Archive for Grudzień, 2019

W okresie przedświątecznym rozegrana została IV kolejka PALS . W Bobowej zmierzyły się zespoły Podkarpacia i LO Gromnik. Pomimo ambitnej postawy zawodniczek z Gromnika więcej argumentów siatkarskich  posiadały Bobowianki zwyciężając w trzech setach. Ciekawie zapowiadający się mecz pomiędzy UKS Lider Tuchów a GAS Rozwój Szerzyny, którego stawką było II miejsce w tabeli na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z Szerzyn zwyciężając 3:1.

UKS Lider Tuchów –  GAS  Rozwój Szerzyny  1:3 / 25:18, 19:25, 19:25, 21:25/

Podkarpacie Bobowa – LO Gromnik 3:0 / 25:21, 25:15, 25:14/

Meczem Gwiazd TKKF z MKS Podkarpacie Bobowa rozpoczęła się trzecia kolejka PALS. Spotkanie rozegrane 12 grudnia w sali SP w Zborowicach było ciekawym widowiskiem choć oglądanym przez garstkę miłośników siatkówki. Pierwszy set był wyrównany do stanu 14:13 dla gospodyń. Wtedy to nastąpił przełom po serii 10 zagrywek wykonywanych przez jedną zawodniczek z Bobowej. Set zakończył się wynikiem 15:25. Drugi set był najciekawszym w całym meczu. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż trzy oczka a prowadzenie zmieniało się po kilkupunktowych seriach. W końcówce szczęście było przy TKKF, który przechylił szale na swoja stronę wygrywając 25:23. Trzecia odsłona była bliźniaczo podobna do pierwszej. Do połowy seta oglądaliśmy wyrównaną walkę po czym skuteczna, silna i trudna zagrywka Podkarpacia zadecydowała o pewnym zwycięstwie przyjezdnych do 14. Ostatni set od początku przebiegał pod dyktando drużyny z Bobowej, która pewnie zwyciężyła 25:15. Na efektowne zwycięstwo Podkarpacia największy wpływ miała zagrywka a także bardzo dobra gra w obronie. Jeżeli dodać do tego odrobinę szczęścia, które jak wiadomo sprzyja lepszym, mecz musiał zakończyć zdecydowanym zwycięstwem zawodniczek Bobowej.