Na środę 28 listopada br. zaplanowano inaugurację Amatorskiej Ligi Futsalu (ALF 2012). Do tegorocznej edycji Ligi przystąpi osiem zespołów i w odróżnieniu od poprzednich lat nastąpi kilka zmian organizacyjnych. Najważniejsza z nich jest formuła rozgrywek. Do tej pory Liga była rozgrywana w systemie jednorundowym. W bieżących rozgrywkach po rozegraniu pierwszej rundy systemem „każdy z każdym” nastąpi podział Ligi na dwie grupy. Pierwszą utworzą drużyny walczące o końcowy prymat, które po rundzie pierwszej znajdą się na miejscach 1-4. Grupa druga zostanie utworzona z pozostałych czterech zespołów i te będą walczyć o miejsca 5-8. W obu grupach zostaną rozegrane mecze rewanżowe a do końcowej klasyfikacji liczyć się będzie łączny dorobek punktowy każdej z ekip.

Druga ważna zmiana dotyczy przyznawanej liczby punktów za zwycięstwo lub remis. Do tej pory przyznawano dwa punkty za wygrana i jeden za remis. W bieżącej edycji przyznaje się odpowiednio trzy i jeden punkt. Trzecia zmiana to wydłużenie czasu gry z 2×15 do 2×20 minut.

W tegorocznej ALF zagrają: mistrzowie z poprzedniej edycji – Silvestria Gorlice, wice mistrzowie – drużyna FUH JM Stanuch Ciężkowice, Łużna, Sokół Staszkówka, FH Dagro Siedliska, oraz nowe teamy w Lidze : Verano, FC Rzepiennik oraz ekipa o tajemniczej nazwie FC Po Nalewce.

Rozgrywki odbywać się będą w środy od godziny 18:00 a finałową kolejkę zaplanowano na sobotę 2 lutego 2013r. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach

 

Plan I kolejki ALF 2012

18:00 Sokół Staszkówka – FC Po Nalewce

18:45 Silvestria Gorlice – Łużna

19:30 FUH Ciężkowice – FH Dagro Siedliska

20:15 Verano – FC Rzepiennik