Archive for Lipiec, 2017

Drugi z trzech turniejów cyklu Grand Prix Ciężkowic 2017 w siatkówce plażowej został rozegrany na boiskach TKKF „Pogórze” 30 lipca. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 12 siatkarskich par, wśród których tylko trzy miały na swoim koncie punkty zdobyte w pierwszym turnieju. Na starcie pojawiło się za to kilka drużyn reprezentujących rejony Nowego Sącza, których obecność w rozgrywkach znacząco wpłynęła na poziom zawodów. Z różnych przyczyn do rywalizacji nie przystąpiła część najlepszych miejscowych zawodników i trudno było oczekiwać znaczących sukcesów reprezentantów gospodarzy. Od początku rywalizacji swoją wysoką formę w tym sezonie potwierdzali Janusz i Jakub Basta. Zwycięzcy pierwszego turnieju pokonywali kolejnych rywali i jako pierwsi zameldowali się w finale turnieju. Ich rywalami w meczu o pierwsze miejsce okazali się debiutujący w ciężkowickich rozgrywkach Dawid Stach i Aleksander Wandas z Laskowej. Drużyny te spotkały się już w trzeciej rundzie turnieju, górą wówczas byli tarnowianie. Stach i Wandas po rozegraniu dodatkowych zwycięskich meczów dostali się do finału, który był więc okazją do rewanżu. W trzysetowym pojedynku lepsi okazali się tym razem zawodnicy z Laskowej, którzy wygrywając zawody zdobyli 20 punktów do klasyfikacji generalnej. Team Bastów zdobywając drugie miejsce dopisał do swojego dorobku 16 punktów i umocnił się na pozycji lidera cyklu. Do tryumfu w klasyfikacji generalnej Grand Prix Ciężkowic Bastom brakuje jeszcze 10 punktów. Na końcowy sukces mogą liczyć jeszcze Jakub Popardowski i Michał Tubek z Bobowej, którzy podobnie jak przed dwoma tygodniami zakończyli turniej na trzecim miejscu. Teoretyczne szanse na nagrodę główną mają jeszcze Stach i Wandas, jednak do tego potrzebny jest splot korzystnych rozstrzygnięć w turnieju finałowym. W turnieju numer dwa organizatorzy przyznali dwa równorzędne trzecie miejsca. Obok wspomnianych wcześniej Popardowskiego i Tubka brązowe medale zawodów otrzymali Paweł Martuszewski i Marcin Kudławiec. Zawodnicy ci w meczu półfinałowym w trzecim secie pojedynku z Januszem i Jakubem Basta przy stanie 12:11 poddali mecz, bowiem jeden z nich z przyczyn zdrowotnych nie był w stanie kontynuować gry. Martuszewski i Kudławiec nie byli w stanie również przystąpić do meczu o trzecie miejsce. W tej sytuacji zawodnicy innych drużyn złożyli wniosek do organizatora o przyznanie równorzędnego trzeciego miejsca. W duchu fair play wniosek został zaakceptowany.
Najlepiej z zawodników reprezentujących Ciężkowice wypadł Dariusz Król, który w parze z Maciejem Tubkiem z Bobowej zostali sklasyfikowani na miejscu piątym. Ten nieco eksperymentalny duet bliski był awansu do finałowej czwórki jednak po bardzo wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość późniejszych tryumfatorów turnieju.
Do zakończenia cyklu Grand Prix Ciężkowic 2017 pozostał jeszcze jeden turniej. Jego rozegranie zaplanowano na niedzielę 13 sierpnia. Wówczas to poznamy najlepszy zespół tegorocznych rozgrywek. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i wysoki poziom rywalizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na boiska TKKF „Pogórze” przy ulicy Równej w Ciężkowicach.

 

Klasyfikacja II Turnieju Grand Prix Ciężkowic 2017
1. Dawid Stach / Aleksander Wandas
2. Janusz Basta / Jakub Basta
3. Jakub Popardowski / Michał Tubek
Paweł Martuszewski / Marcin Kudławiec

5-6

Dariusz Król / Maciej Tubek
Adrian Potoniec / Krystaian Kowalik

7-8

Mateusz Dziuban / Łukasz Zych
Dawid Gębala / Łukasz Oleszczuk

9-12

Maciej Nowowsiak / Oliwier Kowalik
Janusz Antecki /Paweł Jagoszewski
Karol Gucwa / Kacper Kołodziejczyk
Piotr Cholewa / Paulina Jachym

 

Klasyfikacja generalna GP Ciężkowic po dwóch turniejach

 

1. Janusz Basta / Jakub Basta 36 pkt
2. Jakub Popardowski / Michał Tubek 24 pkt
3. Dawid Stach / Aleksander Wandas 20 pkt
4. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek 16 pkt
5. Paweł Martuszewski / Marcin Kudławiec 12 pkt
6. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź 10 pkt
7.

Janusz Antecki / Paweł Jagoszewski 8 pkt
Dariusz Król / Maciej Tubek 8 pkt
Adrian Potoniec / Krystaian Kowalik 8 pkt
Michał Jackowski / Patryk Fijas 8 pkt
Paweł Muzyk / Łukasz Zych 8 pkt
12.

Dawid Gębala / Łukasz Oleszczuk 6 pkt
Mateusz Dziuban / Łukasz Zych 6 pkt
Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk 6 pkt
Mateusz Kapałka / Kamil Marciniak 6 pkt
16.

Daniel Rojek / Mikołaj Śliwa 4 pkt
Dawid Konieczny / Kamil Hołda 4 pkt
Maciej Nowowsiak / Oliwier Kowalik 4 pkt
Gucwa / Kacper Kołodziejczyk 4 pkt
Piotr Cholewa / Paulina Jachym 4 pkt

W niedzielę 16 lipca rozegrany został pierwszy z trzech turniejów siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Ciężkowic 2017. Na starcie stanęło 11 drużyn reprezentujących m.in. takie siatkarskie ośrodki jak Tarnów czy Bobowa. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników zwiazanych z Ciężkowicami, wśród których znaleźli się zwycięzcy cyklu sprzed roku Michał Jackowski i Patryk Fijas. Organizarorzy zawodów – Ognisko TKKF „Pogórze” zdecydowali się przeprowadzić turniej w systemie podwójnych eleiminacji ( do dwóch przegranych), w którym drużyny rywalizowały do dwóch wygranych pełnych setów. System ten okazał się siatkarskim maratonem, bowiem większość pojedynków rozstrzygała się w trzech setach. Rekordziści musieli rozegrać aż 15 setów, co dla zawodników było nie lada wyzwaniem. Na szczęście dla rywlizujących siatkarzy łaskawa była aura. Pogoda była wręcz wymarzona – sprzyjająca temperatura, bezwietrznie, lekkie zachmurzenie bez palącego słońca i bez opadów. W tych idealnych niemal warunkach najlepszym okazał się rodzinny team Janusz i Jakub Basta z Tarnowa, który w finałowym pojedynku pokonał inny tarnowski duet Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek. Trzecie miejsce zajęli Jakub Popardowski i Michał Tubek z Bobowej, a czwarte najlepsza z drużyn reprezentujących gospodarzy – Maciej Gwóźdź / Karol Gucwa. Nieco poniżej oczekiwań wypadli tym razem wspomniani wcześniej Michał Jackowski i Patryk Fijas, którzy zostali skalsyfikowani na miejscach 5-6. Okazją do poprawienia wyników będą kolejne turnieje cyklu zaplanowane na 30 lipca i 13 sierpnia.

Klsyfikacja I turnieju
1. Janusz Basta / Jakub Basta
2. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek
3. Jakub Popardowski / Michał Tubek
4. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź

5-6.

Michał Jackowski / Patryk Fijas
Paweł Muzyk / Łukasz Zych

7-8.

Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk
Mateusz Kapałka / Kamil Marciniak

9-11.

Daniel Rojek / Mikołaj Śliwa
Dawid Konieczny / Kamil Hołda
Janusz Antecki / Paweł Jagoszewski

W niedzielę 16 lipca rusza kolejna edycja cyklu rozgrywek siatkówki plażowej GRAND PRIX CIĘŻKOWIC. Tegoroczne zmagania składać się będą z trzech turniejów, w których drużyny zdobywać będą punkty według zajmowanych miejsc. Suma punktów uzyskanych we wszystkich turniejach zadecyduje o końcowej klasyfikacji cyklu. Każdy z turniejów stanowi oddzielne zawody, co oznacza, że drużyny mogą startować w nich dowolnie. Każdorazowo organizator – Ognisko TKKF „Pogórze”- zapewnia pamiątkowe medale dla najlepszych zespołów, natomiast dla czołowych drużyn całego cyklu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Turnieje cyklu GRAND PRIX CIĘŻKOWIC 2017 rozgrywane będą na boiskach TKKF przy ulicy Równej w Ciężkowicach w następujących terminach: 16 lipca, 30 lipca i 13 sierpnia. Każde zawody rozpoczynają się o godzinie 10:00, a pół godziny wcześniej w miejscu zawodów przyjmowane będą zgłoszenia drużyn. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników „plażówki” do udziału w zawodach a także kibicowania tej ciekawej dyscyplinie sportu.

W ramach „rozgrzewki” przed Grand Prix Ciężkowic ,TKKF „Pogórze” proponuje udział w młodzieżowym turnieju siatkówki plażowej, który zostanie rozegrany w czwartek 13 lipca o godzinie 17:00. Do udziału w zawodach zapraszamy przede wszystkim młodzież ponadgimnazjalną i akademicką, jednak start w zawodach możliwy będzie również dla innych chętnych zawodników.