W   minionym tygodniu rozegrano trzecia kolejkę Pogórzańskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki .  Na inaugurację kolejki  w Tuchowie    miejscowy UKS Lider Tuchów podejmował Gwiazdy TKKF Pogórze Ciężkowice. Spotkanie zapowiadało się ciekawie gdyż obydwa zespoły wygrały swoje ostatnie spotkania i zajmowały miejsca na podium. Pierwszy set nie napawał optymizmem sympatyków Lidera , gdyż tuchowianki wyszły na parkiet  mocno stremowane i zanim odnalazły właściwy rytm,  było  już za  późno,  aby odrobić stratę punktów. Drugi set był znacznie ciekawszy: po obu stronach siatki widać było wiele długich wymian piłek i ciekawych akcji. Doświadczenie rywalek i chłodna głowa wzięły gorę w końcówce i w efekcie to one cieszyły się z wygrania tej partii . Trzeci set to „przebudzenie” Liderek: mocne zagrywki poparte  silnymi atakami pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Druga część seta to pogoń ciężkowianek i w konsekwencji doprowadzenie do remisu końcówce. Ostatnie piłki były najbardziej emocjonujące: długie akcje „punkt za punkt” lecz ostatnia piłka należała dla Liderek i przywróciła nadzieję  na końcowy sukces. Czwarty set przebiegał pod kontrolą tuchowianek, które znów odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Nie po raz pierwszy okazało się jednak, że siatkówka nie toleruje przestojów.  Gdy wydawało się, że o wszystkim zadecyduje tie-break, chwilowa niemoc Liderek  spowodowała przegraną i stratę  trzech punktów.

     W Wojniczu UKS-ZSLiT WOJNICZ  gościł drużynę CHAMPION GILRS Gromnik . To spotkanie było równie  emocjonujące  i pełne napięć , nagłych zwrotów akcji  i ciekawych akcji.
Pierwszy set  zdobyty po zaciętej należał do drużyny UKS-ZSLiT. Kolejne sety padły łupem drużyny przyjezdnych i to one zainkasowały pierwszy komplet punktów w tej edycji PALS . Wyróżniająca zawodniczką  drużyny gospodarzy była Magda Karpiel a siłą zwyciężczyń była dobra gra na wszystkich pozycjach. Emocji również nie zabrakło na trybunach, dzięki licznie zgromadzonym  kibicom.
Do jednostronnego pojedynku doszło w Bobowej gdzie  Dream Team  Bobowa pokonał LO Gromnik . Różnica klasy była bardzo duża gdyż każda z Pań z Bobowej ma za sobą wiele spotkań w ligach profesjonalnych a dziewczęta z Gromnika nie mogły wystąpić w tym meczu w optymalnym składzie. Lekcja od  doświadczonych zawodniczek  powinna w jednak przyszłości  zaprocentować …

UKS ZSLiT Wojnicz – CHEMPIONS GIRLS Gromnik  1:3 (25;22 , 21;25 , 20;25 , 17;25 )

Dream Team  Bobowa – LO Gromnik   3:0  (25:7, 25:8, 25:15)

UKS LIDER ZSP Tuchów – Gwiazdy TKKF Pogórze  1:3  (13- 25. 21-25, 30-28, 21-25 )   

 

 LP.    Nazwa drużyny Mecze Punkty    Sety    Małe  punkty
1.   DREAM TEAM BOBOWA 3 9 9:0       225-118
2.   Gwiazdy TKKF Pogórze 3 6 6:4       220-218
3. UKS LIDER ZSP Tuchów 3 5 7:6       281-281
4.  CHEMPIONS GIRL Gromnik 3 4 5:7       251-260
5. LO Gromnik 3 3 4:7       208-254
6.   UKS ZSLiT Wojnicz 3 0 2:9       214-268