Archive for Luty, 2013

Sukcesem ciężkowickich nauczycieli zakończył się rozegrany 16 lutego Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Bobowej. Reprezentacja nauczycieli naszego miasta została zaproszona przez bobowski magistrat do wzięcia udziału w turnieju w kategorii „Samorządowców”. Rywalami ciężkowickiej drużyny wspartej nauczycielami z ZSOiZ z Gromnika były zespoły samorządowców z Bobowej i Radłowa. W pierwszym spotkaniu turnieju rywalami naszej ekipy byli gospodarze turnieju. Po wyrównanym pojedynku 2:1 zwyciężyła drużyna z Ciężkowic sprawiając małą niespodziankę. Ciężkowicka drużyna wyraźnie przegrała pierwszy set 19:25 jednak w drugim zdołała pokonać rywali 25:23 a decydującą partię zwyciężyła 15:9. W drugim pojedynku ciężkowiccy belfrzy pokonali samorządowców z Radłowa 2:0 rozstrzygając sety do 21 i 20. w meczu, którego stawka było już tylko drugie miejsce w zawodach drużyna z Bobowej pokonała Radłów 2:1.
Równolegle z turniejem „Samorządowców” odbywały się zmagania w kategorii „Młodzież”. Tutaj najlepszy okazał się zespół juniorów z Bobowej przed reprezentacją ZSOiZ z Gromnika i drużyną z Radłowa. Turniej w tej kategorii był niezwykle wyrównany o czym świadczy fakt, że wszystkie spotkania rozstrzygane były w tie-breakach. Trzeba również podkreślić wysoki poziom reprezentowany przez wszystkie drużyny.

W sobotę 2 lutego nastąpiło zakończenie rozgrywek ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu edycji 2012/2013. W dniu tym rozegrana została ostatnia – dziesiąta – kolejka Ligi. Najlepszym teamem tegorocznych zmagań okazał się zespół Kraksport-Verano od początku zaliczany do głównych faworytów rozgrywek. Mistrzowie w 10 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 22 punkty i wyprzedzili w końcowej klasyfikacji zespół Silvestrii Gorlice. Oba zespoły miały po ostatniej kolejce taka samą liczbę punktów a o pierwszym miejscu zadecydował lepszy bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy zainteresowanymi. Verano miało w końcowym rozrachunku również zdecydowanie lepszy bilans zdobytych do straconych bramek. Drużyna Kraksport-Verano zapewniła sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji już w przedostatniej kolejce, a w kolejce kończącej zmagania nie przystąpiła do meczu z „FC Po Nalewce” z uwagi na start w międzynarodowym turnieju w Niebylcu. Mistrzowie Ligi to w większości zawodnicy występujący w KS „Ciężkowianka” walczącej o awans do IV ligi w rozgrywkach „normalnej” piłki nożnej. W składzie Verano wystąpił również najskuteczniejszy zawodnik Ligi – Damian Świątek, który grając w ośmiu spotkaniach zdobył aż 27 goli. Drugim w klasyfikacji strzelców Ligi był również zawodnik Verano – Dawid Szczerba – zdobywca 23 bramek.
Tegoroczne zmagania Ligi toczyły się według formuły, która przewidywała po rozegraniu fazy zasadniczej podział drużyn na dwie grupy. W grupie „A” spotkania rewanżowe rozgrywały zespoły z miejsc 1-4 w sezonie zasadniczym i te zespoły toczyły rywalizacja o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji. Grupę „B” tworzyły natomiast pozostałe zespoły walcząc w końcowym rozrachunku o miejsca 5-8. Po rozegraniu wszystkich spotkań klasyfikacja Ligi wygląda następująco:

1. Kraksport-Verano 22 pkt

2. Silvestria Gorlice 22 pkt

3. FC Po Nalewce 17 pkt

4. FH Dagro Siedliska 15 pkt

5. LKS Łużna 16 pkt

6. FUH Stanuch Ciężkowice 13 pkt

7. FC Rzepiennik 7 pkt

8. Sokół Staszkówka 4 pkt

Po zakończeniu spotkań ostatniej kolejki nastąpiło wręczenie pucharów na pierwsze trzy miejsca oraz pamiątkowych dyplomów dla wszystkich drużyn. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, pod którego patronatem przebiegała rywalizacja Amatorskiej Ligi Futsalu 2012/2013.

W tegorocznych zmaganiach wystąpiło 8 zespołów, które do rozgrywek zgłosiły razem 124 zawodników. Rozegrano 40 spotkań, zawodnicy rywalizowali przez 1600 minut. We wszystkich spotkaniach strzelono łącznie 370 goli co dało średnią 9,25 na mecz. Statystycznie zawodnicy trafiali do bramki co 4 minuty i 20 sekund. Sędziowie upomnieli żółtymi kartkami 4 zawodników a 6 razy sięgali po czerwone kartoniki. Każdą z kolejek obserwowało łącznie około 150 widzów