Archive for Styczeń, 2017

Cztery gimnazjalne reprezentacje dziewcząt przystąpiły do organizowanej w Ciężkowicach Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek. Rozgrywki zainaugurowało rozegrane 18 stycznia w Zborowicach spotkanie pomiędzy miejscowymi gimnazjalistkami a drużyną Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach. Faworytem meczu były dziewczęta z Ciężkowic . Przebieg spotkania potwierdził przedmeczowe przypuszczenia bowiem od początku rywalizacji przyjezdne uzyskały wyraźną przewagę, głównie za sprawą bardzo dobrej zagrywki. Ten element ciężkowickie gimnazjalistki utrzymywały na wysokim poziomie przez całe spotkanie pokonując w ostatecznym rozrachunku dziewczęta ze Zborowic 3:0 (25:11, 25:12, 25:15). O potrzebie tego typu rywalizacji wśród uczniów świadczy fakt, że opiekunowie drużyn oraz same zawodniczki po zakończeniu oficjalnego meczu zdecydowali się na rozgranie dodatkowego – towarzyskiego – seta, w którym góra ponownie były przyjezdne.
Drugie spotkanie Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek zostało rozegrane 20 stycznia w Jastrzębi, gdzie uczennice miejscowego Gimnazjum zmierzyły się z dziewczętami z Bruśnika. Mecz – poza pierwszym setem – miał wyrównany przebieg i trudno było przewidzieć końcowy rezultat. Pierwszą partię spotkania wyraźnie wygrały gospodynie( 25:14) jednak drugi set padł łupem gimnazjalistek z Bruśnika (25:20). Wyrównane kolejne sety zakończyły się wygraną Jastrzębi (25:21 i 25:21), która wykorzystując atut własnego boiska zwycięsko zakończyła pojedynek zapisując na swoim koncie trzy ligowe punkty .
Drużyny rywalizujące w Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek rozegrają pierwsza rundę spotkań „każdy z każdym” po czym zostanie rozegrany turniej finałowy planowany na dzień 2 lutego w Ciężkowicach. Turniej będzie jednym z działań realizowanych w ramach „Sportowych Ferii” dofinansowanych ze środków GKPiRPA w Ciężkowicach. Wynik turnieju finałowego zostaną doliczone do wyników rundy zasadniczej, co w ostatecznym rozrachunku wyłoni zwycięzcę a także rozstrzygnie kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej Ligi. Organizatorami rozgrywek są: Ognisko TKKF „Pogórze”, Gminny Organizator Sportu w Ciężkowicach oraz UKS „Junior” przy Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach.

Zakończyły się rozgrywki ciężkowickiej Młodzieżowej Amatorskiej Ligi Futsalu. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach na zakończenie Ligi spotkały się w turnieju finałowym rozegranym 11 stycznia. Po pierwszej fazie rozgrywek liderem była ekipa Gimnazjum Publicznego z Gromnika, która o punkt wyprzedzała uczniów z Niepublicznego Gimnazjum w Pławnej. Jak można było się spodziewać właśnie te drużyny miały między sobą rozstrzygnąć sprawę końcowego sukcesu w rozgrywkach. Szyki liderom mogła jeszcze pomieszać ekipa Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach, która mimo znacznej straty miała cień szansy na wygranie Ligi. Turniej rozpoczął się od remisu bezbramkowego Gromnika z Jastrzębią co po „planowym” zwycięstwem Pławnej ze Zborowicami wysunęło gimnazjalistów z Pławnej na czoło tabeli. W kolejnych spotkaniach Ciężkowice pokonały Gromnik 1:0 a Pławna zremisowała 0:0 z Jastrzębią. Na tym etapie turnieju wszystko było jeszcze możliwe a swoją szansę poczuli uczniowie z Ciężkowic. Kolejne pojedynki przyniosły wygrana Ciężkowic ze Zborowicami a w pojedynku „na szczycie” Gromnik rozbił Pławną 3:0 powracając na pozycje lidera. W bardzo istotnym z punktu widzenia tabeli kolejnym spotkaniu Pławna pokonała 2:1 Ciężkowice. Po tym meczu sytuacja wróciła do punktu wyjścia i stało się jasne, że zwycięstwo w końcowej klasyfikacji ligi rozstrzygnie się ;pomiędzy Gromnikiem i Pławną. Mająca apetyt na przeskoczenie Ciężkowic Jastrzębia pokonała 1:0 Zborowice a w ostatnich spotkaniach rozgrywek Gromnik przypieczętował końcowy tryumf w rozgrywkach efektownym zwycięstwem ze Zborowicami 3:0. W meczu pomiędzy Jastrzębią a Ciężkowicami, którego stawką było trzecie miejsce w logowej tabeli, padł bezbramkowy remis. Ten wynik sprawił, że końcowa klasyfikacja Młodzieżowej Amatorskiej Ligi Futsalu była identyczna jak po fazie zasadniczej i w pełni odzwierciedliła możliwości poszczególnych drużyn w tych rozgrywkach. Na koniec słowa pochwały należą się zespołom z Jastrzębi i Zborowic. Jastrzębia jako jedyny zespół w turnieju finałowym nie poniósł porażki ( jedno zwycięstwo i trzy remisy). Chłopcy ze Zborowic, mimo iż w przekroju Ligi nieco odstawali od reszty drużyn, wykazali się ogromną ambicją i wolą walki. Do wykorzystania szans na kilka lepszych rezultatów brakło im jednak ogrania i sportowego szczęścia.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

  1. Gromnik        7 pkt     6:1
  2. Ciężkowice    7 pkt     3:2
  3. Pławna           7 pkt     5:4
  4. Jastrzębia       6 pkt     1:0
  5. Zborowice      0 pkt     0:8

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA LIGI

  1. Gromnik       17 pkt  27:5
  2. Pławna         16 pkt  16:10
  3. Ciężkowice  11 pkt  10:7
  4. Jastrzębia    9 pkt     5:9
  5. Zborowice   0 pkt     2:29

 

STRZELCY BRAMEK:

Krzysztof Barnaś (Gromnik)Bartłomiej Mruk ( Gromnik)

Daniel Gwóźdź ( Pławna)

Kamil Kapałka ( Pławna)

Arkadiusz Włudyka ( Ciężkowice)

Kamil Laska ( Ciężkowice)

Wiktor Wójcik (Gromnik)

Magiera Dawid ( Jastrzębia)

Dawid Gniadek (Gromnik)

Łukasz Gwóźdź ( Pławna)

Sebastian Rojek ( Pławna)

Dawid Mrozik ( Gromnik)

Matusz Olszak ( Zborowice)

Patryk Hadalski ( Pławna)

Jakub Nowak ( Ciężkowice)

Krzysztof Rąpała ( Jastrzębia )

Mateusz Gąsior (Zborowice)

Daniel Janas (Ciężkowice)

Patryk Sternal (Jastrzębia)

Konrad Szczerba (Ciężkowice)

 

10

19

6

5

4

4

4

3

3

2

2

2

1

1

1

1

1

1

1

1

 

Drużyny występujące w Młodzieżowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Ciężkowicach maja za sobą pierwsza rundę rozgrywek. W środę 4 stycznia rozegrano ostatnia serie spotkań Ligi. Na początek zmierzyły się drużyny z przeciwległych biegunów ligowej tabeli. Zgodnie z przewidywaniami Gromnik nie miał problemów w meczu ze Zborowicami. Wynik 11:0 mówi sam za siebie. Trzeba jednak przyznać, że gimnazjaliści ze Zborowic mieli swoje szanse, których niewykorzystanie przyniosło załamanie w szeregach zawodników co w pełni wykorzystali doświadczeni zawodnicy z Gromnika. W drugim pojedynku dnia będąca na pozycji wicelidera Pławna spotkała się z Jastrzębią. Przez długi okres czasu na prowadzeniu byli Jastrzębianie za sprawą trafienia D. Magiery. W końcówce spotkania w krótkim odstępie czasowym dwa trafienia zaliczył D. Gwóźdź zapewniając drużynie z Pławnej trzy punkty.
Przed drużynami teraz turniej finałowy, w którym zespoły rozegrają mecze „każdy z każdym”. Będą to spotkania rewanżowe, których wyniki zostaną doliczone do rezultatów po I rundzie. Na półmetku rozgrywek na czele tabeli znajduje się drużyna z Gromnika z jednopunktową przewaga nad Pławną. Na pewno ostatniego słowa nie powiedziały Ciężkowice, choć ich strata do prowadzącego duetu jest stosunkowo duża. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja w turnieju finałowym przewidzianym na środę 11 stycznia.
TABELA MŁODZIEŻOWEJ AMATORSKIEJ LIGI FUTSALU 2016

1. GP Gromnik                                            4          10        21-4
2. NG Pławna                                             4            9         11-6
3. PG Ciężkowice                                        4            5           7-5
4. PG Jastrzębia                                          4            4           4-9
5. GP Zborowice                                         4            0         2-21

STRZELCY BRAMEK:
Bartłomiej Mruk ( Gromnik) 9
Krzysztof Barnaś (Gromnik) 6
Daniel Gwóźdź ( Pławna) 5
Arkadiusz Włudyka ( Ciężkowice) 3
Kamil Laska ( Ciężkowice) 3
Wiktor Wójcik (Gromnik) 3
Łukasz Gwóźdź ( Pławna) 2
Sebastian Rojek ( Pławna) 2
Kamil Kapałka ( Pławna) 2
Dawid Mrozik ( Gromnik) 2
Magiera Dawid ( Jastrzębia) 2
Matusz Olszak ( Zborowice) 1
Patryk Hadalski ( Pławna) 1
Jakub Nowak ( Ciężkowice) 1
Krzysztof Rąpała ( Jastrzębia ) 1
Mateusz Gąsior (Zborowice) 1
Daniel Janas (Ciężkowice) 1
Dawid Gniadek (Gromnik) 1
Patryk Sternal (Jastrzębia) 1