Archive for Marzec, 2023

W Pogórzańskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki przedostatni mecz rozegrały zawodniczki „Gwiazd” TKKF Pogórze. Tym razem rywalkami były „Iskry” Grybów. W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w Grybowie górą były „Gwiazdy” wygrywając po tie-breaku. Bliźniaczo podobny był pojedynek rewanżowy rozegrany na sali SP w Zborowicach. W pierwszym secie przyjezdne szybko uzyskały pięciopunktową przewagę, którą utrzymywały przez większą jego część wygrywając ostatecznie 25:22. Druga partia pojedynku od początku przebiegała pod dyktando gospodyń meczu i zakończyła się wynikiem 25:14 na korzyść zawodniczek „Pogórza”. W trzecim secie ponownie „Gwiazdy” nadawały ton wydarzeniom na parkiecie i tym razem przekonywująco wygrały 25:18. Niespodziewanie „Iskry „odrodziły się w czwartej odsłonie dominując od pierwszych piłek. Wprawdzie zawodniczki TKKF co kilka punktów odrabiały straty jednak przyjezdne odpierały każdą próbę przełamania. Końcówka seta to już wyraźna przewaga zawodniczek z Grybowa, a końcowy wynik 25:16 oddaje przebieg wydarzeń na boisku. Decydujący piąty set zaczął się od wyrównanych akcji i próby narzucenia swoich warunków przez każdą z drużyn. Zwycięsko z tej próby wyszły zawodniczki TKKF, które przechyliły szalę na swoją stronę wygrywając 15:11 i inkasując kolejne dwa punkty w ligowej klasyfikacji.

20230309_183240Komplet punktów w ostatnich trzech meczach Pogórzańskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki zainkasowały zawodniczki „Gwiazd” TKKF.
Najpierw zawodniczki „Pogórza” pokonały w Gromniku miejscowe LO 3:1. Po dwóch jednostronnych pewnie wygranych setach w dwóch kolejnych rozgorzała prawdziwa siatkarska walka, z której ostatecznie zwycięsko wyszły zawodniczki z TKKF. W kolejnym spotkaniu „Gwiazdy” pewnie i bez większych trudności pokonały w Szynwałdzie tamtejszy LKS 3:0. Całe spotkanie rozgrywane było pod dyktando i na warunkach narzuconych przez TKKF, za którymi nie nadążyły ambitne młode zawodniczki z Szynwałdu. Trzecie kolejne zwycięstwo „Gwiazdy” zanotowały w spotkaniu z MKS Podkarpacie Bobowa. Tutaj pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. w pierwszym szalę na swoja korzyść „Pogórze” przechyliło w końcówce. W drugi secie przyjezdne odskoczyły na pięć punktów i wydawało się, że partia padnie ich łupem. Doświadczone zawodniczki TKKF zdołały jednak odrobić straty by ostateczne zapisać kolejny set na swoim koncie. Taki obrót wydarzeń wyraźnie załamał kadetki z Bobowej, które w ostatnim secie nie podjęły już prawdziwej walki. Siatkarkom reprezentującym TKKF „Pogórze” pozostały w lidze jeszcze dwa spotkania, które zadecydują o końcowych rozstrzygnięciach w tegorocznej edycji PALS. Szczególnie ciekawie zapowiada się mecz „na szczycie”, w którym „Gwiazdy, w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Liderem Tuchów.