Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim wzmożony okres aktywności fizycznej i rekreacji na obiektach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. Cieszące się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów ciężkowickie boiska wymagają wielu wysiłków, aby spełniały swoją funkcje i oczekiwania użytkowników. Opiekujący się obiektami członkowie TKKF, jak co roku społecznie setki godzin poświęcają na prace porządkowe, konserwatorskie i naprawcze na zarządzanym przez siebie terenie. Bieżące utrzymanie obejmuje koszenie trawników, przekopywanie boisk do siatkówki plażowej, utrzymanie i formowanie roślinności krzewiastej i drzew, odchwaszczanie i codzienne sprzątanie. Czynności te są wspierane przez gminę poprzez skierowanie do prac zatrudnionej osoby, jednak w większości prace te są uzupełnieniem codziennych działań TKKF. Zarząd ciężkowickiego Ogniska niestrudzenie dba o wizerunek obiektu. W bieżącym roku TKKF „Pogórze” we własnym zakresie doposażył siłownię terenową w wielofunkcyjny drążek do ćwiczeń gimnastycznych, przeprowadził remont i renowację elementów placu zabaw oraz zadbał o wymianę piasku na boiskach do siatkówki plażowej. Wymianie poddano również siatki i linie na boiskach. Nie mało zachodu i wysiłków kosztowało doprowadzenie do użyteczności Otwartej Strefy Aktywności i wiaty grillowej zdewastowanych w okresie zimowym przez wandali. Dzięki determinacji i własnej pracy członkowie TKKF przywrócili obiekty do stanu pierwotnego, a w ostatnim czasie zadbali o estetykę boisk montując banery i tkkf-owskie flagi z herbem Ciężkowic. Na tak przygotowanych boiskach TKKF „Pogórze” prowadzi swoją działalność statutową poprzez organizowanie zajęć z siatkówki plażowej oraz przeprowadzanie turniejów i rozgrywek sportowych ze sztandarową imprezą jaką jest „Puchar Pogórza”. Finał tej cieszącej się sporym zainteresowaniem siatkarskiej imprezy zaplanowano na niedzielę 1 sierpnia.

Zarząd Ogniska TKKF „Pogórze” zaprasza wszystkich chętnych do współpracy, a do wszystkich użytkowników boisk apeluje o rozwagę, kulturę podczas aktywności fizycznej i pozostawianie po sobie obiektów uporządkowanych. Marzeniem członków ciężkowickiego TKKF jest aby użytkownicy kompleksu sportowego przy ulicy Równej czuli się tu gospodarzami odpowiedzialnymi za dobro wspólne.

W niedzielę 12 lipca na boiska TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach oficjalnie powróciły rozgrywki siatkówki plażowej a okazją był pierwszy turniej „Pucharu Pogórza” edycji 2020. Na starcie rywalizacji zameldowało się 14 siatkarskich duetów walczących o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić turniej najbardziej popularnym w „plażówce” systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Zwycięzcami zawodów zostali zawodnicy z Tarnowa – Artur Kosarzycki i Damian Knaga, którzy w finałowym meczu pokonali bobowską parę Jakub Popardowski/ Szymon Wacławik. Ciekawostką jest fakt, że finał był turniejowym rewanżem, bowiem oba zespoły spotkały się w trzeciej rundzie turnieju, kiedy to górą byli zawodnicy z Bobowej. Trzecie miejsce w zawodach zajął reprezentujący gospodarzy team Łukasz Zych/ Kacper Kołodziejczyk, którzy jedyną porażkę zanotowali w półfinale z późniejszymi triumfatorami turnieju.
Turniej odbywał się w przyjaznej, sportowej atmosferze. Łaskawa dla zawodników okazała się aura sprzyjająca siatkarskim rozgrywkom. Z uwagi na ciągle panujące zagrożenie epidemiczne uczestnicy musieli stosować się do ogólnych zasad objętych reżimem sanitarnym. Kolejny turniej „Pucharu Pogórza 2020” zaplanowano na niedzielę 2 sierpnia.

Klasyfikacja I Turnieju Pucharu Pogórza 2020 w siatkówce plażowej
1. Artur Kosarzycki/ Damian Knaga
2. Jakub Popardowski/ Szymon Wacławik
3. Łukasz Zych / Kacper Kołodziejczyk
4. Michał Wojdan/ Mikołaj Drogoś

5-6. Mateusz Kapałka / Karol Gucwa
Piotr Juruś/ Adam Gryga
7-8. Tomasz Drogoś/ Nikodem Gacek
Michał Gotfryd / Michał Dykas
9-12. Filip Babiec/ Przemysław Rura
Kamil Pisarczyk/ Paweł Szyndak
Norbert Urbanik/ Jakub Krygowski
Mateusz Serafin/ Jakub Lichoń
13-14. Grzegorz Rubacha/ Wojciech Rubacha
Daniel Kurczab/ Adrian Florek

Zainaugurowano kolejną edycję PALS kobiet prowadzonej przez TKKF Pogórze w Ciężkowicach . Do rozgrywek przystąpiło pięć zespołów w tym mające za sobą występy w I lidze małopolskiej drużyny Podkarpacia Bobowa i GAS Rozwój Szerzyny. Już pierwsze spotkania zapowiadają ciekawy przebieg rywalizacji. Rozgrywki zainaugurowano w Szerzynach gdzie miejscowy GAS Rozwój pokonał Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice 3:0. O zwycięstwie zadecydowało większe zgranie oraz agresywna zagrywka zawodniczek z Szerzyn, które kontrolowały przebieg całego spotkania i zainkasowały pierwszy komplet punktów. Do bardzo ciekawej konfrontacji doszło w Bobowej gdzie spotkały się aspirujące do zwycięstwa z lidze zespoły Podkarpacia i UKS-u Lider Tuchów. Po trwającej 5 setów wymianie ciosów więcej opanowania wykazały zawodniczki z Bobowej zwyciężając ostatecznie 3:2. W pierwszej kolejce pauzowały dziewczęta z LO Gromnik.
W drugiej rundzie doszło do spotkania zespołów, które wygrały swoje pierwsze mecze.
GAS Rozwój Szerzyny podejmował Podkarpacie Bobowa. Pierwszy set padł łupem zawodniczek z Bobowej. Dwa kolejne na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z Szerzyn. Czwarta i piąta partia przebiegała pod dyktando bobowianek, które po raz drugi w tej edycji zwyciężyły po tie breaku. W Gromniku odmłodzony zespół LO podejmował Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice. Licznie przybyła publiczność poniosła licealistki do zwycięstwa chociaż widoczna była trema związana z pierwszym meczem w nowym składzie, zwłaszcza że w zespole LO wystąpiło aż sześć uczennic klas pierwszych miejscowego LO. W pierwszym secie pomimo wysokiego prowadzenia licealistek zawodniczki TKKF-u opanowały sytuację i głównie za sprawą agresywnej zagrywki oraz dużej ilości niewymuszonych błędów dziewcząt z Gromnika wygrały do 23. W kolejnych partiach mecz dostarczył wielu emocji i chociaż wynik może wskazywać na łatwą wygraną dziewcząt z Gromnika to o każdy punkt zawodniczki obu zespołów toczyły zaciętą walkę . Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną licealistek 3:1. Po dwóch kolejkach pozycję liderek zajmują zawodniczki GAS Rozwój Szerzyny

I kolejka
LO Gromnik – pauza
GAS Rozwój Szerzyny – Gwiazdy Tkkf Pogórze 3:0 /25:17, 25:16, 25:17/
Podkarpacie Bobowa – UKS LiderTuchów 3:2 / 25:22, 19:25, 25:22, 20:25, 15:9/

II kolejka

UKS Lider Tuchów – pauza GAS Rozwój Szerzyny – Podkarpacie Bobowa 2:3 / 15:25, 25:21, 25:22, 18:25, 8:15/ Gwiazdy Tkkf Pogórze – LO Gromnik 1:3 / 25:23, 12:25. 20:25, 18:25/
Tabela :
1. GAS Rozwój Szerzyny 2 4 5:2

2. Podkarpacie Bobowa 2 4 6:4

3. Lo Gromnik 1 3 3:1

4. UKS Lider Tuchów 1 1 2:3

5. Gwiazdy Tkkf Pogórze 2 0 1:6

Od 1 kwietnia w ciężkowickim Ognisku TKKF realizowany był program „KLUB”. Dzięki uczestnictwu w programie nasza organizacja otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki  ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 10000 złotych. Kwota została wykorzystana na zakup niezbędnego sprzętu sportowego a także realizację zajęć z młodzieżą. Zajęcia ukierunkowane były na siatkówkę . W czasie roku szkolnego prowadzone były na hali, natomiast w wakacje uczestnicy „przeprogramowali się ” na siatkówkę plażową realizowaną na boiskach TKKF w Ciężkowicach. Łącznie do programu zgłoszono 18 zawodniczek i zawodników, którzy systematycznie brali udział w zajęciach oraz rywalizowali w turniejach halowych oraz plażowych. Realizacja programu „KLUB” w TKKF Pogórze kończy się z dniem 30 września. Ognisko z pewnością będzie aplikować do kolejnej edycji programu licząc na pozytywną weryfikacje i akceptację ze strony operatora – Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W sobotę 31 sierpnia na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zostanie rozegrany turniej siatkówki plażowej będący sportowym  pożegnaniem wakacji. Zawody pod nazwą „Granie przy altanie” połączone będą z innymi formami rekreacji ruchowej a dofinansowane zostaną z grantu realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Dunajec-Biała”. Organizatorzy – Ciężkowickie Ognisko TKKF- zapraszają wszystkich amatorów „plażówki” do wzięcia udziału w zawodach. Początek turnieju młodzieżowego zaplanowano na godzinę 10:30 a po jego zakończeniu zostanie rozegrany turniej w formule open. Zapisy do zawodów młodzieżowych będą przyjmowane od godziny 10:00 natomiast do turnieju głównego od godziny 12:00. Start zasadniczej części rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:00. Przez cały czas rywalizacji sportowej odbywać się będą gry i zabawy prowadzone przez animatorów a wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość integrowania się przy z poczęstunku z grilla. TKKF „Pogórze” zaprasza!

Zakończone niedawno zimowe ferie jak co roku były okazją do zrelaksowania się dzieci i młodzieży po trudach szkolnych obowiązków. Dla wielu odpoczynek od nauki wiąże się z podejmowaniem różnorodnych form aktywności fizycznej. Dlatego też realizując zadania wynikające z Gminnego Programu Profilaktyki, gminny organizator sportu w Ciężkowicach przeprowadził feryjny cykl zawodów pod wspólnym hasłem „Sportowe Ferie 2019” . W ramach działania zostały zorganizowane turnieje tenisa stołowego, szachów, halowej piłki nożnej, siatkówki oraz gier i zabaw. Większość zajęć odbywała się w Ciężkowicach, jednak młodzież angażowała się sportowo również w Zborowicach i Bruśniku. Spore zainteresowanie prowadzonymi rozgrywkami wśród dzieci i młodzieży dowodzi celowości podejmowania podobnych działań w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Zawody zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciężkowicach, a w realizację zadań zaangażowanych było czworo wolontariuszy. Zawody odbywały się we współpracy z Ogniskiem TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach, Uczniowskimi Klubami Sportowymi oraz KS „Ciężkowianka”.

Ciężkowickie ognisko TKKF od początku swojej działalności jako jedną z głównych form aktywności fizycznej obrało siatkówkę plażową. Już w pierwszym przedsięwzięciem ogniska była budowa boiska do tej dyscypliny, w oparciu o które rozgrywane są turnieje „plażówki”. Z czasem powstały kolejne boiska, a w ostatnim czasie TKKF „Pogórze” zdecydowało się na kolejny krok. Tym razem wychodząc naprzeciw sugestiom miłośników plażówki na głównym boisku do siatkówki plażowej zainstalowano eksperymentalnie sztuczne oświetlenie umiejscowione na dwóch 9 –metrowych masztach. Próba generalna tego rozwiązania był wieczorny turniej rozegrany w piątek 17 sierpnia. Na starcie zawodów stanęło pięć miejscowych drużyn, które w systemie „każdy z każdym” rozegrały między sobą po dwa sety. Zwycięzcami tych zawodów zostali bracia Kacper i Mikołaj Kołodziejczykowie z dorobkiem siedmiu punktów w końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce z sześcioma punktami na koncie zajęli Michał Jackowski i Maciej Gwóźdź a trzecie – z czterema punktami Karol Gucwa i Mateusz Kapałka. W turnieju udział wzięli jeszcze Kamil Fijas w parze ze swoim bratem Kamilem oraz Jakub Wójcik i Mateusz Dziuban. Zawody przebiegały w przyjacielskiej atmosferze a towarzyszyło im wspólne spotkanie przy grillu.
Turniej rozgrywany w godzinach wiec zornych miał dać odpowiedź na pytania: czy oświetlenie boiska jest wystarczające do prowadzenia gry o zmierzchu i czy rozwiązanie to jest zasadne w warunkach ciężkowickich. Odpowiedź na każde z tych pytań jest twierdząca. Zawodnicy byli zadowoleni z warunków jakie panowały na boisku i zapowiedzieli częste korzystanie z boiska w porach wieczornych. Lato ma się ku końcowi, zmrok zapada coraz wcześniej a przy dobrej pogodzie w „plażówkę” w Ciężkowicach można grać do późnych godzin wieczornych.

Znalezione obrazy dla zapytania siatkówka plażowaJak co roku, w czasie rozpoczynających się wakacji, Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach na własnych obiektach organizuje rozgrywki siatkówki plażowej. W bieżącym roku ciężkowickie zawody zmieniają szyld i rozgrywane będą pod nową nazwą – Puchar Pogórza. Formuła zawodów została przeniesiona z dotychczasowego Grand Prix Ciężkowic. Będzie więc to cykl trzech turniejów rozgrywanych niezależnie a jednocześnie stanowiących całość składającą się na końcową klasyfikację. Drużyny według zajmowanych miejsc w każdym z turniejów gromadzić będą punkty do klasyfikacji generalnej. Dodatkowym bonusem dla poszczególnych zespołów będzie udział w każdym z pojedynczych turniejów. Dla najlepszych siatkarskich duetów cyklu Pucharu Pogórza organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody. Jednocześnie pamiątkowe nagrody przewidziane są w każdym z trzech turniejów. Puchar Pogórza rozgrywany jest w kategorii open więc mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani.
Pierwszy turniej zaplanowano na niedzielę 8 lipca. Zawody zostaną rozegrane w Ciężkowicach przy ul. Równej. Początek rywalizacji o godzinie 11:00 a zapisów można dokonywać w miejscu zawodów na pól godziny przed rozpoczęciem rywalizacji.
Kolejne turnieje będą rozgrywane w niedziele co dwa tygodnie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

W dniu 2 grudnia 2017 r. w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 60-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania Kultury Fizycznej wśród mieszkańców małopolski. Doceniono również działalność Ogniska TKKF Pogórze

w Ciężkowicach . Nasza organizacja otrzymała  na ręce prezesa Marka Dziubana  list gratulacyjny Marszałka Województwa Małopolskiego z podziękowaniami za dotychczasową działalność na rzecz promocji i rozwoju sportu.

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach we współpracy z UKS „Junior” przy ciężkowickim gimnazjum oraz Gminnym Organizatorem Sportu w okresie zimowych ferii zorganizowało tygodniowa akcję pod hasłem „Sportowe Ferie 2017”. Akcja obejmowała zajęcia i zawody sportowe, których uczestnikami była młodzież ze szkół z terenu gminy Ciężkowice. Na początek zorganizowano turniej tenisa stołowego w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w poniedziałek 30 stycznia w ciężkowickiej Hali Widowiskowo Sportowej. Tego samego dnia odbyły się otwarte zawody szachowe. Niestety w obu rywalizacjach frekwencja była niższa niż zakładano, jednak dla uczestników zawody były okazją do aktywnych form wypoczynku. W kolejnym dniu rozegrano trzecią serię Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek. Mecze odbyły się w Ciężkowicach i Zborowicach a ich uczestnikami były uczennice gimnazjów z Ciężkowic, Jastrzębi, Bruśnika i Zborowic. Te same zespoły spotkały się w turnieju finałowym Ligi rozegranym w czwartek 2 lutego w Ciężkowicach. Dla wszystkich uczestników rozgrywki były okazją do sprawdzenia swoich siatkarskich umiejętności, zdobycia boiskowego doświadczenia i rozwijania sportowych zainteresowań. W środę 1 lutego zajęcia ukierunkowane były na sporty zimowe. Tym razem 40-osobowa grupa uczniów uczestniczyła w wyjeździe rekreacyjnym na lodowisko do Białej Niżnej. Tutaj młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach, poznawać uroki sportów zimowych a przede wszystkim świetnie się bawić. Tego samego dnia zorganizowano turniej gier sportowych w sali gimnastycznej przy ZSP w Bruśniku, którego uczestnikami byli miejscowi uczniowie.Końcowym akcentem „Sportowych Ferii 2017” był rozegrany w piątek 3 lutego piłkarski turniej „Orlików” i „Żaków”. Zawody odbyły się w hali w Ciężkowicach a zrealizowane były przez trenerów najmłodszych grup treningowych w KS „Ciężkowianka”. Turniej zgromadził na starcie prawie 50 najmłodszych adeptów piłki nożnej i jak można było się spodziewać przyniósł młodym piłkarzom wiele sportowej radości. Organizatorzy zadbali, by każdy z uczestników rywalizacji wrócił do domu z pamiątkowym medalem.
„Sportowe Ferie 2017” mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciężkowicach i zapewnieniu środków w Gminnym Programie Profilaktyki. Ze środków tych zakupiono nagrody, zapewniono poczęstunek i napoje chłodzące dla uczestników oraz sfinansowano przejazd młodzieży na lodowisko. Akcja mogła zostać zrealizowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego którzy zawody i zajęcia organizowali na zasadzie wolontariatu.