Author Archive

We wtorek 10 lipca na boiskach TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach rozegrany został młodzieżowy turniej siatkówki plażowej. Na starcie zawodów stanęło dziewięć par wśród których oprócz miejscowych pojawili się zawodnicy z Bobowej i Tuchowa. Turniej rozgrywany systemem podwójnych eliminacji – tzw system brazylijski – był niezwykle zacięty i co najważniejsze stał na wysokim poziomie. Ostatecznie najlepsza parą okazali się znani z występów na hali zawodnicy ciężkowickiego „Orła” Mateusz Hołda i Patryk Fijas, którzy w meczu finałowym pokonali bobowska parę Mikołaj Śliwa / Daniel Rojek. Co ciekawe, oba duety zanotowały wcześniej po jednej porażce jednak dobra gra w późniejszym etapie rozgrywek doprowadziła ich do gry o turniejowe zwycięstwo. Trzecie miejsce w zawodach zajęli M. Gwóźdź i K. Gawryał a czwarte M. Jackowski i K. Kieroński.

Kolejne zawody „plażówki” w Ciężkowicach odbyły się w niedzielę 15 lipca.

Dwadzieścia zespołów męskich i cztery żeńskie stanęło na starcie pierwszego turnieju siatkówki plażowej z cyklu ciężkowickiej Grand Prix rozegranego 15 lipca na boiskach TKKF „Pogórze”. Oprócz miejscowych zawodników w zawodach wzięli udział plażowi siatkarze m.in. z Tarnowa, Tuchowa i Bobowej. Turniej męski rozegrany został systemem „brazylijskim” do dwóch przegranych a najlepszą parą okazali się zawodnicy z Tarnowa Jacek Łata i Dawid Gębala, którzy w finale pokonali bobowski duet Wojciech Przywara / Mateusz Kuś. Trzecie miejsce w zawodach Zajęli Tomasz Włodek i Artur Kosarzycki a czwarte Dariusz Wiktor i Damian Knaga. Najlepsze lokaty spośród ciężkowickich zawodników zajęły pary Dawid Miłkowski / Dariusz Król oraz Patryk Fijas / Mateusz Hołda sklasyfikowani na miejscach 7-8. Niespodzianką turnieju były miejsca poza pierwszą ósemką wicemistrzów ciężkowickiego cyklu sprzed roku Piotra Chlewy i Grzegorza Truchana oraz wymienianych wśród faworytów Janusza Basty i Mateusza Munigi. Rozstrzygnięcia turnieju świadczą o wysokim poziomie zawodów, w których wiele pojedynków miało wyrównany przebieg do ostatniej akcji.

W rywalizacji kobiet rozgrywanej systemem „każdy z każdym” zwyciężyły Magdalena Zagórska i Marzena Osysko przed parami Magdalena Chmura / Anna Dziuban, Edyta Dzierżawska / Magdalena Hołda oraz Agnieszka Każdaglis / Jolanta Kierońska.

Na Grand Prix Ciężkowic składają się trzy turnieje, w których zawodnicy walczą o punkty do końcowej klasyfikacji. W każdym, z turniejów można uzyskać od 2 do 20 punktów.

Kolejne zawody zaplanowano na niedzielę 29 lipca a turniej finałowy na 19 sierpnia.

FOTORELACJA

Read the rest of this entry »