Archive for Maj, 2014

ZdjęcieJuż po raz trzynasty rozegrano nauczycielski turniej piłki siatkowej „Ciężkowicka Belferiada”. „Belferiada” obchodzi właśnie 10-lecie istnienia a tegoroczne zmagania tradycyjnie zgromadziły na starcie dziewięć drużyn. Początki tej sportowej zabawy sięgają 2004 roku, kiedy to po raz pierwszy nauczyciele i pracownicy oświaty rozegrali pierwsze ciężkowickie zawody w których występują mieszane zespoły kobiet i mężczyzn. Początkowo w latach 2004 i 2005 impreza była rozgrywana dwa razy w roku – raz na wiosnę i drugi raz na jesieni z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Od początku organizatorami imprezy były ciężkowickie szkoły i działające przy nich UKS-y oraz Oddział ZNP. Od roku 2007 głównym organizatorem jest Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach ściśle związane z miejscowym środowiskiem nauczycielskim a współorganizatorami są wymienione wyżej instytucje.
W tegorocznej edycji „Belferiady” rozegranej 10 maja najlepszą okazała się reprezentacja nauczycieli z Bobowej. W fazie grupowej późniejsi mistrzowie spotkali się m.in. z reprezentacja Ciężkowic. W bezpośrednim spotkaniu padł wynik 1:1 w setach ( formuła turnieju zakłada rozegranie dwusetowych pojedynków bez względu na wynik). Bobowa pokonała jednak 2:0 Grybów, z którym Ciężkowice zremisowały 1:1 i tym samym wygrała swoją grupę. W fazie finałowej o miejsca I-III rywalami Bobowej były zespoły z Chełmca i debiutująca w ciężkowickim turnieju ekipa połączonych sił Szerzyn i Tuchowa. W tej stawce drużyn po niezwykle wyrównanych pojedynkach najlepszą okazała się Bobowa przed Szerzynami i Chełmcem. Niespodzianką zawodów był brak w finałowej trójce kilkukrotnych mistrzów „Belferiady” – zespołu z SOSW w Zbylitowskiej Górze, ogranego w grupie przez Szerzyny. W grupie drużyn walczących o miejsca IV-V najlepszym okazał się Gromnik przed wielkim przegranymi turnieju – Zbylitowską Górą i gospodarzami – drużyną z Ciężkowic. Wśród zespołów walczących o miejsca VII – IX zwyciężył Wojnicz przed drugi zespołem Bobowej i Grybowem.
Najlepszym zawodnikiem „Ciężkowickiej Belferiady 2014” wybrano Grzegorza Nalepkę z Bobowej a najlepszą zawodniczką – występującą w drużynie Szerzyn-  Sylwię Sterkowiec. Wyróżnieni odebrali pamiątkowe statuetki z rąk Burmistrza Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicza i Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego – patronów zawodów. Najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary a wszystkie drużyny pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Gminną Komisję Profilaktyki w Ciężkowicach.