W środę 2 grudnia zainaugurowała rozgrywki kolejna edycja ciężkowickiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Tegoroczne zmagania różnią się organizacyjnie od tych rozgrywanych w latach poprzednich. Klasyczny system ligowy został w bieżącym roku zastąpiony cyklem turniejów, których wyniki składają się na klasyfikację generalną ALF. Drużyny w każdym z turniejów inkasują punkty w zależności od zajmowanego w nich  miejsca, a w końcowej klasyfikacji całego cyklu punkty te są sumowane. Nowa reguła ALF pozwala na uczestnictwo we wszystkich turniejach jak również daje możliwość zgłoszenia zespołu do pojedynczego turnieju.

W pierwszym turnieju ALF udział wzięło sześć zespołów podzielonych w fazie pierwszej na dwie grupy. Po rozegraniu spotkań grupowych drużyny  rozegrały mecze o ostateczne miejsca w turnieju na zasadzie: zwycięzcy grup o miejsce I, zespoły z drugich miejsc w grupach o miejsce III a z trzecich miejsc w grupach o miejsce V w turnieju.  Najlepszą w zawodach okazała się drużyna GKS Gromnik, co patrząc na potencjał kadrowy w tym dniu nie było żadną niespodzianką. Gromniczanie pokonali w grupie K-Sport Rzepiennik 2:1 i FC Po Nalewce 3:0 a w meczu finałowym pewnie zwyciężyli z Juniorami KS „Ciężkowianka” 3:0. Ciężkowicka młodzież tanio skóry nie sprzedała i w finale dzielnie stawiała opór doświadczonym zawodnikom z GKS Gromnik. Chwila nieuwagi w końcówce pierwszej połowy kosztowała juniorów utratą dwóch goli co okazało się stratą nie do odrobienia. W drugiej połowie młodzież próbowała zmienić losy spotkania jednak jeżeli stwarzała sytuacje bramkowe do przeszkodą nie do pokonania okazał się bramkarz Gromnika Robert Truchan. Wynik spotkania na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem przypieczętowali gracze z Gromnika.

W spotkaniu o trzecie miejsce pomiędzy K-Sport Rzepiennik a zespołem Kokodżambo o końcowym wyniku zadecydowała seria rzutów karnych. Po regulaminowym czasie na tablicy wyników widniał remis 2:2, choć drużyna K-Sport prowadziła już 2:0. Ambitnie dążący do zmiany wyniku zawodnicy Kokodżambo doprowadzili do remisu a w rzutach karnych pokonali rywali 2:0. O piąte miejsce w turnieju zagrały drużyny FC Po Nalewce i Team Brazers z Siedlisk. Zajęcie trzeciego miejsca w fazie grupowej tych drugich było sporą niespodzianką, bowiem drużyna z Siedlisk zaliczana była do grona faworytów turnieju. Przebieg wydarzeń w grupie sprawił, iż mimo zwycięstwa w pierwszym meczu zespół Team Brazers nie zagrał o wyższe cele. Wydawało się jednak, że grupowe niepowodzenie odbije sobie w spotkaniu o piąte miejsce. Nic bardziej mylnego. Zespół FC Po Nalewce okazał się lepszy i niespodziewanie pokonał rywali 3:2.

 

 

 

Wyniki turnieju:

Grupa A:

K-Sport Rzepiennik – GKS Gromnik 1:2

GKS Gromnik – FC Po Nalewce 3:0

FC Po Nalewce – K-Sport 0:3

 

Klasyfikacja grupy:

punkty

bramki

GKS Gromnik

6

4-1

K-Sport Rzepiennik

3

4-2

FC Po Naklewce

0

0-6

 

Grupa B:

Kokodżambo – Team Brazers Siedliska 0:1

Team Brazers Siedliska – Juniorzy KS „Ciężkowianka” 0:2

Juniorzy KS „Ciężkowianka”  – Kokodżambo 1:2

 

Klasyfikacja grupy:

punkty

bramki

Juniorzy KS „Ciężkowianka”

3

3-2

Kokodżambo

3

2-2

Team Brazers Siedliska

3

1-2

 

Spotkania finałowe:

O miejsce V  :     FC Po Nalewce – Team Brazers 3:2

O miejsce III:      K-Sport – Kokodżambo 2:2  k. 0:2

O miejsce I:        GKS Gromnik – Juniorzy KS Ciężkowianka 3:0

Klasyfikacja końcowa  I Turnieju ALF

  Punkty do klasyfikacji generalnej ALF
GKS Gromnik

10

Juniorzy KS Ciężkowianka

8

Kokodżambo

6

K-Sport Rzepiennik

5

FC PO Nalewce

4

Team Brazers Siedliska

3

 

 

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju z 4 trafieniami został Krzysztof Kafel z K-Sport , po dwie bramki w zawodach strzelili: Daniel Masłoń i Dominik Słota z GKS oraz Tomasz Popiela (FC Po Nalewce) i Bartłomiej Ogiela ( Team Brazers)