Cztery gimnazjalne reprezentacje dziewcząt przystąpiły do organizowanej w Ciężkowicach Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek. Rozgrywki zainaugurowało rozegrane 18 stycznia w Zborowicach spotkanie pomiędzy miejscowymi gimnazjalistkami a drużyną Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach. Faworytem meczu były dziewczęta z Ciężkowic . Przebieg spotkania potwierdził przedmeczowe przypuszczenia bowiem od początku rywalizacji przyjezdne uzyskały wyraźną przewagę, głównie za sprawą bardzo dobrej zagrywki. Ten element ciężkowickie gimnazjalistki utrzymywały na wysokim poziomie przez całe spotkanie pokonując w ostatecznym rozrachunku dziewczęta ze Zborowic 3:0 (25:11, 25:12, 25:15). O potrzebie tego typu rywalizacji wśród uczniów świadczy fakt, że opiekunowie drużyn oraz same zawodniczki po zakończeniu oficjalnego meczu zdecydowali się na rozgranie dodatkowego – towarzyskiego – seta, w którym góra ponownie były przyjezdne.
Drugie spotkanie Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek zostało rozegrane 20 stycznia w Jastrzębi, gdzie uczennice miejscowego Gimnazjum zmierzyły się z dziewczętami z Bruśnika. Mecz – poza pierwszym setem – miał wyrównany przebieg i trudno było przewidzieć końcowy rezultat. Pierwszą partię spotkania wyraźnie wygrały gospodynie( 25:14) jednak drugi set padł łupem gimnazjalistek z Bruśnika (25:20). Wyrównane kolejne sety zakończyły się wygraną Jastrzębi (25:21 i 25:21), która wykorzystując atut własnego boiska zwycięsko zakończyła pojedynek zapisując na swoim koncie trzy ligowe punkty .
Drużyny rywalizujące w Siatkarskiej Ligi Gimnazjalistek rozegrają pierwsza rundę spotkań „każdy z każdym” po czym zostanie rozegrany turniej finałowy planowany na dzień 2 lutego w Ciężkowicach. Turniej będzie jednym z działań realizowanych w ramach „Sportowych Ferii” dofinansowanych ze środków GKPiRPA w Ciężkowicach. Wynik turnieju finałowego zostaną doliczone do wyników rundy zasadniczej, co w ostatecznym rozrachunku wyłoni zwycięzcę a także rozstrzygnie kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej Ligi. Organizatorami rozgrywek są: Ognisko TKKF „Pogórze”, Gminny Organizator Sportu w Ciężkowicach oraz UKS „Junior” przy Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach.