracił koncepcje gry a Silvestria po kilku minutach doprowadziła do remisu. Miejscowi zerwali się znów do ataku wychodząc ponownie na prowadzenie i wydawało się, że trzymają kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Doświadczeni gorliczanie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. W końcówce meczu obie drużyny dążyły do zadania decydującego trafienia jednak żadnej z nich sztuka ta się nie udała i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Remis w spotkaniu na szczycie wykorzystała drużyna GKS Gromnik, która po wygraniu 6:3z ZSOiZ zbliżyła się na jeden punkt do liderujące pary. GKS ma jednak jeden mecz rozegrany mniej. Również punkt za liderami jest zespół Dagro, który w trzeciej kolejce rozgromił Fiszkuszkesz 11:1. W spotkaniu, które rozpoczynało kolejkę Pub Pizzeria Chili pokonała K2 Lakiernię Proszkową 6:3. Zespół z Łużnej również po trzech kolejkach gromadzi na swoim koncie 6 punktów co czyni rozgrywki niezwykle interesującymi. Liga nabiera więc kolorytu.

 

 

FUH NA CZELE

 

Po rozegranej 27 listopada drugiej kolejce ALF liderem pozostaje drużyna FUH Stanuch Ciężkowice. Lider bez większych problemów uporał się z zespołem Pub Pizzeria Chili wygrywając 5:1. Tuż za zespołem z Ciężkowic po dwóch meczach jest Silvestria Gorlice, która w drugiej serii pewnie pokonała Fizkuszkesz Team 7:1. Pierwsze trafienia w tegorocznych rozgrywkach zaliczyła ekipa FC Bez Popity. Dwie strzelone bramki nie wystarczyły jednak do zdobycia choćby punktu w meczu z K2 Lakiernią wygranym ostatecznie przez zespół z Rzepiennika 3:2. Pierwszy mecz w ALF 2013/14 rozegrał ZSOiZ  w Ciężkowicach. Młodzież dzielnie przeciwstawiała się drużynie FH Dagro jednak niewykorzystane szanse – zwłaszcza w pierwszej odsłonie meczu – zemściły się i to drużyna z Siedlisk zainkasowała komplet punktów wygrywając 5:1 prowadząc do przerwy 2:1. W kolejnej serii spotkań niezwykle ciekawie zapowiada się starcie liderujących drużyn – FUH Stanuch i Silvestrii. Początek tego spotkania 4 grudnia o godzinie 19:30.

 

 

ZNÓW GRAMY!

 

20 listopada rozegrano pierwszą  kolejkę Amatorskiej Ligi Futsalu edycji 2013/2014 tym samym został zainaugurowany dziewiąty sezon ciężkowickich rozgrywek.  Do bieżącej rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów, wśród których są stali bywalcy ALF jak FUH Stanuch Ciężkowice, Dagro Siedliska, Silvestria Gorlice czy też LKS Łużna występująca pod szyldem Pub Pizzeria Chili jak również debiutanci, do których zaliczyć należy skupioną wokół LO Tuchów drużynę Fszkuszkesz Team, ekipę FC Bez Popity wywodzącą się z terenów Rzepiennika, Olszyn i Szerzyn. W tegorocznych rozgrywkach zobaczymy również drużynę ZSOiZ  Ciężkowice, GKS Gromnik oraz zespół K2 Lakiernia Proszkowa występujący w poprzednim sezonie jako FC Rzepiennik. W porównaniu do rozgrywek sprzed roku w ALF zabrakło mistrzów poprzedniej edycji drużyny Verano, jednak większość zawodników tego teamu zobaczymy w barwach FUH Stanuch co czyni ten zespół jednym z głównych faworytów Ligi. Po pierwszej kolejce wysokie aspiracje zgłosiły także Silvestria, GKS Gromnik czy Pub Pizzeria Chili a z dobrej strony pokazały się również zespoły K2 Lakierni Proszkowej i FH Dagro. Rozgrywki zapowiadają się więc niezwykle interesująco. Na inaugurację Ligi zaliczono 43 gole a pierwszym liderem została ekipa FUH Stanuch po zwycięstwie 12:0 z FC Bez Popity. Najwięcej goli zanotowano w pojedynku Pub Pizzerii Chili z Fiszkuszkesz wygranym przez łużnian 11:3. Najciekawszym pojedynkiem było starcie Silvestrii z FH Dagro wygranym przez tych pierwszych 5:3 w którym cały mecz oglądaliśmy wyrównana walkę a najwięcej emocji dostarczyła końcówka kiedy to w ostatnich trzech minutach najpierw ze stanu 1:3 Dagro doprowadziło do remisu by w ostatniej minucie stracić dwie bramki i zejść ostatecznie z boiska pokonanymi. Ciekawym spotkaniem był również mecz pomiędzy GKS Gromnik a K2 Lakiernią wygranym 6:3przez zespół z Gromnika, w którym bramki strzegł Robert Truchan występujący na co dzień w KS Ciężkowianka  a uznawany kilkakrotnie za najlepszego golkipera ALF.

 

 

ALF – SEZON 2012/2013   KOŃCOWA KLASYFIKACJA LIGI GRUPA „A”

1. Kraksport-Verano 10 22 71:26
2. Silvestria Gorlice 10 22 46:34
3. FC Po Nalewce 10 17 38:31
4. FH Dagro Siedliska 10 15 47:51

GRUPA „B”

5. LKS Łużna 10 16 53:55
6. FUH Stanuch Ciężkowice 10 13 34:37
7. FC Rzepennik 10 7 45:55
8. Sokół Staszkówka 10 4 36:81

WYNIKI SPOTKAŃ

I. kolejka: 28.11.2012r
18.00. Sokół Staszkówka – FC Po Nalewce

2:10

18:45 Silvestria Gorlice – LKS Łużna

5:2

19:30 FUH Stanuch Ciężkowice – FH Dagro Siedliska

4:1

20:15 Kraksport-Verano – FC Rzepiennik

10:2

II. kolejka 5.12.2012r.
18:00 Silvestria – FC Po Nalewce

8:2

18:45 Kraksport-Verano – LKS Łużna

7:3

19:30 FC Rzepiennik – FH Dagro

4:7

20:15 FUH Stanuch Ciężkowice – Sokół Staszkówka

6:1

III kolejka 12.12.2012r.
18:00 LKS Łużna – FC Po Nalewce

5:6

18:45 Kraksport-Verano – FH Dagro

11:5

19:30 FC Rzepiennik – Sokół Staszkówka

7:3

20:15 Silvestria – FUH Stanuch Ciężkowice

0:4

IV kolejka 19.12.2012r.
18:00 FC Rzepiennik – Silvestria

3:6

18:45 Kraksport-Verano – FC Po Nalewce

1:1

19:30 FH Dagro – Sokół Staszkówka

12:3

20:15 LKS Łużna – FUH Stanuch Ciężkowice

5:4

V kolejka 2.01.2013r.
18:00 LKS Łużna – FC Rzepiennik

6:5

18:45 Kraksport-Verano – Sokół Staszkówka

15:4

19:30 FC Po Nalewce – FUH Stanuch Ciężkowice

4:2

20:15 FH Dagro – Silvestria

3:7

VI kolejka 9.01.2013r.
18:00 FC Po Nalewce – FC Rzepiennik

7:3

18:45 Sokół Staszkówka – Silvestria

3:7

19:30 FH Dagro – LKS Łużna

8:5

20:15 Kraksport-Verano – FUH Stanuch Ciężkowice

6:2

VII kolejka 16.01.2013r.
18:00 Sokół Staszkówka – LKS Łużna

6:9

18:45 FC Po Nalewce – FH Dagro

1:2

19:30 Kraksport-Verano – Silvestria

10:3

20:15 FUH Stanuch Ciężkowice – FC Rzepiennik

4:4

RUNDA REWANŻOWA GRUPA A – drużyny walczące o miejsca I – IV GRUPA B – drużyny walczące o miejsca V – VIII

VIII kolejka: 23.01.2013r
18.00. Silvestria Gorlice – FC Po Nalewce

GR A

3:3

18:45 FUH Stanuch Ciężkowice – LKS Łużna

GR B

4:7

19:30 Kraksport-Verano – FH Dagro Siedliska

GR A

10:1

20:15 Sokół Staszkówka – FC Rzepiennik

GR B

7:5

IX kolejka 30.01.2013r.
18:00 LKS Łużna – FC Rzepiennik

GR B

4:3

18:45 Silvestria – Kraksport-Verano

GR A

2:1

19:30 FUH Stanuch Ciężkowice – Sokół Staszkówka

GR B

3:0

20:15 FC Po Nalewce – FH Dagro Siedliska

GR A

5:1

X kolejka 02.02.2013r.
13:45 LKS Łużna – Sokół Staszkówka

GR B

7:7

14:30 FH Dagro Siedliska – Silvestria

GR A

3:5

15:15 FC Rzepiennik – FUH Stanuch Ciężkowice

GR B

9:1

1.02. (piatek) 17:00 Kraksport-Verano – FC Po Nalewce

GR A

0:3 v.o.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

Damian Świątek ( Verano) 27
Dawid Szczerba ( Verano) 23
Sławomir Stec ( FH Dagro) 22
Krzysztof Kafel ( FC Rzepiennik) 16
Wit Sorotowicz (Sokół) 15
Dawid Syrek ( FC Po Nalewce) 14
Konrad Drożdż (Łużna) 13
Rafał Łażeński (Łużna) 10
Maciej Machowski (Silvestria) 9
Roman Korba (Silvestria) 9
Mateusz Ryndak (Rzepiennik) 9
Maciej Gwóźdź (FUH) 9
Wojciech Gucwa ( Łużna) 9
Bartłomiej Ogiela (Dagro) 8
Marek Popiela ( FC Po Nalewce) 8
Krzysztof Żaba (FUH) 8
Arkadiusz Szczerba ( Verano) 7
Marek Wszołek (Silvestria) 7
Szczepan Witek (FC Rzepiennik) 7
Paweł Padoł ( Silvestria) 7
Arkadiusz Mentel (Sokół) 7
Krzysztof Osioł ( Silvestria) 6
Dominik Gwóźdź (FUH) 6
Marcin Marynowski (Łużna) 6
Sebastian Bryt (Rzepiennik) 6
Marcin Deś (Verano) 5
Paweł Rząca (Łużna) 5
Kamil Gurgul (FC Po Nalewce) 5
Dariusz Potok (Sokół) 5
Jakub Brach (Łuzna) 4
Konrad Wątroba (Dagro) 4
Jarosław Grzebień ( Dagro) 4
Adam Ochwat (Sokół) 4
Tomasz Popiela ( FUH) 4
Łukasz Uchwat (FUH) 3
Ireneusz Kapałka (Verano) 3
Stanisław Kopek (Rzepiennik) 3
Kamil Nowak (Dagro) 3
Kamil Dziuban (Rzepiennik) 3
Michał Więcek (Verano) 3
Piotr Bobak (Dagro) 2
Tomasz Habas (Rzepiennik) 2
Dariusz Bałut (FUH) 2
Dawid Kwaśny ( Verano) 2
Tomasz Drewniak (Sokól) 2
Krystian Bystrowicz (Łużna) 2
Wiktor Truchan ( FC Po Nalewce) 2
Damian Filipowicz ( FC Po Nalewce) 2
Krystian Śmiertka (FC Po Nalewce) 2
Paweł Cetnarowski (Silvestria) 2
Arkadiusz Pijanowski (Silvestria) 2
Roman Pałys (Silvestria) 2
Mateusz Truchan (FC Po Nalewce) 1
Michał Ulasek (Łużna) 1
Konrad Grela (Łużna) 1
Mateusz Stanuch (FUH) 1
Jarosław Stachoń (FUH) 1
Tomasz Kras (FUH) 1
Mateusz Kurczab (Dagro) 1
Daniel Pijanowski (Silvestria) 1
Seweryn Nowak (Dagro) 1
Dawid Gębarowski (Łuzna) 1
Krzysztof Oleszkiewicz (Dagro) 1
Mateusz Gąsior (Sokół) 1
Wojciech Brach (Sokół) 1
Przemysław Wyżykowski (Sokół) 1
Patryk Ciepielowski (FC Po Nalewce) 1
Damian Janiszewski (Łużna) 1
Michał Ruchwa (FUH) 1
Maciej Grzebień (Dagro) 1
Krystian Truchan (Verano) 1
Krzysztof Tenerowicz (Silvestria) 1

RELACJE   MISTRZ ODDAŁ MECZ WALKOWEREM

Silvestria Gorlice

W sobotę 2 lutego rozegrano ostatnia kolejkę ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu edycji 2012/2013. tytuł mistrzowski w rozgrywkach już wcześniej zapewniła sobie drużyna Kraksport-Verano, która z uwagi na udział zawodników w międzynarodowym turnieju w Niebylcu oddała swój ostatni mecz walkowerem zespołowi „FC Po Nalewce”. Szkoda, że nie znaleziono dogodnego terminu zastępczego do rozegrania tego spotkania. Przypomnijmy, iż mecz ten po przełożeniu z soboty miał zostać rozegrany w piątek jednak ostatecznie termin ten też okazał się niedogodny. Drużyna FC Po Nalewce skorzystała na tym rozwiązaniu „wskakując” ostatecznie na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Swego rozczarowania z zaistniałej sytuacji nie kryła natomiast ekipa FH Dagro Siedliska, która po porażce w ostatniej kolejce z Silvestrią Gorlice 3:5 zajęła ostatecznie czwarte miejsce w tegorocznych rozgrywkach.Silvestria natomiast potwierdziła, iż jest w obecnym sezonie drugą siłą ALF.   Mimo mocno okrojonego składu ( z tego samego powodu co Verano) swój mecz rozegrała drużyna FUH Stanuch Ciężkowice. FUH uległ co prawda wysoko 1:9 zespołowi z Rzepiennika jednak uznanie w oczach obserwatorów drużyna zyskała w ogóle przystępując do meczu.   W innym spotkaniu ostatniej kolejki LKS Łużna zremisowała z Sokołem Staszkówka 7:7. Mecz był interesującym pojedynkiem, w którym drużyny grała radosny futbol niczego nie kalkulując. Od początku prowadzenie uzyskała ekipa ze Staszkówki, prowadząc kilkakrotnie różnicą dwóch goli jednak w ostatniej minucie spotkania zawodnicy z Łużnej doprowadzili do remisu wygrywając jednocześnie rywalizację w grupie drużyn walczących o miejsca 5-8.   Po zakończeniu rozgrywek nastąpiło oficjalne podsumowanie Ligi, podczas którego najlepsze trzy drużyny tegorocznej edycji odebrały z rąk patronującego rozgrywkom burmistrza Gminy Ciężkowice Zbigniewa Jurkiewicza pamiątkowe puchary. Statuetkę „Króla Strzelców” ALF wywalczył Damian Świątek z Kraksport-Verano z dorobkiem 27 trafień.     PIERWSZA PORAŻKA VERANO

wierni kibice ALF
wierni kibice ALF

W przedostatniej kolejce ALF 2012/2013 pierwszej porażki doznał lider i pewny już nowy mistrz rozgrywek – zespół Kraksport-Verano. Po ośmiu z rzędu meczach bez przegranej ekipa Verano znalazła pogromcę w drużynie ustępującego mistrza – Silvestrii Gorlice. Wynik 2:1 na korzyść zespołu z Gorlic nie wpłynie w żaden sposób na kształt szczytu tabeli ALF. Bezpośredni bilans pojedynków między tymi drużynami korzystny jest dla Verano i ekipa ta może pozwolić sobie na luksus porażki w ostatniej kolejce. Silvestria natomiast już na pewno zajmie drugie miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Ostatni mecz tych drużyn nie był wielkim widowiskiem. Owszem oglądaliśmy sporo walki jednak drużyny wyraźnie skoncentrowały się na działaniach defensywnych przez co mało było sytuacji bramkowych. Po dziesięciu minutach gry czerwoną kartkę ujrzał bramkarz drużyny z Gorlic i sytuacja Silvestrii stała się nieciekawa tym bardziej, iż przyszło jej od tej pory grać bez zawodników rezerwowych. Między słupkami stanął kapitan i kierownik zespołu Roman Korba i trzeba przyznać, że z nowych obowiązków wywiązał się bardzo dobrze. Zespół Verano nie zdołał wykorzystać nadarzającej się okazji, za to rywal jeszcze przed przerwą uzyskał prowadzenie po strzale Wszołka. Po zmianie stron Verano próbowało odrobić straty jednak rozważna gra w defensywie gorliczan przynosiła pożądany efekt. W końcu Silvestria popełniła błąd, po którym celnym strzałem popisał się K. Truchan. Po wyrównującym trafieniu obraz gry nie uległ zmianie. Gdy wszystko zmierzało do podziału punktów, na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem skuteczną akcję przeprowadziła Silvestria a w roli egzekutora ponownie wystąpił Wszołek. W innych spotkaniach kolejki w grupie „A” mocno osłabiony zespół „FC Po Nalewce” uległ FH Dagro 1:5, natomiast w grupie „B” FUH Stanuch pokonał Sokoła 3:0 a LKS Łużna wygrał 4:3 z FC Rzepiennik. UWAGA: ZMIANA GODZIN SPOTKAŃ OSTANIEJ KOLEJKI Zaplanowanena ostatnią kolejkę spotkanie pomiędzy Kraksport Verano a FC Po Nalewce mające pierwotnie odbyć się w sobotę 2 lutego zostanie rozegrane w piątek 1.02 o godzinie 17:00. Termin spotkania został zmieniony ze wzgledu na udział w tym dniu KS „Ciężkowianka” -a więc niemal wszystkich zawodników Verano – w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Niebylcu. pozostałe spotkania ostatniej kolejki zostaną rozegrane w sobotę 2.02, jednak początek każdego z nich o 15 minut wcześniej niż było pierwotnie planowane. RUNDA FINAŁOWA ALF ROZPOCZĘTA Ósma kolejka ALF była zarazem pierwszą w rundzie finałowej tegorocznych rozgrywek. Kolejkę rozpoczęło starcie w grupie „A” pomiędzy FC Po Nalewce a Silvestrią Gorlice. Ciężkowicka młodzież odrobiła lekcję po przegranym w fazie zasadniczej meczu i w rewanżu wysoko zawiesiła poprzeczkę rywalowi z Gorlic. Silvestria trzykrotnie wychodziła na prowadzenie jednak za każdym razem zawodnicy FC Po Nalewce odpowiadali skutecznym trafieniem za sprawą dobrze najlepszego swojego strzelca Dawida Syrka. W końcówce spotkania drużyna z Ciężkowic mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę jednak po strzale Gurgula z dalszej odległości piłka wylądowała tylko na poprzeczce rywali. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów i jest to najbardziej sprawiedliwe rozstrzygnięcie. W drugim spotkaniu grupy „A” drużyna Kraksport-Verano rozbiła 10:1 FH Dagro Siedliska i już niemal na 100% zostanie zwycięzcą bieżącej edycji ALF. Lider może nawet przegrać pozostałe dwa mecze pod warunkiem, iż w starciu z Silvestrią nie ulegnie różnicą więcej niż siedmiu goli. W grupie zespołów rywalizujących o miejsca V-VIII FUH Stanuch niespodziewanie uległ Łużnej 4:7 potwierdzając, że słabe wyniki w tegorocznych rozgrywkach nie były przypadkowe. Łużna natomiast pokazała się w meczu z jak najlepszej strony i zasłużenie sięgnęła po trzy punkty wyprzedzając swego rywala w ligowej tabeli. I na koniec spotkanie dwóch najsłabszych – przynajmniej według dotychczasowej tabeli – drużyn, w którym Sokół Staszkówka pokonał FC Rzepiennik 7:5 zdobywając pierwsze punkty w ALF. Spotkanie było wyrównane jednak drużyna ze Staszkówki od początku uzyskała przewagę dwóch goli i nie pozwoliła rywalom na odrobienie strat. Rzepiennik co prawda kilkakrotnie zdobywał kontaktowe trafienia jednak Sokół odpowiadał na nie skutecznymi strzałami swoich zawodników. ALF – KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ Siódma kolejka Amatorskiej Ligi Futsalu rozegrana 16 stycznia zakończyła pierwszą fazę bieżącej edycji rozgrywek. Do grupy finałowej walczącej o miejsca I – IV dostały się cztery najlepsze zespoły: Kraksport-Verano, Silvestria Gorlice, FC Po Nalewce i FH Dagro Siedliska. Kolejne cztery drużyny- FUH Stanuch Ciężkowice, LKS Łużna, FC Rzepiennik i Sokół Staszkówka – w drugiej fazie zagrają o miejsca V-VIII. W obu grupach zaliczone zostaną punkty i bramki zdobyte w fazie zasadniczej, do których będą dodawane zdobycze fazy finałowej. Wśród meczów siódmej kolejki najwięcej emocji spodziewano się w starciu na szczycie pomiędzy Verano i Silvestrią. Mecz jednak zdominowała ekipa Verano pokonując rywala 10:3 i mimo dobrego widowiska emocje skończyły się bardzo szybko. W drużynie Verano po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach wystąpił najlepszy bramkarz poprzedniej edycji Ligi (wówczas w barwach TKKF) Robert Truchan po czym należy się spodziewać, iż lider nie zamierza oddać swojej pozycji do końca rozgrywek. W spotkaniu Sokoła z Łużną zanosiło się na pierwsze punkty zespołu ze Staszkówki, który prowadził 3:0 jednak z czasem coraz więcej do powiedzenia mieli zawodnicy z Łużnej wygrywając ostatecznie 9:6 Mająca jeszcze teoretyczne szanse na znalezienie się w „czwórce” drużyna Dagro spotkała się z mającą już pewne miejsce wśród najlepszych ekipa FC Po Nalewce. Po wyrównanym meczu zespół z Siedlisk zwyciężył 2:1 co jak się później okazało dało mu ostatecznie IV miejsce po rundzie zasadniczej. Stało się tak po niespodziewanym remisie FUH Stanuch z FC Rzepiennik 4:4. Zawodnicy FUH na niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem prowadzili 4:2 i wszystko zmierzało do „planowego” rozstrzygnięcia. Jednak szósty faul ekipy z Ciężkowic spowodował, że zawodnicy Rzepiennika egzekwowali przedłużony rzut karny. Skutecznym strzałem popisał się Kafel i na tablicy pojawił się wynik 4:3. W ostatniej minucie meczu na parkiecie zapanował chaos, drużyna z Rzepiennika z determinacja ruszyła na rywala i w ogromnym zamieszaniu zdobyła wyrównującą bramkę na 15 sekund przed końcem meczu, pozbawiając jednocześnie ekipę FUH czwartego miejsca w tabeli. Mecze fazy finałowej bieżącej edycji ALF zostaną rozegrane w środy 23 i 30 stycznia a ostatnią kolejkę zaplanowano na sobotę 2 lutego. TRZECH PEWNIAKÓW   W szóstej kolejce ALF nie zanotowano niespodziewanych rozstrzygnięć. W najciekawszym spotkaniu kolejki zmierzyły się drużyny Kraksport-Verano i FUH Stanuch Ciężkowice. Z potyczki zwycięsko wyszedł lider Ligi – zespół Verano pokonując rywali 6:2. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany a żadnej z drużyn nie udało się w tej części zdobyć gola. Tuż po przerwie na prowadzenie wyszła ekipa Verano po mocnym strzale D. Szczerby. Zanim zawodnicy FUH zdążyli się otrząsnąć stracili kolejne dwie bramki po strzałach Więcka i Świątka i w tym momencie mecz wydawał się być rozstrzygnięty. Grająca w tym meczu bez rezerwowych drużyna FUH zdołała się jednak podnieść i po błędzie bramkarza Verano trafienie zaliczył M. Gwóźdź. Chwilę później FUH miał szansę na zdobycie kontaktowego gola egzekwując rzut karny podyktowany za faul bramkarza na M. Gwoździu. Strzał P. Hołdy wylądował jednak na poprzeczce. Załamani zawodnicy FUH tracili kolejne bramki (strzały Szczerby, Świątka i Desia) odpowiadając jedynie trafieniem D. Gwoździa. Gdyby jednak gole były zaliczane za trafienia w słupki i porzeczki to zwycięzcami byliby zawodnicy FUH, którzy pięć razy „stemplowali” obramowanie bramki rywali. We wcześniejszych meczach awans do czołowej „czwórki” przypiecz ętowała ekipa „FC Po Nalewce” pokonując FC Rzepiennik 7:3. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Silvestrii z Sokołem, w którym kropkę nad „i” w awansie do grupy finałowej postawili Gorliczanie. W meczu drużyn mających jeszcze nadzieję na znalezienie się czołowej „czwórce” ekipa Dagro pokonała LKS Łużna 8:5. Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej szansę na grę w grupie finałowej maja jeszcze FUH i Dagro. Pierwszym wystarczy wygrać z Rzepiennikiem, drudzy natomiast muszą pokonać „FC Po Nalewce” i liczyć na potknięcie FUH. ALF – PIERWSZE ROZSTRZYGNIĘCIA   Po rozegranej 2 stycznia piątej kolejce ALF zapadły pierwsze rozstrzygnięcia. Wiadomo już, że w finałowej „czwórce” Ligi wystąpi drużyna Kraksport-Verano, która po zwycięstwie 15:4 z Sokołem Staszkówka ma na swym koncie już 13 punktów. Drugim „pewniakiem” wydaje się być Silvestria Gorlice mająca po minionej kolejce 12 punktów. Istnieje jednak matematyczne rozwiązanie zamykające zespołowi z Gorlic drogę do grupy finałowej jednak prawdopodobieństwo takich rozstrzygnięć jest znikome. Silvestria w piątej kolejce bez większych problemów pokonała Dagro Siedliska 7:3. Bardzo dobrze w swoim ostatnim spotkaniu zaprezentowała się drużyna „FC Po Nalewce” zwyciężając z jednym z faworytów – drużyną FUH Stanuch Ciężkowice- 4:2. Ciężkowicka młodzież jest już o krok od sukcesu jakim na pewno byłoby miejsce w czołowej „czwórce” Ligi. Drużyna FUH natomiast mocno skomplikowała sobie życie i aby załapać się do strefy finałowej musi się jeszcze mocno sprężyć. Zadanie tym trudniejsze, iż przed zespołem FUH jeszcze spotkanie z Verano i Rzepiennikiem a trzy punkty zdobyte w tych potyczkach nie dają gwarancji miejsca w pierwszej „czwórce”. Szansę na grę w strefie finałowej zachowała ekipa LKS Łużna, która w minionej kolejce pokonała Rzepiennik 6:5. Wiadomo natomiast, że zespoły z Rzepiennika i Staszkówki w rundzie rewanżowej zagrają w grupie walczącej o miejsca 5-8.   Z wydarzeń V kolejki ALF na uwagę zasługuje liczba goli jaką Sokołowi zaaplikowali zawodnicy Verano a w szczególności siedem trafień Damiana Świątka i sześć Dawida Szczerby. Pierwszy z wymienionych powrócił na fotel lidera klasyfikacji strzelców mając już w dorobku 18 goli, drugi natomiast z 15 bramkami również wykazuje apetyt na statuetkę króla strzelców.   KOLEJKA NIESPODZIANEK   Czwartą kolejkę spotkań mają za sobą drużyny ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Mecze rozegrane 19 grudnia stały pod znakiem niespodzianek. Na pierwszą zanosiło się w otwierającym kolejkę spotkaniu pomiędzy FC Rzepiennik a Silvestria Gorlice. Po 10 minutach gry drużyna z Rzepiennika prowadziła już 3:0 wykorzystując niemrawą grę osłabionej nieco kadrowo Silvestrii. Ta jednak przebudziła się jeszcze przed przerwą zdobywając dwa gole. W drugiej połowie ekipa z Gorlic dominowała już wyraźnie, czego efektem były cztery kolejne bramki.   Drugi mecz kolejki przyniósł już niespodziewane rozstrzygnięcie. Pierwsze punkty straciła w nim ekipa Verano po remisie 1:1 z FC Po Nalewce. Niewątpliwie wpływ na końcowy wynik meczu miała czerwona kartka jaką zobaczył bramkarz Verano za interwencję rękami poza polem karnym ratując swój zespół od utraty gola. Sytuacja miała miejsce pod koniec I połowy przy stanie 1:0 dla Verano .W tym momencie ciężkowicka młodzież uwierzyła w końcowy sukces a wyrównujące trafienie zespół zaliczył w drugiej części meczu.   Mecz nr 3 nie dostarczył wielu emocji. FH Dagro Siedliska rozbiła Sokoła Staszkówka 12:3 a swój dorobek bramkowy mocno podreperował Sławomir Stec, który zaliczając sześć trafień objął przodownictwo w klasyfikacji strzelców.   I wreszcie największa niespodzianka kolejki, za którą należy uznać zwycięstwo 5:4 LKS Łużna z FUH Stanuch Ciężkowice. Zespół z Łużnej grał w meczu bez rezerwowych a mimo to faworyzowana ekipa FUH nie potrafiła wywalczyć punktów. Niefrasobliwość zawodników FUH skrzętnie wykorzystywali rywale prowadząc do przerwy 3:0. w drugiej połowie zespół z Ciężkowic wziął się do odrabiania strat i po zdobyci dwóch goli wydawało się, że kolejne są kwestia czasu. Goście wykorzystali jednak jeden z kontrataków i prowadzili 4:2. Z każdą minuta drużyna LKS Łużna traciła siły a zmieniający się zawodnicy FUH dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. Zmęczeni zawodnicy z Łużnej popełniali coraz więcej błędów a dwa z nich zakończyły się celnymi strzałami FUH. Problemem drużyny FUH była jednak duża liczba fauli. Na trzy minuty przed końcem spotkania w ich wyniku Łużna egzekwowała przedłużony rzut karny. Piłka jednak nie znalazła drogi do bramki. Drugą okazję zawodnicy z Łużnej mieli na minutę przed ostatnim gwizdkiem. Tym razem mocny strzał okazał się rozstrzygający a niespodzianka stała się faktem.   Piąta kolejkę zawodnicy rozegrają po przerwie świąteczno-noworocznej a na parkiet ekipy wracają w środę 2 stycznia.   ALF PO RAZ TRZECI

Rozegrana 12 grudnia trzecia kolejka ALF obfitowała w emocje. Już w pierwszym spotkaniu pomiędzy FC Po Nalewce a LKS Łużna wiele działo się na boisku. Zanim mecz zaczął się na dobre ciężkowicka młodzież prowadziła już 3:0. Wpływ na taki przebieg początku meczu miał zapewne fakt, iż goście z Łużnej spóźnili się na spotkanie i praktycznie bez rozgrzewki wyszli na boisko. Z czasem mecz wyrównał się a nawet przewagę na boisku uzyskali Łużnianie. Wynik spotkania był otwarty do ostatniego gwizdka arbitrów a mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem drużyny FC Po Nalewce 6:5.

Równie emocjonujący był drugi mecz kolejki Kraksport Verano – FH Dagro Siedliska. Jako pierwsi zaatakowali zawodnicy z Siedlisk i to oni objęli prowadzenie. Drużyna Verano grała jednak swoje i na trzy minuty przed przerwą uzyskała -pewną wydawać by się mogło – przewagę 4:2. Problem Verano polegał jednak na ilości popełnianych fauli czego efektem były dwa przedłużone karne skutecznie egzekwowane w ostatnich fragmentach pierwszej połowy przez S. Steca. Po przerwie ekipa z Siedlisk opadła z sił a dwie wyrównane „czwórki” Verano dokonywały egzekucji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 11:5 Kolejne cztery trafienia zaliczył w meczu Damian Świątek a trzy Dawid Szczerba.

W spotkaniu nr 3 pierwsze punkty zainkasował FC Rzepiennik po zwycięstwie 7:3 nad Sokołem Staszkówka. Mecz był wyrównanym pojedynkiem obfitującym w walkę o każdy metr boiska. Ostatecznie o zwycięstwie drużyny z Rzepiennika zadecydowała lepsza dyspozycja strzelecka jej zawodników.

I na koniec pozostał hit kolejki pomiędzy pretendentami do końcowego zwycięstwa w Lidze drużynami Silvestrii Gorlice a FUH Stanuch. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i mogło zaspokoić oczekiwania najbardziej wybrednych kibiców. Od początku obie drużyny próbowały uzyskać przewagę przez co utrzymywało się wysokie tempo meczu a dobre wyszkolenie techniczne zawodników sprawiało, iż widzowie oglądali wiele ciekawych akcji. W pierwszej połowie dwoma trafieniami popisał się D. Gwóźdź dając prowadzenie ekipie FUH. Silvestria próbowała odrobić straty jednak fantastycznie w bramce FUH spisywał się Hołda. Jego doskonałej dyspozycji koledzy mogli zawdzięczać korzystny dla siebie wynik. Na pięć minut przed przerwą groźnej kontuzji doznał Bałut, który po starciu z rywalem niefortunnie upadł na znajdującą się za boiskiem konstrukcję kosza i z urazem kolana musiał opuścić boisko i udać się do szpitala. Incydent ten na szczęście nie miał wpływu na dalszy rozwój boiskowych wydarzeń. W drugiej połowie trwała nieustanna walka. Silvestria dążyła do zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku a FUH szukał okazji w kontrach. Przez długi czas żadnej z drużyn nie udało się zmienić rezultatu. Na trzy minuty przed końcem meczu Gorliczanie zdecydowali się postawić wszystko na jedną kartę wycofując bramkarza i stwarzając przewagę liczebną w polu. Drużyna FUH cofnęła się pod własną bramkę szukając jednak możliwości przejęcia piłki i skutecznego skontrowania rywali. Na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem meczu FUH wyprowadził skuteczną akcję a do bramki piłkę skierował M. Gwóźdź. Silvestria w dalszym ciągu nie powróciła do ustawienia z bramkarzem próbując jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki jednak skończyło się to kolejnym trafieniem ekipy FUH a wynik spotkania ustalił Żaba.

Po trzeciej kolejce na czele tabeli z kompletem zwycięstw znajdują się drużyny Kraksport Verano i FUH Stanuch Ciężkowice, w klasyfikacji strzelców prowadzi z 11 trafieniami Damian Świątek z Verano przed Dawidem Szczerbą (Verano) i Sławomirem Stecem (FH Dagro), którzy zdobyli po 9 goli.

ALF – DRUGA KOLEJKA

W rozegranej 5 grudnia drugiej kolejce ALF najciekawszym spotkaniem była potyczka pomiędzy zespołami Kraksport -Verano i LKS Łużna. Drużyna z Łużnej długo dotrzymywała kroku jednemu z faworytów Ligi jednak to ekipa Verano wyszła z potyczki zwycięsko. Wynik 7:3 nie obrazuje w pełni przebiegu wydarzeń na boisku bowiem zwłaszcza w pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg. Do przerwy Verano prowadziło 3:2. Szybko zdobyte po przerwie bramki pozwoliły tej drużynie na kontrolowanie wydarzeń na boisku. Ostatnie trafienie należało do zespołu z Łużnej jednak gol ten jedynie zmniejszył rozmiary porażki. W drużynie Verano z bardzo dobrej strony pokazali się podstawowi zawodnicy KS Ciężkowianka Dawid Szczerba – zdobywca trzech goli, Ireneusz Kapałka czy też Marcin Deś a także występujące gościnnie – a być może – w przyszłości nowy zawodnik klubu Damian Świątek. Jasnym punktem był też bramkarz drużyny Tomasz Mucha.

W innych spotkaniach „planowe” zwycięstwa zanotowali inni faworyci bieżących rozgrywek. Silvestria Gorlice wysoko pokonała FC Po Nalewce 8:2, natomiast FUH Stanuch Ciężkowice pokonał Sokoła Staszkówka 6:1. W drużynie FUH po raz pierwszy w tegorocznej edycji zagrał jeden z najskuteczniejszych zawodników Ligi z poprzednich sezonów – Dariusz Bałut zaliczając w spotkaniu dwa trafienia. I wreszcie w starciu FC Rzepiennik z FH Dagro Siedliska zwycięsko z pojedynku wyszła drużyna z Siedlisk pokonując rywali 7:4.

Na uwagę w spotkaniu zasługują strzelcy bramek – Sławomir Stec z Dagro zdobywca 5 goli oraz Krzysztof Kafel z Rzepiennika, który zaliczył 4 trafienia. Obaj zawodnicy znajdują się w czołówce strzelców Ligi a na czele klasyfikacji znajduje się z 7 bramkami Damian Świątek z Verano.

I KOLEJKA ALF

28 listopada zainaugurowała rozgrywki Amatorska Liga Futsalu edycji 2012/13 w Ciężkowicach. W czterech spotkaniach I kolejki padło 36 goli a najwięcej w meczach Sokół Staszkówka – FC Po Nalewce i Verano – FC Rzepiennik. Oba spotkania zakończyły się wynikami 10:2 w pierwszym meczu dla FC Po Nalewce, w drugim na korzyść Verano. Najciekawszym meczem był pojedynek pomiędzy triumfatorem poprzedniej edycji ALF – drużyną Silvestrii Gorlice a Łużną. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i obfitowało w ciekawe akcje i sytuacje bramkowe. O zwycięstwie 5:2 Gorliczan zadecydowało lepsze zgranie zespołu oraz skuteczność pod bramką rywali, której w dogodnych sytuacjach zabrakło zawodnikom z Łużnej. W innym równie dobrym spotkaniu FUH Ciężkowice pewnie pokonał FH Dagro Siedliska 4:1, kontrolując niemal przez cały mecz przebieg spotkania na boisku. Duży wpływ na poczynania drużyny FUH miała bardzo dobra postawa bramkarza – Piotra Hołdy, który pewnie interweniował w swoim polu bramkowym i dobrze organizował kontrataki. Innym wyróżniającym się zawodnikiem I kolejki ALF był napastnik Verano – Damian Świątek, który z pięcioma trafieniami został pierwszym liderem klasyfikacji strzelców.