Archive for the ‘Imprezy i Wydarzenia’ Category

 18 maja już po raz osiemnasty został rozegrany siatkarski turniej nauczycieli „Ciężkowicka Belferiada”. Tym razem na starcie organizowanych przez TKKF „Pogórze” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie, Oddziałem ZNP i miejscowymi szkołami zawodach stanęło sześć drużyn z trzech powiatów. Rywalizacja w ciężkowickiej Hali Widowiskowo-Sportowej w pierwszej fazie toczyła się w dwóch grupach, po czym po dwie najlepsze ekipy z grup toczyły walkę w fazie finałowej. Najlepszą w 2019 roku drużyną „Belferiady” okazała się reprezentacja nauczycieli z Szerzyn, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła ekipy z Grybowa i Ciężkowic.
Szczegółowe wyniki rywalizacji:
GRUPA ”A”
Wyniki:

Szerzyny – Ciężkowice 2:0 (25:14, 25:18), Wojnicz – Szerzyny 0:2 ( 17:25, 12:25), Ciężkowice – Wojnicz 1:1 ( 17:25, 25:17)
Klasyfikacja grupy:

1 Szerzyny
2 Ciężkowice
3 Wojnicz

GRUPA „B

Wyniki:

Gromnik – Jasło 0:2 ( 15:25, 17:25), Grybów – Gromnik 2:0 ( 25:20, 25:17), Jasło – Grybów 0:2 ( 20:25, 20:25)
Klasyfikacja grupy:

1 Grybów
2 Jasło
3 Gromnik

FAZA FINAŁOWA ( z zaliczeniem meczu grupowego)

Szerzyny – Ciężkowice 2:0 (25:14, 25:18), Jasło – Grybów 0:2 ( 20:25, 20:25), Grybów – Szerzyny 0:2 (20:25, 17:25), Jasło – Ciężkowice 1:1 (25:23, 22:25), Szerzyny – Jasło 1:1 ( 25:20, 15:25), Ciężkowice – Grybów 1:1 ( 25:16, 22:25)

MECZ O V MIEJSCE : Gromnik – Wojnicz 2:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1 Szerzyny
2 Grybów
3 Ciężkowice
4 Jasło
5 Gromnik
6 Wojnicz

Mecze rozgrywano po dwa sety bez względu na wynik, przy jednakowym dorobku punktowym decydował wynik bezpośredniego meczu ( sety, małe punkty)

8 października w Gorlickim Centrum Kultury miała miejsce uroczysta gala podsumowująca XXIV Sportowy Turniej Miast i Gmin w województwie małopolskim. Ta ogólnopolska akcja promująca sport powszechny corocznie odbywa się od 26 maja do 1 czerwca i ma charakter rywalizacji miast i gmin prowadzonej w oddzielnych klasyfikacjach w zależności od liczby mieszkańców. Najlepsi w poszczególnych klasyfikacjach otrzymują granty finansowe na zorganizowanie imprez sportowych. Od kilku już lat do rywalizacji systematycznie włącza się miasto i gmina Ciężkowice. Corocznie na terenie gminy Ciężkowice organizowanych jest szereg zawodów, których głównymi uczestnikami są uczniowie lokalnych szkół, ale również część rywalizacji kierowanych jest do szerszej liczby amatorów sportu i rekreacji w wydaniu amatorskim. Głównym organizatorem imprez STMiG w Ciężkowicach jest miejscowe Ognisko TKKF,które we współpracy z samorządem gminy i Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice realizuje zaplanowane wydarzenia sportowe. Na koniec koordynator samorządowy sporządza protokół z przebiegu turnieju i przesyła go do Komisji Konkursowej. Wyniki w skali kraju prezentuje Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich a klasyfikację wojewódzką przedstawia Komisja Wojewódzka powołana przez Małopolskie TKKF.
Corocznie jesienią odbywa się podsumowanie wojewódzkie STMiG, a jego gospodarzem jest zwyczajowo jeden z laureatów tego szczebla rywalizacji. Tak też było i tym razem, bowiem w kategorii do 60 tys. mieszkańców laureatem zostało miasto Gorlice. W uroczystej gali w obecności władz samorządowych województwa, powiatu oraz gmin uczestniczących w STMiG dokonano podsumowania Turnieju w Małopolsce oraz wręczono nagrody burmistrzom, wójtom i prezydentom miast a także samorządowym koordynatorom rywalizacji. Pamiątkowe dyplomu, podziękowania oraz gadżety odebrali również przedstawiciele Ciężkowic.

Rozgrywki siatkówki plażowej cyklu „Puchar Pogórza 2018” przeszły do historii. W niedzielę 5 sierpnia na ciężkowickich boiskach rozegrany został ostatni turniej tegorocznej edycji rozgrywek organizowanych przez Ognisko TKKF „Pogórze”. Tym razem do zawodów zgłoszonych zostało 10 drużyn a wśród nich liderzy i wiceliderzy cyklu Kamil Król i Dawid Stach oraz Łukasz Zych i Michał Jackowski. Oba teamy w klasyfikacji generalnej dzieliły zaledwie 2 punkty co oznaczało,że drużyna wyżej sklasyfikowana w turnieju finałowym zostanie zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Oba zespoły zostały rozstawione w rozgrywkach grupowych i oba po tym etapie zawodów znalazły się w półfinale finałowego turnieju. Liderzy co prawda ulegli w grupie duetowi Kacper Wasilewski / Piotr Macheta jednak było to w spotkaniu, które decydowało o pierwszym i drugim premiowanym miejscu. Reprezentanci gospodarzy Zych i Jackowski natomiast ze stratą jednego punktu w meczu z parą braci Kołodziejczyków wygrali swoja grupę a ci drudzy z drugiego miejsca zakwalifikowali się do strefy medalowej. Półfinałowe spotkanie Zycha w parze z Jackowskim przeciwko Królowi i Stachowi stało się finałem cyklu. Mecz był zaciętym pojedynkiem rozgrywanym już na znacznym zmęczeniu zawodników. Pierwszy set padł łupem zawodników z Ciężkowic, w drugim górą byli siatkarze spod Limanowej. Decydujący, zacięty  trzeci set rozstrzygnęli na swoją korzyść liderzy Pucharu i to oni zapewnili sobie tryumf w końcowej klasyfikacji cyklu. Do rozstrzygnięcia drugiego z meczów półfinałowych również konieczne było rozegranie trzech setów. Bracia Mikołaj i Kacper Kołodziejczyk zmierzyli się z zawodnikami występującymi w pierwszej lidze siatkarskiej w barwach AZS Częstochowa Wasilewskim i Machetą. Po zwycięstwie gospodarzy w pierwszej partii w dwóch pozostałych górą byli rywale i to oni zagrali w finale turnieju, w którym po trzysetowym pojedynku pokonali świeżo upieczonych mistrzów Pogórza. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się Zych i Jackowski, a braciom Kołodziejczykom pozostała satysfakcja z awansu na trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Pogórza 2018.

Po zakończeniu zawodów  organizatorzy wręczyli najlepszym drużynom pamiątkowe trofea i nagrody rzeczowe. Miłym akcentem było uhonorowanie nagrodą specjalną Janusza Anteckiego, który w ciężkowickich zawodach uczestniczy nieprzerwanie od 2006 roku a w bieżącym roku obchodzi swoje … 70-te urodziny.

Klasyfikacja turnieju:

1.Wasilewski /Macheta

2. Król /Stach

3. Zych / Jackowski

4. Kołodziejczyk / Kołodziejczyk

5. Basta / Basta

6. Antecki / Kosarzycki

7 .Dziuban / Wójcik

8. Kowalik / Smajdor

9. Wróbel / Gucwa

10. Kudławiec / Martuszewski

 

Klasyfikacja generalna Pucharu Pogórza 2018

 

LP

zespół

Punkty w klasyfikacji

1. Kamil Król / Dawid Stach

53

2. Łukasz Zych / Michał Jackowski

45

3. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk

29

4. Jakub Basta / Janusz Basta

25

5. Maciej Barszczewski / Łukasz Orzechowicz

24

6. Kacper Wasilewski / Piotr Macheta

20

7. Marcin Janusz/ Łukasz Pietrzak

20

8. Michał Wróbel / Karol Gucwa

12

9. Piotr Macheta / Krystian Kowalik

12

10. Dariusz Król/Maciej Gwóźdź

10

11. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki

8

12. Janusz Antecki / Wojciech Wojdyła

8

13. Krystian Kowalik / Łukasz Smajdor

6

14. Dawid Gębala / Łukasz Olesczuk

6

15. Krystian Kowalik /Oliwier Kowalik

6

16. Wojciech Przywara/ Mateusz Kuś

6

17. Marcin Kudławiec / Paweł Martuszewski

4

18. Oliwier Kowalik / Maksym Kędzierski

4

19. Michał Wojdan / Jakub Dereń

4

20. Monika Piróg/ Hubert Jucha

4

 

 

Szczegółowe wyniki prezentujemy w zakładce PUCHAR POGÓRZA

W niedzielę 22 lipca rozegrany został drugi turniej siatkówki plażowej cyklu Puchar Pogórza. Na starcie zawodów zameldowało się 12 drużyn, wśród których nie zabrakło liderujących po pierwszej odsłonie cyklu Kamila Króla i Dawida Stacha oraz plasujących się za nimi Macieja Barszczewskiego w parze z Łukaszem Orzechowiczem a także gospodarzy – Łukasza Zycha i Michała Jackowskiego. Wydarzeniem turnieju był jednak udział reprezentanta Polski, aktualnego mistrza kraju w szeregach Skry Bełchatów, a od następnego sezonu rozgrywającego Trefla Gdańsk Marcina Janusza. Kadrowicz wystąpił w turnieju z innym zawodnikiem mającym na swoim koncie występy w PlusLidze w barwach m.in. Skry, a obecnie zawodnikiem brązowego medalisty ligi słowackiej, zespołu Mirad Prešov, Łukaszem Pietrzakiem. Obaj zawodnicy związani są z Nowym Sączem a do Ciężkowic trafili spędzając urlop w rodzinnym mieście. Obecność na liście startowej takich zawodników ustawiła ich w roli zdecydowanych faworytów, by nie powiedzieć pewniaków, do zwycięstwa. Wydarzenia na boisku potwierdziły przewidywania bowiem już w drugiej rundzie los zetknął ze sobą zwycięzców pierwszego turnieju Króla i Stacha ze wspomnianymi wcześniej Januszem i Pietrzakiem. Po bardzo dobrym spotkaniu górą byli ci drudzy, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Sety zakończyły się wynikami 21:17 i 21:13. Porażka przerzuciła liderów cyklu na prawą stronę turniejowej drabinki znacznie wydłużając im drogę do finałowej „czwórki”. Do półfinału szybko awansowali natomiast Janusz i Pietrzak pokonując w rundzie trzeciej reprezentujących gospodarzy Michała Wróbla i Karola Gucwę w dwóch setach odpowiednio do 10 i 16. Równie szybko w półfinale zameldowała się inna ciężkowicka para Zych /Jackowski, która po wolnym losie w rundzie pierwszej w drugiej pokonali tarnowski team Gębala/Oleszczuk ,a w trzeciej wiceliderów klasyfikacji Pucharu Pogórza – Barszczewskiego i Orzechowicza. Ciekawa rywalizacja toczyła się wśród przegranych w pierwszej rundzie po prawej stronie drabinki. Znaleźli się tam młodzieżowcy Resovii – Kowalik i Kędzierski oraz inny Resoviak –Wojdan w parze z Dereniem. Oba zespoły spotkały się w rudzie pierwszej – górą wówczas byli ci pierwsi, drudzy natomiast ulegli w drugiej rundzie Barszczewskiemu i Orzechowiczowi. Jak się okazało, mimo sporych umiejętności siatkarskich młodzi zawodnicy szybko rozstali się z zawodami przegrywając z doświadczonymi Królem i Stachem oraz sądeczanami Machetą i Kowalikiem. Te dwa zwycięskie zespoły dotarły do półfinałów eliminując po drodze wspomnianych wcześniej gospodarzy Wróbla i Gucwę oraz inny ciężkowicki zespół – braci Kołodziejczyków. W spotkaniach półfinałowych Janusz i Pietrzak pokonali Machetę i Kowalika 2:0 (21:13, 21:15) a Zych z Jackowskim zwyciężyli Króla i Stacha również 2:0 ( 21:14, 21:16). Wobec takich rozstrzygnięć w finale oglądaliśmy zdecydowanych faworytów – Janusza i Pietrzaka oraz miejscowych, Jackowskiego i Zycha. Mecz przebiegał pod dyktando zawodowców, jednak ciężkowiccy siatkarze tanio skóry nie sprzedali. Co ważne, nie przestraszyli się ani nazwisk, ani warunków fizycznych i siatkarskich umiejętności, prowadząc momentami bardzo wyrównaną walkę i pokazując pazur i dobre przygotowanie techniczne i taktyczne. Ostatecznie zwycięsko z potyczki wyszli Janusz i Pietrzak, a mecz zakończył się wynikiem 2:0 ( 21:15, 21:17). W spotkaniu o miejsce trzecie zmierzyli się Macheta i Kowalik z Królem i Stachem. Po rozegraniu połowy seta, zmęczenie a w konsekwencji kontuzja jednego z zawodników zadecydowała o rozstrzygnięciu na korzyść teamu Macheta /Kowalik.
Dla organizatorów ciężkowickiego cyklu udział w zawodach uznanych siatkarskich nazwisk jest powodem do satysfakcji, bowiem świadczy to o renomie pogórzańskich zawodów, których zdaniem wielu zawodników, atmosfera jest niepowtarzalna. W Ciężkowicach grali już zawodnicy zza granicy, uczestnicy ogólnopolskich plażowych rozgrywek , zawodnicy z Częstochowy, Rzeszowa czy Krosna, a teraz możemy odnotować udział reprezentantów kraju.
Klasyfikacja II turnieju Pucharu Pogórza
1. Marcin Janusz/ Łukasz Pietrzak
2. Łukasz Zych / Michał Jackowski
3. Piotr Macheta / Krystaian Kowalik
4. Kamil Król / Dawid Stach
5-6. Maciej Barszczewski / Łukasz Orzechowicz
Michał Wróbel / Karol Gucwa
7-8. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk
Dawid Gębala / Łukasz Olesczuk
9- 12. Oliwier Kowalik / Maksym Kędzierski
Jakub Basta / Janusz Basta
Janusz Antecki / Wojciech Wojdyła
Michał Wojdan / Jakub Dereń

TKKF Pogórze było partnerem Powiatu Tarnowskiego realizującego projekt wymiany Polsko- Niemieckiej, w którą zaangażowana była młodzież ZSOiZ w Gromniku oraz Gymnasium Gaimersheim z Bawarii. Tematem przewodnim wymiany międzyszkolnej było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz umocnienie postaw obywatelskich. Spotkanie na terenie TKKF miało charakter sportowo-rekreacyjny oraz integracyjny po wcześniejszym zwiedzaniu Muzeum Przyrodniczego oraz Rezerwatu Skamieniałe Miasto. Młodzież świetnie bawiła się podczas wspólnych tańców , zabaw oraz konkurencji sportowych. Podsumowującą częścią spotkania było wspólne biesiadowanie przy grillu . W kolejnych dniach młodzież uczestnicząca w wymianie odwiedziła ciekawe zakątki Małopolski, poznawała kulturę i zwyczaje sasiadujących państw i nawiązywała wspólne przyjaźnie. W przyszłym roku uczniowie ZSOiZ w Gromniku udadzą się z rewizytą do Niemiec.

W niedzielę 8 lipca rozegrany został pierwszy z trzech turniejów plażowej piłki siatkowej cyklu Puchar Pogórza 2018 organizowanego przez ciężkowickie Ognisko TKKF. Na starcie rywalizacji zameldowało się 10 zespołów reprezentujących takie ośrodki jak Tarnów, Nowy Sącz, Krosno, Limanowa czy Bobowa. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli ziemi ciężkowickiej reprezentowanej przez trzy siatkarskie duety. Organizatorzy zadecydowali,iż turniej przeprowadzony został w dwóch etapach. W pierwszym zespoły rozegrały mecze w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym” po czym w drugim etapie turnieju rywalizowano o miejsca w turniejowej klasyfikacji. Zawody miały wyrównany przebieg. Każda z drużyn zaprezentowała wiele ciekawych zagrań i rozwiązań akcji popartych dobrym przygotowaniem technicznym, toteż do końca trudno było wskazać faworytów rywalizacji. Przez chwilę zapowiadało się, że finał turniej turnieju będzie wewnętrzną ciężkowicką potyczką, jednak oba teamy gospodarzy nie wykorzystały swoich szans w meczach półfinałowych i spotkały się w meczu o trzecie miejsce. W finale zawodów zagrały zespoły: Barszczewski / Orzechowicz z Krosna oraz Król / Stach z Limanowej. Zwycięsko z meczu finałowego wyszli ci drudzy i to oni zostali pierwszym liderem cyklu „Puchar Pogórza”. W meczu o trzecie miejsce team Zych / Jackowski pokonał swoich kolegów – duet Król / Gwóźdź.
Klasyfikacja I turnieju Pucharu Pogórza 2018
1. Kamil Król / Dawid Stach
2. Maciej Barszczewski / Łukasz Orzechowicz
3. Łukasz Zych / Michał Jackowski
4. Dariusz Król / Maciej Gwóźdź
5. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk
6. Janusz Basta / Jakub Basta
7. Krystian Kowalik / Oliwier Kowalik
8. Wojciech Przywara / Mateusz Kuś
9. Janusz Antecki / Wociech Wojdyła
10. Monika Piróg / Hubert Jucha

Drugi z trzech turniejów cyklu Grand Prix Ciężkowic 2017 w siatkówce plażowej został rozegrany na boiskach TKKF „Pogórze” 30 lipca. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 12 siatkarskich par, wśród których tylko trzy miały na swoim koncie punkty zdobyte w pierwszym turnieju. Na starcie pojawiło się za to kilka drużyn reprezentujących rejony Nowego Sącza, których obecność w rozgrywkach znacząco wpłynęła na poziom zawodów. Z różnych przyczyn do rywalizacji nie przystąpiła część najlepszych miejscowych zawodników i trudno było oczekiwać znaczących sukcesów reprezentantów gospodarzy. Od początku rywalizacji swoją wysoką formę w tym sezonie potwierdzali Janusz i Jakub Basta. Zwycięzcy pierwszego turnieju pokonywali kolejnych rywali i jako pierwsi zameldowali się w finale turnieju. Ich rywalami w meczu o pierwsze miejsce okazali się debiutujący w ciężkowickich rozgrywkach Dawid Stach i Aleksander Wandas z Laskowej. Drużyny te spotkały się już w trzeciej rundzie turnieju, górą wówczas byli tarnowianie. Stach i Wandas po rozegraniu dodatkowych zwycięskich meczów dostali się do finału, który był więc okazją do rewanżu. W trzysetowym pojedynku lepsi okazali się tym razem zawodnicy z Laskowej, którzy wygrywając zawody zdobyli 20 punktów do klasyfikacji generalnej. Team Bastów zdobywając drugie miejsce dopisał do swojego dorobku 16 punktów i umocnił się na pozycji lidera cyklu. Do tryumfu w klasyfikacji generalnej Grand Prix Ciężkowic Bastom brakuje jeszcze 10 punktów. Na końcowy sukces mogą liczyć jeszcze Jakub Popardowski i Michał Tubek z Bobowej, którzy podobnie jak przed dwoma tygodniami zakończyli turniej na trzecim miejscu. Teoretyczne szanse na nagrodę główną mają jeszcze Stach i Wandas, jednak do tego potrzebny jest splot korzystnych rozstrzygnięć w turnieju finałowym. W turnieju numer dwa organizatorzy przyznali dwa równorzędne trzecie miejsca. Obok wspomnianych wcześniej Popardowskiego i Tubka brązowe medale zawodów otrzymali Paweł Martuszewski i Marcin Kudławiec. Zawodnicy ci w meczu półfinałowym w trzecim secie pojedynku z Januszem i Jakubem Basta przy stanie 12:11 poddali mecz, bowiem jeden z nich z przyczyn zdrowotnych nie był w stanie kontynuować gry. Martuszewski i Kudławiec nie byli w stanie również przystąpić do meczu o trzecie miejsce. W tej sytuacji zawodnicy innych drużyn złożyli wniosek do organizatora o przyznanie równorzędnego trzeciego miejsca. W duchu fair play wniosek został zaakceptowany.
Najlepiej z zawodników reprezentujących Ciężkowice wypadł Dariusz Król, który w parze z Maciejem Tubkiem z Bobowej zostali sklasyfikowani na miejscu piątym. Ten nieco eksperymentalny duet bliski był awansu do finałowej czwórki jednak po bardzo wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość późniejszych tryumfatorów turnieju.
Do zakończenia cyklu Grand Prix Ciężkowic 2017 pozostał jeszcze jeden turniej. Jego rozegranie zaplanowano na niedzielę 13 sierpnia. Wówczas to poznamy najlepszy zespół tegorocznych rozgrywek. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i wysoki poziom rywalizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na boiska TKKF „Pogórze” przy ulicy Równej w Ciężkowicach.

 

Klasyfikacja II Turnieju Grand Prix Ciężkowic 2017
1. Dawid Stach / Aleksander Wandas
2. Janusz Basta / Jakub Basta
3. Jakub Popardowski / Michał Tubek
Paweł Martuszewski / Marcin Kudławiec

5-6

Dariusz Król / Maciej Tubek
Adrian Potoniec / Krystaian Kowalik

7-8

Mateusz Dziuban / Łukasz Zych
Dawid Gębala / Łukasz Oleszczuk

9-12

Maciej Nowowsiak / Oliwier Kowalik
Janusz Antecki /Paweł Jagoszewski
Karol Gucwa / Kacper Kołodziejczyk
Piotr Cholewa / Paulina Jachym

 

Klasyfikacja generalna GP Ciężkowic po dwóch turniejach

 

1. Janusz Basta / Jakub Basta 36 pkt
2. Jakub Popardowski / Michał Tubek 24 pkt
3. Dawid Stach / Aleksander Wandas 20 pkt
4. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek 16 pkt
5. Paweł Martuszewski / Marcin Kudławiec 12 pkt
6. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź 10 pkt
7.

Janusz Antecki / Paweł Jagoszewski 8 pkt
Dariusz Król / Maciej Tubek 8 pkt
Adrian Potoniec / Krystaian Kowalik 8 pkt
Michał Jackowski / Patryk Fijas 8 pkt
Paweł Muzyk / Łukasz Zych 8 pkt
12.

Dawid Gębala / Łukasz Oleszczuk 6 pkt
Mateusz Dziuban / Łukasz Zych 6 pkt
Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk 6 pkt
Mateusz Kapałka / Kamil Marciniak 6 pkt
16.

Daniel Rojek / Mikołaj Śliwa 4 pkt
Dawid Konieczny / Kamil Hołda 4 pkt
Maciej Nowowsiak / Oliwier Kowalik 4 pkt
Gucwa / Kacper Kołodziejczyk 4 pkt
Piotr Cholewa / Paulina Jachym 4 pkt

W niedzielę 16 lipca rozegrany został pierwszy z trzech turniejów siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Ciężkowic 2017. Na starcie stanęło 11 drużyn reprezentujących m.in. takie siatkarskie ośrodki jak Tarnów czy Bobowa. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników zwiazanych z Ciężkowicami, wśród których znaleźli się zwycięzcy cyklu sprzed roku Michał Jackowski i Patryk Fijas. Organizarorzy zawodów – Ognisko TKKF „Pogórze” zdecydowali się przeprowadzić turniej w systemie podwójnych eleiminacji ( do dwóch przegranych), w którym drużyny rywalizowały do dwóch wygranych pełnych setów. System ten okazał się siatkarskim maratonem, bowiem większość pojedynków rozstrzygała się w trzech setach. Rekordziści musieli rozegrać aż 15 setów, co dla zawodników było nie lada wyzwaniem. Na szczęście dla rywlizujących siatkarzy łaskawa była aura. Pogoda była wręcz wymarzona – sprzyjająca temperatura, bezwietrznie, lekkie zachmurzenie bez palącego słońca i bez opadów. W tych idealnych niemal warunkach najlepszym okazał się rodzinny team Janusz i Jakub Basta z Tarnowa, który w finałowym pojedynku pokonał inny tarnowski duet Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek. Trzecie miejsce zajęli Jakub Popardowski i Michał Tubek z Bobowej, a czwarte najlepsza z drużyn reprezentujących gospodarzy – Maciej Gwóźdź / Karol Gucwa. Nieco poniżej oczekiwań wypadli tym razem wspomniani wcześniej Michał Jackowski i Patryk Fijas, którzy zostali skalsyfikowani na miejscach 5-6. Okazją do poprawienia wyników będą kolejne turnieje cyklu zaplanowane na 30 lipca i 13 sierpnia.

Klsyfikacja I turnieju
1. Janusz Basta / Jakub Basta
2. Artur Kosarzycki / Tomasz Włodek
3. Jakub Popardowski / Michał Tubek
4. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź

5-6.

Michał Jackowski / Patryk Fijas
Paweł Muzyk / Łukasz Zych

7-8.

Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk
Mateusz Kapałka / Kamil Marciniak

9-11.

Daniel Rojek / Mikołaj Śliwa
Dawid Konieczny / Kamil Hołda
Janusz Antecki / Paweł Jagoszewski

W niedzielę 28 sierpnia Ognisko TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach wspólnie z Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice organizuje turniej siatkówki plażowej. Będzie to turniej zamykający oficjalnie sezon „plażówki” w Ciężkowicach a rozegrany zostanie w ramach festynu „Pożegnanie Wakacji”. Organizatorzy spodziewają się na starcie najlepszych zespołów okręgu tarnowskiego a także drużyn z Bobowej w tym par niedawno rywalizujących w Grand Prix Ciężkowic. Będzie więc okazja do rewanżów za spotkania rozegrane w poprzednich turniejach. Dla najlepszych drużyn przewidziano pamiątkowe medale a także nagrody rzeczowe. Początek ciężkowickiej rywalizacji pod siatką zaplanowano na godzinę 11:00. Zapisy do turnieju będą prowadzone w dniu zawodów od godziny 10:30. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych grą a także sympatyków siatkówki na boiska TKKF przy ulicy Równej w Ciężkwoicach

W niedzielę 7 sierpnia został rozegrany trzeci – ostatni już turniej siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Ciężkowic 2016. Już przed rozpoczęciem zawodów rozstrzygnięta była najbardziej znacząca kwestia, którą był tryumf w końcowej klasyfikacji zespołu Michał Jackowski / Patryk Fijas. Ciężkowicki duet przystąpił więc do turnieju już jako mistrz tegorocznego Grand Prix co wcale nie oznaczało, że zrezygnuje z walki o trzecie turniejowe zwycięstwo. Przebieg rywalizacji był ciekawy a co najważniejsze – zwody stały na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nich udział dziesięć par podzielonych w fazie wstępnej na dwie grupy. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do półfinałów a pozostałe rozgrywały mecze odpowiednio o miejsca V, VII i IX. M. Jackowski z P. Fijasem zaczęli turniej od wpadki przegrywając z tarnowska drużyną D. Wiktor / D. Knaga jednak po kolejnych zwycięstwach i korzystnych wynikach w innych grach wygrali swoja grupę przed J. Anteckim i A. Kosarzyckim . Grupę drugą z kompletem punktów wygrała bobowska para W. Przywara / M. Tubek przed rodzinnym duetem J. Basta / J. Basta. Na tym etapie rywalizacji niespodzianka było odpadniecie z walki o medale pary K. Curyło / K. Milanowski z Olkusza, którzy zaledwie z jednym zwycięstwem zajęli trzecie miejsce w grupie. W spotkaniach półfinałowych finałowych Jackowski / Fijas w trzysetowej walce pokonali duet ojca z synem Basta a Przywara z Tubkiem pewnie zwyciężyli z Anteckim i Kosarzyckim. Finał okazał się bardzo dobrym widowiskiem a zwycięstwo w nim odnieśli zawodnicy z Bobowej, którzy po tie-breaku pokonali mistrzów tegorocznego cyklu. W meczu o trzecie miejsce para Antecki / Kosarzycki również po trzech setach pokonała zespół Basta /Basta. Ostatecznie w całym cyklu Grand Prix Ciężkowic 2016 pierwsze miejsce zajęli M. Jackowski z P. Fijasem przed W. Przywara i M. Tubkiem oraz para J. Basta i J. Basta. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami i pucharami a mistrzowie rozgrywek również dodatkowymi nagrodami rzeczowymi przygotowanymi prze Ognisko TKKF „Pogórze” – organizatora rozgrywek.
Wynik III turnieju Grand Prix Ciężkowic 2016

Klasyfikacja w grupach:

A
1. Michał Jackowski / Patryk Fijas 3 pkt
2. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki 3 pkt
3. Dariusz Wiktor / Damian Knaga 2 pkt
4. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak 1 pkt
5. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk 1 pkt

B
1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek 4 pkt
2. Janusz Basta / Jakub Basta 3 pkt
3. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski 1 pkt
4. Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan 1 pkt
5. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych 1 pkt

Klasyfikacja turnieju:
1. Wojciech Przywara / Maciej Tubek 4 pkt
2. Michał Jackowski / Patryk Fijas
3. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki
4. Janusz basta / Jakub Basta
5. Dariusz Wiktor / Damian Knaga
6. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski
7. Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan
8. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak
9. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych
10. Kacper Kołodziejczyk / Mikołaj Kołodziejczyk

 

Klasyfikacja generalna Grand Prix Ciężkowic 2016
1. Michał Jackowski /Patryk Fijas – 56 pkt
2. Wojciech Przywara / Maciej Tubek – 32 pkt
3. Janusz Basta / Jakub Basta – 28 pkt
4. Karol Curyło / Krzysztof Milanowski – 24 pkt
5. Janusz Antecki / Artur Kosarzycki – 22 pkt
6. Paweł Muzyk / Łukasz Zych – 16 pkt
7. Kacper Kołodziejczyk /Mikołaj Kołodziejczyk – 14 pkt
8. Paweł Jagoszewski / Adrianna Sobczak – 12 pkt
9. Maciej Tubek / Michał Tubek -12 pkt
10. Dariusz Wiktor / Damian Knaga – 8 pkt
11. Karol Gucwa / Maciej Gwóźdź 8 pkt
12. Karol Gucwa / Sylwester Wolski – 8 pkt
13. Dariusz Król / Dawid Miłkowski – 8 pkt
14. Piotr Cholewa / Grzegorz Truchan 6 pkt
15. Mateusz Hołda / Michał Szostek – 6 pkt
16. Marisz Siedlecki / Karol Maślach – 6 pkt
17. Mateusz Dziuban / Łukasz Zych – 4 pkt