Archive for Sierpień, 2016

W niedzielę 28 sierpnia Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach wspólnie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice organizuje turniej siatkówki plażowej. Będzie to turniej zamykający oficjalnie sezon „plażówki” w Ciężkowicach a rozegrany zostanie w ramach festynu „Pożegnanie Wakacji”. Organizatorzy spodziewają się na starcie najlepszych zespołów okręgu tarnowskiego a także drużyn z Bobowej w tym par niedawno rywalizujących w Grand Prix Ciężkowic. Będzie więc okazja do rewanżów za spotkania rozegrane w poprzednich turniejach. Dla najlepszych drużyn przewidziano pamiątkowe medale a także nagrody rzeczowe. Początek ciężkowickiej rywalizacji pod siatką zaplanowano na godzinę 11:00. Zapisy do turnieju będą prowadzone w dniu zawodów od godziny 10:30. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych grą a także sympatyków siatkówki na boiska TKKF przy ulicy Równej w Ciężkwoicach

W niedzielę 7 sierpnia został rozegrany trzeci – ostatni już turniej siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Ciężkowic 2016. Już przed rozpoczęciem zawodów rozstrzygnięta była najbardziej znacząca kwestia, którą był tryumf w końcowej klasyfikacji zespołu Michał Jackowski / Patryk Fijas. Ciężkowicki duet przystąpił więc do turnieju już jako mistrz tegorocznego Grand Prix co wcale nie oznaczało, że zrezygnuje z walki o trzecie turniejowe zwycięstwo. Przebieg rywalizacji był ciekawy a co najważniejsze – zwody stały na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nich udział dziesięć par podzielonych w fazie wstępnej na dwie grupy. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do półfinałów a pozostałe rozgrywały mecze odpowiednio o miejsca V, VII i IX. M. Jackowski z P. Fijasem zaczęli turniej od wpadki przegrywając z tarnowska drużyną D. Wiktor / D. Knaga jednak po kolejnych zwycięstwach i korzystnych wynikach w innych grach wygrali swoja grupę przed J. Anteckim i A. Kosarzyckim . Grupę drugą z kompletem punktów wygrała bobowska para W. Przywara / M. Tubek przed rodzinnym duetem J. Basta / J. Basta. Na tym etapie rywalizacji niespodzianka było odpadniecie z walki o medale pary K. Curyło / K. Milanowski z Olkusza, którzy zaledwie z jednym zwycięstwem zajęli trzecie miejsce w grupie. W spotkaniach półfinałowych finałowych Jackowski / Fijas w trzysetowej walce pokonali duet ojca z synem Basta a Przywara z Tubkiem pewnie zwyciężyli z Anteckim i Kosarzyckim. Finał okazał się bardzo dobrym widowiskiem a zwycięstwo w nim odnieśli zawodnicy z Bobowej, którzy po tie-breaku pokonali mistrzów tegorocznego cyklu. W meczu o trzecie miejsce para Antecki / Kosarzycki również po trzech setach pokonała zespół Basta /Basta. Ostatecznie w całym cyklu Grand Prix Ciężkowic 2016 pierwsze miejsce zajęli M. Jackowski z P. Fijasem przed W. Przywara i M. Tubkiem oraz para J. Basta i J. Basta. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami i pucharami a mistrzowie rozgrywek również dodatkowymi nagrodami rzeczowymi przygotowanymi prze Ognisko TKKF „Pogórze” – organizatora rozgrywek.
Wynik III turnieju Grand Prix Ciężkowic 2016

Klasyfikacja w grupach:

A
1. Michał Jackowski / Patryk Fijas 3 pkt
2. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki 3 pkt
3. Dariusz Wiktor / Damian Knaga 2 pkt
4. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak 1 pkt
5. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk 1 pkt

B
1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek 4 pkt
2. Janusz Basta / Jakub Basta 3 pkt
3. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski 1 pkt
4. Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan 1 pkt
5. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych 1 pkt

Klasyfikacja turnieju:
1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek 4 pkt
2. Michał Jackowski / Patryk Fijas
3. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki
4. Janusz basta / Jakub Basta
5. Dariusz Wiktor / Damian Knaga
6. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski
7. Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan
8. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak
9. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych
10. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk

 

Klasyfikacja generalna Grand Prix Ciężkowic 2016
1. Michał Jackowski /Patryk Fijas – 56 pkt
2. Wojciech Przywara / Maciej Tubek – 32 pkt
3. Janusz Basta / Jakub Basta – 28 pkt
4. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski – 24 pkt
5. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki – 22 pkt
6. Paweł Muzyk / Łukasz Zych – 16 pkt
7. Kacper Kołodziejczyk /Mikołaj Kołodziejczyk – 14 pkt
8. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak – 12 pkt
9. Maciej Tubek / Michał Tubek -12 pkt
10. Dariusz Wiktor / Damian Knaga – 8 pkt
11. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź 8 pkt
12. Karol Gucwa / Sylwester Wolski – 8 pkt
13. Dariusz Król / Dawid Miłkowski – 8 pkt
14. Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan 6 pkt
15. Mateusz Hołda / Michał Szostek – 6 pkt
16. Marisz Siedlecki / Karol Maślach – 6 pkt
17. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych – 4 pkt

W niedzielę 7 sierpnia na boiskach TKKF „Pogórze” przy ulicy Równej w Ciężkowicach zostanie rozegrany ostatni tegoroczny turniej siatkówki plażowej w ramach cyklu Grand Prix Ciężkowic 2016. Po dwóch turniejach na czele klasyfikacji znajduje się ciężkowicki duet Michał Jackowski / Patryk Fijas, którzy po zwycięstwach w dwóch pierwszych odsłonach cyklu zapewnili sobie pierwsze miejsce w całym cyklu. Mimo to niedzielne zawody zapowiadają się interesująco. Udział w nich zapowiedzieli m.in. zawodnicy z Tarnowa i Bobowej, którzy będą chcieli zrewanżować się gospodarzom za poprzednie rozgrywki. Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje szyków organizatorom zawodów i będziemy świadkami ciekawego turnieju. Początek rywalizacji przewidziano na godzinę 10:00 a spotkania finałowe zostaną rozegrane około godziny 15:00. serdecznie zapraszamy tak zawodników jak i siatkarskich kibiców.

Drugi turniej mają za sobą zawodnicy rywalizujący w cyklu rozgrywek siatkówki plażowej Grand Prix Cieżkowic 2016. Druga odsłona rozgrywek planowana pierwotnie na 17 lipca ze względu na fatalne warunki pogodowe została przełożona o tydzień. Tym razem aura była łaskawa dla startujących w zawodach drużyn i przy niemal idealnych warunkach odbył się drugi z trzech zaplanowanych turniejów. Na jego starcie stanęło dziewięć siatkarskich par a wśród nich zwycięzcy pierwszego turnieju – Michał Jackowski i Patryk Fijas, zwycięzcy ubiegłorocznego cyklu – Wojciech Przywara i Maciej Tubek oraz ograna w wielu małopolskich turniejach olkuska para Karol Curyło i Krzysztof Milanowski. Turniej został rozegrany w dwóch etapach. W pierwszym drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym po jednym secie. Już w pierwszych meczach doszło do niezwykle ciekawej konfrontacji Jackowskiego w parze z Fijasem z uchodzącymi za faworytów Curyły z Milanowskim. Po bardzo dobrym widowisku górą z pojedynku wyszli zawodnicy z Ciężkowic wygrywając 21:18. Jak się później okazało był to mecz o pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w półfinale. W drugiej grupie ton rywalizacji nadawali bobowscy zawodnicy Przywara / Tubek, którzy pewnie zajęli pierwsze miejsce na tym etapie turnieju. Drugie miejsce przypadło tarnowskiej parze Janusz Antecki / Artur Kosarzycki. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj fakt iż pierwszy z tej pary jest najstarszym zawodnikiem ciężkowickich rozgrywek, a forma jaką prezentuje w wieku 69 lat wprawia wielu zawodników i obserwatorów w osłupienie. W drugim etapie turnieju rozegrano mecze półfinałowe oraz mecze o piąte i siódme miejsce. W półfinałach rozgrywanych do dwóch wygranych setów do 15 para Jackowski/Fijas spotkała się z Anteckim i Kosarzyckim. Niespodziewanie w pierwszej partii lepsi okazali się zawodnicy z Tarnowa. Drugi set padł łupem gospodarzy i konieczne było rozegranie dodatkowego seta. Antecki z Kosarzyckim prowadzili 14:11 jednak Jackowski i Fijas nie złożyli broni i zdołali obronić piłki meczowe po czym wyszli na prowadzenie i po dramatycznej końcówce wygrali 21:19. Równie zacięty był drugi półfinał w którym duet Curyło/ Milanowski także w trzech setach pokonał parę Przywara /Tubek. Każdy z setów miał swoją dramaturgię i każdy kończył się gra na przewagi. Po tych niezwykle emocjonujących i wyczerpujących dla zawodników pojedynkach przyszedł czas na mecze finałowe. Ich poziom był już znacznie niższy z uwagi na zmęczenie zawodników. W meczu o pierwsze miejsce Jackowski i Fijas pokonali w dwóch setach Curyłę i Milanowskiego, a w spotkaniu o trzecie miejsce Tubek i Przywara pokonali Anteckiego w parze z Kosarzyckim. Podkreślić należy, że para Curyło / Milanowski przybyła do Ciężkowic prosto z nocnego turnieju rozegranego w Wierzchosławicach, którego zostali zwycięzcami, natomiast Jackowski i Fijas wygrywając drugi ciężkowicki turniej zapewnili sobie tryumf w całym bieżącym cyklu Grand Prix Ciężkowic.
Klasyfikacja drużyn w grupach:
grupa A
1. Michał Jackowski /Patryk Fijas – 4 pkt
2. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski – 3 pkt
3. Janusz Basta / Jakub Basta – 2 pkt
4. Mateusz Hołda / Michał Szostek – 1 pkt
5. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk – 0 pkt

Grupa B
1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek – 3 pkt
2. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki – 2 pkt
3. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź – 1 pkt
4. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak– 0 pkt

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Michał Jackowski /Patryk Fijas
2. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski
3. Wojciech Przywara / Maciej Tubek
4. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki
5. Janusz Basta / Jakub Basta
6. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź
7. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak
8. Mateusz Hołda / Michał Szostek
9. Kacper Kołodziejczyk /Mikołaj Kołodziejczyk

Klasyfikacja Grand Prix Ciężkowic po dwóch turniejach
1. Michał Jackowski /Patryk Fijas – 40 pkt
2. Janusz Basta / Jakub Basta – 18 pkt
3. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski – 16 pkt
4. Paweł Muzyk / Łukasz Zych – 16 pkt
5. Wojciech Przywara / Maciej Tubek – 12 pkt
6. Maciej Tubek / Michał Tubek -12 pkt
7. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki – 10 pkt
8. Kacper Kołodziejczyk /Mikołaj Kołodziejczyk – 10 pkt
9. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź
10. Karol Gucwa / Sylwester Wolski – 8 pkt
11. Dariusz Król / Dawid Miłkowski – 8 pkt
12. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak – 6 pkt
13. Mateusz Hołda / Michał Szostek – 6 pkt
14. Marisz Siedlecki / Karol Maślach – 6 pkt
Trzeci – ostatni turniej siatkówki plażowej cyklu Grand Prix Ciężkowic 2016 zostanie rozegrany na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach w niedzielę 7 sierpnia. Początek zawodów o godzinie 10:00 – zapraszamy!