Archive for Lipiec, 2022

Siatkarze rywalizujący w tegorocznej edycji Pucharu Pogórza mają za sobą drugi turniej. W zawodach rozegranych 24 lipca czternaście drużyn walczyło o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. W niemal idealnych warunkach pogodowych organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić turniej systemem brazylijskim w formule do dwóch wygranych setów. Stojące na wysokim poziomie sportowym zmagania zakończyły się zwycięstwem pary z Laskowej Krystian Kowalik / Dawid Stach. Drugie miejsce przypadło tarnowskiej ekipie Filip Babiec / Karol Pawłowicz, a trzecie najlepszym z miejscowych Łukaszowi Zychowi i Michałowi Wróblowi.
Po drugich zawodach cyklu niezwykle ciekawie zrobiło się w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcy pierwszego turnieju, w drugim zagrali z innymi partnerami tracąc przodownictwo w tabeli. Do czołówki dołączyły kolejne zespoły, przez co niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja w turnieju finałowym. Tutaj drużyny mogą liczyć na 5-punktowy bonus za udział we wszystkich turniejach. Sprawa ostatecznych rozstrzygnięć jest więc otwarta. Organizatorzy – Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zapraszają na finały Pucharu Pogórza 2022, które zostaną rozegrane 7 sierpnia.

 

klasyfikacja II turnieju

PUNKTY DO KLASYFIKACJI GENERALNEJ

1. Krystian Kowalik / Dawid Stach

20

2. Filip Babiec / Karol Pawłowicz

16

3. Michał Wróbel / Łukasz Zych

12

4. Piotr Kulikowski / Paweł Czupik

10

5-6. Mikołaj Drogoś / Maksymilian Wojtas

8

Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk

8

7-8. Kacper Madej / Mikołaj Zabawski

6

Mateusz Kapałka / Mateusz Dziuban

6

9-12. Janusz Basta / Jakub Basta

5

Wojciech Rubacha / Przemysław Rura

5

Szymon Wacławik / Oliwier Kowalik

5

Patryk Misztal / Nikodem Gacek

5

13-14. Jakub Prusak / Michał Kuczek

4

Jakub Wal / Dawid Słota

4

Kolejne zawody siatkówki plażowej zostały rozegrane w Ciężkowicach. Tym razem miejscowe Ognisko TKKF zaprosiło do rywalizacji młodzieżowe drużyny mieszane. Na starcie zawodów rozegranych 21 lipca stanęło 7 mikstów, które w idealnych warunkach pogodowych rywalizowały w brazylijskim systemie podwójnych eliminacji. Po trzech godzinach zmagań zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Na czele klasyfikacji znalazła się tuchowska para Emilia Duda / Mikołaj Drogoś po finałowym zwycięstwie z duetem Martyna Szanduła / Mikołaj Zabawski, trzecie miejsce zajęli Julia Mucha i Jakub Gliński, a czwarte Karina Kozik i Kacper Madej. Poza fazą finałową turniej ukończyli: Matylda Hołda / Michał Drzewicz, Natalia Wójcik / Szymon Dziuban oraz Julia Kiełbasa / Magdalena Kiłełbasa

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 10 lipca rozegrany został pierwszy turniej  cyklu „Puchar Pogórza” w siatkówce plażowej edycji 2022. Ciężkowickie rozgrywki „plażówki” są kontynuowane od 2006 roku, a bieżąca edycja zawodów  ( wcześniej rozgrywanych pod różnymi nazwami) jest już siedemnastą odsłoną rywalizacji organizowanej przez  miejscowe ognisko TKKF. Inauguracja tegorocznego cyklu mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych zgromadziła na starcie 18 siatkarskich teamów. Ciężkowice gościły zawodników  z Tarnowa, Laskowej, Gorlic, Jasła, Bobowej i Tuchowa, z którymi rywalizowały cztery miejscowe pary. Po rozegraniu 34 siatkarskich pojedynków w systemie brazylijskim ukształtowała się turniejowa tabela. Na jej czele znalazła się para  Oliwier Kowalik / Dawid Stach, która w finałowym pojedynku pokonała duet Piotr Kulikowski / Paweł Czupik. Na miejscu trzecim sklasyfikowano najlepszą z ciężkowickich ekip – Michała Wróbla i Łukasza Zycha, którzy w meczu o miejsce trzecie pokonali Mikołaja Drogosia występującego w parze z Maksymilianem Wojtasem.