Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Od 1 kwietnia w ciężkowickim Ognisku TKKF realizowany był program „KLUB”. Dzięki uczestnictwu w programie nasza organizacja otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki  ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 10000 złotych. Kwota została wykorzystana na zakup niezbędnego sprzętu sportowego a także realizację zajęć z młodzieżą. Zajęcia ukierunkowane były na siatkówkę . W czasie roku szkolnego prowadzone były na hali, natomiast w wakacje uczestnicy „przeprogramowali się ” na siatkówkę plażową realizowaną na boiskach TKKF w Ciężkowicach. Łącznie do programu zgłoszono 18 zawodniczek i zawodników, którzy systematycznie brali udział w zajęciach oraz rywalizowali w turniejach halowych oraz plażowych. Realizacja programu „KLUB” w TKKF Pogórze kończy się z dniem 30 września. Ognisko z pewnością będzie aplikować do kolejnej edycji programu licząc na pozytywną weryfikacje i akceptację ze strony operatora – Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W sobotę 31 sierpnia na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zostanie rozegrany turniej siatkówki plażowej będący sportowym  pożegnaniem wakacji. Zawody pod nazwą „Granie przy altanie” połączone będą z innymi formami rekreacji ruchowej a dofinansowane zostaną z grantu realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Dunajec-Biała”. Organizatorzy – Ciężkowickie Ognisko TKKF- zapraszają wszystkich amatorów „plażówki” do wzięcia udziału w zawodach. Początek turnieju młodzieżowego zaplanowano na godzinę 10:30 a po jego zakończeniu zostanie rozegrany turniej w formule open. Zapisy do zawodów młodzieżowych będą przyjmowane od godziny 10:00 natomiast do turnieju głównego od godziny 12:00. Start zasadniczej części rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:00. Przez cały czas rywalizacji sportowej odbywać się będą gry i zabawy prowadzone przez animatorów a wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość integrowania się przy z poczęstunku z grilla. TKKF „Pogórze” zaprasza!

Zakończone niedawno zimowe ferie jak co roku były okazją do zrelaksowania się dzieci i młodzieży po trudach szkolnych obowiązków. Dla wielu odpoczynek od nauki wiąże się z podejmowaniem różnorodnych form aktywności fizycznej. Dlatego też realizując zadania wynikające z Gminnego Programu Profilaktyki, gminny organizator sportu w Ciężkowicach przeprowadził feryjny cykl zawodów pod wspólnym hasłem „Sportowe Ferie 2019” . W ramach działania zostały zorganizowane turnieje tenisa stołowego, szachów, halowej piłki nożnej, siatkówki oraz gier i zabaw. Większość zajęć odbywała się w Ciężkowicach, jednak młodzież angażowała się sportowo również w Zborowicach i Bruśniku. Spore zainteresowanie prowadzonymi rozgrywkami wśród dzieci i młodzieży dowodzi celowości podejmowania podobnych działań w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Zawody zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciężkowicach, a w realizację zadań zaangażowanych było czworo wolontariuszy. Zawody odbywały się we współpracy z Ogniskiem TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach, Uczniowskimi Klubami Sportowymi oraz KS „Ciężkowianka”.

Ciężkowickie ognisko TKKF od początku swojej działalności jako jedną z głównych form aktywności fizycznej obrało siatkówkę plażową. Już w pierwszym przedsięwzięciem ogniska była budowa boiska do tej dyscypliny, w oparciu o które rozgrywane są turnieje „plażówki”. Z czasem powstały kolejne boiska, a w ostatnim czasie TKKF „Pogórze” zdecydowało się na kolejny krok. Tym razem wychodząc naprzeciw sugestiom miłośników plażówki na głównym boisku do siatkówki plażowej zainstalowano eksperymentalnie sztuczne oświetlenie umiejscowione na dwóch 9 –metrowych masztach. Próba generalna tego rozwiązania był wieczorny turniej rozegrany w piątek 17 sierpnia. Na starcie zawodów stanęło pięć miejscowych drużyn, które w systemie „każdy z każdym” rozegrały między sobą po dwa sety. Zwycięzcami tych zawodów zostali bracia Kacper i Mikołaj Kołodziejczykowie z dorobkiem siedmiu punktów w końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce z sześcioma punktami na koncie zajęli Michał Jackowski i Maciej Gwóźdź a trzecie – z czterema punktami Karol Gucwa i Mateusz Kapałka. W turnieju udział wzięli jeszcze Kamil Fijas w parze ze swoim bratem Kamilem oraz Jakub Wójcik i Mateusz Dziuban. Zawody przebiegały w przyjacielskiej atmosferze a towarzyszyło im wspólne spotkanie przy grillu.
Turniej rozgrywany w godzinach wiec zornych miał dać odpowiedź na pytania: czy oświetlenie boiska jest wystarczające do prowadzenia gry o zmierzchu i czy rozwiązanie to jest zasadne w warunkach ciężkowickich. Odpowiedź na każde z tych pytań jest twierdząca. Zawodnicy byli zadowoleni z warunków jakie panowały na boisku i zapowiedzieli częste korzystanie z boiska w porach wieczornych. Lato ma się ku końcowi, zmrok zapada coraz wcześniej a przy dobrej pogodzie w „plażówkę” w Ciężkowicach można grać do późnych godzin wieczornych.

Znalezione obrazy dla zapytania siatkówka plażowaJak co roku, w czasie rozpoczynających się wakacji, Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach na własnych obiektach organizuje rozgrywki siatkówki plażowej. W bieżącym roku ciężkowickie zawody zmieniają szyld i rozgrywane będą pod nową nazwą – Puchar Pogórza. Formuła zawodów została przeniesiona z dotychczasowego Grand Prix Ciężkowic. Będzie więc to cykl trzech turniejów rozgrywanych niezależnie a jednocześnie stanowiących całość składającą się na końcową klasyfikację. Drużyny według zajmowanych miejsc w każdym z turniejów gromadzić będą punkty do klasyfikacji generalnej. Dodatkowym bonusem dla poszczególnych zespołów będzie udział w każdym z pojedynczych turniejów. Dla najlepszych siatkarskich duetów cyklu Pucharu Pogórza organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody. Jednocześnie pamiątkowe nagrody przewidziane są w każdym z trzech turniejów. Puchar Pogórza rozgrywany jest w kategorii open więc mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani.
Pierwszy turniej zaplanowano na niedzielę 8 lipca. Zawody zostaną rozegrane w Ciężkowicach przy ul. Równej. Początek rywalizacji o godzinie 11:00 a zapisów można dokonywać w miejscu zawodów na pól godziny przed rozpoczęciem rywalizacji.
Kolejne turnieje będą rozgrywane w niedziele co dwa tygodnie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

W dniu 2 grudnia 2017 r. w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 60-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania Kultury Fizycznej wśród mieszkańców małopolski. Doceniono również działalność Ogniska TKKF Pogórze

w Ciężkowicach . Nasza organizacja otrzymała  na ręce prezesa Marka Dziubana  list gratulacyjny Marszałka Województwa Małopolskiego z podziękowaniami za dotychczasową działalność na rzecz promocji i rozwoju sportu.

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach we współpracy z UKS „Junior” przy ciężkowickim gimnazjum oraz Gminnym Organizatorem Sportu w okresie zimowych ferii zorganizowało tygodniowa akcję pod hasłem „Sportowe Ferie 2017”. Akcja obejmowała zajęcia i zawody sportowe, których uczestnikami była młodzież ze szkół z terenu gminy Ciężkowice. Na początek zorganizowano turniej tenisa stołowego w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w poniedziałek 30 stycznia w ciężkowickiej Hali Widowiskowo Sportowej. Tego samego dnia odbyły się otwarte zawody szachowe. Niestety w obu rywalizacjach frekwencja była niższa niż zakładano, jednak dla uczestników zawody były okazją do aktywnych form wypoczynku. W kolejnym dniu rozegrano trzecią serię Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek. Mecze odbyły się w Ciężkowicach i Zborowicach a ich uczestnikami były uczennice gimnazjów z Ciężkowic, Jastrzębi, Bruśnika i Zborowic. Te same zespoły spotkały się w turnieju finałowym Ligi rozegranym w czwartek 2 lutego w Ciężkowicach. Dla wszystkich uczestników rozgrywki były okazją do sprawdzenia swoich siatkarskich umiejętności, zdobycia boiskowego doświadczenia i rozwijania sportowych zainteresowań. W środę 1 lutego zajęcia ukierunkowane były na sporty zimowe. Tym razem 40-osobowa grupa uczniów uczestniczyła w wyjeździe rekreacyjnym na lodowisko do Białej Niżnej. Tutaj młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach, poznawać uroki sportów zimowych a przede wszystkim świetnie się bawić. Tego samego dnia zorganizowano turniej gier sportowych w sali gimnastycznej przy ZSP w Bruśniku, którego uczestnikami byli miejscowi uczniowie.Końcowym akcentem „Sportowych Ferii 2017” był rozegrany w piątek 3 lutego piłkarski turniej „Orlików” i „Żaków”. Zawody odbyły się w hali w Ciężkowicach a zrealizowane były przez trenerów najmłodszych grup treningowych w KS „Ciężkowianka”. Turniej zgromadził na starcie prawie 50 najmłodszych adeptów piłki nożnej i jak można było się spodziewać przyniósł młodym piłkarzom wiele sportowej radości. Organizatorzy zadbali, by każdy z uczestników rywalizacji wrócił do domu z pamiątkowym medalem.
„Sportowe Ferie 2017” mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciężkowicach i zapewnieniu środków w Gminnym Programie Profilaktyki. Ze środków tych zakupiono nagrody, zapewniono poczęstunek i napoje chłodzące dla uczestników oraz sfinansowano przejazd młodzieży na lodowisko. Akcja mogła zostać zrealizowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego którzy zawody i zajęcia organizowali na zasadzie wolontariatu.

Kolejne spotkania mają za sobą młodzi piłkarze rywalizujący w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Futsalu. W najciekawszym meczu II kolejki rozegranym 30 listopada starli się z sobą faworyci Ligi: drużyny z Gromnika i Ciężkowic. Spotkanie było bardzo dobrym widowiskiem i potwierdziło spore umiejętności techniczne i taktyczne zawodników obu drużyn. Pierwsi w meczu zaatakowali gospodarze co przyniosło efekt w postaci gola strzelonego przez Janasa. Od tej pory inicjatywę przejęli zawodnicy z Gromnika i uzyskali przewagę na parkiecie. Ich gra mogła się podobać jednak przez dłuższy okres czasu nie przynosiła efektów w postaci gola. Jeżeli już dochodzili do sytuacji bramkowych to na posterunku świetnie zachowywał się bramkarz miejscowych. Pochwalić należy również gimnazjalistów z Ciężkowic, którzy w sposób bardzo dojrzały „trzymali wynik” wyprowadzając groźne kontrataki. Niestety dla nich na cztery minuty przed końcem meczu na strzał z dystansu zdecydował się Bartłomiej Mruk z Gromnika zaskakując nieco zasłoniętego bramkarza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem. W drugim meczu tej kolejki Jastrzębia pokonała Zborowice 1:0 a jedyna bramka padła w drugiej połowie spotkania po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką i skutecznie egzekwowanym przez Magierę. Drużyna ze Zborowic niespodziewanie postawiła trudne warunki rywalom, w szeregach których występuje kilku zawodników KS Ciężkowianka.
W spotkaniach trzeciej kolejki Ciężkowice zmierzyły się z Jastrzębią a Pławna ze Zborowicami. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęli dobrzy znajomi z występach w „Ciężkowiance” trampkarze i juniorzy reprezentujący tym razem szkolne drużyny z Jastrzębi i Ciężkowic. Mecz przebiegał pod dyktando ciężkowickich gimnazjalistów, którzy jednak nie potrafili przełożyć swojej przewagi na zdobycze bramkowe. Ambitnie i dobrze grający Jastrzębianie zatrzymali rywali a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Drugi pojedynek kolejki przyniósł wyraźną wygraną Pławnej ze Zborowicami. Pierwsi co prawda do bramki rywali trafili chłopcy ze Zborowic jednak z czasem przewagę uzyskała drużyna Niepublicznego Gimnazjum z Pławnej. Duży wpływ na przebieg meczu miał fakt, iż zespół ze Zborowic grał bez zmienników co przełożyło się wyczerpanie fizyczne zawodników co skutecznie wykorzystali rywale.
TABELA MŁODZIEŻOWEJ AMATORSKIEJ LIGI FUTSALU 2016

1. PG Ciężkowice   3        5 pkt     6-3
2. GP Gromnik       2       4 pkt      4-3
3. PG Jastrzębia     2       4 pkt     2-1
4. NG Pławna         2        3 pkt    7-4
5. GP Zborowice    3        0 pkt   2-10

 

STRZELCY BRAMEK:

Bartłomiej Mruk ( Gromnik)3
Kamil Laska ( Ciężkowice) 2
Arkadiusz Włudyka ( Ciężkowice) 2
Daniel Gwóźdź ( Pławna) 2
Łukasz Gwóźdź ( Pławna) 2
Sebastian Rojek ( Pławna) 2
Matusz Olszak ( Zborowice) 1
Kamil Kapałka ( Pławna) 1
Patryk Hadalski ( Pławna) 1
Dawid Mrozik ( Gromnik) 1
Magiera Dawid ( Jastrzębia) 1
Jakub Nowak ( Ciężkowice) 1
Krzysztof Rąpała ( Jastrzębia ) 1
Mateusz Gąsior (Zborowice) 1
Daniel Janas (Ciężkowice) 1

16 listopada rozegrane zostały pierwsze mecze ciężkowickiej Młodzieżowej Amatorskiej Ligi Futsalu. Rozgrywki zastąpiły rozgrywaną w poprzednich latach seniorską ligę organizowaną przez TKKF „Pogórze”. Nową ligę również organizuje ciężkowickie TKKF, którego partnerami są Uczniowskie Kluby Sportowe działające przy gimnazjach z terenu gminy Ciężkowice. Uczestnikami rywalizacji są gimnazjalne drużyny z Ciężkowic, Jastrzębi, Zborowic, Pławnej oraz Gromnika.
W pierwszej kolejce MALF rozegrano dwa spotkania. W meczu inaugurującym rozgrywki PG Ciężkowice zmierzyło się z gimnazjum ze Zborowic. Faworytami spotkania byli chłopcy z Ciężkowic, którzy w niedawno rozegranych mistrzostwach gminy zajęli pierwsze miejsce. Wydarzenia na boisku potwierdziły przewagę gimnazjalistów z Ciężkowic, którzy szybko otworzyli wynik spotkania wykorzystując niepewność w szeregach obronnych rywali. Po kilku minutach było już 2:0 po rzucie karnym podyktowanym za faul na linii pola bramkowego. Wynik ten utrzymał się do przerwy. Po wznowieniu gry niespodziewanie kontaktowe trafienie zaliczyli chłopcy ze Zborowic a gol ten był ozdoba spotkania. Od tej pory Ciężkowice posiadały przewagę jednak dobrze zorganizowana obrona drużyny ze Zborowic nie dopuszczała do sytuacji bramkowych. Dopiero w końcówce meczu błędy zmęczonych zawodników GP Zborowice pozwoliły faworytom na dwa kolejne trafienia.
W drugim meczu kolejki zmierzyły się drużyny z Gromnika i Pławnej. Spotkanie rozpoczęło się z dużym zaangażowaniem obu drużyn co uczyniło go bardzo dynamicznym. Tempo po kilku minutach jednak spadło a zawodnicy koncentrowali się na konstruowaniu akcji ofensywnych. Po jednej z nich dość niespodziewanie prowadzenie uzyskali chłopcy z Pławnej po pięknym strzale w górny róg bramki. Nieco podrażnieni takim obrotem sprawy zawodnicy z Gromnika ruszyli do odrabiania strat. Efektem był gol, który przyniósł remis utrzymujący się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie ponownie na prowadzenie wyszła Pławna. Rywale jednak zdołali doprowadzić najpierw do remisu po wzorowo rozegranym rzucie wolnym, a następnie zdobyli gola wychodząc prowadzenie. Ambitna walka gimnazjalistów z Pławnej zaowocowała jedynie strzałem w poprzeczkę i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:2 dla Gromnika.

STRZELCY BRAMEK:
Kamil Laska ( Ciężkowice) 2
Arkadiusz Włudyka ( Ciężkowice) 2
Bartłomiej Mruk ( Gromnik) 2
Matusz Olszak ( Zborowice) 1
Daniel Gwóźdź ( Pławna) 1
Sebastian Rojek ( Pławna) 1
Dawid Mrozik ( Gromnik) 1

     W   minionym tygodniu rozegrano trzecia kolejkę Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki .  Na inaugurację kolejki  w Tuchowie    miejscowy UKS Lider Tuchów podejmował Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice. Spotkanie zapowiadało się ciekawie gdyż obydwa zespoły wygrały swoje ostatnie spotkania i zajmowały miejsca na podium. Pierwszy set nie napawał optymizmem sympatyków Lidera , gdyż tuchowianki wyszły na parkiet  mocno stremowane i zanim odnalazły właściwy rytm,  było  już za  późno,  aby odrobić stratę punktów. Drugi set był znacznie ciekawszy: po obu stronach siatki widać było wiele długich wymian piłek i ciekawych akcji. Doświadczenie rywalek i chłodna głowa wzięły gorę w końcówce i w efekcie to one cieszyły się z wygrania tej partii . Trzeci set to „przebudzenie” Liderek: mocne zagrywki poparte  silnymi atakami pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Druga część seta to pogoń ciężkowianek i w konsekwencji doprowadzenie do remisu końcówce. Ostatnie piłki były najbardziej emocjonujące: długie akcje „punkt za punkt” lecz ostatnia piłka należała dla Liderek i przywróciła nadzieję  na końcowy sukces. Czwarty set przebiegał pod kontrolą tuchowianek, które znów odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Nie po raz pierwszy okazało się jednak, że siatkówka nie toleruje przestojów.  Gdy wydawało się, że o wszystkim zadecyduje tie-break, chwilowa niemoc Liderek  spowodowała przegraną i stratę  trzech punktów.

     W Wojniczu UKS-ZSLiT WOJNICZ  gościł drużynę CHAMPION GILRS Gromnik . To spotkanie było równie  emocjonujące  i pełne napięć , nagłych zwrotów akcji  i ciekawych akcji.
Pierwszy set  zdobyty po zaciętej należał do drużyny UKS-ZSLiT. Kolejne sety padły łupem drużyny przyjezdnych i to one zainkasowały pierwszy komplet punktów w tej edycji PALS . Wyróżniająca zawodniczką  drużyny gospodarzy była Magda Karpiel a siłą zwyciężczyń była dobra gra na wszystkich pozycjach. Emocji również nie zabrakło na trybunach, dzięki licznie zgromadzonym  kibicom.
Do jednostronnego pojedynku doszło w Bobowej gdzie  Dream Team  Bobowa pokonał LO Gromnik . Różnica klasy była bardzo duża gdyż każda z Pań z Bobowej ma za sobą wiele spotkań w ligach profesjonalnych a dziewczęta z Gromnika nie mogły wystąpić w tym meczu w optymalnym składzie. Lekcja od  doświadczonych zawodniczek  powinna w jednak przyszłości  zaprocentować …

UKS ZSLiT Wojnicz – CHEMPIONS GIRLS Gromnik  1:3 (25;22 , 21;25 , 20;25 , 17;25 )

Dream Team  Bobowa – LO Gromnik   3:0  (25:7, 25:8, 25:15)

UKS LIDER ZSP Tuchów – Gwiazdy TKKF Pogórze  1:3  (13- 25. 21-25, 30-28, 21-25 )   

 

 LP.    Nazwa drużyny Mecze Punkty    Sety    Małe  punkty
1.   DREAM TEAM BOBOWA 3 9 9:0       225-118
2.   Gwiazdy TKKF Pogórze 3 6 6:4       220-218
3. UKS LIDER ZSP Tuchów 3 5 7:6       281-281
4.  CHEMPIONS GIRL Gromnik 3 4 5:7       251-260
5. LO Gromnik 3 3 4:7       208-254
6.   UKS ZSLiT Wojnicz 3 0 2:9       214-268