Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Drugie zwycięstwo w bieżącej edycji Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki zanotowały zawodniczki reprezentujące TKKF „Pogórze”. Gwiazdy w drugiej kolejce spotkań mierzyły się debiutującymi w rozgrywkach zawodniczkami z Moszczenicy. Na boisku jedynie w początkowej fazie pierwszego seta trwała wyrównana walka, jednak z czasem doświadczenie siatkarek „Pogórza” wyraźnie wzięło gorę nad młodością i zapałem przyjezdnych. Dziewczęta z Moszczenicy jeszcze podjęły walkę w trzecim secie, co jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowany zespół „Gwiazd” TKKF. Po drugiej kolejce spotkań TKKF „Pogórze” z kompletem punktów i bez straty seta zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Na starcie sezonu wygląda na to, że ponownie o końcowe zwycięstwo w lidze Gwiazdy powalczą z UKS „Lider” Tuchów, choć zapewne siatkarki z Bobowej czy Gromnika mogą sporo zamieszać. z tymi drugimi TKKF zmierzy się już w trzeciej kolejce PALS.

13 sierpnia zakończyły się tenisowe rozgrywki o Puchar Pogórza organizowane po raz pierwszy przez ciężkowickie Ognisko TKKF. Cieszący się coraz większą popularnością tenis oraz obserwowane zainteresowanie czynnym uprawianiem tej dyscypliny sportu na rodzimym podwórku zrodziły pomysł zorganizowania amatorskiego turnieju tenisowego w Ciężkowicach. Zainteresowanie rywalizacją przerosło oczekiwania organizatorów, którzy zdecydowali się zamknąć turniejową listę na 16 zawodnikach. Turniej przebiegał w dwóch fazach. W pierwszej – rozpoczętej w piątek 3 sierpnia – zawodnicy rywalizowali w czterech grupach po 4 zawodników w systemie każdy z każdym. do fazy play off awansowali zwycięzcy grup, którzy na ćwierćfinałowych rywali czekali na rozstrzygnięcia pomiędzy drugimi i trzecimi zawodnikami z grup. Ten etap turnieju rozegrano w sobotę 4 sierpnia a półfinały i finały miały być rozegrane następnego dnia. Dla sprawnego przeprowadzenia zawodów organizatorzy zdecydowali się na gościnne korzystanie z kortów w Bogoniowicach i Gromniku, gzie rozegrano część spotkań grupowych. Niestety fatalne warunki pogodowe panujące w niedzielę spowodowały przesunięcie tej fazy o tydzień. Ostatecznie zawody zakończono 13 sierpnia razem z finałem siatkówki plażowej. Puchar za I miejsce powędrował do Jakuba Glińskiego z Grybowa, który w finale pokonał reprezentującego Tuchów Kamila Waśka. Trzecie miejsce zajął Dariusz Król, a czwarte Dawid Miłkowski – obaj reprezentujący gospodarzy. Drugi z nich był jednym z organizatorów i pomysłodawców rywalizacji, a także współautorem regulaminu. Zawody odbywały się pod patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice pana Stanisława Kuropatwy, który na koniec wręczył najlepszym zawodnikom pamiątkowe trofea i nagrody.

Kolejną odsłoną wakacyjnych spotkań z siatkówką plażową w Ciężkowicach był rozegrany 11 sierpnia turniej młodzieżowców. Tym razem na boiskach TKKF „Pogórze” do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, których nie odstraszyły burzowe prognozy na ten dzień. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” dającym możliwość satysfakcjonującej liczby rozegranych setów dla każdej z par, a także najbardziej obiektywne rozstrzygnięcia. Rywalizacja na boiskach przebiegała bardzo sprawnie na co z pewnością duży wpływ miała perspektywa nadciagającej burzy. Nie wpłynęło to jednak niekorzystnie na poziom zawodów i turniejowych emocji. Zawody miały wyrównany przebieg a po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że aż trzy teamy uzyskało tę samą liczbę punktów. W tej sytuacji o ostatecznej kolejności zadecydował bilans małych punktów. Ten najkorzystniejszy mieli Dawid Słota i Patryk Misztal, którzy w tabeli wyprzedzili Kacpra Madej w parze z Mikołajem Zabawskim oraz duet Kamil Połeć – Maciej Bogusz. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody – niespodzianki losowane przez każdego z uczestników. Turniej został dofinansowany ze środków GKPiRPA w Ciężkowicach.
Końcowa klasyfikacja zawodów:

 1. Dawid Słota / Patryk Misztal 4 pkt 99-56
 2. Kacper Madej / Mikołaj Zabawski 4 pkt 97-75
 3. Kamil Połeć / Maciej Bogusz 4 pkt 94-77
 4. Nikodem Gacek / Jakub Jantoń 2 pkt 88-89
 5. Kajetan Góra / Jakub Gliński 1 pkt 72-94
 6. Michał Drzewicz / Szymon Dziuban 0 pkt 50 -105

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim wzmożony okres aktywności fizycznej i rekreacji na obiektach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. Cieszące się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów ciężkowickie boiska wymagają wielu wysiłków, aby spełniały swoją funkcje i oczekiwania użytkowników. Opiekujący się obiektami członkowie TKKF, jak co roku społecznie setki godzin poświęcają na prace porządkowe, konserwatorskie i naprawcze na zarządzanym przez siebie terenie. Bieżące utrzymanie obejmuje koszenie trawników, przekopywanie boisk do siatkówki plażowej, utrzymanie i formowanie roślinności krzewiastej i drzew, odchwaszczanie i codzienne sprzątanie. Czynności te są wspierane przez gminę poprzez skierowanie do prac zatrudnionej osoby, jednak w większości prace te są uzupełnieniem codziennych działań TKKF. Zarząd ciężkowickiego Ogniska niestrudzenie dba o wizerunek obiektu. W bieżącym roku TKKF „Pogórze” we własnym zakresie doposażył siłownię terenową w wielofunkcyjny drążek do ćwiczeń gimnastycznych, przeprowadził remont i renowację elementów placu zabaw oraz zadbał o wymianę piasku na boiskach do siatkówki plażowej. Wymianie poddano również siatki i linie na boiskach. Nie mało zachodu i wysiłków kosztowało doprowadzenie do użyteczności Otwartej Strefy Aktywności i wiaty grillowej zdewastowanych w okresie zimowym przez wandali. Dzięki determinacji i własnej pracy członkowie TKKF przywrócili obiekty do stanu pierwotnego, a w ostatnim czasie zadbali o estetykę boisk montując banery i tkkf-owskie flagi z herbem Ciężkowic. Na tak przygotowanych boiskach TKKF „Pogórze” prowadzi swoją działalność statutową poprzez organizowanie zajęć z siatkówki plażowej oraz przeprowadzanie turniejów i rozgrywek sportowych ze sztandarową imprezą jaką jest „Puchar Pogórza”. Finał tej cieszącej się sporym zainteresowaniem siatkarskiej imprezy zaplanowano na niedzielę 1 sierpnia.

Zarząd Ogniska TKKF „Pogórze” zaprasza wszystkich chętnych do współpracy, a do wszystkich użytkowników boisk apeluje o rozwagę, kulturę podczas aktywności fizycznej i pozostawianie po sobie obiektów uporządkowanych. Marzeniem członków ciężkowickiego TKKF jest aby użytkownicy kompleksu sportowego przy ulicy Równej czuli się tu gospodarzami odpowiedzialnymi za dobro wspólne.

W niedzielę 12 lipca na boiska TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach oficjalnie powróciły rozgrywki siatkówki plażowej a okazją był pierwszy turniej „Pucharu Pogórza” edycji 2020. Na starcie rywalizacji zameldowało się 14 siatkarskich duetów walczących o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić turniej najbardziej popularnym w „plażówce” systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Zwycięzcami zawodów zostali zawodnicy z Tarnowa – Artur Kosarzycki i Damian Knaga, którzy w finałowym meczu pokonali bobowską parę Jakub Popardowski/ Szymon Wacławik. Ciekawostką jest fakt, że finał był turniejowym rewanżem, bowiem oba zespoły spotkały się w trzeciej rundzie turnieju, kiedy to górą byli zawodnicy z Bobowej. Trzecie miejsce w zawodach zajął reprezentujący gospodarzy team Łukasz Zych/ Kacper Kołodziejczyk, którzy jedyną porażkę zanotowali w półfinale z późniejszymi triumfatorami turnieju.
Turniej odbywał się w przyjaznej, sportowej atmosferze. Łaskawa dla zawodników okazała się aura sprzyjająca siatkarskim rozgrywkom. Z uwagi na ciągle panujące zagrożenie epidemiczne uczestnicy musieli stosować się do ogólnych zasad objętych reżimem sanitarnym. Kolejny turniej „Pucharu Pogórza 2020” zaplanowano na niedzielę 2 sierpnia.

Klasyfikacja I Turnieju Pucharu Pogórza 2020 w siatkówce plażowej
1. Artur Kosarzycki/ Damian Knaga
2. Jakub Popardowski/ Szymon Wacławik
3. Łukasz Zych / Kacper Kołodziejczyk
4. Michał Wojdan/ Mikołaj Drogoś

5-6. Mateusz Kapałka / Karol Gucwa
Piotr Juruś/ Adam Gryga
7-8. Tomasz Drogoś/ Nikodem Gacek
Michał Gotfryd / Michał Dykas
9-12. Filip Babiec/ Przemysław Rura
Kamil Pisarczyk/ Paweł Szyndak
Norbert Urbanik/ Jakub Krygowski
Mateusz Serafin/ Jakub Lichoń
13-14. Grzegorz Rubacha/ Wojciech Rubacha
Daniel Kurczab/ Adrian Florek

Zainaugurowano kolejną edycję PALS kobiet prowadzonej przez TKKF Pogórze w Ciężkowicach . Do rozgrywek przystąpiło pięć zespołów w tym mające za sobą występy w I lidze małopolskiej drużyny Podkarpacia Bobowa i GAS Rozwój Szerzyny. Już pierwsze spotkania zapowiadają ciekawy przebieg rywalizacji. Rozgrywki zainaugurowano w Szerzynach gdzie miejscowy GAS Rozwój pokonał Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice 3:0. O zwycięstwie zadecydowało większe zgranie oraz agresywna zagrywka zawodniczek z Szerzyn, które kontrolowały przebieg całego spotkania i zainkasowały pierwszy komplet punktów. Do bardzo ciekawej konfrontacji doszło w Bobowej gdzie spotkały się aspirujące do zwycięstwa z lidze zespoły Podkarpacia i UKS-u Lider Tuchów. Po trwającej 5 setów wymianie ciosów więcej opanowania wykazały zawodniczki z Bobowej zwyciężając ostatecznie 3:2. W pierwszej kolejce pauzowały dziewczęta z LO Gromnik.
W drugiej rundzie doszło do spotkania zespołów, które wygrały swoje pierwsze mecze.
GAS Rozwój Szerzyny podejmował Podkarpacie Bobowa. Pierwszy set padł łupem zawodniczek z Bobowej. Dwa kolejne na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z Szerzyn. Czwarta i piąta partia przebiegała pod dyktando bobowianek, które po raz drugi w tej edycji zwyciężyły po tie breaku. W Gromniku odmłodzony zespół LO podejmował Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice. Licznie przybyła publiczność poniosła licealistki do zwycięstwa chociaż widoczna była trema związana z pierwszym meczem w nowym składzie, zwłaszcza że w zespole LO wystąpiło aż sześć uczennic klas pierwszych miejscowego LO. W pierwszym secie pomimo wysokiego prowadzenia licealistek zawodniczki TKKF-u opanowały sytuację i głównie za sprawą agresywnej zagrywki oraz dużej ilości niewymuszonych błędów dziewcząt z Gromnika wygrały do 23. W kolejnych partiach mecz dostarczył wielu emocji i chociaż wynik może wskazywać na łatwą wygraną dziewcząt z Gromnika to o każdy punkt zawodniczki obu zespołów toczyły zaciętą walkę . Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną licealistek 3:1. Po dwóch kolejkach pozycję liderek zajmują zawodniczki GAS Rozwój Szerzyny

I kolejka
LO Gromnik – pauza
GAS Rozwój Szerzyny – Gwiazdy Tkkf Pogórze 3:0 /25:17, 25:16, 25:17/
Podkarpacie Bobowa – UKS LiderTuchów 3:2 / 25:22, 19:25, 25:22, 20:25, 15:9/

II kolejka

UKS Lider Tuchów – pauza GAS Rozwój Szerzyny – Podkarpacie Bobowa 2:3 / 15:25, 25:21, 25:22, 18:25, 8:15/ Gwiazdy Tkkf Pogórze – LO Gromnik 1:3 / 25:23, 12:25. 20:25, 18:25/
Tabela :
1. GAS Rozwój Szerzyny 2 4 5:2

2. Podkarpacie Bobowa 2 4 6:4

3. Lo Gromnik 1 3 3:1

4. UKS Lider Tuchów 1 1 2:3

5. Gwiazdy Tkkf Pogórze 2 0 1:6

Od 1 kwietnia w ciężkowickim Ognisku TKKF realizowany był program „KLUB”. Dzięki uczestnictwu w programie nasza organizacja otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki  ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 10000 złotych. Kwota została wykorzystana na zakup niezbędnego sprzętu sportowego a także realizację zajęć z młodzieżą. Zajęcia ukierunkowane były na siatkówkę . W czasie roku szkolnego prowadzone były na hali, natomiast w wakacje uczestnicy „przeprogramowali się ” na siatkówkę plażową realizowaną na boiskach TKKF w Ciężkowicach. Łącznie do programu zgłoszono 18 zawodniczek i zawodników, którzy systematycznie brali udział w zajęciach oraz rywalizowali w turniejach halowych oraz plażowych. Realizacja programu „KLUB” w TKKF Pogórze kończy się z dniem 30 września. Ognisko z pewnością będzie aplikować do kolejnej edycji programu licząc na pozytywną weryfikacje i akceptację ze strony operatora – Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W sobotę 31 sierpnia na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zostanie rozegrany turniej siatkówki plażowej będący sportowym  pożegnaniem wakacji. Zawody pod nazwą „Granie przy altanie” połączone będą z innymi formami rekreacji ruchowej a dofinansowane zostaną z grantu realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Dunajec-Biała”. Organizatorzy – Ciężkowickie Ognisko TKKF- zapraszają wszystkich amatorów „plażówki” do wzięcia udziału w zawodach. Początek turnieju młodzieżowego zaplanowano na godzinę 10:30 a po jego zakończeniu zostanie rozegrany turniej w formule open. Zapisy do zawodów młodzieżowych będą przyjmowane od godziny 10:00 natomiast do turnieju głównego od godziny 12:00. Start zasadniczej części rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:00. Przez cały czas rywalizacji sportowej odbywać się będą gry i zabawy prowadzone przez animatorów a wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość integrowania się przy z poczęstunku z grilla. TKKF „Pogórze” zaprasza!

Zakończone niedawno zimowe ferie jak co roku były okazją do zrelaksowania się dzieci i młodzieży po trudach szkolnych obowiązków. Dla wielu odpoczynek od nauki wiąże się z podejmowaniem różnorodnych form aktywności fizycznej. Dlatego też realizując zadania wynikające z Gminnego Programu Profilaktyki, gminny organizator sportu w Ciężkowicach przeprowadził feryjny cykl zawodów pod wspólnym hasłem „Sportowe Ferie 2019” . W ramach działania zostały zorganizowane turnieje tenisa stołowego, szachów, halowej piłki nożnej, siatkówki oraz gier i zabaw. Większość zajęć odbywała się w Ciężkowicach, jednak młodzież angażowała się sportowo również w Zborowicach i Bruśniku. Spore zainteresowanie prowadzonymi rozgrywkami wśród dzieci i młodzieży dowodzi celowości podejmowania podobnych działań w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Zawody zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ciężkowicach, a w realizację zadań zaangażowanych było czworo wolontariuszy. Zawody odbywały się we współpracy z Ogniskiem TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach, Uczniowskimi Klubami Sportowymi oraz KS „Ciężkowianka”.

Ciężkowickie ognisko TKKF od początku swojej działalności jako jedną z głównych form aktywności fizycznej obrało siatkówkę plażową. Już w pierwszym przedsięwzięciem ogniska była budowa boiska do tej dyscypliny, w oparciu o które rozgrywane są turnieje „plażówki”. Z czasem powstały kolejne boiska, a w ostatnim czasie TKKF „Pogórze” zdecydowało się na kolejny krok. Tym razem wychodząc naprzeciw sugestiom miłośników plażówki na głównym boisku do siatkówki plażowej zainstalowano eksperymentalnie sztuczne oświetlenie umiejscowione na dwóch 9 –metrowych masztach. Próba generalna tego rozwiązania był wieczorny turniej rozegrany w piątek 17 sierpnia. Na starcie zawodów stanęło pięć miejscowych drużyn, które w systemie „każdy z każdym” rozegrały między sobą po dwa sety. Zwycięzcami tych zawodów zostali bracia Kacper i Mikołaj Kołodziejczykowie z dorobkiem siedmiu punktów w końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce z sześcioma punktami na koncie zajęli Michał Jackowski i Maciej Gwóźdź a trzecie – z czterema punktami Karol Gucwa i Mateusz Kapałka. W turnieju udział wzięli jeszcze Kamil Fijas w parze ze swoim bratem Kamilem oraz Jakub Wójcik i Mateusz Dziuban. Zawody przebiegały w przyjacielskiej atmosferze a towarzyszyło im wspólne spotkanie przy grillu.
Turniej rozgrywany w godzinach wiec zornych miał dać odpowiedź na pytania: czy oświetlenie boiska jest wystarczające do prowadzenia gry o zmierzchu i czy rozwiązanie to jest zasadne w warunkach ciężkowickich. Odpowiedź na każde z tych pytań jest twierdząca. Zawodnicy byli zadowoleni z warunków jakie panowały na boisku i zapowiedzieli częste korzystanie z boiska w porach wieczornych. Lato ma się ku końcowi, zmrok zapada coraz wcześniej a przy dobrej pogodzie w „plażówkę” w Ciężkowicach można grać do późnych godzin wieczornych.