BOISKO GŁÓWNE DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

 

Wybudowane w 2006 roku boisko stanowiło pierwszy element kompleksu. Powstało dzięki wsparciu finansowemu z konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” w ramach projektu „Lato na Bosaka”. Od początku stanowi główna arenę ciężkowickich zawodów siatkówki plażowej.

 

BOISKO TRAWIASTE DO MINI PIŁKI NOŻNEJ

 

Wybudowane w 2007 roku w ramach projektu „I Ty Możesz Zostać Ronaldinho” z dofinansowaniem z kolejnej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”. Boisko o wymiarach 60m x 30m zostało zmodernizowane w 2012 roku, kiedy to została poprawiona murawa oraz zamontowane zostały piłkochwyty.

 

BOISKO PIASZCZYSTE DO BEACH SOCCERA I POMOCNICZE BOISKA DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Boisko do plażowej piłki nożnej powstało w 2009 roku w ramach projektu „Beach Soccer na Pogórzu” dofinansowanego z kolejnej edycji „Działaj Lokalnie”. Pierwsze prace w zakresie budowy boiska rozpoczęły się w 2007 roku kiedy to powstało boisko pomocnicze do siatkówki plażowej. Rozbudowa boiska rok później pozwoliła na stworzenie zaplecza do beach soccera a od roku 2011 na jego powierzchni zostało wydzielone trzecie boisko do siatkówki plażowej. Oba boiska do siatkówki są demontowane, przez co przywraca się funkcję piaszczystego boiska piłkarskiego.

 

PLAC ZABAW DLA DZIECI

Utworzony w roku 2008 plac zabaw powstał dzięki dotacji z programu „Działaj Lokalnie” w ramach projektu „Z Mamą i Tatą na Huśtawki” i rozbudowany dwa lata później również dzięki dofinansowaniu z tego samego programu w ramach projektu „Wspólna Zabawa to Extra Sprawa”. W skład placu zabaw wchodzą:

- zjeżdżalnia

- drabinka

- dwie huśtawki wiszące

- dwie huśtawki stacjonarne

- karuzela

- zestaw drążków gimnastycznych

- piaskownica

 

BIEŻNIA LEKKOATLETYCZNA

110 metrowa bieżnia o nawierzchni z mączki ceglanej została wybudowana w roku 2008

w ramach projektu „Przebojem Na Olimpiadę”. Projekt otrzymał dotację z programu grantowego „Działaj Lokalnie”. Obiekt został mocno uszkodzony podczas powodzi w 2010 roku i mimo prac remontowych nie udało się go w pełni odbudować. Dodatkowo bieżnia została uszkodzona podczas prac związanych z budową kompleksu boisk ze sztuczną nawierzchnią. Obecnie obiekt wymaga gruntownego przebudowania.

 

 

SKOCZNIA DO SKOKU W DAL

Podobnie jak bieżnia obiekt został wybudowany w roku 2008 w ramach projektu „Przebojem Na Olimpiadę”. Rozbieg jest utworzony z pasa o nawierzchni z mączki ceglanej, natomiast zeskok stanowi część wspólną z piaskownicą placu zabaw. Uzupełnieniem zaplecza lekkoatletycznego był okrąg do pchnięcia kulą.

 

POLETKO GRILLOWE

 

Wiata grillowa została wybudowana w roku 2010 ze środków własnych TKKF „Pogórze”. Wiata wykonana jest z drewna, a wewnątrz znajduje się kamienne palenisko wraz z regulowanym rusztem. Obiekt stanowi zaplecze niezbędne przy organizacji imprez rekreacyjnych.

 

KOMPLEKS BOISK ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ

Kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią został wybudowany w 2012 roku jako inwestycja Samorządu gminy Ciężkowice przy wsparciu funduszy zewnętrznych a przekazane pod administrację TKKF „Pogórze”. W skład kompleksu wchodzą:

- Boisko piłkarskie o nawierzchni ze sztucznej trawy z bramkami 5×2

- Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej z wyznaczonym kortem tenisowym,

boiskiem do piłki ręcznej, boiskiem do siatkówki, oraz wyposażeniem do koszykówki

- Budynek szatniowo – sanitarny

Kompleks jest ogrodzony i wyposażony w sztuczne oświetlenie.

 

OTWARTA STREFA AKTYWNOŚCI

Otwarta Strefa Aktywności  (OSA) to ogrodzony  zespół urządzeń siłowni terenowej oraz mini placu zabaw dla dzieci. OSA została utworzona przez Gminę Ciężkowice w ramach program rozwoju infrastruktury sportowej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. Oddana do użytku w 2019 roku, doposażona i udoskonalona przez TKKF „Pogórze” w kolejnych latach. Siłownia terenowa oraz plac zabaw doskonale wpisują się tereny administrowane przez TKKF „Pogórze” i stanowią idealne zaplecze dla amatorów czynnego wypoczynku.