Archive for Styczeń, 2016

We wtorek 26 stycznia w ciężkowickiej Hali Widowiskowo – Sportowej został rozegrany Pogórzański Turniej Siatkówki Dziewcząt. Zawody odbyły się w ramach „Sportowych Ferii 2016” a ich organizatorami byli: Ognisko TKKF „Pogórze”, UKS „Junior” przy Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach oraz ciężkowicki Gminny Organizator Sportu. Rozgrywki miały charakter towarzyski jednak ze względu na startujące w nich drużyny były niezwykle interesującym wydarzeniem. Na starcie turnieju stanęły bowiem dwie drużyny reprezentujące Wisłę – Szkołę Gortata Kraków, MKS Podkarpacie Bobowa, oraz szkolne drużyny reprezentujące gimnazja w Gromniku, Białej Niżnej i Ciężkowicach. Uczestniczące w zawodach zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym” w dwusetowych pojedynkach. Mecze mogły więc zakończyć się nietypowymi jak na siatkówkę remisami, a każda z drużyn za wygrany set otrzymywała jeden punkt. Jak można było się spodziewać ton rywalizacji nadawały dziewczęta z Bobowej oraz pierwsza drużyna Wisły – Szkoły Gortata, którym dzielnie stawiały czoła pozostałe ekipy. Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju przypadło drużynie MKS „Podkarpacie” Bobowa, która okazała się lepsza w bezpośrednim meczu z mającą tyle samo punktów Wisłą. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gromnika a kolejne Biała Niżna, Wisła – Szkoła Gortata II oraz Ciężkowice. Gospodynie zawodów okazały się więc gościnne, jednak trzeba zaznaczyć, że wszystkie rywalki w hierarchii siatkarskiej były wyżej notowane od ciężkowickich gimnazjalistek. Zawody były więc okazją do zdobycia boiskowego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Na koniec zawodów przyznano wyróżnienia indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Natalię Król z Bobowej oprócz której do turniejowej „szóstki” wybrano Oliwię Okrutniak (Wisła I), Angelikę Berowską (Wisła II), Paulinę Kostecką (Biała Niżna), Natalię Ziębę (Gromnik) i Izabelę Kwaśną (Ciężkowice).

Organizatorzy składają podziękowania GKPiRPA w Ciężkowicach, z której środków zawody zostały dofinansowane, CKiP Gminy Ciężkowice za wsparcie turnieju, a także sędziującym rywalizację zawodnikom LUKS „Orzeł” Ciężkowice Kamilowi Hołdzie, Mateuszowi Dziubanowi oraz Sylwestrowi Wolskiemu.