Archive for Lipiec, 2013

Drugi turniej cyklu Grand Prix Ciężkowic 2013 mają za sobą siatkarze plażowi uczestniczący w rozgrywkach ciężkowickiego TKKF. W zawodach rozegranych 21 lipca przy idealnych warunkach pogodowych dominował tarnowski zespoły, które rządziły i dzieliły na piaszczystych boiskach. Najlepszym teamem turnieju okazali się Andrzej Ciępka i Adrian Szatan, którzy nie zaznali goryczy porażki w pięciu swoich spotkaniach. Zwycięzcy w finale pokonali duet Tomasz Włodek / Artur Kosarzycki a w spotkaniu o trzecie miejsce Damian Knaga i Sergiusz Szczepański pokonali triumfatorów pierwszego z ciężkowickich turniejów Mateusza Muninę i Janusza Bastę. Ci drudzy utrzymali jednak pozycję lidera cyklu Grand Prix na co wpływ miały zapewne zmiany w duetach jakie nastąpiły pomiędzy pierwszymi a drugimi zawodami. Przykładem jest tutaj Kosarzycki, który zajął dwa razy drugie miejsca jednak za każdym razem grając z innym partnerem Najlepszą z drużyn reprezentujących Ciężkowice ponownie okazała się para Muzyk / Nowak, która tak jak w pierwszym turnieju została sklasyfikowana na miejscach V-VI. Obserwatorzy zawodów podkreślają niezwykle wysoki poziom spotkań, który mógł zadowolić najbardziej wymagających widzów. Poziom ten zapewne wynika z faktu, iż większość uczestników to nie tylko amatorzy „plażówki” ale przede wszystkim doświadczeni zawodnicy z ligowych parkietów.
Zawody organizowane przez Ognisko TKKF „Pogórze” zyskały już swoją renomę a o popularności naszej rywalizacji niech zaświadczy obecność w zawodach zespołów reprezentujących ziemię Rzeszowską. Jako organizatorzy zawodów otrzymujemy też wysokie „cenzurki” od uczestników zawodów, którzy podkreślają doskonałe warunki jakie zostały stworzone w Ciężkowicach do uprawiania siatkówki plażowej.
Kolejny turniej Grand Prix Ciężkowic 2013 zaplanowano na niedzielę 11 sierpnia. Będą to ostatnie zawody cyklu i wtedy też poznamy zwycięzców całej rywalizacji.
W poniedziałek 22 lipca na boiskach TKKF w Ciężkowicach został rozegrany przełożony sprzed tygodnia młodzieżowy turniej „plażówki”, na starcie którego stanęło sześć zespołów.
Uczestnicy początkowo zostali podzieleni na dwie grupy po czym po dwa zespołu z grup awansowały do finałowej „czwórki”. Tutaj rozegrano zawody systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem wyników spotkań grupowych. Najlepszymi wśród młodzieżowców okazali się Adrian Matras i Dawid Stach, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Na drugim miejscu sklasyfikowano Macieja Gwoździa i Arkadiusza Gwiazdonia, na trzecim Łukasza Zycha i Mateusza Dziubana a na czwartym Kamila Padoła i Marka Kierońskiego. Zwycięzcy zawodów specjalnie na turniej przyjechali do Ciężkowic z Laskowej.

KLASYFIKACJA II TURNIEJU Z CYKLU GRAND PRIX CIĘŻKOWIC 2013
1 Ciępka Andrzej / Szatan Adrian
2 Kosarzycki Artur / Włodek Tomasz
3 Knaga Damian / Szczepański Sergiusz
4 Basta Janusz / Muniga Mateusz
5-6 Rojek Daniel / Rojek Witold
5-6 Muzyk Paweł / Nowak Mateusz
7-8 Miłkowski Dawid / Kasprzyk Arkadiusz
7-8 Wojdyła Wojciech / Kula Jakub
9-12 Gwóźdź Maciej / Nowak Piotr
9-12 Fijas Patryk / Jackowski Michał
9-12 Antecki Janusz / Wiktor Dariusz
9-12 Kwiatek Dominik / Kanta Mateusz
13-16 Grędysa Damian / Ząbczyk Mateusz
13-16 Śliwa Mikołaj / Szczerba Dariusz
13-16 Dziuban Mateusz / Zych Łukasz
13-16 Hołda Mateusz / Fijas Kamil

Klasyfikacja Grand Prix po II turnieju
1. Basta Janusz / Muniga Mateusz 30 pkt
2. Ciępka Andrzej / Szatan Adrian 20
3. Rojek Daniel / Rojek Witold 20
4. Kosarzycki Artur / Wiktor Daniel 16
5. Kosarzycki Artur / Włodek Tomasz 16
6. Muzyk Paweł / Nowak Mateusz 16
7. Knaga Damian / Szczepański Sergiusz 12
8. Kuś / Kuś 10
9. Dziuban Mateusz / Zych Łukasz 9
10. Król Dariusz / Miłkowski Dawid 8
11. Jackowski Łukasz /Jackowski Michał 6
12. Miłkowski Dawid / Kasprzyk Arkadiusz 6
13. Wojdyła Wojciech / Kula Jakub 6
14. Gwóźdź Maciek / Hołda Mateusz 4
15. Gwóźdź Maciej / Nowak Piotr 4
16. Fijas Patryk / Jackowski Michał 4
17. Antecki Janusz / Wiktor Dariusz 4
18. Kwiatek Dominik / Kanta Mateusz 4
19. Kwarciński Mateusz / Wiejaczka Wojciech 4
20. Kula Jakub / Siedlecki Mariusz 4
21. Gryzło Dominik / Bogusz Sebastian 4
22. Grędysa Damian / Ząbczyk Mateusz 3
23. Śliwa Mikołaj / Szczerba Dariusz 3
24. Maślak Karol / Odbierzychleb Dawid 3
25. Hołda Mateusz / Fijas Kamil 3
26. Śliwa Mikołaj / Rak Grzegorz 3

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w niedzielę 21 lipca zostanie rozegrany drugi z cyklu turniejów siatkówki plażowej Grand Prix Ciężkowic 2013. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 11:00 a pół godziny wcześniej prowadzone będą zapisy do turnieju. Rywalizacja odbywać się będzie na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach a organizatorem zawodów jest właśnie ciężkowicki TKKF. Jednocześnie informujemy, iż młodzieżowy turniej „plażówki” z dnia 15 lipca odwołany z powodu niesprzyjającej aury zostanie rozegrany w poniedziałek 22 lipca. Początek rywalizacji młodzieżowców od godziny 17:00. Miłośników siatkówki plażowej zapraszamy na boiska TKKF przy ulicy Równej w Ciężkowicach.

Kolejne zawody siatkówki plażowej przygotowuje TKKF „Pogórze” . Tym razem organizatorzy zapraszają do udziału młodzież. Zmagania młodych amatorów „plażówki” zaplanowano na poniedziałek 15 lipca. Zapisy będą przyjmowane na terenach rekreacyjnych przy ulicy Równej w Ciężkowicach w dniu zawodów od godziny 16:00 a udział w zawodach będą mogli wziąć zawodnicy do 18 roku życia. Będzie to pierwszy z wakacyjnych młodzieżowych turniejów a kolejne ogłaszane będą na bieżąco. Najlepsi zawodnicy w każdym z turniejów będą nagradzani pamiątkowymi medalami.

W niedzielę 7-go lipca oficjalnie zainaugurowano sezon siatkówki plażowej w Ciężkowicach. Otwarcie sezonu nastąpiło poprzez rozegranie pierwszego turnieju w ramach cyklu Grand Prix Ciężkowic 2013 organizowanego przez ciężkowickie Ognisko TKKF „Pogórze”. Na starcie turnieju stanęło 14 par reprezentujących m.in. takie siatkarskie ośrodki jak Tarnów czy Bobowa a wśród startujących zameldowało się pięć duetów wywodzących się z ziemi ciężkowickiej. Zawody rozgrywane przy idealnych warunkach pogodowych były niezwykle emocjonujące, a co najważniejsze – stały na wysokim poziomie. W wielu spotkaniach widzowie mogli śledzić wyrównaną walkę, podczas której zawodnicy raz po raz popisywali się efektownymi atakami i obronami. Szczególnie zacięte były spotkania w ostatniej fazie turnieju. W obu meczach półfinałowych rozgrywanych do dwóch wygranych setów o zwycięstwie decydował tie- break. Również trzech setów potrzeba było aby rozstrzygnąć spotkanie finałowe. Najlepszym zespołem w tej emocjonującej walce okazał się znany, doświadczony tarnowski duet Janusz Basta i Mateusz Muniga. Zwycięzcy turnieju w finale pokonali innych znanych z tarnowskich rozgrywek siatkarzy Artura Kosarzyckiego i Daniela Wiktora, którzy z kolei stoją u progu siatkarskiej kariery. Oba tarnowskie teamy w spotkaniach półfinałowych pokonali zawodników wywodzących się ze szkoły bobowskiej- braci Kusiów oraz Rojków. Ci drudzy zajęli trzecie miejsce w ciężkowickim turnieju.
Najwyżej sklasyfikowanymi drużynami reprezentującymi gospodarzy zostali Paweł Muzyk i Mateusz Nowak oraz Dariusz Król i Dawid Miłkowski. Oba ciężkowickie zespoły zajęły w końcowej klasyfikacji miejsca V-VI. Na miejscach VII – VIII sklasyfikowano dwa kolejne ciężkowickie duety – braci Łukasz i Michała Jackowskich oraz Mateusza Dziubana i Łukasz Zycha a na miejscu IX kolejną z naszych par Macieja Gwoździa i Mateusza Hołdę.
Zawodnicy uczestniczący w turnieju zapisali na swoim koncie punkty do klasyfikacji Grand Prix Ciężkowic a najlepsze zespoły po zakończeniu turnieju otrzymały pamiątkowe medale zakupione ze środków GKPiRPA w Ciężkowicach. Z tych samych środków organizatorzy zapewnili zawodnikom napoje chłodzące.

PEŁNA KLASYFIKACJA TURNIEJU
1 Basta Janusz / Muniga Mateusz
2 Kosarzycki Artur / Wiktor Daniel
3 Rojek Daniel / Rojek Witold
4 Kuś / Kuś
5-6 Król Dariusz / Miłkowski Dawid
5-6 Muzyk Paweł / Nowak Mateusz
7-8 Jackowski Łukasz /Jackowski Michał
7-8 Dziuban Mateusz / Zych Łukasz
9-12 Gwóźdź Maciek / Hołda Mateusz
9-12 Kwarciński mateusz / Wiejaczka Wojciech
9-12 Kula Jakub / Siedlecki Mariusz
9-12 Gryzło Dominik / Bogusz Sebastian
13-14 Maślak Karol / Odbierzychleb Dawid
13-14 Śliwa Mikołaj / Rak Grzegorz

W niedziele 7-go lipca na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zostanie rozegrany pierwszy z cyklu turniejów „Grand Prix” Ciężkowic w siatkówce plażowej. W ten sposób zostanie zainaugurowany sezon „plażówki” na ciężkowickich obiektach. Ciężkowickie zawody w bieżącym roku rozgrywane będą na przemian z Mistrzostwami Tarnowa dzięki czemu zainteresowani będą mogli uczestniczyć w obydwu cyklach.
Początek zawodów w Ciężkowicach przewidziano na godzinę 11:00 a pół godziny wcześniej będą przyjmowane zapisy do turnieju. System zawodów będzie uzależniony od ilości zgłoszonych zespołów a przy dużym zainteresowaniu organizatorzy przewidują rozegranie eliminacji.
Wszystkich zainteresowanych tak czynnym uczestnictwem jak i kibicowaniem zapraszamy na boiska przy ulicy Równej w Ciężkowicach