Archive for Listopad, 2012

26 listopada zostały rozegrane indywidualne i drużynowe zawody tenisa stołowego gimnazjalistów zaliczane do Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży. Rozgrywki były okazją do sprawdzenia ping-pongowych umiejętności uczniów z gminy Ciężkowice ale przede wszystkim miały na celu wyłonić mistrzów oraz reprezentantów gminy na zawody powiatowe. W turnieju indywidualnym dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice Niepublicznego Gimnazjum z Pławnej, które w komplecie zakwalifikowały się do kolejnego etapu Gimnazjady. Mistrzynią gminy została Kinga Nowak, drugie miejsce zajęła Kamila Bulanda a czwarte Aneta Rojek. Zawodniczki z Pławnej rozdzieliła trzecie w końcowej klasyfikacji uczennica PG Ciężkowice – Joanna Majcher. Dziewczęta z Pławnej przystąpiły z pozycji stuprocentowego faworyta do turnieju drużynowego. Tutaj w finale musiały się sporo napracować pokonując ostatecznie drużynę z Ciężkowic 3:2. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki z Jastrzębi a czwarte z Bruśnika.

Awans do zawodów powiatowych z turnieju indywidualnego chłopców uzyskali reprezentanci czterech gimnazjów. Najlepszym okazał się Sylwester Kruszak z Jastrzębi, który w ostatecznej klasyfikacji wyprzedził Krzysztofa Kukulskiego z Ciężkowic, Jakuba Kwaśnego ze Zborowic oraz Rafała Potępę z Bruśnika. Świetna postawa indywidualnego mistrza gminy dała również pierwsze miejsce gimnazjalistom z Jastrzębi w turnieju drużynowym. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z Ciężkowic a trzecie reprezentacji Zborowic.

Pełna klasyfikacja zawodów:

Turniej indywidualny dziewcząt

 

miejsce Imię i nazwisko szkoła
1.2.3.4.5-6.7-8 

9-12

Kinga NowakKamila BulandaJoanna MajcherAneta RojekKamila HołdaJolanta OleksyKarolina MordawskaJoanna Jałocha

Joanna Zięcina

Magdalena Biskup

Anna Radzik

Kornelia Lampa

NG PławnaNG PławnaPG CiężkowiceNG PławnaPG BruśnikPG CiężkowicePG JastrzębiaPG Jastrzębia

PG Bruśnik

PG Bruśnik

PG Ciężkowice

PG Jastrzębia

 

Turniej indywidualny chłopców

 

miejsce Imię i nazwisko szkoła
1.2.3.4.5-6.7-8 

9-12

 

 

 

13-16

Sylwester KruszakKrzysztof KukulskiJakub KwaśnyRafał PotępaMaciej KiełbasaKrystian BroniekSzymon Krok

Tomasz Klimek

Jakub Gucwa

Eryk Białobrzeski

Artur Kiełbasa

Michał Wróbel

Mateusz Łącki

Konrad Budzyński

Tymoteusz Broński

Kamil Rodak

 

PG JastrzębiaPG CiężkowicePG ZborowicePG BruśnikPG JastrzębiaNG PławnaNG PławnaPG Zborowice

PG Ciężkowice

NG Pławna

PG Ciężkowice

PG Ciężkowice

PG Bruśnik

PG Jastrzębia

PG Zborowice

PG Bruśnik

 

 

Turniej drużynowy dziewcząt:

 

  1. Niepubliczne Gimnazjum w Pławnej
  2. Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach
  3. Publiczne Gimnazjum w Jastrzębi
  4. Publiczne Gimnazjum w Bruśniku

Turniej drużynowy chłopców:

  1. Publiczne Gimnazjum w Jastrzębi
  2. Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach
  3. Publiczne Gimnazjum w Zborowicach
  4. Niepubliczne Gimnazjum w Pławnej
  5. Publiczne Gimnazjum w Bruśnik

 

Do zawodów powiatowych zakwalifikowało się czterech zawodników i cztery zawodniczki z turnieju indywidualnego oraz mistrzowie gminy w turnieju drużynowym

Na środę 28 listopada br. zaplanowano inaugurację Amatorskiej Ligi Futsalu (ALF 2012). Do tegorocznej edycji Ligi przystąpi osiem zespołów i w odróżnieniu od poprzednich lat nastąpi kilka zmian organizacyjnych. Najważniejsza z nich jest formuła rozgrywek. Do tej pory Liga była rozgrywana w systemie jednorundowym. W bieżących rozgrywkach po rozegraniu pierwszej rundy systemem „każdy z każdym” nastąpi podział Ligi na dwie grupy. Pierwszą utworzą drużyny walczące o końcowy prymat, które po rundzie pierwszej znajdą się na miejscach 1-4. Grupa druga zostanie utworzona z pozostałych czterech zespołów i te będą walczyć o miejsca 5-8. W obu grupach zostaną rozegrane mecze rewanżowe a do końcowej klasyfikacji liczyć się będzie łączny dorobek punktowy każdej z ekip.

Druga ważna zmiana dotyczy przyznawanej liczby punktów za zwycięstwo lub remis. Do tej pory przyznawano dwa punkty za wygrana i jeden za remis. W bieżącej edycji przyznaje się odpowiednio trzy i jeden punkt. Trzecia zmiana to wydłużenie czasu gry z 2×15 do 2×20 minut.

W tegorocznej ALF zagrają: mistrzowie z poprzedniej edycji – Silvestria Gorlice, wice mistrzowie – drużyna FUH JM Stanuch Ciężkowice, Łużna, Sokół Staszkówka, FH Dagro Siedliska, oraz nowe teamy w Lidze : Verano, FC Rzepiennik oraz ekipa o tajemniczej nazwie FC Po Nalewce.

Rozgrywki odbywać się będą w środy od godziny 18:00 a finałową kolejkę zaplanowano na sobotę 2 lutego 2013r. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach

 

Plan I kolejki ALF 2012

18:00 Sokół Staszkówka – FC Po Nalewce

18:45 Silvestria Gorlice – Łużna

19:30 FUH Ciężkowice – FH Dagro Siedliska

20:15 Verano – FC Rzepiennik

W środę 21 listopada został rozegrany ostatni z trzech turniejów tegorocznej Ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wśród czterech zgłoszonych do rozgrywek zespołów najlepszym okazał się reprezentujący ZSOiZ z Gromnika UKS „Sprinter”. Gromniccy licealiści mimo iż nie wystąpili w pierwszym turnieju w dwóch pozostałych nie pozostawili złudzeń rywalom nie oddając im nawet seta. Zacięta walka trwała natomiast o drugie miejsce w lidze pomiędzy rodzinnym teamem Bajorków wraz z gośćmi, a ekipą Tomax Team. W ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się ci pierwsi wyprzedzając rywali w klasyfikacji lepszym bilansem setów. Czwarte miejsce w tegorocznych rozgrywkach przypadło zdobywającym pierwsze doświadczenia siatkarskie gimnazjalistom z Ciężkowic występującym pod szyldem UKS „Junior”.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA LIGI

Punkty Sety Małe pkt.
1. UKS Sprinter 12 12-0 300:220
2. Bajorki 9 9-7 363:356
3. Tomax TEAM 9 8-8 367:362
4. UKS Junior 3 1-9 288:399

 

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach przyjmuje zgłoszenia do VIII edycji Ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu.

Rozgrywki Ligi będą prowadzone w okresie 28.11. 2012 – 30.01.2013

w każdą środę od godziny 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach.

W dniu 21.11.2012r. odbędzie się spotkanie organizacyjne kierowników zgłoszonych drużyn.

Zgłoszenia prosimy dokonywać telefonicznie pod nr 692 491 239 do dnia 20.11.2012r.

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu do rozgrywek decyduje kolejność zgłoszeń!

ZAPRASZAMY

31 października dokonano podsumowania Sportowego Współzawodnictwa Szkół Powiatu Tarnowskiego za rok szkolny 2011/2012. Choć wyniki współzawodnictwa były znane już w czerwcu to władze powiatu postanowiły dokonać podsumowania w uroczystej formie na zorganizowanej specjalnie z tej okazji konferencji prasowej budynku tarnowskiego Starostwa Powiatowego. Konferencję poprowadził Dyrektor Wydziału Edukacji Edmund Juśko natomiast wicestarosta Mirosław Banach wręczył przedstawicielom szkół – laureatów współzawodnictwa okolicznościowe puchary, medale i dyplomy. Wśród nagrodzonych znalazło się Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach sklasyfikowane w łącznej punktacji Gimnazjady Młodzieży na trzecim miejscu ustępując miejsca na podium gimnazjom z Tuchowa i Gromnika. Również trzecie miejsce zajął ciężkowicki ZSOiZ, którego w punktacji szkół ponadgimnazjalnych wyprzedziły ZSOiZ z Gromnika oraz ZSZ z Tuchowa.

Obok szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów nagrodzone zostały również szkoły podstawowe uczestniczące w rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji zwyciężyła SP z Tuchowa przed Gromnikiem i Zakliczynem.

Nagrody odebrali główni aktorzy sportowych zmagań – uczniowie nagradzanych szkół w towarzystwie swoich opiekunów.

 

 

Krzysztof Dziuban

Gminny Organizator Imprez SZS w Ciężkowicach