W piątek 2 czerwca w hali CKZiU w Tuchowie został rozegrany turniej podsumowujący jubileuszową – 10 edycję Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki kobiet. Sam turniej miał charakter towarzyski i był okazją do spotkania wszystkich drużyn uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach, oraz rozdania nagród i wyróżnień zespołowych i indywidualnych. Wyniki tuchowskiego turnieju nie wliczały się do dorobku drużyn w ligowych zmaganiach, a końcowa klasyfikacja turnieju znacząco różniła się od klasyfikacji PALS. Zawody w Tuchowie wygrała drużyna Kadetek MKS Podkarpacie Bobowa, przed UKS Lider Tuchów i LO Gromnik.
Pogórzańska Amatorska Liga Siatkówki sezonu 2022 /2023 zgromadziła na starcie sześć zespołów, wśród których nie mogło zabraknąć reprezentujących głównego pomysłodawcę i organizatora ligi – „Gwiazd” TKKF Pogórze. Pozostałymi uczestnikami rozgrywek były drużyny: LO Gromnik, UKS Lider Tuchów, Iskry Grybów, Kadetki MKS Podkarpacie Bobowa i LKS Szynwałd. Choć historia PALS sięga roku 2005 kiedy to TKKF „Pogórze” organizował pierwsze amatorskie siatkarskie ligowe w Ciężkowicach, to w obecnym kształcie Liga uformowała się w 2012 roku. Wtedy to rozgrywki mężczyzn, drużyn mieszanych czy młodzieżowych zostały zastąpione regularną ligą kobiet. Wówczas to przyjęto obecną nazwę: Pogórzańska Amatorska Liga Siatkówki. PALS ma już więc 10-letnią tradycję, a bieżąca edycja zasługuje na podkreślenie swoistego jubileuszu. Forma rozgrywek oparta jest na klasycznej formie ligowej, gdzie zespoły rywalizują systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż, będąc raz gospodarzem, a raz gościem meczu. W tym klasycznym systemie obowiązują regulaminowe zasady ligowych rozgrywek preferowanych przez związki sportowe. Nieprzerwanie od początku istnienia PALS jednym z uczestników są panie reprezentujące TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. W większości dotychczasowych startów drużyna TKKF meldowała się w ścisłej czołówce rozgrywek. Nie inaczej było w sezonie 2022/2023. „Gwiazdy TKKF ” – bo taką ligową nazwę przyjęła drużyna – od pierwszego meczu pokazały bardzo dobrą dyspozycję i zasygnalizowały tym samym walkę o końcowe zwycięstwo. Zespół szedł od zwycięstwa do zwycięstwa trzymając czołowe miejsca w ligowej tabeli. Równie efektownie i efektywnie przez ligę przechodziła drużyna UKS Lider Tuchów. Szybko stało się jasne, że między tymi ekipami rozstrzygnie się sprawa wygrania tegorocznej ligi. TKKF w pierwszej rundzie stracił punkt w wyjazdowym meczu z Iskrami po zwycięstwie 3:2 oraz uległ 0:3 UKS „Lider”. Również z jedną porażką do rundy rewanżowej przystąpił zespół z Tuchowa będąc jednak na szczycie ligowej tabeli. W rewanżowych meczach „Gwiazdy” ponownie straciły punkt z Iskrami (3:2) zgarniając pełną pulę w meczach z Gromnikiem, Bobową i Szynwałdem. Na ostatni mecz z UKS Lider przystępowały z trzema punktami straty. Spotkanie w Tuchowie pod względem sportowym było godne finału. Po bardzo dobrym meczu zawodniczki „Pogórza” wygrały 3:1 i zrównały się z „Liderem” puntami. Również identyczny między zainteresowanymi był bilans setów. Zgodnie z regulaminem o kolejności zadecydował bilans bezpośrednich spotkań , a ten korzystniejszy miały zawodniczki z Tuchowa. „Gwiazdy TKKF” mimo większej liczby wygranych meczów i lepszego bilansu małych punktów musiały zadowolić się drugim miejscem w końcowej klasyfikacji PALS sezonu 2022/2023.
Turniej kończący jubileuszowy sezon PALS miał uroczystą oprawę. Organizator – UKS „Lider” Tuchów oraz opiekun drużyny Sławomir Wasiek zadbał o oprawę muzyczną i artystyczną oraz sportową atmosferę rywalizacji. Zmaganiom przyglądały się władze samorządowe miasta Tuchów z panią burmistrz Magdaleną Marszałek na czele, a także podmioty związane z miejscową drużyną. Na koniec miała miejsce gala wręczenia nagród dla drużyn i zawodniczek. Puchar za drugie miejsce w rozgrywkach dla „Gwiazd TKKF” odebrała kapitan – Magdalena Pater, a statuetkę najlepszej zawodniczki ligi otrzymała inna z reprezentantek TKKF – Dominika Pluta. Ponadto w udanym dla TKKF sezonie występowały: Joanna Dziuban, Anna Steć, Paulina Zięba, Karolina Szura, Sara Rafa, Mariola Gniadek, Monika Wójcik, Nadia Bałut.