Meczem w Bobowej z miejscowymi kadetkami MKS Podkarpacia zawodniczki „Gwiazd” TKKF Pogórze rozpoczęły rewanżowÄ… rundÄ™ PogórzaÅ„skiej Amatorskiej Ligi Siatkówki edycji 2023/2024. Po pierwszej rundzie rozgrywek zawodniczki „Pogórza” otwieraÅ‚y ligowÄ… tabelÄ™ z dorobkiem 13 punktów. „Gwiazdy” w piÄ™ciu meczach czterokrotnie wygrywaÅ‚y bez straty seta jednak w jednym przypadku przytrafiÅ‚a siÄ™ porażka. PotkniÄ™cie zawodniczki TKKF zanotowaÅ‚y w piÄ™ciosetowym  meczu z Liderem Tuchów. Mecz źle rozpoczęły „Gwiazdy” grajÄ…c nerwowo i niepewnie, popeÅ‚niajÄ…c sporo niewymuszonych bÅ‚Ä™dów rzadkich w poprzednich spotkaniach. Nie najlepszÄ… dyspozycjÄ™ Pogórza wykorzystaÅ‚y ubiegÅ‚oroczne mistrzynie wygrywajÄ…c ostatecznie za dwa punkty. UKS Lider zanotowaÅ‚ wczeÅ›niej „wpadkÄ™” z Kadetkami MKS Podkarpacie co wobec bezapelacyjnego zwyciÄ™stwa „Gwiazd” w Szerzynach ( 3:0/ 7,11,8) na czele ligowej tabeli na półmetku rozgrywek usytuowaÅ‚o TKKF Pogórze. RundÄ™ rewanżowÄ… „Gwiazdy” rozpoczęły z przytupem wygrywajÄ…c 3:0 w Bobowej. Mimo pozornie pewnego wyniku ( 25:21, 25:13, 25:21) zwyciÄ™stwo nie przyszÅ‚o Å‚atwo. Od poczÄ…tku miejscowe wywarÅ‚y presjÄ™ na TKKF poprzez skutecznÄ… zagrywkÄ™, dobrÄ… obronÄ™ i zdecydowanie w ataku. Kilkupunktowa przewaga Kadetek Podkarpacia utrzymywaÅ‚a siÄ™ do 20 punktu, kiedy to nastÄ…piÅ‚o przeÅ‚amanie. DoÅ›wiadczone zawodniczki Pogórza odwróciÅ‚y losy seta obejmujÄ…c prowadzenie. SkutecznÄ… grÄ™ kontynuowaÅ‚y przyjezdne w drugiej partii nie pozwalajÄ…c gospodyniom na zbyt wiele. Trzeci set byÅ‚ najbardziej wyrównany. Przez wiÄ™kszość jego trwania minimalnÄ… przewagÄ™ miaÅ‚y „Gwiazdy” jednak bobowianki nie zamierzaÅ‚y siÄ™ poddać. W decydujÄ…cych momentach znów górÄ™ wzięło doÅ›wiadczenie i zawodniczki Pogórza mogÅ‚y Å›wiÄ™tować kolejne zwyciÄ™stwo.