W niedzielę 7-go lipca oficjalnie zainaugurowano sezon siatkówki plażowej w Ciężkowicach. Otwarcie sezonu nastąpiło poprzez rozegranie pierwszego turnieju w ramach cyklu Grand Prix Ciężkowic 2013 organizowanego przez ciężkowickie Ognisko TKKF „Pogórze”. Na starcie turnieju stanęło 14 par reprezentujących m.in. takie siatkarskie ośrodki jak Tarnów czy Bobowa a wśród startujących zameldowało się pięć duetów wywodzących się z ziemi ciężkowickiej. Zawody rozgrywane przy idealnych warunkach pogodowych były niezwykle emocjonujące, a co najważniejsze – stały na wysokim poziomie. W wielu spotkaniach widzowie mogli śledzić wyrównaną walkę, podczas której zawodnicy raz po raz popisywali się efektownymi atakami i obronami. Szczególnie zacięte były spotkania w ostatniej fazie turnieju. W obu meczach półfinałowych rozgrywanych do dwóch wygranych setów o zwycięstwie decydował tie- break. Również trzech setów potrzeba było aby rozstrzygnąć spotkanie finałowe. Najlepszym zespołem w tej emocjonującej walce okazał się znany, doświadczony tarnowski duet Janusz Basta i Mateusz Muniga. Zwycięzcy turnieju w finale pokonali innych znanych z tarnowskich rozgrywek siatkarzy Artura Kosarzyckiego i Daniela Wiktora, którzy z kolei stoją u progu siatkarskiej kariery. Oba tarnowskie teamy w spotkaniach półfinałowych pokonali zawodników wywodzących się ze szkoły bobowskiej- braci Kusiów oraz Rojków. Ci drudzy zajęli trzecie miejsce w ciężkowickim turnieju.
Najwyżej sklasyfikowanymi drużynami reprezentującymi gospodarzy zostali Paweł Muzyk i Mateusz Nowak oraz Dariusz Król i Dawid Miłkowski. Oba ciężkowickie zespoły zajęły w końcowej klasyfikacji miejsca V-VI. Na miejscach VII – VIII sklasyfikowano dwa kolejne ciężkowickie duety – braci Łukasz i Michała Jackowskich oraz Mateusza Dziubana i Łukasz Zycha a na miejscu IX kolejną z naszych par Macieja Gwoździa i Mateusza Hołdę.
Zawodnicy uczestniczący w turnieju zapisali na swoim koncie punkty do klasyfikacji Grand Prix Ciężkowic a najlepsze zespoły po zakończeniu turnieju otrzymały pamiątkowe medale zakupione ze środków GKPiRPA w Ciężkowicach. Z tych samych środków organizatorzy zapewnili zawodnikom napoje chłodzące.

PEŁNA KLASYFIKACJA TURNIEJU
1 Basta Janusz / Muniga Mateusz
2 Kosarzycki Artur / Wiktor Daniel
3 Rojek Daniel / Rojek Witold
4 Kuś / Kuś
5-6 Król Dariusz / Miłkowski Dawid
5-6 Muzyk Paweł / Nowak Mateusz
7-8 Jackowski Łukasz /Jackowski Michał
7-8 Dziuban Mateusz / Zych Łukasz
9-12 Gwóźdź Maciek / Hołda Mateusz
9-12 Kwarciński mateusz / Wiejaczka Wojciech
9-12 Kula Jakub / Siedlecki Mariusz
9-12 Gryzło Dominik / Bogusz Sebastian
13-14 Maślak Karol / Odbierzychleb Dawid
13-14 Śliwa Mikołaj / Rak Grzegorz