Author Archive

Meczem w Bobowej z miejscowymi kadetkami MKS Podkarpacia zawodniczki „Gwiazd” TKKF Pogórze rozpoczęły rewanżową rundę Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki edycji 2023/2024. Po pierwszej rundzie rozgrywek zawodniczki „Pogórza” otwierały ligową tabelę z dorobkiem 13 punktów. „Gwiazdy” w pięciu meczach czterokrotnie wygrywały bez straty seta jednak w jednym przypadku przytrafiła się porażka. Potknięcie zawodniczki TKKF zanotowały w pięciosetowym  meczu z Liderem Tuchów. Mecz źle rozpoczęły „Gwiazdy” grając nerwowo i niepewnie, popełniając sporo niewymuszonych błędów rzadkich w poprzednich spotkaniach. Nie najlepszą dyspozycję Pogórza wykorzystały ubiegłoroczne mistrzynie wygrywając ostatecznie za dwa punkty. UKS Lider zanotował wcześniej „wpadkę” z Kadetkami MKS Podkarpacie co wobec bezapelacyjnego zwycięstwa „Gwiazd” w Szerzynach ( 3:0/ 7,11,8) na czele ligowej tabeli na półmetku rozgrywek usytuowało TKKF Pogórze. Rundę rewanżową „Gwiazdy” rozpoczęły z przytupem wygrywając 3:0 w Bobowej. Mimo pozornie pewnego wyniku ( 25:21, 25:13, 25:21) zwycięstwo nie przyszło łatwo. Od początku miejscowe wywarły presję na TKKF poprzez skuteczną zagrywkę, dobrą obronę i zdecydowanie w ataku. Kilkupunktowa przewaga Kadetek Podkarpacia utrzymywała się do 20 punktu, kiedy to nastąpiło przełamanie. Doświadczone zawodniczki Pogórza odwróciły losy seta obejmując prowadzenie. Skuteczną grę kontynuowały przyjezdne w drugiej partii nie pozwalając gospodyniom na zbyt wiele. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Przez większość jego trwania minimalną przewagę miały „Gwiazdy” jednak bobowianki nie zamierzały się poddać. W decydujących momentach znów górę wzięło doświadczenie i zawodniczki Pogórza mogły świętować kolejne zwycięstwo.

Drugie zwycięstwo w bieżącej edycji Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki zanotowały zawodniczki reprezentujące TKKF „Pogórze”. Gwiazdy w drugiej kolejce spotkań mierzyły się debiutującymi w rozgrywkach zawodniczkami z Moszczenicy. Na boisku jedynie w początkowej fazie pierwszego seta trwała wyrównana walka, jednak z czasem doświadczenie siatkarek „Pogórza” wyraźnie wzięło gorę nad młodością i zapałem przyjezdnych. Dziewczęta z Moszczenicy jeszcze podjęły walkę w trzecim secie, co jednak nie wystarczyło na dobrze dysponowany zespół „Gwiazd” TKKF. Po drugiej kolejce spotkań TKKF „Pogórze” z kompletem punktów i bez straty seta zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Na starcie sezonu wygląda na to, że ponownie o końcowe zwycięstwo w lidze Gwiazdy powalczą z UKS „Lider” Tuchów, choć zapewne siatkarki z Bobowej czy Gromnika mogą sporo zamieszać. z tymi drugimi TKKF zmierzy się już w trzeciej kolejce PALS.

Z początkiem listopada na parkiety wróciły drużyny rywalizujące w Pogórzańskiej Amatorskiej Lidzie Siatkówki kobiet. Tym razem do ligi przystąpiło sześć drużyn, a wśród nich „Gwiazdy TKKF Pogórze”. Rywalami naszych pań w sezonie 2023/2024 będą drużyny LO Gromnik, Kadetki MKS Podkarpacie Bobowa, UKS Lider Tuchów, GAS Rozwój Szerzyny i po raz pierwszy – Moszczenica. W pierwszym meczu sezonu Gwiazdy podejmowały kadetki MKS Podkarpacie. Początek spotkania nieoczekiwanie zdominowały siatkarki z Bobowej, które uzyskały przewaga 8:2. Kilkupunktowa przewaga przyjezdnych utrzymywała się mniej więcej do połowy seta, kiedy to przede wszystkim za sprawą świetnej zagrywki TKKF odrobił straty, a następnie odskoczył rywalkom. Uzyskana przewagę zawodniczki „Pogórza” dowiozły do końca seta wygrywając 25:20. Drugi set to zdecydowana dominacja gospodyń, które jednie w początkowej fazie dały pograć rywalkom. Zwycięstwo 25:15 mówi samo za siebie. Wyrównany przebieg miała ostatnie partia meczu. długo żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć choćby na dwa punkty. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 15:15. Wówczas znów wróciła kąśliwa zagrywka i skuteczność miejscowych, które zakończyły set zwycięstwem 25:18 i cały mecz 3:0.

13 sierpnia zakończyły się tenisowe rozgrywki o Puchar Pogórza organizowane po raz pierwszy przez ciężkowickie Ognisko TKKF. Cieszący się coraz większą popularnością tenis oraz obserwowane zainteresowanie czynnym uprawianiem tej dyscypliny sportu na rodzimym podwórku zrodziły pomysł zorganizowania amatorskiego turnieju tenisowego w Ciężkowicach. Zainteresowanie rywalizacją przerosło oczekiwania organizatorów, którzy zdecydowali się zamknąć turniejową listę na 16 zawodnikach. Turniej przebiegał w dwóch fazach. W pierwszej – rozpoczętej w piątek 3 sierpnia – zawodnicy rywalizowali w czterech grupach po 4 zawodników w systemie każdy z każdym. do fazy play off awansowali zwycięzcy grup, którzy na ćwierćfinałowych rywali czekali na rozstrzygnięcia pomiędzy drugimi i trzecimi zawodnikami z grup. Ten etap turnieju rozegrano w sobotę 4 sierpnia a półfinały i finały miały być rozegrane następnego dnia. Dla sprawnego przeprowadzenia zawodów organizatorzy zdecydowali się na gościnne korzystanie z kortów w Bogoniowicach i Gromniku, gzie rozegrano część spotkań grupowych. Niestety fatalne warunki pogodowe panujące w niedzielę spowodowały przesunięcie tej fazy o tydzień. Ostatecznie zawody zakończono 13 sierpnia razem z finałem siatkówki plażowej. Puchar za I miejsce powędrował do Jakuba Glińskiego z Grybowa, który w finale pokonał reprezentującego Tuchów Kamila Waśka. Trzecie miejsce zajął Dariusz Król, a czwarte Dawid Miłkowski – obaj reprezentujący gospodarzy. Drugi z nich był jednym z organizatorów i pomysłodawców rywalizacji, a także współautorem regulaminu. Zawody odbywały się pod patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice pana Stanisława Kuropatwy, który na koniec wręczył najlepszym zawodnikom pamiątkowe trofea i nagrody.

Z tygodniowym opóźnieniem został rozegrany finałowy turniej „Pucharu Pogórza 2023 ” w siatkówce plażowej. 13 sierpnia na ciężkowickich boiskach do rywalizacji przystąpiło 18 drużyn walczących o punkty do klasyfikacji generalnej jak również trofea za miejsca turniejowe. Przy bardzo dobrych warunkach pogodowych i organizacyjnych w stojących na wysokim poziomie zawodach zwyciężyła związana z ciężkowickim TKKF para – Michał Wróbel / Michał Tubek. Drugie miejsce w zawodach zajęła tarnowska ekipa Mateusz Nowak / Filip Babiec, która bardzo dobrym występem przypieczętowała tryumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Pogórza 2023. Równie zadowoleni mogą być reprezentujący gospodarzy bracia Mikołaj i Kacper Kołodziejczyk, którzy w turnieju zajęli trzecie miejsce a w „generalce” stanęli na drugim stopniu podium. Za nimi w końcowej klasyfikacji  uplasowali się Krystian Kowalik i Maciej Nowowsiak, którzy z uwagi na klubowe zobowiązania tego drugiego nie wzięli udziału w turnieju finałowym.

Puchar Pogórza sezonu 2023 przeszedł do historii. Przez trzy turnieje cyklu przewinęło się 42 drużyny, choć nie oznacza to udziału 84 zawodników. Niektórzy bowiem w różnych konfiguracjach podchodzili do poszczególnych turniejów, szukając możliwości gry w ciężkowickich zmaganiach. Przez boiska TKKF „Pogórze” w tegorocznej edycji zawodów przewinęło się ponad  120 meczowych pojedynków. Zawody z uwagi na swój charakter od lat cieszą się wielką popularnością wśród amatorów plażówki, którzy chętnie wracają do Ciężkowic, podkreślając niepowtarzalną atmosferę rywalizacji. Puchar Pogórza od lat rozgrywany jest pod patronatem Burmistrza Gminy Ciężkowice. Również tegoroczne zmagania odbywały się pod patronackim okiem pana Stanisława Kuropatwy, który naocznie obserwował każdy z rozegranych turniejów. Na koniec wręczył pamiątkowe puchary, medale oraz upominki rzeczowe dla najlepszych drużyn, wyrażając przy okazji nadzieję na spotkanie w kolejnych edycjach ciężkowickich rozgrywek.

Klasyfikacja III turnieju Pucharu Pogórza 2023

1. Michał Wróbel / Michał Tubek 20 pkt
2. Mateusz Nowak / Filip Babiec 16 pkt
3. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk 12 pkt
4. Dawid Słota / Patryk Misztal 10 pkt
5-6 Grzegorz Rubacha / Mateusz Porosło 8 pkt
Dawid Stach / Kamil Ryś-Baca 8 pkt
7-8 Nikodem Gacek / Mikołaj Drogoś 6 pkt
Jakub Basta / Janusz Basta 6 pkt
9-12 Karol Pawłowicz / Oskar Mazur 5 pkt
Mateusz Kapałka / Bartłomiej Gumola 5 pkt
Kamil Jamka / Hubert Żaba 5 pkt
Mateusz Dziuban / Kacper Madej 5 pkt
13-16 Maciej Gwóźdź / Jakub Wójcik 4 pkt
Jakub Sopala / Szymon Sopala 4 pkt
Michał Drzewicz / Szymon Dziuban 4 pkt
Dawid Podobiński / Kacper Wojtaczka 4 pkt
17-18 Szymon Zydroń / Marcin Mikoś 3 pkt
Piotr Petryla / Szymon Chramęga 3 pkt

Za nami drugi turniej Pucharu Pogórza 2023. Tym razem na starcie stanęło 20 drużyn, które już klasycznie, rywalizowały w systemie do dwóch przegranych. Przy idealnej, plażowej pogodzie na boiskach oglądaliśmy kawał dobrej siatkówki. Nie mogło być inaczej patrząc na listę startową turnieju. Znaleźli się na niej zwycięzcy pierwszego turnieju K. Kowalik i M. Nowowsiak, zawsze zwyciężający ( do tej pory) w Ciężkowicach – D. Stach, tym razem w parze z K. Ryś – Bacą, dobrze prezentujący się poprzednio zawodnicy Iskierki Tarnów – M. Nowak i F. Babiec, a także solidne teamy z Bobowej, Gorlic, Laskowej czy Tarnowa, nie pomijając oczywiście solidnych ekip reprezentujących gospodarzy – braci Kołodziejczyków i  duetu Ł. Zych/M. Wróbel. Od pierwszych spotkań nie brakowało emocji. Już na początku porażki doznali Stach i Ryś- Baca, podobnie  jak Babiec i Nowak. Ci drudzy jednak jak burza przeszli prawą stroną turniejowej drabinki i zameldowali się w finale. Stach i Ryś – Baca natomiast już po drugim meczu zakończyli udział w zawodach. Dobrze prezentowali się Kowalik z Nowowsiakiem, jednak w drugiej części rywalizacji ulegli najpierw braciom Kołodziejczykom, a następnie w meczu o półfinał przegrali z parą Prusak / Pawłowicz. Do strefy medalowej nie udało się dostać miejscowym Zych/ Wróbel, których najpierw zatrzymali późniejsi tryumfatorzy – Wacławik i Podobiński ,a drogę do czwórki zamknęli ostatecznie Nowak i Babiec. w meczach półfinałowych Kacper i Mikołaj Kołodziejczyk przegrali z teamem Nowak/Babiec, a Wacławik i Podobiński pokonali pokonali Prusaka w parze z Pawłowiczem. Doskonały udział w zawodach przypieczętowali finałowym zwycięstwem reprezentujący Bobową -  Szymon Wacławik i Dawid Podobiński, drugie miejsce zajęli Mateusz Nowak i Filip Babiec, trzecie Jakub Prusak i Karol Pawłowicz, a miejscem czwartym musieli zadowolić się Kacper i Mikołaj Kołodziejczyk.

Po drugim turnieju Pucharu Pogórza 2023 niezwykle ciekawie zrobiło się w klasyfikacji generalnej. Realne szanse na końcowy sukces ma sześć drużyn. Wszystko rozstrzygnie się w zawodach finałowych zaplanowanych na niedzielę 6 sierpnia.

Klasyfikacja turnieju:

1. Szymon Wacławik / Dawid Podobiński 20 pkt
2. Mateusz Nowak / Filip Babiec 16 pkt
3. Jakub Prusak / Karol Pawłowicz 12 pkt
4. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk 10 pkt
5-6 Krystian Kowalik / Maciej Nowowsiak 8 pkt
Łukasz Zych / Michał Wróbel 8 pkt
7-8 Kacper Wojtaczka / Maciej Bogusz 6 pkt
Michał Tubek / Mateusz Kwarciński 6 pkt
9-12 Wojciech Rubacha /Łukasz Oleszczuk 5 pkt
Jakub Piwowar / Tomasz Pach 5 pkt
Kacper Madej / Szczepan Sławuta 5 pkt
Krzysztof Cetnarowski / Adrian Turek 5 pkt
13-16 Grzegorz Rubacha / Mateusz Porosło 4 pkt
Jakub Basta / Janusz Basta 4 pkt
Michał Drzewicz / Szymon Dziuban 4 pkt
Patryk Misztal / Kacper Niepsuj 4 pkt
17-20 Kamil Jamka / Hubert Żaba 3 pkt
Bartłomiej Gumola /Daniel Jamka 3 pkt
Kacper Dziuban / Wiktor Rutka 3 pkt
Dawid Stach / Kamil Ryś-Baca 3 pkt

W niedzielę 2 lipca zainaugurowano kolejną edycję Pucharu Pogórza w siatkówce plażowej. Ten cieszący się niezmienną popularnością ciężkowicki turniej od lat gromadzi na starcie liczna rzeszę amatorów  „plażówki”. Nie inaczej było w pierwszym turnieju bieżącej edycji zawodów. Do rywalizacji przystąpiło 21 drużyn z rożnych regionów Małopolski. Wyróżnieniem dla organizatorów – Ogniska TKKF „Pogórze” – była obecność na liście startowej zawodnika PlusLigi występującego na co dzień w drużynie Cerradu Enea Radom – Macieja Nowowsiaka, którego boiskowym partnerem był dobrze znany w ciężkowickich zawodach Krystian Kowalik.  Ciekawostką pierwszego turnieju Pucharu Pogórza 2023był udział w zawodach żeńskiego teamu – Katarzyna Mastalska / Jagoda Przyczynek. Wśród drużyn startujących w zawodach znalazło się sześć par reprezentujących gospodarzy turnieju. Rywalizacja przebiegała w niemal idealnych warunkach pogodowych przy bardzo dobrze przygotowanych boiskach. Zawodnicy mierzyli się w systemie brazylijskim – do dwóch przegranych. Wiele z pojedynków stało na bardzo wysokim poziomie sportowym, przez co zawody mogły zadowolić najbardziej wymagających amatorów siatkówki. Z dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy reprezentujący ziemię ciężkowicką, którzy zdobywają pierwsze szlify w siatkówce na piasku. W tych ciekawych zawodach od pierwszych  spotkań trudno było wskazać faworytów, choć z  dużym prawdopodobieństwem można było stawiać na team Krystian Kowalik Maciej Nowowsiak. Pierwszy z nich niejednokrotnie stawał na najwyższym stopniu ciężkowickiego podium, drugi natomiast to ligowiec  z bodaj najlepszej ligi w świecie. Ostatecznie właśnie ta drużyna okazała się najlepsza, jednak na zwycięstwo zawodnicy musieli solidnie zapracować. W finałowym meczu Łukasz Zych w parze z Michałem Wróblem wysoko zawiesili poprzeczkę późniejszym zwycięzcom. Niestety na koniec miejscowi musieli zadowolić się drugim miejscem. Wcześniej bliscy zwycięstwa z  Nowowsiakiem i Kowalikiem w początkowych rundach turnieju byli reprezentujący TKKF Pogórze bracia Kacper i Mikołaj Kołodziejczyk jednak nie potrafili oni obronić kilkupunktowej przewagi w końcówce spotkania, uznając ostatecznie wyższość rywali. W meczu o trzecie miejsce oglądaliśmy pojedynek dwóch par wywodzących się z Iskierki Tarnów. W tym klubowym starciu Mateusz Nowak i Filip Babiec pokonali Grzegorza Rubachę w parze z Mateuszem Porosło. Na koniec zawodów pamiątkowe medale dla najlepszych drużyn wręczył Burmistrz Gminy Ciężkowice Pan Stanisław Kuropatwa, który objął zawody honorowym patronatem.

Okazją do rewanżów będzie kolejny turniej Pucharu Pogórza zaplanowany na 16 lipca. Zapraszamy!

W piątek 2 czerwca w hali CKZiU w Tuchowie został rozegrany turniej podsumowujący jubileuszową – 10 edycję Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki kobiet. Sam turniej miał charakter towarzyski i był okazją do spotkania wszystkich drużyn uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach, oraz rozdania nagród i wyróżnień zespołowych i indywidualnych. Wyniki tuchowskiego turnieju nie wliczały się do dorobku drużyn w ligowych zmaganiach, a końcowa klasyfikacja turnieju znacząco różniła się od klasyfikacji PALS. Zawody w Tuchowie wygrała drużyna Kadetek MKS Podkarpacie Bobowa, przed UKS Lider Tuchów i LO Gromnik.
Pogórzańska Amatorska Liga Siatkówki sezonu 2022 /2023 zgromadziła na starcie sześć zespołów, wśród których nie mogło zabraknąć reprezentujących głównego pomysłodawcę i organizatora ligi – „Gwiazd” TKKF Pogórze. Pozostałymi uczestnikami rozgrywek były drużyny: LO Gromnik, UKS Lider Tuchów, Iskry Grybów, Kadetki MKS Podkarpacie Bobowa i LKS Szynwałd. Choć historia PALS sięga roku 2005 kiedy to TKKF „Pogórze” organizował pierwsze amatorskie siatkarskie ligowe w Ciężkowicach, to w obecnym kształcie Liga uformowała się w 2012 roku. Wtedy to rozgrywki mężczyzn, drużyn mieszanych czy młodzieżowych zostały zastąpione regularną ligą kobiet. Wówczas to przyjęto obecną nazwę: Pogórzańska Amatorska Liga Siatkówki. PALS ma już więc 10-letnią tradycję, a bieżąca edycja zasługuje na podkreślenie swoistego jubileuszu. Forma rozgrywek oparta jest na klasycznej formie ligowej, gdzie zespoły rywalizują systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż, będąc raz gospodarzem, a raz gościem meczu. W tym klasycznym systemie obowiązują regulaminowe zasady ligowych rozgrywek preferowanych przez związki sportowe. Nieprzerwanie od początku istnienia PALS jednym z uczestników są panie reprezentujące TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. W większości dotychczasowych startów drużyna TKKF meldowała się w ścisłej czołówce rozgrywek. Nie inaczej było w sezonie 2022/2023. „Gwiazdy TKKF ” – bo taką ligową nazwę przyjęła drużyna – od pierwszego meczu pokazały bardzo dobrą dyspozycję i zasygnalizowały tym samym walkę o końcowe zwycięstwo. Zespół szedł od zwycięstwa do zwycięstwa trzymając czołowe miejsca w ligowej tabeli. Równie efektownie i efektywnie przez ligę przechodziła drużyna UKS Lider Tuchów. Szybko stało się jasne, że między tymi ekipami rozstrzygnie się sprawa wygrania tegorocznej ligi. TKKF w pierwszej rundzie stracił punkt w wyjazdowym meczu z Iskrami po zwycięstwie 3:2 oraz uległ 0:3 UKS „Lider”. Również z jedną porażką do rundy rewanżowej przystąpił zespół z Tuchowa będąc jednak na szczycie ligowej tabeli. W rewanżowych meczach „Gwiazdy” ponownie straciły punkt z Iskrami (3:2) zgarniając pełną pulę w meczach z Gromnikiem, Bobową i Szynwałdem. Na ostatni mecz z UKS Lider przystępowały z trzema punktami straty. Spotkanie w Tuchowie pod względem sportowym było godne finału. Po bardzo dobrym meczu zawodniczki „Pogórza” wygrały 3:1 i zrównały się z „Liderem” puntami. Również identyczny między zainteresowanymi był bilans setów. Zgodnie z regulaminem o kolejności zadecydował bilans bezpośrednich spotkań , a ten korzystniejszy miały zawodniczki z Tuchowa. „Gwiazdy TKKF” mimo większej liczby wygranych meczów i lepszego bilansu małych punktów musiały zadowolić się drugim miejscem w końcowej klasyfikacji PALS sezonu 2022/2023.
Turniej kończący jubileuszowy sezon PALS miał uroczystą oprawę. Organizator – UKS „Lider” Tuchów oraz opiekun drużyny Sławomir Wasiek zadbał o oprawę muzyczną i artystyczną oraz sportową atmosferę rywalizacji. Zmaganiom przyglądały się władze samorządowe miasta Tuchów z panią burmistrz Magdaleną Marszałek na czele, a także podmioty związane z miejscową drużyną. Na koniec miała miejsce gala wręczenia nagród dla drużyn i zawodniczek. Puchar za drugie miejsce w rozgrywkach dla „Gwiazd TKKF” odebrała kapitan – Magdalena Pater, a statuetkę najlepszej zawodniczki ligi otrzymała inna z reprezentantek TKKF – Dominika Pluta. Ponadto w udanym dla TKKF sezonie występowały: Joanna Dziuban, Anna Steć, Paulina Zięba, Karolina Szura, Sara Rafa, Mariola Gniadek, Monika Wójcik, Nadia Bałut.

Wyjazdowym zwycięstwem z Liderem Tuchów zakończyły zawodniczki „Gwiazd” TKKF Pogórze udział w tegorocznej edycji Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Rozegrany 12 kwietnia mecz miał wyjątkowe znaczenie. Spotkały się w nim drużyny zajmujące do tej pory czołowe lokaty w tabeli. Wynik spotkania miał zadecydować o końcowym zwycięstwie w końcowej klasyfikacji ligi. Przed meczem drużyna z Tuchowa miała trzypunktową przewagę nad „Gwiazdami ” oraz lepszy o dwa bilans setów. Wszystko więc miało się rozstrzygnąć na parkiecie hali CKZiU w Tuchowie.
Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki TKKF, które skoncentrowane i zmotywowane narzuciły rywalkom swoje warunki, szybko uzyskując kilkupunktową przewagę. Z czasem przyjezdne utrzymywały wysoką skuteczność, a dobra gra w obronie zmuszały rywalki do błędów. Ostatecznie set zakończył się wygraną „Pogórza” do 13. W drugiej partii ponownie TKKF uzyskał przewagę na początku, jednak później za sprawą bardzo dobrej zagrywki „Liderek” wynik odwrócił się na korzyść miejscowych. W końcówce znów do głosu doszły „Gwiazdy” jednak nie udało się im wykorzystać dwóch piłek setowych. Swoją szansę wykorzystały natomiast tuchowianki i to one wygrały 28:26. Trzeci set miał wyrównany przebieg z minimalną przewagą przyjezdnych. Gospodynie próbowały przełamać rywalki, jednak doświadczone zawodniczki „Pogórza” skutecznie odpierały ataki grając niezwykle skutecznie w defensywie. Przy dobrej skuteczności w ataku i małej ilości błędów własnych „Gwiazdy” wygrały tę partię do 21. Czwarta odsłona spotkania od początku przebiegała pod kontrolą zawodniczek „Pogórza”, które systematycznie budowały swoją przewagę utrzymując wysoki procent w ataku, przy w dalszym ciągu świetnej obronie i niewielkiej ilości własnych błędów. Set zakończył się zwycięstwem „Gwiazd” TKKF 25:15 a cały mecz wynikiem 3:1. Zawodniczki „Pogórza” zasłużyły na słowa uznania nie tylko za ostatni mecz ale również za całość rozgrywek. Ostanie ligowe spotkanie było niejako podsumowaniem udanego sezonu. Oglądając mecz w Tuchowie można było z uznaniem patrzeć na poczynania „Gwiazd” ma boisku, ich zaangażowanie, determinację, walkę, koncentrację oraz czysto siatkarskie umiejętności. Na parkiecie widać i czuć było świetną atmosferę jaką doświadczone zawodniczki stworzyły w zespole. Taką postawę chcielibyśmy widzieć u młodych dziewcząt, które w szkolnych drużynach stawiają pierwsze kroki w siatkówce. BRAWO GWIAZDY!!!
Po zakończeniu rozgrywek przez drużyny z Tuchowa i Ciężkowic w tabeli mamy niezwykle ciekawą sytuację. Obie drużyny mają taką samą ilość punktów i idealnie taki sam bilans setów. Gwiazdy TKKF Pogórze mają 9 zwycięstw przy 8 wygranych Lidera Tuchów. W bezpośrednich meczach drużyny mają po jednym zwycięstwie za 3 punkty, przy bilansie setów 4:3 na korzyść Liderek. Prawdopodobnie ten szczegół zadecyduje o zwycięstwie drużyny z Tuchowa w Pogórzańskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki edycji 2022/2023.

W Pogórzańskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki przedostatni mecz rozegrały zawodniczki „Gwiazd” TKKF Pogórze. Tym razem rywalkami były „Iskry” Grybów. W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w Grybowie górą były „Gwiazdy” wygrywając po tie-breaku. Bliźniaczo podobny był pojedynek rewanżowy rozegrany na sali SP w Zborowicach. W pierwszym secie przyjezdne szybko uzyskały pięciopunktową przewagę, którą utrzymywały przez większą jego część wygrywając ostatecznie 25:22. Druga partia pojedynku od początku przebiegała pod dyktando gospodyń meczu i zakończyła się wynikiem 25:14 na korzyść zawodniczek „Pogórza”. W trzecim secie ponownie „Gwiazdy” nadawały ton wydarzeniom na parkiecie i tym razem przekonywująco wygrały 25:18. Niespodziewanie „Iskry „odrodziły się w czwartej odsłonie dominując od pierwszych piłek. Wprawdzie zawodniczki TKKF co kilka punktów odrabiały straty jednak przyjezdne odpierały każdą próbę przełamania. Końcówka seta to już wyraźna przewaga zawodniczek z Grybowa, a końcowy wynik 25:16 oddaje przebieg wydarzeń na boisku. Decydujący piąty set zaczął się od wyrównanych akcji i próby narzucenia swoich warunków przez każdą z drużyn. Zwycięsko z tej próby wyszły zawodniczki TKKF, które przechyliły szalę na swoją stronę wygrywając 15:11 i inkasując kolejne dwa punkty w ligowej klasyfikacji.