W minionym tygodniu zainaugurowano kolejną edycję PALS kobiet prowadzoną przez TKKF pogórze w Ciężkowicach. Rozgrywki te cieszą się sporym zainteresowaniem o czym świadczy fakt, że  chęć  do udziału w rywalizacji zgłosiło aż 9 zespołów. Ze względu na ograniczone możliwości organizacyjne i finansowe /tylko zespoły z Tuchowa i Wojnicza mają wsparcie lokalnych władz/ do rozgrywek zakwalifikowano 6 zespołów.

Już pierwsza kolejka potwierdziła, że i w tym roku na naszych parkietach będzie ciekawie. Na inaugurację rozgrywek doszło do ciekawego i zaciętego spotkania w Tuchowie , gdzie miejscowy UKS Lider ZSP Tuchów podejmował debiutujący w rozgrywkach CHEMPIONS  Girls Gromnik. Licznie zgromadzona w niedzielne popołudnie publiczność była świadkiem bardzo dobrego spotkania, obfitującego  w wiele ciekawych akcji i zagrań.  Mecz rozpoczął się od wzajemnego rozpoznawania sił , po której walka trwała już do końca V seta. Ostatecznie lepszą okazała się drużyna gospodarzy  zwyciężając 3:2. Na pochwałę zasłużyły obydwa  zespoły. Zawodniczki z Gromnika przeważały umiejętnościami ustawienia oraz grą w obronie, natomiast atutem Liderek był silny atak i mocne zagrywki. Najlepszą zawodniczką meczu została Kinga Schabowska z Lidera.

W Zborowicach , gdzie w bieżącej edycji PALS rozgrywać swoje mecze będą panie z TKKF Pogórze doszło do pojedynku pierwszej i drugiej drużyny z poprzednich rozgrywek.  Gwiazdy TKKF Pogórze podejmowały Drem Team Bobowa. Obydwie drużyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane, co pokazywał pierwszy set. Bardzo dużo wymian i ładnych akcji. Drużyna Gwiazd prowadziła w tym secie kilkoma punktami przez dłuższy czas, jednak w końcówce seta uległa bardzo dobrze broniącej drużynie Drem Teamu. Przyjezdne zmotywowane dobrą końcówką seta nie dały już najmniejszych szans Gospodyniom wygrywając bardzo wysoko drugą i trzecią partię, potwierdzając tym samym aspirację do odegrania wiodącej roli w rozgrywkach.

W hali sportowej ZSLiT w Wojniczu debiutujące w rozgrywkach dziewczęta UKS ZSLiT  podejmowały licealistki z Gromnika.  Dopingowane przez liczną publiczność  zawodniczki z Wojnicza postawiły wysoko poprzeczkę odmłodzonej ekipie z Gromnika. Atutem miejscowych była agresywna zagrywka i bardzo dobra gra w obronie. Gromniczanki przeważały na siatce . W konfrontacji tych dwóch stylów gry skuteczniejszym okazał się ten drugi. Zespół LO Gromnik pokonał rywalki 3:1 potwierdzając aspiracje do odegrania jednej z głównych ról i w tej edycji PALS.

 

Zdjęcia dostępne w galerii zdjęć.

 

Gwiazdy TKKF Pogórze – Drem Team Bobowa  0:3 ( 20:25, 12:25, 10:25)                                            

UKS LIDER ZSP TUCHÓW-CHEMPIONS GIRLS GROMNIK  3:2 (25:19,19:25,18:25,25:14,15:13)

UKS ZSLiT Wojnicz – LO Gromnik 1:3 (20:25, 18:25, 25:21, 22:25) 

 

 LP.    Nazwa drużyny Mecze Punkty    Sety    Małe  punkty
1.   DREAM TEAM BOBOWA 1 3 3:0       75-42
2.   LO GROMNIK 1 3 3:1       96-85
3.   UKS LIDER ZSP TUCHÓW 1 2 3:2       102-96
4.   CHEMPIONS GIRLS Gromnik 1 1 2:3        96-102
5.   UKS ZSLiT Wojnicz 1 0 1:3        85-96
6.   Gwiazdy TKKF Pogórze 1 0 0:3       42-75