Archive for Lipiec, 2014

Z dwutygodniowym opóźnieniem wystartowały rozgrywki siatkówki plażowej w tegorocznym cyklu Grand Prix Ciężkowic. W niedzielę 27 lipca na boiskach TKKF „Pogórze” rozegrany został pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów edycji 2014. Ilość zespołów które wystartowały w rywalizacji nie była może imponująca, za to poziom rozgrywek mógł zadowolić najbardziej wybrednych kibiców siatkówki. Wśród dziesięciu duetów pierwszego turnieju najlepszym okazał się brzesko-krakowski team Karol Szczepanik/Kamil Ślusarczyk. Zwycięska drużyna pewnie wygrała wszystkie swoje pojedynki i bez straty seta zgarnęła 20 punktów do klasyfikacji Grand Prix. W finale wspomniany duet pokonał tarnowską parę Jacek Łata/Dawid Gębala 2:0. Spotkanie o pierwsze miejsce dostarczyło wielu emocji w pierwszym secie kiedy to przez większą część żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi. W końcówce jednak skuteczniejsi byli Szczepanik i Ślusarczyk wygrywając tę partię do 17. Drugi set był wyrównany tylko na początku po czym tarnowianie sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką, stąd też końcowy wynik 21:10. Trzeba jednak podkreślić, że Łata i Gębala mieli znacznie dłuższą drogę do finału, który był rewanżem za pojedynek pierwszej rundy, kiedy to górą również byli późniejsi mistrzowie. Trzecie miejsce w zawodach przypadło bobowskiemu duetowi Wojciech Przywara/Maciej Tubek po zwycięstwie nad Arturem Kosarzyckim i Tomaszem Włodkiem 2:1. Na uwagę w turnieju zasługuje udział w nim mieszanej pary Piotr Cholewa/ Paulina Jachym, która w końcowej klasyfikacji została sklasyfikowana na miejscach 5-6. W ramach Grand Prix Ciężkowic 2014 został rozegrany również mecz kobiet, w którym krakowski zespół Paulina Szczepanik/Edyta Rzenno pokonała miejscowe Annę Dziuban i Magdalenę Ćwikłę.

KLASYFIKACJA I TURNIEJU

1. Karol Szczepanik / Kamil Ślusarczyk
2. Jacek Łata / Dawid Gębala
3. Wojciech Przywara / Maciej Tubek
4. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek
5. Piotr Cholewa / Paulina Jachym
  Mateusz Kuś / Piotr Mędoń
7. Mateusz Muniga / Janusz Basta
  Mateusz Łajka / Piotr Zieliński
9. Janusz Antecki / Grzegorz Golec
  Mateusz Kwarciński / Artur Mucha

Kolejne zawody Grand Prix Ciężkowic 2014 zaplanowano na 10 sierpnia a turniej finałowy rozegrany zostanie 24 sierpnia.

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zaprasza niestowarzyszone drużyny piłkarskie z terenu gminy Ciężkowice do wzięcia udziału w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej. Turniej zostanie rozegrany w niedziele 27 lipca na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Równej w Ciężkowicach. Początek rywalizacji o godzinie 15:00. W rywalizacji udział wezmą 6-osobowe drużyny reprezentujące wsie i sołectwa z terenu gminy. Czas gry i system przeprowadzenia zawodów uzależniony jest od ilości zgłoszonych zespołów. Wszystkich zainteresowanych a zwłaszcza lokalne stowarzyszenia prosimy o telefoniczne zgłoszenia pod numer 692491239 do dnia 25.07.2014r.  Pod wymienionym wyżej  numerem można uzyskać szczegółowych informacji na temat turnieju. Zgłoszeń można będzie dokonać również w dniu zawodów na boiskach TKKF od godziny 14:00.
Również w niedzielę 27 lipca od godziny 11:00 zostanie rozegrany turniej siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Ciężkowic 2014. Będzie to pierwszy z tegorocznych turniejów i miejmy nadzieję, że tym razem aura bedzie bardziej łaskawa dla miłośników „plażówki”. Do udziału w zawodach zapraszamy również drużyny żeńskie, których rywalizację zaplanowano na godzine 13:00. Jednocześnie TKKF przypomina o wakacyjnych turniejach siatkówki plażowej dla młodzieży, które przy sprzyjajacych warunkach są rozgrywane w każdą środę od godziny 17:00. Warunkiem zorganizowania zawodów jest zgłoszenie w dniu rywalizacji conajmniej czterech zespołów.

Z uwagi na przedłużające się opady deszczu i w związku z tym bardzo zły stan boisk planowany na niedzielę 13 lipca Turniej Siatkówki Plazowej z cyklu Grand Prix Ciężkowic 2014 został odwołany. Organizatorzy liczyli, że opady ustaną w godzinach popołudniowych w sobotę jednak aura rządzi sie swoimi prawami i tym razem stanęła na przeszkodzie. Przy obecnych warunkach pogodowych nie ma mozliwości właściwego przygotowania boisk. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy i zarazem zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach organizowanych przez TKKF „Pogórze”.

W okresie letnim TKKF „Pogórze” organizuje wakacyjną szkółkę tenisową dla najmłodszych. Z zajęć będą mogły skorzystać dzieci w wieku 6-11 lat. Celem szkółki jest zainteresowanie dzieci tenisem a także nauka podstawowych umiejętności pozwalających w przyszłości opanowanie elementów technicznych gry. Zajęcia prowadzone  będą dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek 8 lipca o godzinie 17:00. Grafik kolejnych zajęć zostanie opracowany w terminie późniejszym.

W niedzielę 13 lipca na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zostanie rozegrany pierwszy z trzech turniejów siatkówki plażowej z cyklu „Grand Prix Ciężkowic 2014”. Ciężkowickie rozgrywki w latach ubiegłych cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród siatkarzy plażowych a ich poziom z roku na rok szedł w górę. Tegoroczny cykl również zapowiada się interesująco bowiem wielu zawodników już zapowiedziało w nim udział. Kolejne turnieje Grand Prix przewidziano na 27 lipca i 10 sierpnia. W każdym z turniejów zawodnicy otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej według zajmowanych miejsc. Na zwycięzców całego cyklu organizatorzy przygotowali nagrody-niespodzianki. Do udziału w zawodach TKKF „Pogórze” zaprasza również zespoły kobiece, dla których przewidziano oddzielną rywalizację. Wszystkie zawody Grand Prix Ciężkowic 2014 zostaną rozegrane na ciężkowickich obiektach od godziny 11:00.
Młodzież gimnazjalną i licealną TKKF „Pogórze” zaprasza na pierwszy z wakacyjnych turniejów, który zaplanowano na środę 9 lipca o godzinie 17:00. Turniej będzie „rozgrzewką” przed niedzielnymi zawodami i z pewnością kilka zespołów będzie mogło sprawdzić swoją dyspozycję. Turnieje młodzieżowe w siatkówce plażowej przewidziane są w każdą wakacyjną środę w godzinach popołudniowych i rozgrywane będą w ramach instruktorskich dyżurów w TKKF.