Archive for Listopad, 2014

Już po raz jedenasty wystartowała ciężkowicka Amatorska Liga Futsalu. W edycji 2014/2015 uczestniczy siedem zespołów, z których sześć ma za sobą pierwsze mecze rozegrane 26 listopada. W tym właśnie dniu odbyła się pierwsza kolejka tegorocznych rozgrywek. W pierwszych spotkaniach ZSOiZ Gromnik pokonał FC Po Nalewce 5:1, Energy Guide Siedliska zwyciężył z Voyagerem Łużna 7:3 a K-Sport Rzepiennik wygrał z FC Rozpruwacze Siedliska 2:1, pauzował natomiast GKS Gromnik. Jak widać skład tegorocznej Ligi znacznie różni się od tego z poprzednich sezonów. Wśród drużyn brakuje kilku zespołów, które w poprzednich latach nadawały ton rozgrywkom . Nie znaczy to jednak, że tegoroczne zmagania będą mało atrakcyjne. Przeciwnie – już pierwsze mecze dostarczyły wielu emocji a ich poziom był co najmniej dobry. W pierwszej kolejce najlepsze wrażenie zrobiła drużyna Energy Guide występująca w poprzednich edycjach ALF pod szyldem Dagro Siedliska. Zawodnicy z Siedlisk wyraźnie pokonali Voyagera Łużna ( rok temu Pub Pizzeria Chili) w najlepszym meczu kolejki. Wynik nie odzwierciedla przebiegu wydarzeń na boisku bowiem drużyna z Łużnej była równorzędnym rywalem dla zwycięzców a końcowym rezultacie zadecydowała przede wszystkim skuteczność. Powracający po kilku latach nieobecności ZSOiZ Gromnik pewnie pokonał ciężkowicka młodzież z FC Po Nalewce a wynik gromniczanie zawdzięczają lepszej organizacji gry od rywala. Debiutujący w ALF FC Rozpruwacze z determinacją przystąpili do spotkania z K-Sport Rzepiennik jednak przy olbrzymim zaangażowaniu brakło porządku taktycznego a panujący w zespole chaos wykorzystali zawodnicy z Rzepiennika wygrywając 2:1.
Na uwagę zasługuje system tegorocznych rozgrywek. Pierwsza faza rywalizacji przebiegać będzie tradycyjnie w spotkaniach „każdy z każdym” w jednej rundzie, po czym zespoły zostaną podzielone na dwie grupy finałowe. W finale „A” mecze rewanżowe zagrają najlepsze cztery zespoły z fazy pierwszej rywalizując o miejsca 1-4. Pozostałe trzy drużyny rozegrają rundę rewanżową o miejsca 5-7. Punkty zdobyte w fazie rewanżowej będą zsumowane z dorobkiem z rundy zasadniczej. Wszystkie kolejki tegorocznej edycji będą rozgrywane w środy od godziny 18:00 w ciężkowickiej Hali Widowiskowo-Sportowej a zakończenie rozgrywek przewidziano na 11 lutego.

Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach rozpoczyna zapisy do kolejnej edycji Amatorskiej Ligi Futsalu. Liga – podobnie jak w latach poprzednich – będzie rozgrywana w Hali Widowiskowo – Sportowej w Ciężkowicach w środy w godzinach wieczornych. Pierwszą kolejkę ALF 2014/2015 zaplanowano na 26 listopada. Zakończenie rozgrywek przewidziane jest na przełom stycznia i lutego 2015. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 692491239, pod tym numerem można również dokonać zgłoszenia drużyny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 listopada. Z uwagi na ograniczone możliwości czasowe liczba drużyn jest również ograniczona. W przypadku większej liczby zainteresowanych o przyjęciu zespołu do rozgrywek decuduje kolejność zgłoszeń.