Archive for Sierpień, 2015

Zakończyły się rozgrywki siatkówki plażowej „Grand Prix Ciężkowic 2015”. W ostatnim turnieju cyklu rozegranym na boiskach TKKF „Pogórze” 9 sierpnia najlepsi okazali się Damian Knaga i Sergiusz Szczepański, którzy w finale pokonali duet Wojciech Przywara / Maciej Tubek. Trzecie miejsce zajęli Artur Kosarzycki i Tomasz Włodek a czwarte Mateusz Kuś w parze z Piotrem Mędoniem. Rozstrzygnięcia ostatniego z trzech turniejów zadecydowały również o końcowej klasyfikacji ciężkowickiego cyklu, w której na czele znaleźli się wspomniani wcześniej Przywara i Tubek. Bobowski team obronił tym samym tytuł sprzed roku, a co ciekawe w tegorocznych zmaganiach systematycznie zajmował drugie miejsca w każdym z turniejów. Zgromadzone punkty wystarczyły do zdystansowania rywali, a na kolejnych miejscach cyklu uplasowali się Kosarzycki i Włodek oraz ciężkowicki zespół Dariusz Król i Dawid Miłkowski. Ci ostatni po tryumfie w pierwszym z turniejów rozbudzili nadzieje wśród miejscowych jednak kolejne turniej nie były już udane, a wynik ostatniego był sporym rozczarowaniem dla samych zawodników jak i ciężkowickich kibiców. Trzecia potyczka Grand Prix Ciężkowic 2015 podobnie jak poprzednie stała na bardzo wysokim poziomie. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 14 par rywalizujących systemem brazylijskim „do dwóch przegranych”. W 35 stopniowym upale zawodnicy stworzyli niezwykle ciekawe widowisko. Każdy z pojedynków mógł się podobać, obserwatorzy podziwiali wiele ciekawych akcji pod siatką. Z każdą minutą rozgrzane podłoże coraz bardziej dawało się siatkarzom we znaki. Ci jednak wytrwale kontynuowali grę. Zawodnikom rywalizującym w tropikalnych warunkach z pomocą przyszli druhowie z miejscowej OSP, którzy ochłodzili rozgrany piach strumieniami wody. Po tym zabiegu drużyny przystąpiły do decydujących spotkań o kształcie tak klasyfikacji turniejowej jak i ostatecznej całego cyklu. Po rozegraniu spotkań półfinałowych znane były już rozstrzygnięcia Grand Prix Ciężkowic 2015 bowiem na tym właśnie etapie para Przywara Tubek pokonała duet Kosarzycki / Włodek, co wobec wcześniejszego odpadnięcia Króla z Miłkowskim gwarantowało bobowianom tryumf w rozgrywkach. Ciężkowicki team utrzymał trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji dzięki półfinałowej porażce innego bobowskiego zespołu – Kuś / Mędoń z bardzo dobrze dysponowanymi tego dnia Knagą i Szczepańskim. Po zakończeniu zawodów organizatorzy przygotowali pamiątkowe trofea a najlepsi otrzymali również nagrody rzeczowe. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody z rąk burmistrza Miasta i Gminy Ciężkowice – Zbigniewa Jurkiewicza, pod którego patronatem odbywała się ciężkowicka impreza.

Klasyfikacja III turnieju:
1. Damian Knaga /Sergiusz Szczepański
2. Wojciech Przywara / Maciej Tubek
3. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek
4. Mateusz Kuś / Piotr Mędoń
5. Maciej Gwóźdź / Mateusz Kapałka
5. Jacek Łata / Łukasz Oleszczuk
7. Mikołaj Śliwa / Michał Tubek
7. Mariusziusz Siedlecki / Karol Maślach
9. Piotr Cholewa / Paulina Jachym
9. Mateusz Kwarciński / Wojciech Zięba
9. Dariusz Król / Dawid Miłkowski
9. Janusz Antecki / Krzysztof Surman
13. Janusz Basta / Jakub Basta
13. Łukasz Przywara / Jerzy Przywara

Klasyfikacja końcowa Grand Prix Ciężkowic 2015:

1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek 48 pkt
2. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek 44
3. Dariusz Król / Dawid Miłkowski 32
4. Damian Knaga /Sergiusz Szczepański 30
5. Mateusz Kuś / Piotr Mędoń 22
6. Mateusz Kwarciński / Wojciech Zięba 10
7. Jakub Popardowski / Michał Tubek 10
8. Janusz Basta / Jakub Basta 9
9. Maciej Gwóźdź / Mateusz Kapałka 8
10.Jacek Łata / Łukasz Oleszczuk 8
11. Janusz Basta / Mateusz Muniga 8
12.Michał Jackowski / Mateusz Kapałka 8
13.Maciej Gwóźdź /Michał Jackowski 8
14. Mikołaj Śliwa / Michał Tubek 6
15.Mariusz Siedlecki / Karol Maślach 6
16. Janusz Antecki / Jakub Kula 6
17.Mateusz Kwarciński / Mikołaj Śliwa 6
18. Piotr Cholewa / Paulina Jachym 4
19.Janusz Antecki / Krzysztof Surman 4
20. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych 4
21.Arkadiusz Słowik / Arkadiusz Steczyński 4
22.Mikołaj Śliwa / Damian Rojek 4
23.Janusz Antecki / Dariusz Wiktor 4
24. Łukasz Przywara / Jerzy Przywara 3

Na korcie TKKF Pogórze w Ciężkowicach rozpoczęły się zajęcia w ramach wakacyjnej szkółki tenisa dla dzieci. Zajęcia prowadzą instruktorzy Tarnowskiego Klubu Tenisowego w poniedziałki i soboty w godzinach:
• PONIEDZIAŁKI: 17.00-18.00 klasy I-III
18.00-19.30 klasy IV-VI
• SOBOTY: 14.00-15.00 klasy I-III
15.00-16.30 klasy IV-VI

Do dyspozycji uczniów jest także kort i sprzęt w każdy dzień tygodnia w godzinach 8.00-14.00. W tym czasie można doskonalić swoje umiejętności pod okiem rodziców lub pełnoletnich opiekunów.
Życzymy owocnej nauki!!!