Archive for Styczeń, 2013

W środę 30 stycznia budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Tarnowskiego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Po rezygnacji z funkcji dotychczasowego prezesa Ryszarda Okońskiego oraz w związku z końcem kadencji Zarządu PSZS, zebranie powołało nowe władze w postaci siedmioosobowego Zarządu. Prezesem PSZS został Edward Cudek z Gromnika, który już wcześniej jako delegat PSZS na Zjazd Małopolskiego SZS został członkiem struktur wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego. Zebranie zadecydowało, iż w zarządzie zasiądzie trzech wiceprezesów reprezentujących odpowiednio szkoły średnie, północną i południowa część powiatu tarnowskiego. Ponadto do Zarządu wejdą przedstawiciele wszystkich typów szkół objętych systemem współzawodnictwa sportowego w ramach SZS. Wiceprezesami zostali: Marek Dziuban (powiatowy koordynator sportu w szkołach ponadgimnazjalnych – ZSOiZ Gromnik), Piotr Steczyński (Gimnazjum Wola Rzedzińska), Krzysztof Dziuban (Gimnazjum Ciężkowice). Ponadto do Zarządu weszli członkowie: Wioletta Galbarczyk (SP Wojnicz), Marek Robak (metodyk SCE, ZSLiT Wojnicz) oraz sekretarz PSZS Marzena Misaczek ( Gimnazjum Rzuchowa)
Większość członków nowego Zarządu PSZS to osoby aktywnie działające w sporcie szkolnym od kilku a nawet kilkunastu lat. Wszyscy zajmowali się koordynacją zawodów na szczeblach gmin a także organizacją wielu imprez powiatowych. Przed nimi nowe wyzwania, wśród których na pierwsze miejsce wysuwa się odbudowa właściwej współpracy z władzami powiatu, bez której rywalizacja sportowa szkół powyżej poziomu gmin nie może dobrze funkcjonować.

W ramach imprez rekreacyjno-sportowych organizowanych pod hasłem „FERIE ZDROWO NA SPORTOWO” w piątek 18.01.2013 odbyły się turnieje piłki nożnej dla: żaków (roczniki 2004 i młodsi) oraz orlików (rocznik 2002 i 2003). Uczestnikami tych zawodów byli w głównej mierze chłopcy trenujący w najmłodszych grupach wiekowych KS „Cięzkowianka” Ciężkowice. Olbrzymie zaangażowanie, nieustępliwość, walka o każdą piłkę, chęć zwycięstwa zgodnie z zasadami fair play ale przede wszystkich wspaniała zabawa i miło spędzony czas oto co cechowało i było głównym celem naszego współzawodnictwa. Do gry dopingowali najmłodszych rodzice, rodzeństwo oraz starsi koledzy, którzy jednocześnie pomagali w prowadzeniu i sędziowaniu spotkań. Głośne oklaski, podpowiedzi , duma i radość ze strzelonych goli a także czasem mały smutek z powodu porażki to emocje jakie dostarczyli nam rodzice i opiekunowie grających piłkarzy. Wszyscy startujący zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami oczywiście stosownymi do zajętego miejsca turniejowego.
Pragnę podziękować wszystkim startującym, dopingującym i żywiołowo reagującym kibicom za obecność a przedstawicielom komisji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za ufundowanie nagród – organizator i prowadzący zawody Robert Truchan.

Orliki (roczniki 2002, 2003)

1. Orliki I (rocznik 2002) – Patryk Hadalski (4 bramki), Kamil Cygan (2 bramki), Jacek Wantuch, Kamil Kapałka, Mateusz Średniawa.

2. Verano-zina (rocznik 2000 i 2001) – Jakub Gąsior (1 bramka), Mateusz Kras (1 bramka), Wojciech Brończyk, Jan Szczudrawa, Konrad Szczerba (2 bramki).

3. Orliki II ( rocznik 2002 i 2003)) – Kamil Gurgul, Jakub Szostek, Tymoteusz Mikuliński, Amadeusz Mikuliński, Kewin Mukiliński.

wyniki grupy starszej:

Orlki I – Verano-zina – 2:0

Orlki II – Verano-zina – 0:4

Orlki I –Orliki II- 4:0

klasyfikacja końcowa:

1. Orliki I 6 pkt
2. Verano-zina 3 pkt
3. Orliki II 0 pkt

Żaki (roczniki 2004, 2005, 2006)

1. Żaki Ciężkowianka-Barcelona – Mateusz Miłkowski, Paweł Kras (2 bramki), Szymon Szczepanik (1 bramka), Bartłomiej Szostek, Kacper Szczerba.
2. Żaki Ciężkowianka-Juventus – Aleksandra Cygan (2 bramki), Kacper Madej (1 bramka), Maciej Zięcina (najmłodszy uczestnik turnieju), Aleksander Kurdziel (1 bramka), Mateusz Szwarga
3. Żaki Ciężkowianka-Hiszpania – Dawid Tabiś (2 bramki), Daniel Kurczab (1 bramka), Bartłomiej Janas, Kinga Średniawa, Paweł Kubala.

wyniki grupy młodszej:

Żaki Ciężkowianka-Barcelona – Żaki Ciężkowianka-Juventus -1:0

Żaki Ciężkowianka-Juventus – Żaki Ciężkowianka-Hiszpania – 4:1

Żaki Ciężkowianka-Hiszpania – Żaki Ciężkowianka-Barcelona -2:2

klasyfikacja końcowa:

1. Żaki Ciężkowianka-Barcelona 4 pkt
2. Żaki Ciężkowianka-Juventus 3 pkt
3. Żaki Ciężkowianka-Hiszpania 1 pkt

Zapraszam wszystkich chętnych do uprawiania piłki nożnej chłopców i dziewczęta na treningi, które odbywają na hali widowiskowo-sportowej w Ciężkowicach się w poniedziałek od godz. 1545 (żaki 2004 i młodsi oraz orliki rocznik 2002) i środę od godz. 1545 ( orliki 2002, 2003 i chłopcy z roczników starszych).

AUTOR ATRYKUŁU: Robert Truchan

Od poniedziałku 14 – go do piątku 18 – go stycznia realizowany był tydzień zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ferie Zdrowo na Sportowo”. Zawody finansowane ze środków przeznaczonych w gminie Ciężkowice na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii przygotowali wolontariusze związani z TKKF „Pogórze”, Gminnego SZS oraz UKS „Junior” przy Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach. Tydzień rozpoczęły zawody narciarskie na stoku w Jastrzębi o których informowaliśmy wcześniej. Od wtorku rywalizacja przeniosła się do Hali Widowiskowo – Sportowej w Ciężkowicach.
Pierwszy z rozegranych tam turniejów odbył się 15 stycznia a na jego starcie stanęły siatkarki ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Łącznie w rywalizacji udział wzięło siedem drużyn w tym trzy reprezentacje MKS „Podkarpacie” Bobowa, ZSOiZ Gromnik, Gimnazjum Rzuchowa, ZSOiZ Ciężkowice oraz Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach. Po rozegraniu spotkań w dwóch grupach zawodniczki rywalizowały o miejsca w końcowej klasyfikacji.
Najlepszą wśród drużyn okazała się II reprezentacja MKS „Podkarpacie” pokonując w finale pierwsza ekipę z Bobowej. Na trzecim początkowo miejscu sklasyfikowano trzeci zespół „Podkarpacia” a na czwartym gimnazjalistki z Ciężkowic, jednak po powtórnej analizie wyników okazało się, że w zapis wyniku w protokole jednego z meczów wkradł się błąd i konieczna była weryfikacja ostatecznej klasyfikacji. Organizator przyznał po niej równorzędne trzecie miejsce drużynie ZSOiZ Gromnik sklasyfikowanej pierwotnie na miejscu piątym.

Problemów nie było natomiast w kolejnym turnieju piłki siatkowej rozegranym w środę 16 stycznia. Tym razem uczestnikami zawodów byli gimnazjaliści z Bobowej, Ciężkowic i Moszczenicy w łącznej liczbie pięciu drużyn. Po rozegraniu spotkań każdy z każdym zwycięzcami zostali zawodnicy z Moszczenicy przed pierwszym zespołem Gimnazjum Bobowa i pierwszym zespołem PG Ciężkowice. Miejsce czwarte przypadło drugiej drużynie z Bobowej a piąte rezerwom PG Ciężkowice. Turniej miał wyrównany przebieg zwłaszcza wśród drużyn sklasyfikowanych ostatecznie na miejscach I-III a o pierwszym miejscu zadecydował lepszy bilans tzw. „małych punktów” pomiędzy zespołami z Bobowej i Moszczenicy. Opiekunowie zespołów umówili się na swego rodzaju rewanż, który ma zostać rozegrany w formie podobnego turnieju tuz po feriach a jego gospodarzem będzie tym razem Bobowa.

W czwartek 17 stycznia odbył się turniej tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Dziewczęta rozegrały turniej systemem „Każdy z Każdym a najlepszą wśród zawodniczek okazała się Patrycja Mucha, przed Aleksandrą Truchan, Katarzyną Uchwat i Klaudią Dziuban. Chłopcy, którzy w znacznie większej liczbie stanęli do rywalizacji rozegrali swój turniej w często stosowanym w takich rozgrywkach systemie do dwóch przegranych. Pierwsze miejsce w rywalizacji zajął niedawny mistrz gminy wśród gimnazjalistów Sylwester Kruszak z Jastrzębi wyprzedzając w końcowej klasyfikacji Jakuba Kwaśnego (Zborowice), Krzysztofa Kukulskiego (Ciężkowice) oraz Tomasz Klimka (Zborowice).

Tego samego dnia rozegrano również turniej szachowy, do którego przystąpiło 13 zawodników. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Po rozegraniu wszystkich pojedynków na czele turniejowej tabeli pozostał Michał Piekarski, na którego koncie zanotowano 5 punktów. Drugie miejsce w turnieju zajął Tomasz Kotul a trzecie Michał Jackowski. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Gniadek, Robert Florek i Sylwester Kruszak. Warto dodać, iż wszyscy zawodnicy z miejsc II – V zdobyli w turnieju po cztery punkty a o miejscu w końcowej klasyfikacji zadecydowały współczynniki pomocnicze.

Tydzień „Ferii Zdrowo na Sportowo” zakończyły piłkarskie rozgrywki najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Mali piłkarze systematycznie trenujący od pewnego czasu pod szyldem KS „Ciężkowianka” rozegrali swoje zawody w dwóch kategoriach wiekowych. Jak zwykle w tej rywalizacji było wiele emocji a młodych zawodników wytrwale dopingowali rodzice i opiekunowie.

W sobotę 12 stycznia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Ciężkowicach rozegrane zostały XIII Mistrzostwa KSM Diecezji Tarnowskiej w halowej piłce nożnej. Gospodarzem i głównym organizatorem zawodów było KSM parafii Ciężkowice wraz ze swoim opiekunem księdzem Mieczysławem Koszykiem. Organizacyjnie turniej wsparło nasze Ognisko TKKF, przekazując m.in. puchary dla najlepszych zespołów.
Na starcie tegorocznych mistrzostw stanęło siedem drużyn, wśród których nie zabrakło naszych reprezentantów. Drużyna KSM Ciężkowice złożona niemal w całości z uczniów ZSOiZ Ciężkowice dzielnie walczyła w turnieju awansując z grupy do fazy finałowej. Spośród czterech najlepszych drużyn w zawodach nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce ustępując pola mistrzom z Woli Rzędzińskiej oraz drugiej w klasyfikacji drużynie z Łososiny Dolnej a wyprzedzając zespół z Łomnicy Zdroju. Miejsca poza finałowa czwórką zajęły kolejno KSM-y z Gromnika, Zabawy i Tuchowa.
Indywidualne wyróżnienie dla najlepszego bramkarza mistrzostw odebrał na zakończenie zawodów nasz reprezentant Tomasz Mucha. Jednym z najlepszych strzelców okazał się inny z ciężkowickich zawodników Dawid Syrek, który zaliczył dziewięć trafień w całym turnieju.
Warto dodać, że Ciężkowice już po raz dziesiąty były gospodarzem tych rozgrywanych corocznie zawodów.

Stacja narciarska w Jastrzębi gościła w poniedziałek 14 stycznia uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Gminy Ciężkowice w narciarstwie alpejskim. Zawody zostały rozegrane w ramach akcji „Ferie Zdrowo na Sportowo” finansowanej ze środków GKPiRPA w Ciężkowicach a zorganizowane zostały przez UKS „Junior”, Zarząd Gminny SZS w Ciężkowicach oraz Ognisko TKKF „Pogórze”. Na dobrze przygotowanym przez gospodarzy wyciągu stoku młodzież rywalizowała na trasie slalomowej w dwóch przejazdach. W zwodach łącznie udział wzięło prawie 30 gimnazjalistów a młodzież, która nie zdecydowała się na udział w rywalizacji mogła korzystać z form białego szaleństwa w formie rekreacyjnej.
Najlepszą „alpejką” wśród gimnazjalistek okazała się Karolina Truchan z PG w Ciężkowicach, która w łącznym czasie dwóch przejazdów uzyskała wynik 45,9 sek i wyprzedziła w klasyfikacji Annę Rosiek ze Zborowic (47,3 s), Wiktorię Guo (48,8 s) z Ciężkowic i Natalię Biskup (54,3 s) również z Ciężkowic. Piąte miejsce w zawodach zajęła występująca gościnnie uczennica V klasy SP w Ciężkowicach Klaudia Dziuban z łącznym czasem 55,7 s.
W rywalizacji chłopców najlepszym okazał się Krzysztof Kukulski z Ciężkowic wyprzedzając w klasyfikacji dwóch uczniów PG w Jastrzębi – Macieja Kiełbasę i Dariusza Bednarza, a kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Bruśnika Mateusz Łącki i Rafał Potępa. Łączny czas zwycięzcy wyniósł 42,6 sek i był o 1,8 s lepszy od drugiego i 2,0 s od trzeciego w klasyfikacji zawodnika.
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy zabezpieczone przez organizatorów a także upominki ufundowane przez Stację Narciarską Jastrzębia.

Uczniowski Klub Sportowy „Junior” wraz z Gminnym Szkolnym Związkiem Sportowym i TKKF „Pogórze” przygotował dla młodzieży lubiącej aktywnie spędzać wolny czas szereg form sportowo – rekreacyjnych, realizowanych w czasie zimowych ferii pod hasłem „Ferie Zdrowo na Sportowo”. Już w poniedziałek 14 stycznia na stoku w Jastrzębi odbędą się młodzieżowe mistrzostwa gminy w narciarstwie alpejskim. Zawody przewidziane dla gimnazjalistów, jednak mogą w nich wziąć udział zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i ponadgimnazjalnych.
We wtorek 15.01 i środę16.01 królować będzie siatkówka. Najpierw zostanie rozegrany międzyszkolny turniej piłki siatkowej dziewcząt, w którym wezmą udział drużyny z gimnazjum w Bobowej, ZSOiZ Ciężkowice, ZSOiZ Gromnik, gimnazjum w Rzuchowej oraz pełniąca role gospodarzy drużyna z gimnazjum w Ciężkowicach. Dzień później podobny turniej rozegrają chłopcy jednak w tych zawodach wystąpią wyłącznie gimnazjaliści. Wśród drużyn zobaczymy zawodników z Bobowej, Moszczenicy, Rzuchowej i Ciężkowic. Zawody siatkarskie rozpoczną się w ciężkowickiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 10:00
Na czwartek 17.01 zaplanowano turnieje tenisa stołowego oraz szachów. W obu mogą wystąpić wszyscy chętni, którzy w dniu zawodów zgłoszą się do organizatorów: tenisiści o godzinie 9:00, szachiści dwie godziny później. Turnieje zostaną rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach.
I na koniec na dzień 18.01 przewidziano zmagania najmłodszych piłkarzy. W turniejach halowej piłki nożnej zagrają zawodnicy w kategorii „Orlików” i „Żaków”. Początek zmagań piłkarskich o godzinie 10:00.
Wszystkie zawody odbędą się dzięki dofinansowaniu z Gminnego Programu Profilaktyki realizowanego w bieżącym roku, a także dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy zorganizują i przeprowadzą rywalizację.