W czwartek 8 lipca rozegrany został pierwszy z wakacyjnych turniejów siatkówki plażowej dla młodzieży organizowanych przez TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn reprezentujących Tuchów, Bobową, Gromnik oraz Ciężkowice.
Zawody dla jednych były doskonałą okazją do szlifowania siatkarskich umiejętności, dla drugich – szansą na pierwsze doświadczenia na piaszczystych boiskach, a dla wszystkich – atrakcyjną formą spędzania wakacyjnego wypoczynku. Organizatorzy zadbali o napoje, lodowy poczęstunek oraz nagrodę indywidualną losowaną dla jednego z uczestników rywalizacji, a także medale dla najlepszych drużyn.
Na boiskach rywalizacja odbywała się w oparciu o brazylijski system podwójnych eliminacji (do dwóch przegranych), a najlepszym teamem okazali się Mikołaj Drogoś i Jakub Sukiennik z Tuchowa, którzy w finale pokonali bobowski duet Maksymilian Wojtas / Kamil Połeć. Trzecie miejsce w turnieju zajęli Patryk Misztal i Jakub Jantoń ( Tuchów) a czwarte – najlepsza z miejscowych drużyn – Kacper Madej i Daniel Jamka.