Od poniedziałku 14 – go do piątku 18 – go stycznia realizowany był tydzień zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Ferie Zdrowo na Sportowo”. Zawody finansowane ze środków przeznaczonych w gminie Ciężkowice na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii przygotowali wolontariusze związani z TKKF „Pogórze”, Gminnego SZS oraz UKS „Junior” przy Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach. Tydzień rozpoczęły zawody narciarskie na stoku w Jastrzębi o których informowaliśmy wcześniej. Od wtorku rywalizacja przeniosła się do Hali Widowiskowo – Sportowej w Ciężkowicach.
Pierwszy z rozegranych tam turniejów odbył się 15 stycznia a na jego starcie stanęły siatkarki ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Łącznie w rywalizacji udział wzięło siedem drużyn w tym trzy reprezentacje MKS „Podkarpacie” Bobowa, ZSOiZ Gromnik, Gimnazjum Rzuchowa, ZSOiZ Ciężkowice oraz Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach. Po rozegraniu spotkań w dwóch grupach zawodniczki rywalizowały o miejsca w końcowej klasyfikacji.
Najlepszą wśród drużyn okazała się II reprezentacja MKS „Podkarpacie” pokonując w finale pierwsza ekipę z Bobowej. Na trzecim początkowo miejscu sklasyfikowano trzeci zespół „Podkarpacia” a na czwartym gimnazjalistki z Ciężkowic, jednak po powtórnej analizie wyników okazało się, że w zapis wyniku w protokole jednego z meczów wkradł się błąd i konieczna była weryfikacja ostatecznej klasyfikacji. Organizator przyznał po niej równorzędne trzecie miejsce drużynie ZSOiZ Gromnik sklasyfikowanej pierwotnie na miejscu piątym.

Problemów nie było natomiast w kolejnym turnieju piłki siatkowej rozegranym w środę 16 stycznia. Tym razem uczestnikami zawodów byli gimnazjaliści z Bobowej, Ciężkowic i Moszczenicy w łącznej liczbie pięciu drużyn. Po rozegraniu spotkań każdy z każdym zwycięzcami zostali zawodnicy z Moszczenicy przed pierwszym zespołem Gimnazjum Bobowa i pierwszym zespołem PG Ciężkowice. Miejsce czwarte przypadło drugiej drużynie z Bobowej a piąte rezerwom PG Ciężkowice. Turniej miał wyrównany przebieg zwłaszcza wśród drużyn sklasyfikowanych ostatecznie na miejscach I-III a o pierwszym miejscu zadecydował lepszy bilans tzw. „małych punktów” pomiędzy zespołami z Bobowej i Moszczenicy. Opiekunowie zespołów umówili się na swego rodzaju rewanż, który ma zostać rozegrany w formie podobnego turnieju tuz po feriach a jego gospodarzem będzie tym razem Bobowa.

W czwartek 17 stycznia odbył się turniej tenisa stołowego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Dziewczęta rozegrały turniej systemem „Każdy z Każdym a najlepszą wśród zawodniczek okazała się Patrycja Mucha, przed Aleksandrą Truchan, Katarzyną Uchwat i Klaudią Dziuban. Chłopcy, którzy w znacznie większej liczbie stanęli do rywalizacji rozegrali swój turniej w często stosowanym w takich rozgrywkach systemie do dwóch przegranych. Pierwsze miejsce w rywalizacji zajął niedawny mistrz gminy wśród gimnazjalistów Sylwester Kruszak z Jastrzębi wyprzedzając w końcowej klasyfikacji Jakuba Kwaśnego (Zborowice), Krzysztofa Kukulskiego (Ciężkowice) oraz Tomasz Klimka (Zborowice).

Tego samego dnia rozegrano również turniej szachowy, do którego przystąpiło 13 zawodników. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Po rozegraniu wszystkich pojedynków na czele turniejowej tabeli pozostał Michał Piekarski, na którego koncie zanotowano 5 punktów. Drugie miejsce w turnieju zajął Tomasz Kotul a trzecie Michał Jackowski. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Gniadek, Robert Florek i Sylwester Kruszak. Warto dodać, iż wszyscy zawodnicy z miejsc II – V zdobyli w turnieju po cztery punkty a o miejscu w końcowej klasyfikacji zadecydowały współczynniki pomocnicze.

Tydzień „Ferii Zdrowo na Sportowo” zakończyły piłkarskie rozgrywki najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Mali piłkarze systematycznie trenujący od pewnego czasu pod szyldem KS „Ciężkowianka” rozegrali swoje zawody w dwóch kategoriach wiekowych. Jak zwykle w tej rywalizacji było wiele emocji a młodych zawodników wytrwale dopingowali rodzice i opiekunowie.