Archive for Lipiec, 2015

Drugi turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Ciężkowic mają za sobą siatkarze plażowi. Zawody rozegrane 26 lipca na ciężkowickich boiskach TKKF zgromadziły na starcie 10 drużyn, wśród których nie zabrakło najlepszych teamów sprzed dwóch tygodni. Dodatkowo do rywalizacji przystąpiły nowe drużyny w tegorocznych zmaganiach, które w latach poprzednich z powodzeniem walczyły w Ciężkowicach. Mowa tutaj o jednej z najlepszych tarnowskich par Damian Knaga / Sergiusz Szczepański oraz bardzo dobrym bobowskim teamie Mateusz Kuś / Piotr Medoń. Obie drużyny od początku zawodów prezentowały się bardzo dobrze co przy równie dobrej postawie duetów Kosarzycki / Włodek, Przywara / Tubek czy miejscowych Król / Miłkowski wpłynęło na wysoki poziom rywalizacji. Do wysokiego poziomu dostosowały się pozostałe pary co uczyniło zawody jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Z jak najlepszej strony pokazał się młody ciężkowicki duet Jackowski / Gwóźdź, który był o krok od pokonania w ćwierćfinale późniejszych zwycięzców Kosarzyckiego i Włodka. Ostatecznie w walce o medale zabrakło tym razem reprezentantów gospodarzy a swego rodzaju niespodzianka był brak w „czwórce” zwycięzców pierwszego turnieju Króla i Miłkowskiego, którzy w tie-breakach ulegli najpierw Kusiowi i Mędoniowi a w ćwierćfinale parze Knaga / Szczepański. Klasyfikacja II turnieju Grand Prix Ciężkowic 2015:
1. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek
2. Wojciech Przywara / Maciej Tubek
3. Mateusz Kuś / Piotr Medoń
4. Damian Knaga / Sergiusz Szczepański
5. Dariusz Król / Dawid Miłkowski
Michał Jackowski / Maciej Gwóźdź
7-8 Janusz Basta / Jakub Basta
Mateusz Kwarciński / Zięba
9-10 Mikołaj Śliwa / Daniel Rojek
Janusz Antecki / Dariusz Wiktor
Na czele klasyfikacji cyklu po dwóch turniejach są teamy Kosarzycki / Włodek i Przywara Tubek z 32 punktami a za nimi z dorobkiem 28 punktów plasują się Król i Miłkowski. Ostatni turniej tegorocznego Grand Prix Ciężkowic zostanie rozegrany w niedzielę 9 sierpnia. Będzie to finałowy turniej cyklu, który zapowiada się niezwykle ciekawie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na boiska TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach.

W niedzielę 12 lipca na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach rozegrano pierwszy turniej siatkówki plażowej cyklu Grand Prix Ciężkowic 2015. Zawody zakończyły się sukcesem drużyny z Ciężkowic Dawida Miłkowskiego i Dariusza Króla, którzy w finale pokonali mistrzów ciężkowickich rozgrywek sprzed roku – bobowski duet Wojciech Przywara / Maciej Tubek. Zwycięstwo reprezentantów gospodarzy było pierwszym w historii tryumfem miejscowej drużyny w zawodach rozgrywanych w Ciężkowicach. Turnieje organizowane przez Ognisko TKKF „Pogórze” odbywają się od 2006 roku i do tej pory nigdy nie udało się gospodarzom stanąć nawet na podium tym cenniejszy staje się więc sukces teamu Król / Miłkowski.
Zawody inaugurujące tegoroczny cykl zgromadziły na starcie dziesięć ekip i rozgrywane były systemem brazylijskim „do dwóch przegranych”. Wśród startujących ekip były dobrze znane z poprzednich lat pary tarnowskie – Kosarzycki / Włodek czy też Basta / Muniga a także wspomniani wcześniej mistrzowie sprzed roku Przywara / Tubek z Bobowej. Wśród zawodników nie zabrakło nestora tarnowskiej plażówki Janusz Anteckiego, który tym razem wystartował w parze z Jakubem Kulą. Stawkę startujących uzupełniły teamy : Kwarciński / Śliwa i Popardowski/ Tubek z Bobowej oraz miejscowi Jackowski / Kapałka, Słowik / Steczyński i Dziuban / Zych. Rywalizacja w turnieju była bardzo wyrównana i od początku trudno było wskazać faworyta. Dość powiedzieć, że w całym turnieju żadnej z drużyn nie udało się wygrać wszystkich pojedynków. Zwycięzcy turnieju w drugiej rundzie przegrali bowiem z Popardowskim i Tubkiem i do finału dotarli z prawej strony drabinki turniejowej. Podobną drogę do finału przeszli Tubek i Przywara, którzy w trzeciej rundzie ulegli Kosarzyckiemu i Włodkowi. Zwycięskie pary z tych pojedynków przegrały swoje spotkania półfinałowe i ostatecznie spotkały się w małym finale, z którego zwycięsko wyszli doświadczeni Kosarzycki i Włodek. Ciężkowicki turniej stał na wysokim poziomie a zawodnikom sprzyjała aura. Zmagania przebiegały w idealnych warunkach a amatorzy „plażowki” mogli czerpać satysfakcję z gry. Drużyny startujące w turnieju zapisały na swoim koncie punkty do klasyfikacji Grand Prix według zajmowanych miejsc, zwycięzcy 20 pkt, drugie miejsce 16 pkt, trzecie 12 pkt, czwarte 10 pkt, piąte i szóste 8 pkt, siódme i ósme 6 pkt, dziewiąte i dziesiąte 4 pkt.
Pełna klasyfikacja turnieju
1. Dariusz Król / Dawid Miłkowski
2. Wojciech Przywara / Maciej Tubek
3. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek
4. Jakub Popardowski / Michał Tubek
5. Janusz Basta / Mateusz Muniga
Michał Jackowski / Mateusz Kapałka
7. Janusz Antecki / Jakub Kula
Mateusz Kwarciński / Mikołaj Śliwa
9. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych
Arkadiusz Słowik / Arkadiusz Steczyński

Jak co roku w sezonie letnim Ognisko TKKF „Pogórze” organizuje cykl turniejów siatkówki plażowej pod nazwą Grand Prix Ciężkowic. Tegoroczne rozgrywki składać się będą z trzech turniejów, w których drużyny będą gromadzić punkty do łącznej klasyfikacji . Każdy turniej jest odrębną imprezą i zawodnicy mogą występować w nich w różnych składach, jednak szansę na sukces w końcowej klasyfikacji daje uczestnictwo w każdym z turniejów w stałym zestawieniu. Grand Prix Ciężkowic 2015 ma charakter otwarty tym samym w zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni. Zawody rozgrywane będą oddzielnie dla mężczyzn i kobiet a ewentualne pary mieszane grać będą z mężczyznami. Zgłoszenia do każdego z turniejów będą przyjmowane w dniu zawodów na obiektach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach przy ulicy Równej na pól godziny przed rozpoczęciem gier. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości drużyn. W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszonych drużyn organizatorzy przewidują eliminacje wstępne. Pierwszy turniej cyklu zaplanowano na niedzielę 12 lipca o godzinie 11:00. Kolejne zawody zostaną rozegrane 26 lipca oraz 9 sierpnia. Wszystkich chętnych zapraszamy do rywalizacji.