Wyjazdowym zwycięstwem z Liderem Tuchów zakończyły zawodniczki „Gwiazd” TKKF Pogórze udział w tegorocznej edycji Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Rozegrany 12 kwietnia mecz miał wyjątkowe znaczenie. Spotkały się w nim drużyny zajmujące do tej pory czołowe lokaty w tabeli. Wynik spotkania miał zadecydować o końcowym zwycięstwie w końcowej klasyfikacji ligi. Przed meczem drużyna z Tuchowa miała trzypunktową przewagę nad „Gwiazdami ” oraz lepszy o dwa bilans setów. Wszystko więc miało się rozstrzygnąć na parkiecie hali CKZiU w Tuchowie.
Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki TKKF, które skoncentrowane i zmotywowane narzuciły rywalkom swoje warunki, szybko uzyskując kilkupunktową przewagę. Z czasem przyjezdne utrzymywały wysoką skuteczność, a dobra gra w obronie zmuszały rywalki do błędów. Ostatecznie set zakończył się wygraną „Pogórza” do 13. W drugiej partii ponownie TKKF uzyskał przewagę na początku, jednak później za sprawą bardzo dobrej zagrywki „Liderek” wynik odwrócił się na korzyść miejscowych. W końcówce znów do głosu doszły „Gwiazdy” jednak nie udało się im wykorzystać dwóch piłek setowych. Swoją szansę wykorzystały natomiast tuchowianki i to one wygrały 28:26. Trzeci set miał wyrównany przebieg z minimalną przewagą przyjezdnych. Gospodynie próbowały przełamać rywalki, jednak doświadczone zawodniczki „Pogórza” skutecznie odpierały ataki grając niezwykle skutecznie w defensywie. Przy dobrej skuteczności w ataku i małej ilości błędów własnych „Gwiazdy” wygrały tę partię do 21. Czwarta odsłona spotkania od początku przebiegała pod kontrolą zawodniczek „Pogórza”, które systematycznie budowały swoją przewagę utrzymując wysoki procent w ataku, przy w dalszym ciągu świetnej obronie i niewielkiej ilości własnych błędów. Set zakończył się zwycięstwem „Gwiazd” TKKF 25:15 a cały mecz wynikiem 3:1. Zawodniczki „Pogórza” zasłużyły na słowa uznania nie tylko za ostatni mecz ale również za całość rozgrywek. Ostanie ligowe spotkanie było niejako podsumowaniem udanego sezonu. Oglądając mecz w Tuchowie można było z uznaniem patrzeć na poczynania „Gwiazd” ma boisku, ich zaangażowanie, determinację, walkę, koncentrację oraz czysto siatkarskie umiejętności. Na parkiecie widać i czuć było świetną atmosferę jaką doświadczone zawodniczki stworzyły w zespole. Taką postawę chcielibyśmy widzieć u młodych dziewcząt, które w szkolnych drużynach stawiają pierwsze kroki w siatkówce. BRAWO GWIAZDY!!!
Po zakończeniu rozgrywek przez drużyny z Tuchowa i Ciężkowic w tabeli mamy niezwykle ciekawą sytuację. Obie drużyny mają taką samą ilość punktów i idealnie taki sam bilans setów. Gwiazdy TKKF Pogórze mają 9 zwycięstw przy 8 wygranych Lidera Tuchów. W bezpośrednich meczach drużyny mają po jednym zwycięstwie za 3 punkty, przy bilansie setów 4:3 na korzyść Liderek. Prawdopodobnie ten szczegół zadecyduje o zwycięstwie drużyny z Tuchowa w Pogórzańskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki edycji 2022/2023.