Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Zakończone niedawno zimowe ferie jak co roku były okazją do zrelaksowania się dzieci i młodzieży po trudach szkolnych obowiązków. Dla wielu odpoczynek od nauki wiąże się z podejmowaniem różnorodnych form aktywności fizycznej. Dlatego też realizując zadania wynikające z Gminnego Programu Profilaktyki, gminny organizator sportu w Ciężkowicach przeprowadził feryjny cykl zawodów pod wspólnym hasłem „Sportowe Ferie 2019” . W ramach działania zostały zorganizowane turnieje tenisa stołowego, szachów, halowej piłki nożnej, siatkówki oraz gier i zabaw. Większość zajęć odbywała się w Ciężkowicach, jednak młodzież angażowała się sportowo również w Zborowicach i Bruśniku. Spore zainteresowanie prowadzonymi rozgrywkami wśród dzieci i młodzieży dowodzi celowości podejmowania podobnych działań w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Zawody zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciężkowicach, a w realizację zadań zaangażowanych było czworo wolontariuszy. Zawody odbywały się we współpracy z Ogniskiem TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach, Uczniowskimi Klubami Sportowymi oraz KS „Ciężkowianka”.

Ciężkowickie ognisko TKKF od początku swojej działalności jako jedną z głównych form aktywności fizycznej obrało siatkówkę plażową. Już w pierwszym przedsięwzięciem ogniska była budowa boiska do tej dyscypliny, w oparciu o które rozgrywane są turnieje „plażówki”. Z czasem powstały kolejne boiska, a w ostatnim czasie TKKF „Pogórze” zdecydowało się na kolejny krok. Tym razem wychodząc naprzeciw sugestiom miłośników plażówki na głównym boisku do siatkówki plażowej zainstalowano eksperymentalnie sztuczne oświetlenie umiejscowione na dwóch 9 –metrowych masztach. Próba generalna tego rozwiązania był wieczorny turniej rozegrany w piątek 17 sierpnia. Na starcie zawodów stanęło pięć miejscowych drużyn, które w systemie „każdy z każdym” rozegrały między sobą po dwa sety. Zwycięzcami tych zawodów zostali bracia Kacper i Mikołaj Kołodziejczykowie z dorobkiem siedmiu punktów w końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce z sześcioma punktami na koncie zajęli Michał Jackowski i Maciej Gwóźdź a trzecie – z czterema punktami Karol Gucwa i Mateusz Kapałka. W turnieju udział wzięli jeszcze Kamil Fijas w parze ze swoim bratem Kamilem oraz Jakub Wójcik i Mateusz Dziuban. Zawody przebiegały w przyjacielskiej atmosferze a towarzyszyło im wspólne spotkanie przy grillu.
Turniej rozgrywany w godzinach wiec zornych miał dać odpowiedź na pytania: czy oświetlenie boiska jest wystarczające do prowadzenia gry o zmierzchu i czy rozwiązanie to jest zasadne w warunkach ciężkowickich. Odpowiedź na każde z tych pytań jest twierdząca. Zawodnicy byli zadowoleni z warunków jakie panowały na boisku i zapowiedzieli częste korzystanie z boiska w porach wieczornych. Lato ma się ku końcowi, zmrok zapada coraz wcześniej a przy dobrej pogodzie w „plażówkę” w Ciężkowicach można grać do późnych godzin wieczornych.

Znalezione obrazy dla zapytania siatkówka plażowaJak co roku, w czasie rozpoczynających się wakacji, Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach na własnych obiektach organizuje rozgrywki siatkówki plażowej. W bieżącym roku ciężkowickie zawody zmieniają szyld i rozgrywane będą pod nową nazwą – Puchar Pogórza. Formuła zawodów została przeniesiona z dotychczasowego Grand Prix Ciężkowic. Będzie więc to cykl trzech turniejów rozgrywanych niezależnie a jednocześnie stanowiących całość składającą się na końcową klasyfikację. Drużyny według zajmowanych miejsc w każdym z turniejów gromadzić będą punkty do klasyfikacji generalnej. Dodatkowym bonusem dla poszczególnych zespołów będzie udział w każdym z pojedynczych turniejów. Dla najlepszych siatkarskich duetów cyklu Pucharu Pogórza organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody. Jednocześnie pamiątkowe nagrody przewidziane są w każdym z trzech turniejów. Puchar Pogórza rozgrywany jest w kategorii open więc mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani.
Pierwszy turniej zaplanowano na niedzielę 8 lipca. Zawody zostaną rozegrane w Ciężkowicach przy ul. Równej. Początek rywalizacji o godzinie 11:00 a zapisów można dokonywać w miejscu zawodów na pól godziny przed rozpoczęciem rywalizacji.
Kolejne turnieje będą rozgrywane w niedziele co dwa tygodnie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

W dniu 2 grudnia 2017 r. w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 60-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania Kultury Fizycznej wśród mieszkańców małopolski. Doceniono również działalność Ogniska TKKF Pogórze

w Ciężkowicach . Nasza organizacja otrzymała  na ręce prezesa Marka Dziubana  list gratulacyjny Marszałka Województwa Małopolskiego z podziękowaniami za dotychczasową działalność na rzecz promocji i rozwoju sportu.

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach we współpracy z UKS „Junior” przy ciężkowickim gimnazjum oraz Gminnym Organizatorem Sportu w okresie zimowych ferii zorganizowało tygodniowa akcję pod hasłem „Sportowe Ferie 2017”. Akcja obejmowała zajęcia i zawody sportowe, których uczestnikami była młodzież ze szkół z terenu gminy Ciężkowice. Na początek zorganizowano turniej tenisa stołowego w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w poniedziałek 30 stycznia w ciężkowickiej Hali Widowiskowo Sportowej. Tego samego dnia odbyły się otwarte zawody szachowe. Niestety w obu rywalizacjach frekwencja była niższa niż zakładano, jednak dla uczestników zawody były okazją do aktywnych form wypoczynku. W kolejnym dniu rozegrano trzecią serię Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek. Mecze odbyły się w Ciężkowicach i Zborowicach a ich uczestnikami były uczennice gimnazjów z Ciężkowic, Jastrzębi, Bruśnika i Zborowic. Te same zespoły spotkały się w turnieju finałowym Ligi rozegranym w czwartek 2 lutego w Ciężkowicach. Dla wszystkich uczestników rozgrywki były okazją do sprawdzenia swoich siatkarskich umiejętności, zdobycia boiskowego doświadczenia i rozwijania sportowych zainteresowań. W środę 1 lutego zajęcia ukierunkowane były na sporty zimowe. Tym razem 40-osobowa grupa uczniów uczestniczyła w wyjeździe rekreacyjnym na lodowisko do Białej Niżnej. Tutaj młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach, poznawać uroki sportów zimowych a przede wszystkim świetnie się bawić. Tego samego dnia zorganizowano turniej gier sportowych w sali gimnastycznej przy ZSP w Bruśniku, którego uczestnikami byli miejscowi uczniowie.Końcowym akcentem „Sportowych Ferii 2017” był rozegrany w piątek 3 lutego piłkarski turniej „Orlików” i „Żaków”. Zawody odbyły się w hali w Ciężkowicach a zrealizowane były przez trenerów najmłodszych grup treningowych w KS „Ciężkowianka”. Turniej zgromadził na starcie prawie 50 najmłodszych adeptów piłki nożnej i jak można było się spodziewać przyniósł młodym piłkarzom wiele sportowej radości. Organizatorzy zadbali, by każdy z uczestników rywalizacji wrócił do domu z pamiątkowym medalem.
„Sportowe Ferie 2017” mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciężkowicach i zapewnieniu środków w Gminnym Programie Profilaktyki. Ze środków tych zakupiono nagrody, zapewniono poczęstunek i napoje chłodzące dla uczestników oraz sfinansowano przejazd młodzieży na lodowisko. Akcja mogła zostać zrealizowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego którzy zawody i zajęcia organizowali na zasadzie wolontariatu.

Kolejne spotkania mają za sobą młodzi piłkarze rywalizujący w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Futsalu. W najciekawszym meczu II kolejki rozegranym 30 listopada starli się z sobą faworyci Ligi: drużyny z Gromnika i Ciężkowic. Spotkanie było bardzo dobrym widowiskiem i potwierdziło spore umiejętności techniczne i taktyczne zawodników obu drużyn. Pierwsi w meczu zaatakowali gospodarze co przyniosło efekt w postaci gola strzelonego przez Janasa. Od tej pory inicjatywę przejęli zawodnicy z Gromnika i uzyskali przewagę na parkiecie. Ich gra mogła się podobać jednak przez dłuższy okres czasu nie przynosiła efektów w postaci gola. Jeżeli już dochodzili do sytuacji bramkowych to na posterunku świetnie zachowywał się bramkarz miejscowych. Pochwalić należy również gimnazjalistów z Ciężkowic, którzy w sposób bardzo dojrzały „trzymali wynik” wyprowadzając groźne kontrataki. Niestety dla nich na cztery minuty przed końcem meczu na strzał z dystansu zdecydował się Bartłomiej Mruk z Gromnika zaskakując nieco zasłoniętego bramkarza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem. W drugim meczu tej kolejki Jastrzębia pokonała Zborowice 1:0 a jedyna bramka padła w drugiej połowie spotkania po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką i skutecznie egzekwowanym przez Magierę. Drużyna ze Zborowic niespodziewanie postawiła trudne warunki rywalom, w szeregach których występuje kilku zawodników KS Ciężkowianka.
W spotkaniach trzeciej kolejki Ciężkowice zmierzyły się z Jastrzębią a Pławna ze Zborowicami. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęli dobrzy znajomi z występach w „Ciężkowiance” trampkarze i juniorzy reprezentujący tym razem szkolne drużyny z Jastrzębi i Ciężkowic. Mecz przebiegał pod dyktando ciężkowickich gimnazjalistów, którzy jednak nie potrafili przełożyć swojej przewagi na zdobycze bramkowe. Ambitnie i dobrze grający Jastrzębianie zatrzymali rywali a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Drugi pojedynek kolejki przyniósł wyraźną wygraną Pławnej ze Zborowicami. Pierwsi co prawda do bramki rywali trafili chłopcy ze Zborowic jednak z czasem przewagę uzyskała drużyna Niepublicznego Gimnazjum z Pławnej. Duży wpływ na przebieg meczu miał fakt, iż zespół ze Zborowic grał bez zmienników co przełożyło się wyczerpanie fizyczne zawodników co skutecznie wykorzystali rywale.
TABELA MŁODZIEŻOWEJ AMATORSKIEJ LIGI FUTSALU 2016

1. PG Ciężkowice   3        5 pkt     6-3
2. GP Gromnik       2       4 pkt      4-3
3. PG Jastrzębia     2       4 pkt     2-1
4. NG Pławna         2        3 pkt    7-4
5. GP Zborowice    3        0 pkt   2-10

 

STRZELCY BRAMEK:

Bartłomiej Mruk ( Gromnik)3
Kamil Laska ( Ciężkowice) 2
Arkadiusz Włudyka ( Ciężkowice) 2
Daniel Gwóźdź ( Pławna) 2
Łukasz Gwóźdź ( Pławna) 2
Sebastian Rojek ( Pławna) 2
Matusz Olszak ( Zborowice) 1
Kamil Kapałka ( Pławna) 1
Patryk Hadalski ( Pławna) 1
Dawid Mrozik ( Gromnik) 1
Magiera Dawid ( Jastrzębia) 1
Jakub Nowak ( Ciężkowice) 1
Krzysztof Rąpała ( Jastrzębia ) 1
Mateusz Gąsior (Zborowice) 1
Daniel Janas (Ciężkowice) 1

16 listopada rozegrane zostały pierwsze mecze ciężkowickiej Młodzieżowej Amatorskiej Ligi Futsalu. Rozgrywki zastąpiły rozgrywaną w poprzednich latach seniorską ligę organizowaną przez TKKF „Pogórze”. Nową ligę również organizuje ciężkowickie TKKF, którego partnerami są Uczniowskie Kluby Sportowe działające przy gimnazjach z terenu gminy Ciężkowice. Uczestnikami rywalizacji są gimnazjalne drużyny z Ciężkowic, Jastrzębi, Zborowic, Pławnej oraz Gromnika.
W pierwszej kolejce MALF rozegrano dwa spotkania. W meczu inaugurującym rozgrywki PG Ciężkowice zmierzyło się z gimnazjum ze Zborowic. Faworytami spotkania byli chłopcy z Ciężkowic, którzy w niedawno rozegranych mistrzostwach gminy zajęli pierwsze miejsce. Wydarzenia na boisku potwierdziły przewagę gimnazjalistów z Ciężkowic, którzy szybko otworzyli wynik spotkania wykorzystując niepewność w szeregach obronnych rywali. Po kilku minutach było już 2:0 po rzucie karnym podyktowanym za faul na linii pola bramkowego. Wynik ten utrzymał się do przerwy. Po wznowieniu gry niespodziewanie kontaktowe trafienie zaliczyli chłopcy ze Zborowic a gol ten był ozdoba spotkania. Od tej pory Ciężkowice posiadały przewagę jednak dobrze zorganizowana obrona drużyny ze Zborowic nie dopuszczała do sytuacji bramkowych. Dopiero w końcówce meczu błędy zmęczonych zawodników GP Zborowice pozwoliły faworytom na dwa kolejne trafienia.
W drugim meczu kolejki zmierzyły się drużyny z Gromnika i Pławnej. Spotkanie rozpoczęło się z dużym zaangażowaniem obu drużyn co uczyniło go bardzo dynamicznym. Tempo po kilku minutach jednak spadło a zawodnicy koncentrowali się na konstruowaniu akcji ofensywnych. Po jednej z nich dość niespodziewanie prowadzenie uzyskali chłopcy z Pławnej po pięknym strzale w górny róg bramki. Nieco podrażnieni takim obrotem sprawy zawodnicy z Gromnika ruszyli do odrabiania strat. Efektem był gol, który przyniósł remis utrzymujący się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie ponownie na prowadzenie wyszła Pławna. Rywale jednak zdołali doprowadzić najpierw do remisu po wzorowo rozegranym rzucie wolnym, a następnie zdobyli gola wychodząc prowadzenie. Ambitna walka gimnazjalistów z Pławnej zaowocowała jedynie strzałem w poprzeczkę i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:2 dla Gromnika.

STRZELCY BRAMEK:
Kamil Laska ( Ciężkowice) 2
Arkadiusz Włudyka ( Ciężkowice) 2
Bartłomiej Mruk ( Gromnik) 2
Matusz Olszak ( Zborowice) 1
Daniel Gwóźdź ( Pławna) 1
Sebastian Rojek ( Pławna) 1
Dawid Mrozik ( Gromnik) 1

     W   minionym tygodniu rozegrano trzecia kolejkę Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki .  Na inaugurację kolejki  w Tuchowie    miejscowy UKS Lider Tuchów podejmował Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice. Spotkanie zapowiadało się ciekawie gdyż obydwa zespoły wygrały swoje ostatnie spotkania i zajmowały miejsca na podium. Pierwszy set nie napawał optymizmem sympatyków Lidera , gdyż tuchowianki wyszły na parkiet  mocno stremowane i zanim odnalazły właściwy rytm,  było  już za  późno,  aby odrobić stratę punktów. Drugi set był znacznie ciekawszy: po obu stronach siatki widać było wiele długich wymian piłek i ciekawych akcji. Doświadczenie rywalek i chłodna głowa wzięły gorę w końcówce i w efekcie to one cieszyły się z wygrania tej partii . Trzeci set to „przebudzenie” Liderek: mocne zagrywki poparte  silnymi atakami pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Druga część seta to pogoń ciężkowianek i w konsekwencji doprowadzenie do remisu końcówce. Ostatnie piłki były najbardziej emocjonujące: długie akcje „punkt za punkt” lecz ostatnia piłka należała dla Liderek i przywróciła nadzieję  na końcowy sukces. Czwarty set przebiegał pod kontrolą tuchowianek, które znów odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Nie po raz pierwszy okazało się jednak, że siatkówka nie toleruje przestojów.  Gdy wydawało się, że o wszystkim zadecyduje tie-break, chwilowa niemoc Liderek  spowodowała przegraną i stratę  trzech punktów.

     W Wojniczu UKS-ZSLiT WOJNICZ  gościł drużynę CHAMPION GILRS Gromnik . To spotkanie było równie  emocjonujące  i pełne napięć , nagłych zwrotów akcji  i ciekawych akcji.
Pierwszy set  zdobyty po zaciętej należał do drużyny UKS-ZSLiT. Kolejne sety padły łupem drużyny przyjezdnych i to one zainkasowały pierwszy komplet punktów w tej edycji PALS . Wyróżniająca zawodniczką  drużyny gospodarzy była Magda Karpiel a siłą zwyciężczyń była dobra gra na wszystkich pozycjach. Emocji również nie zabrakło na trybunach, dzięki licznie zgromadzonym  kibicom.
Do jednostronnego pojedynku doszło w Bobowej gdzie  Dream Team  Bobowa pokonał LO Gromnik . Różnica klasy była bardzo duża gdyż każda z Pań z Bobowej ma za sobą wiele spotkań w ligach profesjonalnych a dziewczęta z Gromnika nie mogły wystąpić w tym meczu w optymalnym składzie. Lekcja od  doświadczonych zawodniczek  powinna w jednak przyszłości  zaprocentować …

UKS ZSLiT Wojnicz – CHEMPIONS GIRLS Gromnik  1:3 (25;22 , 21;25 , 20;25 , 17;25 )

Dream Team  Bobowa – LO Gromnik   3:0  (25:7, 25:8, 25:15)

UKS LIDER ZSP Tuchów – Gwiazdy TKKF Pogórze  1:3  (13- 25. 21-25, 30-28, 21-25 )   

 

 LP.    Nazwa drużyny Mecze Punkty    Sety    Małe  punkty
1.   DREAM TEAM BOBOWA 3 9 9:0       225-118
2.   Gwiazdy TKKF Pogórze 3 6 6:4       220-218
3. UKS LIDER ZSP Tuchów 3 5 7:6       281-281
4.  CHEMPIONS GIRL Gromnik 3 4 5:7       251-260
5. LO Gromnik 3 3 4:7       208-254
6.   UKS ZSLiT Wojnicz 3 0 2:9       214-268

Rozegrano II kolejkę Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki kobiet. Na inaugurację Dream Team Bobowa rozegrał mecz z drużyną UKS ZSLiT  Wojnicz. Najwięcej emocji dostarczył set pierwszy , w którym to drużyna z Wojnicza dzielnie stawiała czoła doświadczonym zawodniczkom z Dream Team  ulegając im ostatecznie 25:21.  W kolejnych dwóch setach zdecydowaną przewagę miała drużyna z Bobowej , wygrywając je kolejno 25:13 i 25:15 umacniając się na czele tabeli z kompletem zwycięstw i bez straconego seta.

Do bardzo ciekawego spotkania doszło w Gromniku gdzie Champions Girls podejmował  Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice. Obydwa zespoły w pierwszych swoich spotkaniach zanotowały falstart  dlatego zmotywowane przystąpiły do zawodów. Lepiej rozpoczęły dziewczęta z Gromnika lecz  w miarę upływu czasu  przewagę uzyskiwały gwiazdy TKKF, których atutem były mocne zagrywki i cierpliwa gara w polu. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Anna Steć  z TKKF  wyróżniająca się mocnymi i skutecznymi atakami . Najwięcej emocji przyniósł III set w którym  Champions Girls prowadził już 22:16 by w końcówce roztrwonić zaliczkę i tym samym ulegając rywalkom  0:3.

Na zakończenie kolejki rozegrany został mecz pomiędzy UKS Lider MOSiR Tuchów a LO Gromnik. Obydwa zespoły udanie zainaugurowały  występy w obecnej edycji PALS wygrywając  swoje spotkania. Od początku spotkania więcej determinacji i woli walki przejawiały zawodniczki z Tuchowa. Przyniosło to oczekiwane efekty w postaci zdecydowanej wygranej 25:14. W drugim secie zwycięstwo odniosły dziewczęta z Gromnika. Dwa ostatnie kontrolowały  Tuchowianki , które bezlitośnie wykorzystywały niemoc i bardzo liczne błędy rywalek . Mocną stroną zwyciężczyń była  bardzo dobra zagrywka i dobra gra w obronie. Przyjezdne w tym spotkaniu  przeciwstawiły tylko niezłą zagrywkę  i kilka dobrych ataków w wykonaniu Gabrieli Stępień. Zespół z Tuchowa awansował po tym spotkaniu na II miejsce w tabeli PALS. Na pochwałę zasługuje także strona organizacyjna w Tuchowie dbająca o ciekawa oprawę meczów swojego zespołu.

Champions Girls – Gwiazdy TKKF   0:3 / 18:25, 17:25, 23:25/

Dream Team  Bobowa – UKS ZSLiT  Wojnicz     3:0 / 25:21, 25:13, 25:12/

UKS Lider MOSiR Tuchów  – LO Gromnik     3:1 / 25:14, 19:25, 25:22, 25:21/

 

 LP.    Nazwa drużyny Mecze Punkty    Sety    Małe  punkty
1.   DREAM TEAM BOBOWA 2 6 6:0       150-88
2.   UKS LIDER ZSP TUCHÓW 2 5 6:3       196-178
3.   LO Gromnik 2 3 4:4       178-179
4.   Gwiazdy TKKF Pogórze 2 3 3:3       117-133
5.   CHEMPIONS GIRL Gromnik 2 1 2:6        154-177
6.   UKS ZSLiT Wojnicz 2 0 1:6       131-171

W minionym tygodniu zainaugurowano kolejną edycję PALS kobiet prowadzoną przez TKKF pogórze w Ciężkowicach. Rozgrywki te cieszą się sporym zainteresowaniem o czym świadczy fakt, że  chęć  do udziału w rywalizacji zgłosiło aż 9 zespołów. Ze względu na ograniczone możliwości organizacyjne i finansowe /tylko zespoły z Tuchowa i Wojnicza mają wsparcie lokalnych władz/ do rozgrywek zakwalifikowano 6 zespołów.

Już pierwsza kolejka potwierdziła, że i w tym roku na naszych parkietach będzie ciekawie. Na inaugurację rozgrywek doszło do ciekawego i zaciętego spotkania w Tuchowie , gdzie miejscowy UKS Lider ZSP Tuchów podejmował debiutujący w rozgrywkach CHEMPIONS  Girls Gromnik. Licznie zgromadzona w niedzielne popołudnie publiczność była świadkiem bardzo dobrego spotkania, obfitującego  w wiele ciekawych akcji i zagrań.  Mecz rozpoczął się od wzajemnego rozpoznawania sił , po której walka trwała już do końca V seta. Ostatecznie lepszą okazała się drużyna gospodarzy  zwyciężając 3:2. Na pochwałę zasłużyły obydwa  zespoły. Zawodniczki z Gromnika przeważały umiejętnościami ustawienia oraz grą w obronie, natomiast atutem Liderek był silny atak i mocne zagrywki. Najlepszą zawodniczką meczu została Kinga Schabowska z Lidera.

W Zborowicach , gdzie w bieżącej edycji PALS rozgrywać swoje mecze będą panie z TKKF Pogórze doszło do pojedynku pierwszej i drugiej drużyny z poprzednich rozgrywek.  Gwiazdy TKKF Pogórze podejmowały Drem Team Bobowa. Obydwie drużyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane, co pokazywał pierwszy set. Bardzo dużo wymian i ładnych akcji. Drużyna Gwiazd prowadziła w tym secie kilkoma punktami przez dłuższy czas, jednak w końcówce seta uległa bardzo dobrze broniącej drużynie Drem Teamu. Przyjezdne zmotywowane dobrą końcówką seta nie dały już najmniejszych szans Gospodyniom wygrywając bardzo wysoko drugą i trzecią partię, potwierdzając tym samym aspirację do odegrania wiodącej roli w rozgrywkach.

W hali sportowej ZSLiT w Wojniczu debiutujące w rozgrywkach dziewczęta UKS ZSLiT  podejmowały licealistki z Gromnika.  Dopingowane przez liczną publiczność  zawodniczki z Wojnicza postawiły wysoko poprzeczkę odmłodzonej ekipie z Gromnika. Atutem miejscowych była agresywna zagrywka i bardzo dobra gra w obronie. Gromniczanki przeważały na siatce . W konfrontacji tych dwóch stylów gry skuteczniejszym okazał się ten drugi. Zespół LO Gromnik pokonał rywalki 3:1 potwierdzając aspiracje do odegrania jednej z głównych ról i w tej edycji PALS.

 

Zdjęcia dostępne w galerii zdjęć.

 

Gwiazdy TKKF Pogórze – Drem Team Bobowa  0:3 ( 20:25, 12:25, 10:25)                                            

UKS LIDER ZSP TUCHÓW-CHEMPIONS GIRLS GROMNIK  3:2 (25:19,19:25,18:25,25:14,15:13)

UKS ZSLiT Wojnicz – LO Gromnik 1:3 (20:25, 18:25, 25:21, 22:25) 

 

 LP.    Nazwa drużyny Mecze Punkty    Sety    Małe  punkty
1.   DREAM TEAM BOBOWA 1 3 3:0       75-42
2.   LO GROMNIK 1 3 3:1       96-85
3.   UKS LIDER ZSP TUCHÓW 1 2 3:2       102-96
4.   CHEMPIONS GIRLS Gromnik 1 1 2:3        96-102
5.   UKS ZSLiT Wojnicz 1 0 1:3        85-96
6.   Gwiazdy TKKF Pogórze 1 0 0:3       42-75